• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיוטת התיק של דור דורים

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,300
אני מעדיף להגיע לאיזשהו משקל שהחלטתי לתת לאירופה על סמך מה שאני יודע בזמן בניית התיק ולהמשיך איתו.
למה המשקל שנתת (שרירותית יש לומר) בשנת 2018 מהווה עוגן קבוע לנצח נצחים?
הוא מעלה תשואה רק בנכסים שאין ביניהם קורלציה גבוהה
להיפך, אם אין קורלציה גבוהה אז עדיף לא לאזן ולתת לבעל תוחלת התשואה הגבוהה יותר להמשיך לעלות.

לא הבנתי את החלוקה שאתה עושה בין יציבות לחוסר תנודתיות
צודק אין הבדל.
ראה את הדיון על זה כאן.
גם שם ביקשתי ממך הצדקה לפחות בבאקטסטינג.

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
למה המשקל שנתת (שרירותית יש לומר) בשנת 2018 מהווה עוגן קבוע לנצח נצחים?
המשקל לא מהווה עוגן קבוע לנצח נצחים.
אני כן מעדיף להיצמד לאסטרטגיית השקעה, ואני מתכנן לתת לעצמי תקופת צינון בין החלטה על שינוי אסטרטגיה, לבין שינויה בפועל.
בכל אופן, אני מעדיף שלא לשנות הקצאה, אפילו אם היא שרירותית, רק כי משקל השוק קצת השתנה. זה שמשקל השוק השתנה למטה, משמעותו שיש לי מניות לקנות בזול.

להיפך, אם אין קורלציה גבוהה אז עדיף לא לאזן ולתת לבעל תוחלת התשואה הגבוהה יותר להמשיך לעלות.
זה שאין קורלציה גבוהה אין המשמעות שלאחד יש בהכרח תוחלת תשואה גבוהה יותר.
לטווח הקצר, אם אני אאזן על ידי מכירה או קניית חסר של משהו שעכשיו עלה, זה יוסיף לי לתשואה אם הוא בדיוק לפני ירידה, ויפחית לי את התשואה אם הוא בדיוק לפני עלייה נוספת.
אם הקורלציה נמוכה או שלילית, המשמעות היא שהעליות של הנכסים לא קורות יחד, ולכן יש רק נכס אחד שכדאי לי להיות מושקע בו יותר בכל רגע. הבעיה שאני לא יודע מה הנכס הזה, כי זה תלוי מה שיקרה בעתיד.
אם אני מאזן למשקל השוק, אני בהכרח מוכר בירידות, וקונה בעליות. אם אני מאזן למשקל קבוע, אני משאיר את עצמי בפוזיציה מוכנה לירידות או עליות בכל אחד מהנכסים. כיוון שהשוק תנודתי, העליות לא יימשכו לנצח, ואני מעדיף למצוא את עצמי מאוזן לפני הירידות של הנכס שכעת עולה, ועם מספיק כסף בנכס שבעתיד יעלה.
האלטרנטיבה היא לא לאזן כלל. יכול להיות שזה יתן לך תשואה טובה יותר, אבל זה כבר סיכון שאני לא מוכן לקחת, כמו שאני לא לוקח תיק של 100% מניות. גם אם זה יתן יותר תשואה, אני לא מעוניין בסיכון.
(אגב, לפי הסולידית, יש מחקרים שמראים שגם זה לא ייתן יותר תשואה מ80% מניות, ועל אותו רעיון. אתה יכול לראות את "למהול ויסקי במים" כאן. אני לא בטוח שבשביל התשואה הנוספת בלבד זה יהיה נכון בסביבת הריבית הנוכחית, אבל בשבילי גם הבטחון הוא חשוב בהקשר הזה).
בכל אופן, גם בשביל עודף היציבות לבדה נראה לי ששווה לי העניין. אני משקיע את ה75% מניות, ואני מצפה לקבל תשואה מתאימה. מה שיוסיף לי קצת יציבות, הוא מבורך.

