• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצות לקורס עם דגש להשקעה פסיבית

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
אני קוראת את הבלוג כמה שנים ועדיין כל פעם שאני נכנסת לביזפורטל/ מאי"ה ומנסה, מקבלת פאניקה מכל הפרים הקטנים...ויוצאת.
אז הבנתי שאני חייבת לעשות את כל התהליך של מציאת-בחינת-קניית ניירות עם מישהו פיזית לידי. כי בינתיים השנים עוברות להן ואני לא משקיעה.

יש פה אנשים שעברו קורס?
ממליצים/לא ממליצים?
יש דרך אחרת, כמו מדריך אחד על אחד?
למי שעבר, יש דגש על השקעה פאסיבית או בעיקר על מסחר?

תודה לעונים.

אני חושב שהסולידית סיכמה את התשובה הזו בפוסט הזה:
http://www.hasolidit.com/לימודי-שוק-ההון-יש-בכלל-דבר-כזה

את יכולה להתחיל עם סכומים קטנים כמו כמה מאות שקלים בבנק שלך וכך לקבל בטחון ואם תעשי טעיות לא נורא תשלמי קצת עמלות אבל תלמדי, אני התחלתי להשקיע לפני כחודש לאחר שקראתי מספר פעמים את הפוסטים של הסולידית וסדרת המאמרים של מאיר מהתמונה הגדולה, זה באמת מספיק כדי לתת לך כלים לחשיבה כיצד לבצע הקצאת נכסים והרכב התיק שלך, פשוט קפצתי למים עם 100K, אחד הטיפים הכי טובים שאני מאמין בו זה מי שעושה הכי פחות טעיות הוא זה שמרוויח, לכן אם את עושה טעויות תעשי את זה על כמה מאות שקלים ותלמדי, זהו :)

נערך לאחרונה ב:
תשאלי את @Edward פעם הוא העביר קורסים על השקעות ערך (לא בדיוק פאסיבי אך תלמדי המון ותביני לעומק הרבה דברים). הקורסים שלו ברמה מאוד גבוהה (לא יצא לי לקחת קורס פרונטאלי אך קראתי את המצגות שלו)

אני אישית אשמח להשתתף בקורסים של @Edward או לקבל את המצגות, תודה!.

@אנא-אל עשיתי קורס שוק ההון דרך חבר פעם, עלה לי כ-600 שקלים אחרי הסבסוד שלהם, וזה היה בזבוז זמן.
הכי טוב זה לקרוא את הבלוג של הסולידית, עם דגש מיוחד על הפוסטים שנוגעים להשקעה.
אם את לא מרגישה מספיק בטוחה אחרי, תקראי גם ספרים שנוגעים להשקעה פסיבית שמומלצים בפוסט שהיא כתבה על זה.
וכמובן - תתחילי כבר היום עם סכום קטן רק בשביל להרטיב את הרגליים, וללמוד את המכניקה של העבודה מול הבורסה, בחירת ני"ע, תכנון התיק וכד', מבלי לקחת שום סיכון. ככל שתרגישי מוכנה יותר כך תוסיפי עוד כסף.
רק אזהרה - התנועות האקראיות שיקרו בבורסה (עליות או ירידות) ישאירו בך חותם \ רושם ראשוני שלא מייצג את מה שעתיד לבוא לאורך זמן בעתיד, כך שאל תשליכי מהאם הרווחת כסף או הפסדת כסף, להאם את עושה דברים נכון או לא. תבחרי תוכנית פעולה ותדבקי בה לא משנה מה, ולא משנה אם שמת כמה מאות שקלים או כמה מאות אלפי שקלים.
את כמובן מוזמנת להתייעץ עם חברי הפורום לגבי השיקולים שעולים על הדרך.

תודה למגיבים.
אני מחפשת עזרה לא בהבנה של התיאורטיה אלא, להתמצא באתרים האלה בפועל. אני נכנסת ולא מבינה מה אני רואה.
גם אם בזכות הבלוג יש לי טיפה מושג או קצה חוט, החרדה משתלטת ואני לא יכולה להתרכז.
@Edward תוכל להרחיב מעט על הקורסים/אחד על אחד שהעברת/מעביר?

היי @אנא-אל ,
באופן אישי הפוסט הנ"ל עזר לי מאוד בהתמצאות באתר מאיה ובקריאת תשקיפים בכלל.
בהצלחה!

@אנא-אל אולי תשימי צילום מסך שאת לא מסתדרת איתו (תוודאי טוב טוב שאין פרטים מזהים) ונשמח להסביר לך מה זה מה.

אני אישית אשמח להשתתף בקורסים של @Edward או לקבל את המצגות, תודה!.

@Edward תוכל להרחיב מעט על הקורסים/אחד על אחד שהעברת/מעביר?

כן, בעבר העברתי קורס בסיסי שלהלן המצגות שלו (הן קצת ישנות):
https://drive.google.com/folderview?id=0BzVqtOkMPGsQdXFlNVdJb1M0ZjQ&usp=sharing

הקורס בסיסי אבל מקיף את כל מה שאדם מן הישוב צריך לדעת כדי להבין מי נגד מי. אם יהיה מספיק ביקוש אני אפתח מחזור.

במקביל, אני מעביר קורס יותר מתקדם שמיועד לאנשים שיודעים חשבונאות ברמה בסיסית, ועוסק בקריאה וניתוח דו"חות כספיים של חברות. להלן סילבוס:
https://docs.google.com/document/d/1sKoxjQ6EDgGpYuYj8b0yU3KGq4ocg1c3sjtIQtr1LdA/edit?usp=sharing

החומר מתעדכן בכל מחזור ברמה מסויימת, בין היתר לפי רמת התלמידים. המטרה בסופו של דבר היא להעביר מקסימום תובנות וידע שיחסכו לאנשים התעסקות של שנים.

אם יש שאלות נוספות אשמח לענות, ואם מישהו היה רוצה שאפתח מחזור של אחד הקורסים, שישלח לי הודעה פרטית.

@adamshalev זה רעיון מעולה!
אני אנסה לעבור ולראות מה הכי חשוב כדי לא להפציץ, אבל הינה שתיים
מה הכוונה ב"נכסים (מ שח)"?
http://i.imgur.com/KhyQHTc.png

אני מבינה נכון שלא קיימות קרנות נאמנות ללא חשיפה למט"ח ואין סיבה להבהל מאין תוצאות
http://i.imgur.com/qLlwZL7.png

ושאלה שכרגע הכי חשובה לי,
לא משנה באיזה אתר אני מחפשת, ביזפורטל, פאנדר, מאיה, בורסה גרף, כל הניירות יהיו בכל האתרים?
ויש עוד אתרים שאתם משתמשים בהם?

תודה, זה רעיון נהדר

מחזור זה כמה כסף החליף ידיים בתקופה נתונה (אני מניח שזה מחזור יומי, אבל לא בטוח).
אם אני קניתי מניות של התעודה הזאת ב-1000 שח ממך, שנינו תרמנו 1000 לסך המחזור היומי.
ניירות עם מחזור גבוהה יותר נחשבים עדיפים על ניירות שקולים עם מחזור נמוך יותר כי המרווח בין מחיר הביקוש למחיר ההיצע יהיה נמוך יותר.

כמו שצוין מעלי, שני המספרים נותנים הערכה של רמת הסחירות של הנייר, שאפשר לכמת בשתי דרכים - במספר (כמות) ניירות שנסחרו או בשווי הכספי של הניירות שנסחר. בדוגמא השניה המצורפת למשל:
המחזור בשלבי המסחר השונים נתון במספר יחידות, ואילו השווי הכספי הנסחר נתון כממוצע לאורך תקופה ארוכה יותר (זה התמורה הממוצעת, להבנתי). סחירות גבוהה חשובה גם כי זה מקטין את המרווח בין מחיר ההיצע והביקוש, וגם במובן הכללי יותר שכשתרצי למכור נייר מסוים - אכן יהיה שם מישהו שיהיה מוכן לקנות אותו ממך. זה חשוב יותר למישהו שמבצע מספר פעולות מסחר רב בתדירות גבוהה ופחות למשקיעים לטווח ארוך.

תודה על התיקון @Yevgeny , חשבתי שמחזור מתייחס לשווי כספי ולא למספר היחידות.

אתה דווקא בסדר גמור - בצילום מסך הראשון המחזור היה נקוב באלפי שקלים, בשני - ביחידות.

לא משנה באיזה אתר אני מחפשת, ביזפורטל, פאנדר, מאיה, בורסה גרף, כל הניירות יהיו בכל האתרים?
מאיה זה מערכת רשמית של הבורסה בתל אביב - לכן כל הקרנות הנסחרות אמורות להופיע שם, כולל כל המסמכים המלאים (תשקיפים - הפירוט האמיתי של מה שקרן/תעודה מחויבת אליו ולא רק המלל השיווקי). זה המקור המוסמך מבחינתך.
מה שכן - החיפוש שם לא תמיד נוח, אפשר לחפש גם באתרים אחרים, אבל - אחרי שמצאת נייר שנראה לך מתאים להשקעה, חשוב לא לסמוך רק על מידע יד-שנייה שראית באתר אחר (כמו פאנדר) אלא לבדוק את הפרטים המלאים במאיה, כולל קריאת התשקיף שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
H המלצות והמשך דרך התפתחות אישית 75
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ המלצות על סים ראוטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y המלצות לבנק (וכרטיס אשראי?) בארה"ב צרכנות פיננסית 1
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10