• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים לזיהוי שרלטנים

אiהד

משתמש רגיל
דירוג
175
היום נפגשתי עם נציגים של "[נערך, את המייל עם האיומים המשפטיים אני אחטוף, לא אתה -- דורין]", אחד מני רבים שצצו פה כמו פטריות אחרי הגשם ומחפשים אנשים עם כסף וזמן פנוי.
אחרי שיחה איתם - שמתי לב לכמה דברים שאמורים להדליק נורות אדומות בכל אדם עם קצת שכל (הדברים נכונים לכל שיחה עם איש שיווק, ומשווקי חלומות בפרט) אני אשמח אם תשתפו סימנים נוספים:
א. שיווק מאוד אגרסיבי - בשבוע מאז שקבעתי איתם פגישה עד שנפגשתי איתם - לא עבר יום בלי שקיבלתי מהם שיחת טלפון, גם כשהבהרתי להם שאני לא מרוצה מהסידור הזה - הם המשיכו להתקשר (אם הם ימשיכו אני אפנה לעו"ד)
חברה שמציעה משהו טוב לא צריכה לשווק כ"כ באגרסיביות, להיפך - אנשים מחפשים כאלה בנרות ומעבירים אותן מפה לאוזן.
ב. האנשים האלה אף פעם לא יגידו לך "לא, זה לא מעשי/יהיה קשה" - הם באו למכור לך חלום, והם ינסו להתאים את החלום אליך.
למשל: אמרתי שאני מצפה להכנסה של 1500$ בחודש, מהשקעה של 15000$ והנציג הנהן ואמר שזה נראה סביר לגמרי לבוגרי הקורס (רבע שעה קודם כשהכנתי קפה אמרתי שמנייה שקניתי עלתה ב50% בחצי שנה, והוא היה מופתע/רצה לדעת איזו מניה זו, פה אני מדבר על צפי רווח של 120% בשנה והוא מתייחס לזה כאל משהו מעשי), מה שמביא אותנו לנושא הבא:
ג. סתירות פנימיות - חלק מאנשי המכירות חושבים (או לפחות מתנהגים כאילו) שאנשים לא זוכרים כ"כ (במיוחד מספרים) או לא יודעים לעשות חשבון/יש להם זיכרון סלקטיבי, לכן הם מרגישים בנוח לסתור את עצמם.
למשל, כשאני מנסה להבין לכמה תשואה לצפות מהמסחר לפי השיטה של הנוכלים - אני מקבל הרבה תשובות:
- מההפתעה של הבחור כשאמרתי שמנייה עלתה ב50% בחצי שנה אני מקבל את הרושם שהוא עושה פחות מזה (גילוי נאות: אני מחזיק בין היתר במניות של חברת "מזור רובוטיקה" שעלתה ב44% בחצי השנה האחרונה, כמובן שאין בדברים משום המלצה עליה וכו')
- בהמשך השיחה הוא אמר שביום מוצלח הוא עושה 5%-10% ביום (בתגובה לזה שאמרתי שהתיק שלי כולו עלה ב7% בשנה - עוד טריק מלוכלך - לקחת רפרנסים מדברי הלקוח) וביום לא מוצלח הוא מפסיד 0.5% (בחשבון פשוט יוצא שיש לו שנים או שלושה ימים מוצלחים בחודש, אם הוא לא עושה 50% בחצי שנה)
- כשדיברתי על צפי תשואה - כ10% בחודש, קיבלתי מהם את הרושם שזה הגיוני (פה זה עוד מסתדר - בתור מתחיל תעשה "רק" 10% בחודש, בהמשך תעלה)
- משיטוט באתר שלהם, אני רואה אנשים שעשו 4% ביום מפרסמים את זה כהישג ומפרסמים צילומים של זה (הם לא כותבים ישירות כמה הם שמו, הייתי צריך להסיק את זה ממחירי הקנייה/מכירה שהופיעו מסביב, מהרווח וממאמרים אחרים באתר שממליצים על שיטות פעולה)
אז ה10% בחודש שלי זה בקשה ריאלית? אם להיות מאזין סלקטיבי - כן, אם להקשיב להכל - אני מבולבל...
ד. קשור גם ל2 - שימוש בטכניקות של קריאה קרה - רק שהם משתמשים בזה כדי לדעת מה למכור לך, מאיפה לספר לך שהם התחילו (איפה שאתה עכשיו), ואיפה הם היום (איפה שאתה רוצה להיות לפי התיאור שמסרת להם)

אלו התובנות שלי להיום, מוזמנים להוסיף ולשתף חוויות...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא צריך להכנס בכלל לכל המספרים האלו, ברגע שמישהו מבטיח לי תשואה גדולה משמעותית מריבית בנק ישראל, מבחינתי זה כבר סוף הסיפור.

