• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת תנאים לקרן השתלמות IRA

חצי פנסיון

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום, אני רוצה השבוע להתחיל מהלך של העברת קרן ההשתלמות שלי ל IRA.
לפני שאני פונה לבתי ההשקעות השונים ומבצע השוואה ביניהם חשבתי אולי לבדוק אם מישהו כבר עשה משהו דומה ואם לא אז לפחות לשתף אותי (וקהל הקוראים) בתנאים שניתן לקבל ו/או שווה לשאוף אליהם על סמך ההתנסות האישית שלו.
הכוונה היא כמובן לא רק דמי ניהול שנתיים אלא עמלות קנייה/מכירה/מט"ח וכו..

נ.ב: ראיתי בפורום של LONG שעשו "קבוצת" רכישה לIRA במיטב דש ואני תוהה האם זה באמת התנאים הכי טובים שאפשר לקבל היום.

לאחרונה עשיתי תהליך דומה עבור קרנות השתלמות + קופות גמל עצמאיות ותיקות.
מצאתי שבהרבה מבתי ההשקעות התקשתי בכלל להגיע לנציגים שידעו מהו מסלול IRA ולספר לי נתונים בסיסיים לגבי מה שהם מציעים.
בסופו של דבר אכן מיטב-דש מסתמנים כההצעה המשתלמת ביותר - גם מבחינת סף המינימום, גם מבחינת דמי הניהול (אני גם על 0.3%, אבל הציעו לי להוריד עוד קצת אם אני אעביר עוד כספים, כרגע לא החלטתי בנושא) וגם מבחינת העמלות.

אגב, לפורום LONG אכן הציעו 0.3% בזמנו אבל התנאים שלהם היום פחות ממה שאפשר בפועל להשיג גם כיחיד אם מתמקחים - ה-0.3% של LONG הוא מסך נכסים גבוה יחסית, והעמלות ק/מ שלהם נמוכות אבל לא אידיאליות (קח בחשבון שלמרות שהעמלות נמוכות יחסית אפילו לחשבון בבית השקעות, ב-IRA העמלות אמורות להיות זולות אפילו יותר).

בעבודה התארגנו לקבוצת רכישה, וקיבלנו הצעות טובות מ-0.3%.
אנחנו כרגע בתהליך מול הלמן אלדובי.

@עומר , על אילו סכומים מדובר?
אפשר להצטרף?

כשדיברתי עם הלמן אלדובי על סכום של כמיליון הוצע לי רק 0.4%, אז אני מניח שהתארגנתם על קבוצה לא קטנה בעבודה..?
ספיציפית בנוגע להלמן אלדובי, הם הסבירו לי שמאחר והם אינם חבר בורסה, 0.2% הולך לבנק בכלל (בעיקרון גם בבתי השקעות שהם כן חבר בורסה הכסף בפועל יושב בבנק, אבל הם ציינו את העבודה שהם לא חבר בורסה כמשהו שמייקר את העלות אף יותר) - מה שגורם לי גם לתהות כמה טוב יותר מ-0.3% הם יכולים להציע..?

בזמנו הדס ארזים (היום הלמן אלדובי) השתמשו במזרחי טפחות כחבר בורסה. אצלהם מינימום שהגעתי היה 0.45% ואז לפני שנה וקצת עברתי למיטב ל0.3%.
אם אפשר לקבל פחות 0.3% גם אני אשמח להצטרף לעסקה :):

מכיוון שלא אני אירגנתי את הקבוצה בעבודה, אני לא יודע אם התבקשנו לשמור על התנאים בסוד. אברר זאת מחר, ואם אוכל אפרסם כאן.
הלמן אלדובי עובדים עם מזרח טפחות, ושם מנוהלים הכספים.

טוב,
לצערי הקבוצה בעבודה הינה קבוצה סגורה - לא ניתן לצרף עמיתים נוספים.
לא הגבילו אותי בחשיפת התנאים - אז לידיעתכם: קיבלנו הצעה לדמי ניהול 0.22% בקרן השתלמות IRA של הלמן-אלדובי עבור קבוצה שסך התיקים שלה עובר את ה-3.5 מש"ח.
אנחנו כרגע עדיין בתהליך - קבעו איתנו כבר מועד לפגישה בה נחתום על כל הטפסים. אח"כ יש לקרנות הקיימות 30 יום לבצע את הבקשה למעבר.
מקווה שזה יעזור לאנשים נוספים בהתמקחות על דמי הניהול.

פה יש סכומי מינימום (נכון לשלשום).
לפני כחודשיים עשיתי סקר כזה בעצמי והסכומים היו זהים למה שכתוב בלינק.
לגבי דמי הניהול במיטב-דש: הם הציעו לי 0.4% דמי ניהול. עמלות המסחר התעדכנו לאחרונה כפי שמפורט פה.

@עומר תודה על המידע ובהצלחה
מעניין שזו ההטבה שהם נתנו, מאחר והקבוצה לא גדולה במיוחד (וכשביררתי עם הלמן אלדובי על סכום של כמיליון הם הציעו 0.4%..)
אפשר להתארגן כאן עשרה אנשים ולהשיג את אותו הדבר :S

@Cfy - זו לא היתה ההצעה הראשונה שלהם כמובן.
זה התחיל במישהו שפנה ל-IBI וקיבל מהם הצעה התחלתית ל-0.3% עבור קבוצה, 0.25% אם נגייס מעל מליון ש"ח.
לאחר מכן מישהו קיבל הצעה מתחרה ממיטב-דש ל-0.20% אם נגייס מעל 5 מש"ח.
משהו שלישי הביא הצעה מהלמן-אלדובי ל-0.22% על סכום של 3 מש"ח. החלטנו להתקדם עם הצעה זו לאור הסכום שצפינו שנגייס.
(שוק עותומני מישהו?)

לכל מי שמעוניין לנסות לקדם מהלך דומה אצלו בעבודה, להערכתי יש 3 דברים קריטיים שאיפשרו לזה לקרות אצלינו:
  1. מספיק עובדים בעלי אוריינות פיננסית.
  2. מספר מצומצם של עובדים בעלי השפעה ויכולת להניע מהלך כזה.
  3. קבוצת דיון פנימית בנושאים פיננסיים - אצלינו זה מנוהל ב-Google Groups. כל מי שמתעניין בכך יכול להצטרף לקבוצה, והשתתף בדיונים. הקבוצה הזו נותנת המון כוח וידע לכולנו - באופן דומה לפורום הזה (ותודה ל @הסולידית !). כל הסיפור התחיל בקבוצה משיחה בנושא IRA, שהלכה והתפתחה לקבוצת רכישה.

לא ברור לי רק למה המהלך צריך להיות במקום העבודה - הייתי חושב דווקא בפורום כזה שבו אנשים מעוניינים למזער את העלויות במידה רבה וישנם רבים שמעוניינים ב-IRA וניהול עצמי זה לא יהיה מסובך להגיע ל-5 מש"ח.
מצד שני העמלות שראיתי שיש לפורום "לונג" (שאני לא יודע עליו הרבה, אבל אני מבין שהוא יחסית גדול?) פחות טובות ממה שיש לי במיטב-ד"ש לבד..

גם אני אשמח להצטרף לקבוצה עם תנאים טובים. מכיר עוד שקוראים ומתעניינים בקבוצה שתשיג תנאים טובים.

אני גם בעניין (:

אני על סכומים לא מאוד גדולים, קיבלתי ממיטב ד"ש דמי ניהול של 0.35%....

חבר'ה, רגע רגע יש לנו את הפורום הזה. רוצים להתארגן ולבדוק הצעות מחיר?
אם אתם רוצים, אני יכול לקחת את זה על עצמי. לדעתי עדיף לעשות זאת בהודעות פרטיות כדי לשמור על הפרטיות. אבקש לפנות אלי בפרטי למי שמעוניין.

טיפ:
אצלינו התארגנו ע"י פתיחת Google Sheet לכל מי ששוקל להצטרף, עם פרטים כגון שם, אימייל וגודל של קרן השתלמות. זה מאפשר להעריך את גודל הנכסים של הקבוצה בבואכם לשאת ולתת עם הקבוצות.
את הקובץ שנפתח אפשר לשתף פרטנית רק עם מי שמעוניין להצטרף ופונה למארגן (איליה במקרה הזה) על מנת למנוע חשיפת נתונים פיננסיים בצורה פומבית.

חבר'ה, רגע רגע יש לנו את הפורום הזה. רוצים להתארגן ולבדוק הצעות מחיר?
אם אתם רוצים, אני יכול לקחת את זה על עצמי. לדעתי עדיף לעשות זאת בהודעות פרטיות כדי לשמור על הפרטיות. אבקש לפנות אלי בפרטי למי שמעוניין.

נהדר, קיוויתי שמישהו ירים את הכפפה ;)
כדאי רק לציין סכום מינימום כלשהו - בכל זאת קיימים מגבלות כאלו ואחרות בבתי השקעות שונים, ואני לא יודע אם גם עבור קבוצה גדולה ישברו את חלקן.
אני מניח שהמינימום צריך להיות 50K לתעודת זהות (ואולי סכום שונה לקופת גמל שרוצים להעביר ל-IRA..?)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
F השוואת תנאים - בנק ובית השקעות שוק ההון 27
C פתיחת חשבון בנק בארה"ב - השוואת תנאים צרכנות פיננסית 11
צ השוואת מספרי ניירות ערך (טיקרים) שוק ההון 6
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 15
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4