• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוזים עתידיים ואופציות

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
שלום לכולם,
בזמן האחרון התחלתי לקרוא יותר ויותר על הנושא של מכשירים פיננסיים, ויש לי מספר שאלות שעדיין לא הצלחתי לקבל עליהם מענה. אשמח אם תוכלו לסייע, או תשתף בניסיון שלכם בנושא.

אתחיל עם חוזים עתידיים.
לפי מה שבדקתי וקראתי לכאורה יש מספר יתרונות בקניית חוזה עתידי על מדד ה-S&P לעומת ETF על אותו מדד:
1. בקניית חוזה יש צורך להפקיד ביטחונות כחלק מהשווי, לעומת קניית ETF שמצריך רכישה בסכום מלא
2. חוזה עתידי נסחר לאורך כל היום, כאשר ל-ETF יש שעות מסחר ספציפיות
יתרון מספר אחד מאפשר לכאורה חשיפה יותר מעניינת של תיק ההשקעות, כאשר ניתן במקום לבצע רכישה של 100% ETF ניתן להגיע לאותה חשיפה של 100% לאותו ETF, ובשאר הסכום להשקיע באגרות חוב. יתרון מספר שתיים מאפשר לבצע מכירה של החוזה העתידי בזמן מהיר (נעזוב לרגע את הפסיכולוגיה מאחורי בריחה מהשוק) כאשר ה-ETF אינו נסחר, ובפתיחת המסחר יגיע לירידות בעת משבר.
החיסרון הוא שיש מגוון מצומצם יחסית של חוזים עתידיים לעומת ETF (למשל VTI, VXUS, VNQ, VNQI...) ולכן במידה ורוצים גיוון יותר מסוים בתיק, או חשיפה לשווקים יותר גלובליים, לא ניתן לעשות זאת באמצעות חוזים עתידיים בלבד. תקנו אותי אם אני טועה.

בנוגע לאופציות.
ישנה אסטרטגיה המיושמת גם על ידי early retirement now אם כי בגרסה יותר ממונפת, שבה רוב החשבון נמצא במזומן או באג"ח על מנת לעמוד בדרישות הביטחונות, ואחוז מסוים מהחשבון פועל באופציות. הרעיון הוא למכור אופציות PUT מחוץ לכסף בהסתברות גבוהה (בחלק מהמקומות מניחים התפלגות נורמלית ולכן עד סטיית תקן אחת, כ-70%) עבור אופציות שבועיות על ה-SPY. ההיגיון הוא שב-70% מהמקרים יהיה רווח, וב-30% הפסד. אבל כיוון שמדובר באופציות שבועיות, ככל ש"משחקים" יותר כך בסופו של דבר הרווח מהפרמיות מכסה את ההפסדים.
במקומות אחרים מציגים גם חישובים על כיצד מכירת אופציות PUT בסכום של כ-5% מהחשבון, יכול להשיא תשואה של 10% על כלל שווי החשבון. ההיגיון אומר שה-ROI כפרמיה מתוך הבטחונות הנדרשים (כאשר מבצעים את הפעולה שוב ושוב בתדירות שבועית) מגיעה לתשואה גבוהה, אשר ניתן להשליך אותה על כלל שווי החשבון למרות שמנצלים רק 5%.

אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא.

החיסרון הוא שיש מגוון מצומצם יחסית של חוזים עתידיים לעומת ETF
לא בהכרח. יש הרבה מאד סוגי חוזים שנסחרים בבורסות שונות, עד לרמת המניה.

החיסרון הוא
החסרון הוא הצורך בגלגול. (כולל השלכות המס שנובעות מכך.)

חוזה עתידי נסחר לאורך כל היום
לא באמת יתרון.

בקניית חוזה יש צורך להפקיד ביטחונות כחלק מהשווי, לעומת קניית ETF שמצריך רכישה בסכום מלא
כדי להגיע לאותה החשיפה של ETF, יש צורך להשקיע את המזומנים.

המיושמת גם על ידי early retirement now
הם סוחרים באופציות על חוזים. לשם כך יש צורך בתיק מעל גודל מסוים (ובקוונטיזציה מתאימה). לאמריקאים יש לכך יתרון מס, אבל ישראלים נדרשים בכל מקרה לשלם 25% מהרווחים השנתיים ללא אפשרות דחיה.

ככל ש"משחקים" יותר כך בסופו של דבר הרווח מהפרמיות מכסה את ההפסדים.
הם מתבססים על הנתון ההסטורי שאופציות נמכרות ביוקר. צריך להבין את משמעות ההנחה ולהעריך האם היא צפויה להתקיים בעתיד (ובאיזה אופק).

אופציות PUT בסכום של כ-5% מהחשבון, יכול להשיא תשואה של 10% על כלל שווי החשבון.
תאורתית יתכן גם מצב של 100%. זכור את השעבוד.

היכן ניתן למצוא מידע על מגוון החוזים העתידיים הנסחרים? אני משתמש בIB ולא הצלחתי למצוא דרכם נתונים.

מה הכוונה שלך בלהשקיע את המזומנים כדי להגיע לאותה החשיפה של הETF? לדוגמא אם ETF מסוים עולה 10$ ואני רוצה להשקיע 100$, אני צריך לקנות 10 יחידות של אותו ETF. נניח וחוזה עתידי עולה אותו דבר, אך כאן אני צריך 10% בטחונות עבור אותה חשיפה, אז לכאורה אני משקיע 10$ ומקבל את השווי של הETF כאילו השקעתי 100$.

עוד חיסרון של (רוב) החוזים הוא הגודל שלהם - למשל הe-mini s&p 500 הגודל שלו הוא בערך 110000$ וככה רוב החוזים בארה"ב.

היכן ניתן למצוא מידע על מגוון החוזים העתידיים הנסחרים? אני משתמש בIB ולא הצלחתי למצוא דרכם נתונים.
יש באתר של IB רשימה מלאה. אאל"ט ראיתיה בדפים על הבטחונות.

לכאורה אני משקיע 10$ ומקבל את השווי של הETF כאילו השקעתי 100$.
המינוף איננו בחינם.

עוד חיסרון
כבר הבאתיו:
כך יש צורך בתיק מעל גודל מסוים (ובקוונטיזציה מתאימה).

תודה רבה, אם תוכל להרחיב מדוע המינוף לא בחינם. נכון שאני צריך "להשקיע" את הבטחונות ולא אוכל לקנות בהם דברים אחרים מלבד אולי אג"ח מדינה, האם לזו הכוונה שלך?
ובנוסף כיצד ניתן "להמיר" באופן מושכל תיק המורכב מ-ETF כגון VTI VXUS VNQ VNQI וכ' לחוזים עתידיים, הרי החוזים העתידיים הנסחרים בIB הם לא עוקבים אחר מדדים זהים. כיצד ניתן להשוות?

תודה רבה, אם תוכל להרחיב מדוע המינוף לא בחינם. נכון שאני צריך "להשקיע" את הבטחונות ולא אוכל לקנות בהם דברים אחרים מלבד אולי אג"ח מדינה, האם לזו הכוונה שלך?
ובנוסף כיצד ניתן "להמיר" באופן מושכל תיק המורכב מ-ETF כגון VTI VXUS VNQ VNQI וכ' לחוזים עתידיים, הרי החוזים העתידיים הנסחרים בIB הם לא עוקבים אחר מדדים זהים. כיצד ניתן להשוות?
בד"כ מינוף עולה ריבית.

השוות עלויות בין etf לפוזיציית לונג *1 דרך חוזים? למשך 10 שנים, נגיד? אתה יודע מה זה קונטנגו ובקוורדיישן?

בד"כ מינוף עולה ריבית.

השוות עלויות בין etf לפוזיציית לונג *1 דרך חוזים? למשך 10 שנים, נגיד? אתה יודע מה זה קונטנגו ובקוורדיישן?
כן המושגים מוכרים לי. אבל נניח שאני רוצה לשמור על אותה חשיפה מבחינת ערך ההשקעה, כלומר אני לא משתמש במינוף על מנת להגיע לשווי תיק של יותר מ-100%, אלא במקום לקנות נניח 500$ ETF מסוים אני קונה חוזה עתידי שנותן לי את אותו ערך של 500$, פשוט קונה כמות קטנה יותר של חוזה/חוזים עתידיים, עבור סכום נמוך יותר של בטחונות. העלות היא שמדי רבעון יש לגלגל את החוזה.

כן המושגים מוכרים לי. אבל נניח שאני רוצה לשמור על אותה חשיפה מבחינת ערך ההשקעה, כלומר אני לא משתמש במינוף על מנת להגיע לשווי תיק של יותר מ-100%, אלא במקום לקנות נניח 500$ ETF מסוים אני קונה חוזה עתידי שנותן לי את אותו ערך של 500$, פשוט קונה כמות קטנה יותר של חוזה/חוזים עתידיים, עבור סכום נמוך יותר של בטחונות. העלות היא שמדי רבעון יש לגלגל את החוזה.
תבדוק עלויות... בספק שזה יהיה כלכלי.

השוות עלויות בין etf לפוזיציית לונג *1 דרך חוזים?
גרוע. {עריכה: ההשוואה איננה גרועה, העקיבה של חוזים עירומים מפגרת}
מדד SPXFTR (שמשקיע את הבטחונות במק"ם) השיא 6.35% לשנה בעשור האחרון, בהשוואה עם 7.02% של SP500TR.

אני קונה חוזה עתידי שנותן לי את אותו ערך של 500$
אין חוזה כזה. הקוונטיזציה היא מסד"ג של $100k.

תבדוק עלויות... בספק שזה יהיה כלכלי.
גם בלי קשר לעלויות, האסטרטגיה הנ"ל תפגר אחרי ETF.

נערך לאחרונה ב:
עדין לא הבנתי מה הכוונה בריבית המינוף. מחיר של חוזה עתידי נקבע על פי מחיר נכס הבסיס, והריבית לאותה תקופה. כאשר מחזיקים את הנכס באמצעות חוזים עתידיים, בפועל אין בסוף תקופת החוזה רכישה של הנכס אלא רק קניית חוזה נוסף ולכן העלות באותה עסקה היא עלות גלגול החוזים. על איזה מינוף אתה מדבר?

נניח ש-ETF מסוים עולה 100$ ליחידה, אז החוזה העתידי אמור לעלות 100$ ליחידה בתוספת הריבית לתקופת החוזה. בעת הקניה אין מעבר של מזומנים, אלא רק חישוב ההפרש היומי בין שווי החוזה לשווי הנכס. המינוף לכאורה הוא רק בבטחונות, אשר בחוזה עתידי נדרשים בטחונות נמוכים יותר מאשר 100% בטחונות בקניית ה-ETF.

עדין לא הבנתי מה הכוונה בריבית
קנית חוזה שלושה חודשים לפני הפקיעה, והחזקת אותו עד לקבלת המזומן ביד. התשואה לא תהיה תשואת נכס הבסיס, אלא תשואה אחרת שנובעת מסגירת הארביטראז' מול החזקה ישירה באותו המינוף.

הבאתי לכך שתי ראיות אמפיריות:
  1. מדד SPXFTR.
  2. מחקר של CBOE.

מכך שריבית המינוף גבוה יותר מאשר תשואת המק"ם, וקרובה יותר לריבית הליבור. ההפרש ביניהן עמד על סד"ג של חצי אחוז.
קנית חוזה שלושה חודשים לפני הפקיעה, והחזקת אותו עד לקבלת המזומן ביד. התשואה לא תהיה תשואת נכס הבסיס, אלא תשואה אחרת שנובעת מסגירת הארביטראז' מול החזקה ישירה באותו המינוף.
איך תסביר את הטענה שעקיבה סינטטית מסוגלת ליצר שגיאת עקיבה חיובית? (טענה שעלתה מספר פעמים, לדוגמה:)
לקרן היתה שגיאת עקיבה חיובית מכיוון שהנכסים שהיא מחזיקה מסוגלים לכך.

איך תסביר את הטענה שעקיבה סינטטית מסוגלת ליצר שגיאת עקיבה חיובית?
משום שאין שום קשר בין המס המגולם במדד היחוס (NTR) לבין הנחתה של החוזים ביחס לTR (שנגזרת מההפרש בין הריבית המגולמת בחוזים לבין הריבית חסרת הסיכון בפועל).

משום שאין שום קשר בין המס המגולם במדד היחוס (NTR) לבין הנחתה של החוזים ביחס לTR (שנגזרת מההפרש בין הריבית המגולמת בחוזים לבין הריבית חסרת הסיכון בפועל).
הבנתי.
אז הפספוס שלי היה שהטענות התייחסו למדדים שונים, הטענה לגבי שגיאת עקיבה חיובית נטענה ביחס ל-NTR בעוד שהטענה לגבי שגיאת עקיבה שלילית נטענה ביחס ל-TR.
נכון?!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
ע S&P 500 בהכפלה ע"י חוזים עתידיים שוק ההון 24
F ProShares משיקה ETF על טהרת חוזים עתידיים של ביטקוין שוק ההון 1
K קה"ש - s&p 500 האם מזומנים = חוזים עתידיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ר איך קונים חוזים עתידיים? שוק ההון 1
N שאלות בנושא חוזים עתידיים ואגרות חוב שוק ההון 6
P חוזים עתידיים (בהשקעות המוסדיים), כל כך רווחי? שוק ההון 4
aeh רשימת סימולים של מדדים מובילים ושל חוזים עתידיים שוק ההון 1
M חוזים עתידיים שוק ההון 26
TunaGolem חוזים עתידיים ומינוף שוק ההון 24
ס האם קרן מחקה לפי חוזים עתידיים תשיג ביצועי total return? שוק ההון 20
י עזרה בהבנת רשימת נכסים עם חוזים עתידיים שוק ההון 6
R שוב קרנות איריות [וגלגול חוזים עתידיים] שוק ההון 27