אחד מני רבים שצצו פה כמו פטריות אחרי הגשם ומחפשים אנשים עם כסף וזמן פנוי.
בוקר טוב אליהו, הם קיימים כבר 10 שנים ואתה גילית אותם רק לאחרונה.
בכל אופן טוב שהנושא עןלה שוב כדי להרתריע ולהזהיר את המשקיעים החדשים.

לא צריך להכנס בכלל לכל המספרים האלו, ברגע שמישהו מבטיח לי תשואה גדולה משמעותית מריבית בנק ישראל, מבחינתי זה כבר סוף הסיפור.
לא צריך לפסול על הסף, כמובן שהבטחת תשואה זו כן עילה לפסילה על הסף אבל צפי לתשואה גבוהה זה לא לדעתי (אבל כן סיבה לחשדנות יתירה).
סתם דוגמא: אני עובד על 2 השקעות עכשיו, האחת עם תשואה של כ15 אחוז לפחות תוך שנה והשנייה שבואי נגיד שאם אני אשלש את כספי כעבור 5 שנים אני אהיה מאד מאד מאוכזב.

אני לפעמים מתקשר להתעניין רק בשביל שיתקשרו להטריד אותי בהמשך
אני מנסה לשכנע אותם לתת לי הלוואה ושנקבל את הרווחים הכה גבוהים האלה נתחלק ברווחים חצי חצי :) לשרלטנים בתחום הקרקעות החקלאיות אני מציע לקשר עם חברות נדל"ן גדולות שיקנו מהם את כל המלאי.

לא צריך לפסול על הסף, כמובן שהבטחת תשואה זו כן עילה לפסילה על הסף אבל צפי לתשואה גבוהה זה לא לדעתי (אבל כן סיבה לחשדנות יתירה).
סתם דוגמא: אני עובד על 2 השקעות עכשיו, האחת עם תשואה של כ15 אחוז לפחות תוך שנה והשנייה שבואי נגיד שאם אני אשלש את כספי כעבור 5 שנים אני אהיה מאד מאד מאוכזב.
האם נשמטה לך המילה "לא" לפני המילה "אשלש" או שאתה מצפה לדברים גדולים יותר?

לגופו של שרשור, כל אחד שאתה נותן לו את כספך יש לחשוד בו כמו אחרון השרלטנים
הבעיה היא שמעטים האנשים שהכסף (או המספרים) לא מעוור את דעתם

האם נשמטה לך המילה "לא" לפני המילה "אשלש" או שאתה מצפה לדברים גדולים יותר?
זה:
אתה מצפה לדברים גדולים יותר?

לגופו של שרשור, כל אחד שאתה נותן לו את כספך יש לחשוד בו כמו אחרון השרלטנים
גישה מאד צינית לחיים לדעתי, לא מבין איך אפשר להשקיע במניות לדוגמא עם גישה כזו.

גישה מאד צינית לחיים לדעתי, לא מבין איך אפשר להשקיע במניות לדוגמא עם גישה כזו.
אני מאוד ציני וזה קשה נורא להפרד מכסף, אני מפריד בין השקעה במוסדים (בית השקעות) לבין הצעות השקעה פרטיות
אגב, אני בדיוק נמצא בעיסקה (או עסק) שתנאי הצפי לתמורה היא כמו שציינת , רק שאני מהצד השני ואצלי העוגה, אני לא אשקר כדי למכור פיסות ממנה, אני יכול להיות טיפה אגרסיבי (או חוצפן) אבל אם יש לי אמונה במוצר אני לא אדחף אותו לאנשים בגרון כפי שפות"ש ציין באחד הסעיפים
חוץ מזה, אדם שיש לו כסף "מיותר" ויכול להפסיד אותו, אין שום סיבה שלא יקח סיכון מחושב, הבעיה זה האנשים שאין להם את הכסף והם מאבדים את התחתונים בעקבות שרלטנות או סתם מוצר גרוע.
רוב ה too good to be true הם באמת כאלה משמע not true או not good

