• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרצאה על יעילות בתחום המזון

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,337
היי חברים.

כתבתי הרצאה על איך להתייעל בתחום המזון. אשמח לשמוע מה דעתכם. הערות יתקבלו בברכה

https://docs.google.com/presentation/d/1Zsxy2JFYM_M51oWG7WNaEZyXp7V94LTAOu-aQ26cRH0/edit?usp=sharing

אני מתכנן להעביר את ההרצאה במועדון שאני פותח באריאל.
יש לציין שהקובץ הזה הוא "תבנית כללית" חלק גדול מהטקסט שבמצגת אני הולך להעביר בע"פ.

משה

נראה טוב.

איפה נרשמים? :)

הערה ראשונה (אחר כך אקרא יותר בעיון), לא ברור מהכותרת ומשבע השקויפיות הראשונות שזו הרצאה על התייעלות בתחום המזון. שווה לדעתי לוותר על שבע השקופיות הראשונות, הן גם יבריחו אנשים (מי שלא יברח מהן בד"כ לא צריך אותך שתרצה לו...).

https://www.facebook.com/groups/188436804832058/?fref=ts קבוצת הפייסבוק.
@Sinister יש תהליך של בנייה של ההרצאה.

המצב הוא מרוץ העכברים
המטרה רכישת כלים שיאפשרו יציאה לחרות
הכלי של היום התייעלות בתחום המזון

מה דעתך?

המצב הוא מרוץ העכברים
המטרה רכישת כלים שיאפשרו יציאה לחרות
הכלי של היום התייעלות בתחום המזון

מעולה, אני מציע שזו תהיה השקופית הראשונה\שנייה, ומשם רק מזון.

הערה שנייה היא שיש (לדעתי בלבד!) הרבה יותר מדי טקסט, הטקסט הזה צריך להיות בראש שלך, ובמצגת לא יותר ממשפט או שניים לשקופית (אני מעדיף אפילו פחות)

בנושא הירקות הייתי מוסיפה מידע על גינת חלון, או גידול ירקות ביתי. מדובר על חיסכון אדיר, ירקות טריים כל יום ללא חומרי הדברה וכמובן הסיפוק העצום שבהכנה משהו מאפס .
בנוסף כן שווה להשקיע כמה מילים על סכנות הבריאות של מזון מעובד / מזון שמיוצר עבורך. למשל רוטב עגבניות בקופסא יהיה הרבה פחות בריא ועם יותר חומרים משמרים מרוטב עגבניות שעושים לבד בבית בחמש דקות. (שלא נדבר על הטעם).

@Sinister אתה צודק כמובן מבחינת הטקסט. זו מצגת שמכילה גם את מה שאני הולך להגיד בע"פ המצגת שאציג לקהל תהיה ממוקדת בהרבה.

בנוגע לגידול ירקות. אני מתכנן לארגן הרצאה שלמה על גינון והידרופוניקה בעתיד :)

המצגת נחמדה. שיטת הבישול למקפיא נהוגה אצלנו ומאד מועילה (חבל רק שזה לא מספיק לנו לחודש, למשפחה זה קשה).
אני מסכימה עם רוב מה שכתוב שם. מה שכן, אני הגעתי למסקנה שלפחות בשבילי, חסכנות יתר באוכל לפעמים עולה ביוקר: כמעט כל מה שאנחנו אוכלים בבית אנחנו מכינים בעצמנו, ולא אוכלים מזון מעובד כמעט בכלל. אבל אחרי כמה חודשים שבהם ניסיתי לחסוך במרכיבים ולקנות מה שזול, יצא שהאוכל הביתי פשוט היה יותר מדי משעמם ולא מספיק טעים. מה שגרם לי להשבר ולאכול בחוץ לעיתים יותר קרובות. אז החלטתי שעדיף לי לשלם קצת יותר על גבינה יקרה או פירות (במחיר שהוא באמת מופקע לכל הדעות), כי זה בסופו של דבר יחסוך לי הרבה יותר כסף באוכל בחוץ שלא אקנה.

מעבר לכך, בשנים האחרונות דוקא הירקות והפירות מאד התייקרו, ויוצא שכדי לאכול בזול צריך לאכול פחות בריא (כיכר לחם עולה כמו כמות די קטנה והרבה פחות משביעה של פירות). וזה בטח ובטח לא יוצא משתלם.