גם שם ביקשתי ממך הצדקה לפחות בבאקטסטינג
נראה לי ששם, משתמשים אחרים, מנוסים ממני נתנו את הבאקטסטינג המתאים, עם הסברים נלווים, ושיניתי בהתאם את המסקנות שלי.
אגב, מה זה 'לפחות'?
אני עוד לא יודע לעשות פרונטטסטינג, וגם לא מתיימר לדעת בעתיד. ;)
אם אתה מדבר על ההצדקה הלוגית, נראה לי שאותה אני נותן.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
איך למשל אני מוצא את התשואה לפדיון של הקרן הזו 5108857?
אני לא מכיר דרך פשוטה. אבל ב- bizportal אתה יכול לראות מה אחוזי האחזקה של הקרן, ואז להיכנס לכל אחד מהם ולראות את התשואה. בסוף תעשה ממוצע משוקלל או משהו כזה.
אגב, ליועצים בבנק יש מערכת שעושה את זה אוטומטית.

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
אני לא מכיר דרך פשוטה. אבל ב- bizportal אתה יכול לראות מה אחוזי האחזקה של הקרן, ואז להיכנס לכל אחד מהם ולראות את התשואה. בסוף תעשה ממוצע משוקלל או משהו כזה.
ניסיתי לעשות את זה. גם פר אג"ח לא ראיתי ריבית לפידיון.
כן ראיתי תשואה ברוטו, לא ברור לי אם מדובר בעתיד או בעבר ולאיזו תקופה, כשניסיתי לעשות ממוצע משוקלל, יצא לי 0.499. האם זה אומר שאני צריך לצפות ריבית של לא יותר מ0.5% לפני דמי ניהול?

ראיתי שם גם שדה "שיעור ריבית" ב"פרטי אג"ח". שם הממוצע המשוקלל היה 3.944. אם מדובר ב3.944% לשנה, זה נשמע לי ריבית גבוהה במיוחד לאג"ח שקלי לטווח של 2-5.

אלו מהנתונים משקף את הריביות הצפויות מהאג"ח בשנה הבאה (ללא השפעות נוספות כמו עליית ריבית במשק)?

אם מדובר בריבית של כ0.5% לשנה, ויש דמי ניהול של כ0.15%, ואני מניח עוד עמלת ק"מ של כ0.07%. נשמע שעדיין יותר משתלם מלהחזיק שקלים (אם כי גם יותר מסוכן). אני צודק?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
האם זה אומר שאני צריך לצפות ריבית של לא יותר מ0.5% לפני דמי ניהול?
כן. לפני דמי ניהול ולפני מס.
נשמע שעדיין יותר משתלם מלהחזיק שקלים (אם כי גם יותר מסוכן). אני צודק?
כן, ובאמת יותר מסוכן. יהיו ירידות אם השוק יחשוב שהולכת להיות העלאת ריבית (כמו שהוא חשב בימים האחרונים).

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
כן, ובאמת יותר מסוכן. יהיו ירידות אם השוק יחשוב שהולכת להיות העלאת ריבית (כמו שהוא חשב בימים האחרונים).
תודה. החכמתי. אני אשקול את זה.

כן. לפני דמי ניהול ולפני מס.
איך אתה מסביר את זה שהתשואה של הקרן בשנה האחרונה הייתה כ2.05%?
אם הייתי עושה את אותו החישוב לפני שנה, הייתי מקבל ריבית גבוהה מ2%? אם לא, איך זה קורה?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
אם הייתי עושה את אותו החישוב לפני שנה, הייתי מקבל ריבית גבוהה מ2%? אם לא, איך זה קורה?
אני לא רוצה להיכנס עכשיו לחישובי אג"ח, אבל אוהבים להקביל את זה לסחיטה של לימון. התשואה לפדיון זה מה שאתה אמור לקבל אם יסחטו אותו בקצב קבוע. בשנה שעברה סחטו אותו ממש חזק ובגלל זה התשואה הייתה גבוהה. אתה מבין שעכשיו כמעט ולא נשאר מיץ לשנים הבאות...

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
אני לא רוצה להיכנס עכשיו לחישובי אג"ח, אבל אוהבים להקביל את זה לסחיטה של לימון. התשואה לפדיון זה מה שאתה אמור לקבל אם יסחטו אותו בקצב קבוע. בשנה שעברה סחטו אותו ממש חזק ובגלל זה התשואה הייתה גבוהה. אתה מבין שעכשיו כמעט ולא נשאר מיץ לשנים הבאות...
אני מבין.
זאת אומרת שאם גם השנה יסחטו ממש חזק, אולי אקבל תשואה גבוהה מחצי אחוז על חשבון השנה הבאה.
כמו כן, מדובר בקרן. לכאורה נכנסים כל הזמן לימונים חדשים, מה אכפת לי שאת הישנים סחטו חזק וכבר לא יוצא כלום, אני אעשה אותו דבר לחדשים.....

בדיוק כמו שעליית ריבית רק תגדיל את התשואה שלי מהקרן הזו לטווח הארוך, כי אמנם זה יגרום לסחיטת יתר מהלימונים הנוכחיים, ולירידה בטווח הקצר, אבל לטווח הארוך אני אקבל לימונים עמוסי מיץ....

אני מפספס משהו?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
זאת אומרת שאם גם השנה יסחטו ממש חזק, אולי אקבל תשואה גבוהה מחצי אחוז על חשבון השנה הבאה.
נכון מאוד.
בדיוק כמו שעליית ריבית רק תגדיל את התשואה שלי מהקרן הזו לטווח הארוך, כי אמנם זה יגרום לסחיטת יתר מהלימונים הנוכחיים,
לא, כשהריבית יורדת סוחטים חזק את הלימונים (זה מה שראינו בשנים האחרונות). כשהריבית עולה משליכים לפח את הלימונים שלא נשאר בהם מיץ ומחירם יורד... נראה לי שהמשל מיצה את עצמו בנקודה הזו.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,258

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
תודה @חתול לילה הועלת לי מאוד.

אני אפנה מחדש לציבור אם יש למישהו תובנה על שאר השאלות שנשארו לי פתוחות:
1. האם יש פלח/ים מתוך המניות בתיק שצפוי לתת תשואה גבוהה יותר, ולכן עדיף לשים אותו בקה"ש?
2. רעיון ל5% הנותרים? תמיכה באחת מהאופציות?
3. הוזכר כי אני יכול לסגור את הסיפור עם 2-3 ניירות. אשמח לפירוט. כמו כן, כמה בערך זה אבזבז על התיק המסובך שלי לעומת ה2-3 ניירות?

youngpanther

משתמש רגיל
דירוג
494
3. הוזכר כי אני יכול לסגור את הסיפור עם 2-3 ניירות. אשמח לפירוט. כמו כן, כמה בערך זה אבזבז על התיק המסובך שלי לעומת ה2-3 ניירות?

אתה יכול לשקול את הקומבינציה הבאה:
VT
VNQ
קרן מחקה של כל האג"ח הממשלתי
(אני לא ממליצה ויש עוד אלף ניירות שעושים בדיוק את אותו הדבר, חפש בETFdb. אם אכפת ל ממס ירושה בדוק את הקרנות האיריות)

בתיק הנוכחי שלך יש את החסרונות הבאים:
1. מעצבן לאזן כ"כ הרבה פלחים. אני מודה גם שלא קראתי את כל השרשור, וממה שרפרפתי לא השתכנעתי במיוחד למה 15% מניות ארה"ב זו בחירה מתאימה.
2. לא ברור מה מדד הייחוס שלך שאליו תשווה את ההשקעה שלך.
3. בתיקים מהסוג הזה קשה להתמיד אם תיק נותן ביצועי חסר ביחס לשאר השוק. אם תחשוב על זה תגלה שזה דיי משביז - יש 3 ניירות שאתה יכול לקנות בתהליך כמעט אוטומטי לחלוטין שמכים את התיק המלומד שלך. לדעתי חובה להגדיר מראש תקופה של ביצועי חסר של התיק שלך שלאחריה תשקול דברים מחדש.
4. אני מצטערת אבל לא הצלחתי להבין איזה ניירות אתה תכלס רוצה לקנות - אם תשתף נוכל גם לבחון כמה הם אטרקטיביים לכשלעצמם.