לא מספיקות לי אצבעות בידיים כדי לספור את כמות הפעמים שהעסק שלי "נעקץ", ומדובר בסכומים גדולים שעל רובם לא זיהיתי שום סימנים
אם תשאל אותי היום, אין סימנים אלא כמה דברים שאני בוחן בסכומים גדולים
- חקירת מקור מבקש הכספים - מבצע בדיקה ציבורית, גוגל, פורומים, וכו', אם יש קשרים אז ניתן לבצע כמה שאילתות בקהילות המתאימות או אצל לקוחות עבר
- הבאת גוף שלישי שיהיה נוכח ברוב הפגישות (לפני מתן הכסף) שאפילו לא יוציא הגה אלא רק יהיה נוכח
- שתילת לקוחות פוטנציאלים פיקטיביים - התרשמות נוספת לגבי הדברים שנאמרים, האם יש סתירות, האם הכל נאמר כמו תקליט, מה נאמר ואיך נאמר
- לחלוק עם המוכר שמועות פיקטיביות על שרלטנותו ולראות איך עובד מנגון ההגנה על המוניטין של המוכר, ניתן ללמוד מזה המון, לקוראי שפת גוף זה שווה ערך לזהב
- כתבות מחמיאות יש לחשוד כשווק ולראות מי המפרסם כדי לאמת אם זו סקירה אמיתית או פרסומת
- חשוב לשים לב שיש את מי לתבוע במקרה שיהיה פחד על הכסף, אני משתדל לא לעבוד עם לקוח שלא חותם לי ערבות אישית (מה שמסיר את הגנת הבע"מ) אבל הרוב לא חותמים לאחרים כי הם פשוט לא חייבים (ובצדק), נחמד לבדוק תגובה של מוכר שיתבקש לתת "אחריות" כלשהי, התשובות לא מפתיעות
הערה: אני יודע שציינתי חיפוש בגוגל אבל למחוק תוצאות כלשהם ממנוע חיפוש זה עניין של כמה שקלים (מנסיון) אז חוסר מידע במנועי חיפוש לא מרמזים על כלום.
זהו פחות או יותר

כמובן שהבטחת תשואה זו כן עילה לפסילה על הסף אבל צפי לתשואה גבוהה זה לא לדעתי
ברור, בפירוש דיברתי על הבטחה ולא על צפי.

אבל חוץ מזה:
אם אני אשלש את כספי כעבור 5 שנים אני אהיה מאד מאד מאוכזב.
אני מניחה שעל ההשקעה הזאת אתה לא תתקשר לאנשים זרים בטלפון ותנסה לשכנע אותם להשקיע בזה את כספם. כך שאם מישהו מתקשר אלי ומבטיח לי תשואה פנומנלית אם אשקיע אצלו, זה מאד חשוד. לעומת זאת, אם מישהו מספר לי שהוא משקיע בעצמו במשהו שהוא מאמין שתהיה בו תשואה פנומנלית, זה הרבה פחות חשוד. זה הכי פחות חשוד אם הוא לא מוכן לגלות לי במה בדיוק הוא משקיע.

אני מניחה שעל ההשקעה הזאת אתה לא תתקשר לאנשים זרים בטלפון ותנסה לשכנע אותם להשקיע בזה את כספם.
ברור שלא, איזה אדם שפוי בדעתו יכנס להשקעה שכספו בשליטת אדם זר לחלוטין?
כך שאם מישהו מתקשר אלי ומבטיח לי תשואה פנומנלית אם אשקיע אצלו, זה מאד חשוד. לעומת זאת, אם מישהו מספר לי שהוא משקיע בעצמו במשהו שהוא מאמין שתהיה בו תשואה פנומנלית, זה הרבה פחות חשוד. זה הכי פחות חשוד אם הוא לא מוכן לגלות לי במה בדיוק הוא משקיע.
אין ויכוח.

אם לא הצלחת למכור,
למה שלא אצליח למכור? הסיבה העיקרית שלא מצליחים למכור (כל דבר) הוא כשאתה לא מוכר בשווי שוק, תמכור בשווי שוק ואתה תמכור וזו התוכנית באמת.

למה שלא אצליח למכור? הסיבה העיקרית שלא מצליחים למכור (כל דבר) הוא כשאתה לא מוכר בשווי שוק, תמכור בשווי שוק ואתה תמכור וזו התוכנית באמת.
נפח מסחר/ביקוש קטן. (משבר?)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7