דבר ראשון - כל הכבוד ובהצלחה עם המועדון.
אלו דברים שאני הייתי שמחה מאוד לשמוע עליהם כשאני הייתי סטודנטית.

נקודות נוספות למחשבה / לשיקול אם להוסיף ואיפה.. :

איסוף רשימת מתכונים למאכלים פשוטים, טעימים ומשביעים
אורז מלא עם ירקות
גרגירי חומוס (להשרות לילה. לבשל 3 שעות במים עם חצי כפית סודה לשתיה. לנשנש עם מלח ופלפל),
תפו"א במיקרו (לא מקולף. הקליפה מוסיפה טעם. חתוך לקוביות קטנות עם קצת שמן ומלח, 10 דק' מכוסה)
להכין פופקורן בבית

זיהוי והשמטת השלב הארוך/מסורבל תוך שמירה על טעם טוב של התבשיל.
למשל השמטת טיגון בצל (החלפה בגזר מגורד / ירק אחר טעים)
החלפת קילוף ירקות בשטיפה עם סקוצ' וסבון כלים

ניקיון הכלים והשיש – תוך כדי הבישול.
צריך להגיע למצב שבשלב האחרון של הבישול, כשמנמיכים את הלהבה – השיש מצוחצח, והכיור ריק ונקי.
שלא יהיה מצב שבסוף הבישול, כשכבר רוצים לנוח, יש ערימת קליפות ביצים על השיש והכיור מלא כלים מלוכלכים.

צורת אחסון - זמינות מקסימלית לצורך נוחות השליפה-שימוש
הקפאה בכוסות, (מאפשר הפשרה של מנה בודדת. כוס של מרק קפוא יותר קל לקחת ליום ארוך בלי שיישפך בתיק)
חיתוך מראש של מקלות גזר לכל השבוע (שמירה בתוך קופסה במקרר. יותר פריך עם הזמן), כנ"ל רבעי תפוח, שומר, קולרבי.

כלים ומכשירים שעשויים להועיל.
לתעד לאורך זמן הרגלי אכילה *לפני* הקנייה, כדי לא להגיע למצב של ערימת מכשירים שאינם בשימוש:
למכורי קפה - מקינטה במקום מכונת קפה
למכורי מוצרי מאפה - אופה לחם
לעסוקים שלא נמצאים הרבה זמן בבית, או לא רוצים לעמוד שעות לשמור שהאוכל לא יישרף וכו' - סיר בישול איטי

החוקיות של תחושת השובע, שתמנע את ה- craving למתוק/נשנושים:
חלבון
סיבים תזונתיים
צריכה יומית של כל אבות המזון.

הערך המוסף שמשיגים מלאכול בחוץ, ויצירתו בבית:
חברה-אווירה-> להזמין חברים,
נוף יפה/מעניין->למצוא מה הפינה האהובה בבית ולשים שם את השולחן אולדאוג שיהיה שם נוח לנשנש/לשתות קפה.
אווירה נעימה->לאסוף פלייליסט אהוב (מה ששמעתם במסעדה ואהבתם. שיהיה קשור לאכילה..) וליזום ארוחת-מוזיקה פעם בשבוע-שבועיים.
כלי או שתיים יפים / פלייסמט יפה (לא כדאי סטים שלמים כי זה בד"כ לא שימושי), נר על השולחן - להשתמש בארוחות פעם ב- ולא באופן קבוע (כדי שיישאר מיוחד בעיניכם)

למי שלא מתחרפן מהרעיון - תפריט שבועי קבוע של לפחות ארוחה אחת.
(הרעיון הזה דומה לרעיון של לבוש קבוע לעבודה, גגלו "obama same suit" - להקטין את כמות ההחלטות שיש לקבל, כחיסכון באנרגיה. במקרה של תפריט מראש - זה מעלה את הסיכוי שתאכלו מה שהתכוונתם ולא מה שאחרים התכוונו)

זיהוי הרגלי נשנוש והיערכות מראש
קופסה קטנה עם 3 תמרים/3 קוביות שוקולד + כמה שקדים/בוטנים/פופקורן - לקחת כל יום במקום לקנות חטיף.
פלחי פירות / עוגיות
מקלות גזר

למידת כמות האוכל השבועית שלכם וקנייה בהתאם:
תיעוד לאורך תקופה של כל אוכל שנזרק לפח, ולמידה תוך כדי. כל מה שזרקתם לפח – זה חוסר יעילות כפול ארבע:
גם שילמתם עליו,
גם בזבזתם יותר זמן בסופר (הכנסתם לעגלה – הקופאית העבירה – ארזתם)
גם סחבתם הביתה
גם סידרתם במקרר / ארון.
שלא לדבר אם נוצר עובש שקלקל מוצרים אחרים/הצריך ניקוי של המקרר..

שימוש ברשימת קניות גנרית:
רשימה שמכילה את כל המוצרים שאתם צורכים בשוטף לאורך השנה האחרונה.
לפני יציאה לקניות – לייצר רשימת קניות שמכילה מתוך הרשימה הגנרית את מה שצריך עד הקניה הבאה, אך לא נמצא בבית (להימנע ממצב שבו אתם עומדים מול המדף בסופר ומנסים להיזכר אם כבר יש בבית את המוצר)

לא ללכת לסופר על קיבה ריקה.
לאכול ארוחה משביעה לפני היציאה.

להקפיא מה שעומד להתקלקל או לא נצרך ב-5 ימים אחרונים:
בננות לקלף, ולפרוס.
רסק עגבניות (אפשר במנות קטנות)
גבינה צהובה
נקניקים
פלפל חריף
עלים שוטפים וקצוצים (פטרוזיליה וכו')
סלרי – פרוס ומאודה.

מי שבעניין גינון -
להעדיף לגדל דברים שיחס עלות-תועלת שלהם הוא הגבוה ביותר, לדוג':
צמחי תבלין (טימין, פלפל חריף, רוזמרין - למי שאין גינה ציבורית קרובה, אורגנו, מרווה) , עלי בייבי.
התוספת שלהם במאכלים - משמעותית מאוד, והעלות שלהם בסופר גבוהה משל עגבניות (ביחס לטיפול הנצרך).

בשנים האחרונות דוקא הירקות והפירות מאד התייקרו, ויוצא שכדי לאכול בזול צריך לאכול פחות בריא (כיכר לחם עולה כמו כמות די קטנה והרבה פחות משביעה של פירות). וזה בטח ובטח לא יוצא משתלם.
קודם כל - לאכול בריא ומגוון. אם זה אומר שהקניה השבועית בשוק תעלה 300 במקום 200, סו בי איט.
חס וחלילה לאכול לא בריא במחיר של לחסוך כמה פרוטות, אנשים פה קצת השתגעו לדעתי.
דוגמא - קינואה, ברוקולי, אגוזים, שקדים, פטריות, לחם איכותי - אני לא אוותר על חומרי גלם טובים ומזינים רק כי אורז זול יותר, עם כל הכבוד יש לי כסף לממן עוד כמה עשרות שקלים בשבוע חומרי גלם.

דבר ראשון - כל הכבוד ובהצלחה עם המועדון.
אלו דברים שאני הייתי שמחה מאוד לשמוע עליהם כשאני הייתי סטודנטית.

נקודות נוספות למחשבה / לשיקול אם להוסיף ואיפה.. :

איסוף רשימת מתכונים למאכלים פשוטים, טעימים ומשביעים
אורז מלא עם ירקות
גרגירי חומוס (להשרות לילה. לבשל 3 שעות במים עם חצי כפית סודה לשתיה. לנשנש עם מלח ופלפל),
תפו"א במיקרו (לא מקולף. הקליפה מוסיפה טעם. חתוך לקוביות קטנות עם קצת שמן ומלח, 10 דק' מכוסה)
להכין פופקורן בבית

זיהוי והשמטת השלב הארוך/מסורבל תוך שמירה על טעם טוב של התבשיל.
למשל השמטת טיגון בצל (החלפה בגזר מגורד / ירק אחר טעים)
החלפת קילוף ירקות בשטיפה עם סקוצ' וסבון כלים

ניקיון הכלים והשיש – תוך כדי הבישול.
צריך להגיע למצב שבשלב האחרון של הבישול, כשמנמיכים את הלהבה – השיש מצוחצח, והכיור ריק ונקי.
שלא יהיה מצב שבסוף הבישול, כשכבר רוצים לנוח, יש ערימת קליפות ביצים על השיש והכיור מלא כלים מלוכלכים.