2. רעיון ל5% הנותרים? תמיכה באחת מהאופציות?
לא מבינה למה זה חקוק בסלע שיש איזה 5% שצריך להשקיע באפיק אחר.

דעתי הצנועה, לא המלצה. אני מחזיקה ניירות שהוזכרו פה (וד"א אני מחזיקה מספר פלחים לא לפי שווי שוק).

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
לא מבינה למה זה חקוק בסלע שיש איזה 5% שצריך להשקיע באפיק אחר.
ממש לא חקוק בסלע. היה תיק של 100%, העפתי ממנו 10% של אג"ח זבל, הגדלתי נדל"ן ב5%, נשארתי עם 95%. נשארו 5% שהעדפתי לשמוע הצעות לפני שאני מחליט.
שקלתי להגדיל נדל"ן, שזה אחד האפיקים שכבר יש לי. גם הגדלה של כל אפיקי המניות באופן פרופורציונאלי היא תשובה טובה. חשבתי גם על חשיפה כלשהי למדינות מפותחות שאינן ארה"ב אירופה ויפן, כי אין לי חשיפה אחרת אליהן.

אם אכפת ל ממס ירושה בדוק את הקרנות האיריות
לא כ"כ אכפת לי בשלב זה ממס ירושה כי:
1. הבנתי שספק רב אם הוא ייאכף.
2. אין אף אחד כרגע שתלוי בירושה שלי. כל כסף מהירושה שלי, רק יהיה בונוס.

כן שקלתי להשקיע באיריות אם אפתח קה"ש IRA, הבנתי שזה יותר משתלם שם. הכוונה הייתה למקד שם מניות אירופה (אולי IMEA? לא חקרתי) ושווקים מתעוררים (EIMI) ואולי יפן אם יישאר. אני עוד שוקל אם לפתוח כזו, או מחכה מדד/ים למשל (סנופי של IBI או אינטרגמל, או 1544 של IBI).
עוד לא הצלחתי להבין אם בחשבון החייב יותר משתלם לקנות את הקרנות שלא מושקעות בארה"ב בסופו של דבר (כל מה שנופל בVXUS), כאמריקאיות, או כאיריות/אירופאיות צוברות.

מעצבן לאזן כ"כ הרבה פלחים.
עם מעצבן אסתדר. עם יקר עד רמת לא משתלם, זה כבר טיעון שעשוי להסיט אותי מהחלטתי.

למה 15% מניות ארה"ב זו בחירה מתאימה.
30% בארה"ב. יכול להיות שאחלק בין גדלי שווי שוק, אולי עם נטייה לקטן.

יש 3 ניירות שאתה יכול לקנות בתהליך כמעט אוטומטי לחלוטין שמכים את התיק המלומד שלך. לדעתי חובה להגדיר מראש תקופה של ביצועי חסר של התיק שלך שלאחריה תשקול דברים מחדש.
אם אשתכנע שמבחינת ביצועי עבר, יש תיק יציב באותה מידה, פשוט יותר, ומכה את התיק שלי, אני אשקול דברים מחדש כבר עכשיו. בדיוק בשביל זה אני מעלה את זה לפורום, ותודה על האתגור.
אני קצת בלופ בעניין הזה, כי לא למדתי מספיק בשביל לעשות באקטסטינג, ואני כנראה אלמד בעיקר תוך כדי תנועה, אבל אז אולי יהיה קצת מאוחר לשנות.

4. אני מצטערת אבל לא הצלחתי להבין איזה ניירות אתה תכלס רוצה לקנות - אם תשתף נוכל גם לבחון כמה הם אטרקטיביים לכשלעצמם.
אני עוד בהתלבטות, אבל בואי נניח רגע שאין לי אופציה לקרן השתלמות, והחלטתי להגדיל נדל"ן בעוד 5%.
כנראה התיק ייראה משהו כזה:
VTI - 30% (לא יודע עדיין אם אחלק חצי חצי עם VB או VXF )
10% - VGK (אא"כ אבין שמקבילה אירופית משתלמת יותר)
10% - VWO (כנ"ל, למשל EIMI)
10% - VPL (כנ"ל)
7.5% - VNQ
7.5% - VNQI
20% - כנראה 2 קרנות ישראליות שיתנו לי אג"ח מתאים.
5% - GLD

עשיתי את זה כעת בלי לחפור יותר מידי, ואם למשל אגלה שיש לiShares חלופות זולות יותר, או שיש חלופות אירופאיות משתלמות יותר, אלך עליהן.

בסופו של דבר, היתרון מבחינתי של "הלכתי לדוג", הוא תשואות לא רעות, וזה שהשפל הארוך שלו היה רק 6 שנים, בשונה מאחרים שהגיעו גם ל12.
אני בכלל לא בטוח שמטרת התיק הזה הוא פרישה מוקדמת, ואפילו סביר שלא. בכלל לא מופרך שאהיה מעוניין לממש אותו בטווח זמן יחסית קצר (5-10 שנים).
אבל, אם יהיו מפולות בשווקים, סדר גודל של 6 שנים המתנה, זה משהו שאני יכול לחיות איתו. 12 שנה זה כבר משהו אחר לגמרי.
אם חלופה של VNQ, VXUS, VTI ואג"ח ישראלי (ואולי קצת זהב), יתנו לי יציבות דומה (כן, כן, אף אחד לא יודע את העתיד), ואותו סדר גודל של תשואות, או תשואות עודפות, אני אלך על זה.
אבל נשמע לי שזה לא כך. אני מתרשם שאם תהיה מלחמה של ארה"ב עם צפון קוריאה, אירופה תיפגע הרבה פחות, ואם אירופה תיפגע ממהגרים או ימין קיצוני או whatever, על אסיה זה לא ישפיע יותר מידי, ועל ארה"ב זה ישפיע מעט. אני מתרשם שחלוקה כזו כן נותנת יציבות לתיק, או לפחות התאוששות מהירה יותר ממשברים, אבל אין לי עדיין כלים לאמת את זה. אני כן רואה שזה היה אחד מהתיקים עם התאוששות הכי מהירה מה25 תיקים שהסולידית פרסמה, וזה כן נותן לי איזושהי אינדיקציה לבאקטסטינג שעבד.

בקיצור, אשמח לעזרה והכוונה.....
אני מבין את התיאוריה טוב, אבל בפרקטיקה הולך לאיבוד.

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
מה לגבי זה?
זה כבר נראה עם תשואות טיפה עודפות, ויותר משקף את ה60% הראשונים של התיק.
ומה לגבי זה? ביצועים עוד יותר טובים בפחות סיכון ;)
תראה אני בעצמי מחזיק VWO (וגם VTI ו-VXUS), מתוך העדפה לתת קצת משקל עודף לשווקים מתפתחים, אבל מה שאני מנסה להגיד זה כשהמשקולות בקושי שונים מ-VT (או קרן שקולה), זה מוסיף מורכבות לתיק עם מעט תרומה אם בכלל. השאלה היא מה בדיוק אתה מנסה להשיג, ולמה לפצל ל-4-5 קרנות שבכל מקרה מכסות את העולם?

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,724
ומה לגבי זה? ביצועים עוד יותר טובים בפחות סיכון
האמת שזה מפתה, למרות שברור לי שלהחזיק רק ארה"ב זה סיכון יותר גדול.
מצד שני, איך יכול להיות שארה"ב תיפול? ;)

למה לפצל ל-4-5 קרנות שבכל מקרה מכסות את העולם?
נראה לי שהסברתי את הרעיון, מעדיף שלא להחזיק משהו שמוכר בירידות וקונה בעליות (עד כמה שניתן), אלא לעשות הפוך מזה באמצעות איזון. בתקווה שזה ייתן גם יותר יציבות וגם יותר תשואה. גם אם הקורלציה גבוהה, היא לא 1, וכל מכירה במחירים גבוהים, וקניה בנמוכים, מוסיפה לתיק תשואה, וכל מכירה בנמוכים וקנייה בגבוהים, מוסיפה לתיק תנודתיות.

השאלה שלי היא כמה כבר יהיו העלויות שלי למשחק הזה?
אני כן מקווה להוסיף כסף לתיק ולאזן באמצעותו, אבל לא יודע כמה בדיוק, ואם זה יספיק בשביל לא למכור.

הבעיה בהשוואות האלו, שהן יחסית קצרות טווח, ומה שבעיקר מעניין אותי זה כמה זמן ייארך השפל, וזה צריך לבדוק על כמה משברים שונים לטווחים ארוכים.
אני מניח שהסולידית עשתה את זה כאן, ודווקא יצא שהתיק הזה מתאושש יחסית מהר. לא עשיתי בעצמי באקטסטינג לתיק לטווחים האלו, ולא ברור לי מה מחזיר אותו לעניינים יותר מהר. אני מניח שלנדל"ן, לזהב, ולאג"ח יש קשר גבוה לזה, אבל נראה לי שגם לפיזור העולמי עם פחות יחס לשווי השוק, יש השפעה.
הסתכלתי לדוגמא על התיק של כרייג ישראלסן, שהתאושש מהר יותר, וחשבתי להוסיף סחורות, אבל הבנתי שתיק של 58.3% מניות, בהכרח יהיה יותר יציב, אז זה לא חכמה, וזה גם מתבטא בתשואה. סחורות זה עדיין בהתלבטות, אבל אחרי שהבנתי שיש קשר גבוה לשווקים מתעוררים.
לעוגת דובדבנים לא התייחסתי (עם כל הכבוד, ויש), בעיקר כי הוא הונדס לפי תשואות עבר.
יש דרך לבדוק את הדברים האלו 40/50 שנה אחורה בפשטות?
למשל כמה תעלה לי בזמן התאוששות החלפה של כל ה30% השניים בתיק בVXUS?
(אני מנסה בנפרד להבין כמה זה יוזיל לי עלויות)

כמו כן, מכיוון שהסרתי את האג"ח זבל, אני מנסה להבין מה יכול לתת לי איזון טוב יותר לתיק שיעזור להתאוששות המהירה שלו. לכן חשבתי בעיקר על נדל"ן, סחורות ופיזור עולמי.

Yevgeny

משתמש בכיר
דירוג
7,170
נראה לי שהסברתי את הרעיון, מעדיף שלא להחזיק משהו שמוכר בירידות וקונה בעליות
ברגע שאתה מחזיק מניות לפי משקל השוק שלהן (בתוך המעטפת של ETF למשל) - הן יורדות ועולות עם השינוי במחיר השוק, אבל לא מוכרות בירידות או קונות בעליות. זו אחזקה סטאטית לחלוטין - לצורך שימור המשקל היחסי (לפי משקל שוק) לא נדרשות שום פעולות מסחר.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
לא מוכרות בירידות או קונות בעליות
הטיעון על אחזקה סטאטית הוא משכנע. אבל הכיוונים שכתבת לא הפוכים?
נניח שאני מקים קרן שיש בה רק שתי מניות A,B ואני מתחייב לשמור על יחס שווה בשווי האחזקה שלהן (לא לפי שווי שוק).
עכשיו נניח של- A היו עסקים טובים ומחירה הוכפל, ו- B ירדה במחירה.
כמנהל הקרן אני עכשיו צריך למכור את A (בעליות) ולקנות יותר מ- B (בירידות). נשמע שאני דווקא מוכר ביוקר וקונה בזול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
bobby טיוטת התיק שלי שוק ההון 10
S טיוטת התיק שלי+שאלה על סולם אג"ח שוק ההון 7
לאץ' טיוטת תיק שוק ההון 0
O טיוטת תיק השקעות שוק ההון 15
K טיוטת תיק ומגוון התייעצויות שוק ההון 41
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 12
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה