• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה

Hunter2

משתמש רשום
דירוג
1
צהריים טובים,

אני נמצא כרגע בסיטואציה שאני צריך לקחת בה החלטה מאוד חשובה, אך כזאת שאני לוקח בפעם הראשונה, והייתי שמח לשמוע דעות של אנשים מנוסים ממני.

אני מסיים השנה את התואר הראשון שלי במנהל עסקים, ואני חיפשתי בתקופה האחרונה את המשרה הראשונית שלי.
בימים האחרונים קיבלתי 2 הצעות סופיות (כלומר, הודיעו לי שהתקבלתי), אחת כאנליסט מתחיל בחברה ציבורית, והשנייה אנליסט אשראי מתחיל באחת מהקרנות בארץ.

התפקיד של האנליסט אשראי המתחיל נשמע לי כמו תפקיד מאתגר יותר, שאני רוכש בו סט כלים רחב יותר. יש לי תחומי אחריות רחבים יותר ואני אתעסק בניתוח של דו"חות כספים, תוכניות עסקיות - דברים שמעניינים אותי, ואני חושב שיכולים לתרום לי גם ברמה האישית (בתור משקיע פרטי למשל). אני גם יודע שהוא משלב פגישות פיזיות עם בעלי תפקידים שונים במשק, ואני יודע שהניסיון שאני צפוי לרכוש שם הוא מאוד רחב ומדובר בבית ספר מצויין לצבור כלים מקצועיים. מנגד, התפקיד השני גם כן מאתגר ומאפשר לי להתברג בחברה יציבה עם אופק עתידי, אך כזה שהוא יותר מונוטוני ומחזורי.

הלב שלי אומר שבמחשבה לטווח ארוך, התפקיד של אנליסט האשראי בקרן המדוברת יכול לתת לי סט כלים רחב יותר שיסייע לי להגיע לתפקידים מתקדמים יותר, אך הדילמה שלי נובעת מכך שיש פערי שכר והטבות כמו קרן השתלמות, סבסוד ארוחות וכו', כך שיוצא שבשקלול של הכל, בחברה הציבורית ארוויח קרוב לפי 2 מהתפקיד בקרן.

הייתי שמח לשמוע קצת דעות שלכם, האם ההסתכלות על אנליסט בקרן שמגלגלת מיליארדים לעומת חברה ציבורית הוא הבדל מהותי? האם הניסיון כאנליסט בקרנות שונה מניסיון שאני יכול לרכוש בחברה רגילה? האם ההתקדמות לתפקידים בכירים יותר צפויה להיות מהירה יותר כתוצאה מניסיון בקרן, או שלא בהכרח?

בסופו של דבר, חשוב לי לפחות בהתחלה הניסיון המקצועי, ואני מוכן להתפשר על התנאים. אבל אולי שניהם זה אותה גברת בשינוי אדרת וזה רק בראש שלי שמדובר בהבדלים מהותיים, ולהרוויח כמעט כפול זה מפתה.

אשמח לשמוע קצת דעות,
תודה רבה לעוזרים!

חברה ציבורית זאת הגדרה מאוד רחבה, לדוגמא כיל היא גם חברה ציבורית אבל לא הייתי מתלהב מעבודה בה ואני לא יודע כמה תתקדם בה מקצועית, מצד שני בחברה ציבורית טכנולוגית בינלאומית אתה גם תלמד המון ותפתח לעצמך עוד המון אפשרויות.

מהמעט שאני מכיר בעולם הפיננסים המשכורות ההתחלתיות מאוד נמוכות, אבל אחרי מספר שנים אפשר להגיע לשכר כמו של אנליסטים בהייטק ויותר, אבל המספר שנים האלו יכול להיות גדול. אם אתה חושב שפיננסים זה באמת התחום שמעניין אותך ובקרן אליה התקבלת באמת תלמד הרבה ולא תיתקע במשבצת נורא מצומצמת להרבה שנים אז תלך על זה.

הכלים יותר חשובים מהכסף בהתחלה.
והעניין, הוא פקטור עצום גם לכמה כלים תרכוש - כמה תרצה להשקיע מעצמך את האקסטרה כדי ללמוד ולהתפתח, אם הכל שם משעמם?
כמובן, יכול להיות שתשתעמם בשתיהן, אין לדעת עד שמתחילים.

מזכיר לי דילמה שהיתה לי בתחילת הדרך
סיימתי לימודי מדעי המחשב ועמדה בפני אפשרות של עבודה בחברה אמריקאית גדולה ומוכרת אבל בתפקיד ולידציה ועבודה בתחום פיתוח בחברה קטנה יותר, חברי לספסל הלימודים טענו שזה בזבוז לעבוד בתפקיד ולידציה אבל החברה והמוצרים שלה משכו אותי ובסוף בחרתי שם, שכר קצת נמוך מאשר משרת פיתוח אבל האפשרויות שנפתחו לי שם הזניקו אותי קדימה ואחרי שנתיים כבר עברתי לתפקיד פיתוח.
לך עם מה שנראה לך מעניין וייתן לך אפשרות לגדול מאשר להרוויח יותר כסף כאן ועכשיו, יש דברים שאי אפשר למדוד בכסף.

אני מסיים השנה את התואר הראשון שלי במנהל עסקים
קדם כל מזל טוב, ברכותיי.
אני נמצא כרגע בסיטואציה שאני צריך לקחת בה החלטה מאוד חשובה, אך כזאת שאני לוקח בפעם הראשונה, והייתי שמח לשמוע דעות של אנשים מנוסים ממני
התחלה מצויינת, אבל ממש. ממש.

אין לי תובנות מספקות מהמעט ששיתפת פה, אז אני רק אניח פה כמה אמירות שחיזקו אותי באופן אישי בסיטאציה דומה:

1. אם הייתי יכולה לשרש הרגל אחד שישפר את חיי - הייתי מנסה להפחית את הנטיה לראות בהחלטות שאני מקבלת "הרות גורל".
אני לא מזלזלת בחשיבות של תפקיד ראשון, אבל אנחנו באמת בעידן שאפשר לטעום, לנסות, להתקדם למקום נוסף. כל האופציות פתוחות בפניך. באמת.

2. סליחה על הקלישאה, אבל שוב, לי זה עזר.
תזרוק מטבע. מה יצא? חברה ציבורית? תעצור. ותרגיש.
מה התגובה הראשונה של הלב שלך? "יששששש"? - אז תלך על זה. "אוךךךך" - אז תלך על האופציה השניה.
אתה לא בעונש ואין סיבה שתתחיל עבודה ראשונה ברגשה של באסה, כל עוד יש לך את האפשרות לבחור.

3. מהניסיון האישי שלי וגם מחקרים מראים שהדבר שמשפיע בסופו של דבר יותר מכל על החוויה של העובד בקצה זה הממונה הישיר.
אני לא ראיתי שהתייחסת אליו.
האם אתה יודע מי יהיה הממונה הישיר בכל אחת מהחלופת? אם לא - תשאל.
מה הסגנון הניהולי שלו? האם הוא ריכוזי? מנחה? מפקד? האם אתה מתרשם ממנו? יכול לראות בו מנטור מקצועי?

4. תמשיך ללמוד. כל הזמן. מכל אדם ובכל מקום.
אתה מסיים את התואר הראשון, זו התעודה הפורמלית, והיא חשובה. תמשיך להסתקרן, לשאול, לחפש ולהכיר עוד ידע מקצועי ותיאורטי חדש כל הזמן, זה יאפשר לך לזנק קדימה.

בהצלחה בכל דרך שתבחר

אני באמצע של התואר הנ"ל, אפשר כמה שאלות בפרטי? לא מצליח לשלוח הודעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8