צורת אחסון - זמינות מקסימלית לצורך נוחות השליפה-שימוש
הקפאה בכוסות, (מאפשר הפשרה של מנה בודדת. כוס של מרק קפוא יותר קל לקחת ליום ארוך בלי שיישפך בתיק)
חיתוך מראש של מקלות גזר לכל השבוע (שמירה בתוך קופסה במקרר. יותר פריך עם הזמן), כנ"ל רבעי תפוח, שומר, קולרבי.

כלים ומכשירים שעשויים להועיל.
לתעד לאורך זמן הרגלי אכילה *לפני* הקנייה, כדי לא להגיע למצב של ערימת מכשירים שאינם בשימוש:
למכורי קפה - מקינטה במקום מכונת קפה
למכורי מוצרי מאפה - אופה לחם
לעסוקים שלא נמצאים הרבה זמן בבית, או לא רוצים לעמוד שעות לשמור שהאוכל לא יישרף וכו' - סיר בישול איטי

החוקיות של תחושת השובע, שתמנע את ה- craving למתוק/נשנושים:
חלבון
סיבים תזונתיים
צריכה יומית של כל אבות המזון.

הערך המוסף שמשיגים מלאכול בחוץ, ויצירתו בבית:
חברה-אווירה-> להזמין חברים,
נוף יפה/מעניין->למצוא מה הפינה האהובה בבית ולשים שם את השולחן אולדאוג שיהיה שם נוח לנשנש/לשתות קפה.
אווירה נעימה->לאסוף פלייליסט אהוב (מה ששמעתם במסעדה ואהבתם. שיהיה קשור לאכילה..) וליזום ארוחת-מוזיקה פעם בשבוע-שבועיים.
כלי או שתיים יפים / פלייסמט יפה (לא כדאי סטים שלמים כי זה בד"כ לא שימושי), נר על השולחן - להשתמש בארוחות פעם ב- ולא באופן קבוע (כדי שיישאר מיוחד בעיניכם)

למי שלא מתחרפן מהרעיון - תפריט שבועי קבוע של לפחות ארוחה אחת.
(הרעיון הזה דומה לרעיון של לבוש קבוע לעבודה, גגלו "obama same suit" - להקטין את כמות ההחלטות שיש לקבל, כחיסכון באנרגיה. במקרה של תפריט מראש - זה מעלה את הסיכוי שתאכלו מה שהתכוונתם ולא מה שאחרים התכוונו)

זיהוי הרגלי נשנוש והיערכות מראש
קופסה קטנה עם 3 תמרים/3 קוביות שוקולד + כמה שקדים/בוטנים/פופקורן - לקחת כל יום במקום לקנות חטיף.
פלחי פירות / עוגיות
מקלות גזר

למידת כמות האוכל השבועית שלכם וקנייה בהתאם:
תיעוד לאורך תקופה של כל אוכל שנזרק לפח, ולמידה תוך כדי. כל מה שזרקתם לפח – זה חוסר יעילות כפול ארבע:
גם שילמתם עליו,
גם בזבזתם יותר זמן בסופר (הכנסתם לעגלה – הקופאית העבירה – ארזתם)
גם סחבתם הביתה
גם סידרתם במקרר / ארון.
שלא לדבר אם נוצר עובש שקלקל מוצרים אחרים/הצריך ניקוי של המקרר..

שימוש ברשימת קניות גנרית:
רשימה שמכילה את כל המוצרים שאתם צורכים בשוטף לאורך השנה האחרונה.
לפני יציאה לקניות – לייצר רשימת קניות שמכילה מתוך הרשימה הגנרית את מה שצריך עד הקניה הבאה, אך לא נמצא בבית (להימנע ממצב שבו אתם עומדים מול המדף בסופר ומנסים להיזכר אם כבר יש בבית את המוצר)

לא ללכת לסופר על קיבה ריקה.
לאכול ארוחה משביעה לפני היציאה.

להקפיא מה שעומד להתקלקל או לא נצרך ב-5 ימים אחרונים:
בננות לקלף, ולפרוס.
רסק עגבניות (אפשר במנות קטנות)
גבינה צהובה
נקניקים
פלפל חריף
עלים שוטפים וקצוצים (פטרוזיליה וכו')
סלרי – פרוס ומאודה.

מי שבעניין גינון -
להעדיף לגדל דברים שיחס עלות-תועלת שלהם הוא הגבוה ביותר, לדוג':
צמחי תבלין (טימין, פלפל חריף, רוזמרין - למי שאין גינה ציבורית קרובה, אורגנו, מרווה) , עלי בייבי.
התוספת שלהם במאכלים - משמעותית מאוד, והעלות שלהם בסופר גבוהה משל עגבניות (ביחס לטיפול הנצרך).
וואו... יש לי הרבה מה ללמוד פה
תודה

היי חברים.

כתבתי הרצאה על איך להתייעל בתחום המזון. אשמח לשמוע מה דעתכם. הערות יתקבלו בברכה

https://docs.google.com/presentation/d/1Zsxy2JFYM_M51oWG7WNaEZyXp7V94LTAOu-aQ26cRH0/edit?usp=sharing

אני מתכנן להעביר את ההרצאה במועדון שאני פותח באריאל.
יש לציין שהקובץ הזה הוא "תבנית כללית" חלק גדול מהטקסט שבמצגת אני הולך להעביר בע"פ.

משה
יש לי תיקון לשקופית 12: קורס צלפים בזמני היה חמישה שבועות :)

מצגת לא רעה.
הערה: יש הרבה שקפים עם המון מלל. אחד הכללים הוא שלא מקראים ממצגת וגם קשה לראות מה כתוב כאשר יש הרבה מלל. כלומר שים את הסעיפים העיקריים ותפרט באל-פה בעת ההצגה.

המצגת הזו כוללת את כל החומר שאעביר בעל פה. במצגת הסופית לא יהיו יותר מעשרה מילים בשקף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
painblanc הרצאה של פול מרימן מספטמבר 2022 שוק ההון 10
D הרצאה בפני מכינה קדם צבאית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
oz1987 הרצאה על פנסיה עם אחראי שכר בעבודה צרכנות פיננסית 1
adamshalev הרצאה של Mr. Money Mustache פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
Sinister הרצאה על 'נישואין ללא נישואין' אוף טופיק 9
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
O יעילות מבחינת אגרות באיזון תיק באמצעות הפקדת כספים חדשים שוק ההון 4
G יעילות דוד שמש בחורף אוף טופיק 3
ק האם מניות באחזקה ישירה יעילות ממדדים בהיבט מיסוי מיסים 5
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
M מתלבט על הצעד הבא בתחום הנדל״ן נדל"ן 6
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
הפרופסור משרה ראשונה בתחום לא כזה מעניין ובתנאים לא מצויינים התפתחות אישית 10
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ט מיזם בתחום החסכונות/השקעות אוף טופיק 14
ג מקצוע בתחום הטיפול(פיזי) אוף טופיק 2
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
ח כשל שוק בתחום הטיסות ואזהרה על חברת אל על אוף טופיק 126
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5
Blue מחפש הכוונה - מקצוע בתחום הפיננסי התפתחות אישית 25
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
S קורסים בתחום הנדלן. התפתחות אישית 17
A עבודה בתחום הmachine learning ,deep learning התפתחות אישית 1
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ג מניות הריטייל בארה"ב - בתחום הלבשה ואופנה שוק ההון 34
מ המלצה על קורס בתחום ההייטק התפתחות אישית 4
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
Y חדש בתחום שוק ההון 3
ד השתלבות בתחום החינוך התפתחות אישית 2
P קרן REIT ישראלית בתחום דירות מגורים נדל"ן 46
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
U הדיוט בתחום, התפטרתי, מה מגיע לי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
oz1987 מחקה מדד בתחום ההייטק שוק ההון 12
משה איך אתם יודעים מה המיומנויות הספציפיות ששווה לרכוש בתחום שלכם? התפתחות אישית 14
ל מתחיל בתחום ההשקעות, השקעה ראשונה שוק ההון 2
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
א ETF בתחום ה-REIT שוק ההון 3
waskindalost איזה חברה היא המובילה ביותר בתחום עיצוב אתרי רשת (Web design) ? אוף טופיק 3
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה