• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
גם בטריא יש חריקות:

טריא לעומת זאת במשך חודשיים הנזילו לי בערך 5%
@DNIS, בטוח רק 5%?
אני בדיוק מנזיל מטריא - וקיבלתי 2 אפשרויות:
* הנזלה מידית של 70% הלוואות בריאות. לחכות כמה חודשים/שנים עד ששאר ההלוואות ייסתימו /הסדרים .
* הזלה מיידית של 100% מהקרן עם 50% מהתשואה שקיבלתי עד עכשיו (שזה בדיעבד יוצא כמו פק״מ שנתי עכשיו). לפי מה שאתה מתאר, האפשרות הזאת נשמעת יותר הגיוניץ

חשבתי זכיתי ליחס מועדף. גם לי BTB הנזילו תוך שבוע או שבעה ימי עסקים.
אין יחס מועדף בbtb. תשמע אני לא מקצועי, אבל אני עוקב אחריהם הרבה זמן ויש לי שם סכום מכובד. לע"ד הבלתי המקצועית הם הכי טובים בישראל.
@DNIS, בטוח רק 5%?
* הנזלה מידית של 70% הלוואות בריאות. לחכות כמה חודשים/שנים עד ששאר ההלוואות ייסתימו /הסדרים .
* הזלה מיידית של 100% מהקרן עם 50% מהתשואה שקיבלתי עד עכשיו (שזה בדיעבד יוצא כמו פק״מ שנתי עכשיו). לפי מה שאתה מתאר, האפשרות הזאת נשמעת יותר הגיוניץ
אני הייתי מושך משם הכל ומהר.
אתה צריך להבין שברגע שמתחילה שמה בעיית נזילות של ההלוואות, זה יכול לגרום לחברה לפשוט את הרגל, תבדוק את המודל העסקי שלהם. אני בספק שהם רווחיים.
פשיטת רגל אין זה אומר אובדן של הקרן, אבל ספק שתוכל להשתמש בכסף הזה בתקופה הקרובה, כמו כן במידה ותיהיה פשיטת רגל סביר שיעשו לך תספורת של עשרות אחוזים.
נגיד בbtb לע"ד עיקר הרווח זה מעמלה עבור הלוואות חדשות, ויש גם רווח מהתזרים השותף.
בbtb היו בעיות נזילות בעבר בקורונה אבל הם צלחו אותם היטב, וגם עכשיו למרות המצב בשווקים אני חושב שהם במצב דיי טוב.
באפריל נתנו משהו כמו 28 מיליון שקל(מדובר בחודש של חגים) בהלוואות חדשות, ובמרץ כ72 מיליון ש"ח.

לא ממליץ ואין לראות בדבריי המלצה כמו כן הנתונים עלולים להיות לא מדויקים\נכונים בעליל.

@DNIS, בטוח רק 5%?
אופציה שניה נראית בהחלט סבירה, אני אפנה אליהם ואני אנסה, תודה!

רק שם את זה כאן :)

אם אי אפשר לתת למשקיעים שרוצים למשוך כסף את הכסף, ואי אפשר להלוות, מה נשאר?..

שמתי לב לאחרונה שאחוז הנזילות בפלטפורמה עלה ל4-5% ובנוסף BTB עדיין נותנת הלוואות חדשות.
זה ספוקלטיבי אבל אני חושב שבקרוב נראה את BTB רוכשת חלק מתיק ההלוואות של טריא.

לא ממליץ ואין לראות בדבריי המלצה

אז טריא מנסה למכור חלק מהתיק שלה לבנקים/מוסדיים (מדובר בעיקר על תיק קבוצות הרכישה):

אני לא יודע אם זה טוב או רע. זה טוב כי זה מוסיף נזילות, אבל זה רע כי ההנחה שהם יתנו צריכה להיות עמוקה. מאוד. הרי קבוצות הרכישה מלכתחילה פנו לטריא כדי לקבל תנאים יותר טובים ממה שהיו יכולים לקבל דרך הבנק (או שהיו מקבלים טובים יותר מהבק ולא סוגרים עם טריא). אם בנק מזרחי יסכים לקחת את "הזבל" של טריא, הוא ירצה סיבה טובה.

כמה אטרקטיבי התיק של טריא?

העסקה הבולטת ביותר הייתה הליווי של פרויקט MOMA בת"א בהיקף של 300 מיליון שקל, שבו המשכנתאות לחברי הקבוצה ניתנו בריבית קבועה לא צמודה של 5% לשנה.

אם ההלוואה הזאת הייתה נלקחת היום, היינו מצפים לריבית דומה לתשואה אפקטיבית על אג"ח של חברות יזמיות. משהו כמו 8-11%?

נערך לאחרונה ב:
ת, אבל זה רע כי ההנחה שהם יתנו צריכה להיות עמוקה. מאוד. הרי קבוצות הרכישה מלכתחילה פנו לטריא כדי לקבל תנאים יותר טובים ממה שהיו יכולים לקבל דרך הבנק (או שהיו מקבלים טובים יותר מהבק ולא סוגרים עם טריא). אם בנק מזרחי יסכים לקחת את "הזבל" של טריא, הוא ירצה סיבה טובה.
לא מדויק, בבנקים מקבלים דווקא תנאים טובים לקבוצת רכישה, הבעיה העיקרית זה החיתום המחמיר יותר והזמן שזה לוקח, בבנק זה יכול לקחת שנתיים, בחוץ בנקאי זה יותר מקל ויותר מהיר. הבעיה פה שהבנק ירצה לבצע חיתום משלו פה, זה כאמור לוקח זמן, אני לא רואה איך כזה דבר יעבוד בצורה מהירה אא"כ יסכימו לעגל פינות.
העסקה הבולטת ביותר הייתה הליווי של פרויקט MOMA בת"א בהיקף של 300 מיליון שקל, שבו המשכנתאות לחברי הקבוצה ניתנו בריבית קבועה לא צמודה של 5% לשנה.
הם לא חייבים לקנות הכל, הם יקנו את מה שטוב להם.

לא מדויק, בבנקים מקבלים דווקא תנאים טובים לקבוצת רכישה, הבעיה העיקרית זה החיתום המחמיר יותר והזמן שזה לוקח, בבנק זה יכול לקחת שנתיים, בחוץ בנקאי זה יותר מקל ויותר מהיר. הבעיה פה שהבנק ירצה לבצע חיתום משלו פה, זה כאמור לוקח זמן, אני לא רואה איך כזה דבר יעבוד בצורה מהירה אא"כ יסכימו לעגל פינות.

הם לא חייבים לקנות הכל, הם יקנו את מה שטוב להם.
אז לסכם את המודל העסקי:

טריא תעשה דברים שהבנק לא מסוגל או לא רוצה לעשות (ריביות נמוכות יותר ו/או חיתום מהיר יותר), וכשתהיה לטריא בעית נזילות, הם ימכרו לבנק את החלק הרווחי ביותר שלהם.

אחלה מודל :) לבנק

ככל שאני חושב על זה, אין מודל בו כדאי לי לשים את הכסף שלי בחברת BTB. כדי לייצר פעילות ולגזור דמי ניהול, החברה חייבת לתת הלוואות וככל שהיא חייבת לתת יותר הלוואות, היא תבדוק פחות את הלווים. גם לא אוכל לסמוך על מנגנון הגבייה שלהם כי רבים מהלווים יפשטו רגל או שלחברה לא תהיה מוטיבציה להשקיע ברדיפה אחרי הכסף שלי.

מסתבר שקרנות הלוואות פחות נזילות מהשקעות נדל"ן

אם אני מבין נכון לא משתלם להשקיע בטריא בגלל בעיות של נזילות
איך אפשר להשקיע בתחום , בחו״ל בסכומים קטנים?
באקסלס אפשר רק מסכומים גבוהים

איך אפשר להשקיע בתחום , בחו״ל בסכומים קטנים?
אתה מעוניין לתת הלוואות בסכומים קטנים בחו"ל, יש מכשיר מדהים שהומצא במיוחד בשביל זה: אגרות חוב.
בונוס: הוא נזיל לחלוטין תמיד.
בונוס נוסף: בהנחה ואינך אמריקאי אתה יכול לבחור לרכוש כזה שיחלק לך את הריבית באופן חודשי או רבעוני תוך תשלום מס, או לרכוש כזה צובר ולהרוויח גם מהריבית דריבית על המס שנדחה.
בונוס שלישי: אתה קובע את דרגת הסיכון של הלווה ואיזה טווח זמן לתת לו.

אני מפספס משהו
בטריא אפשר לקבל פריים + 2.5 על הלוואות מגובות נדלן 100% זה תשואה כמעט בלי סיכון סה"כ כ9% תשואה
בהשוואה לפקדונות זה מטורף
לא בדקתי בחברות PTP אחרות כמה אפשר אבל ברעיון פריים + זה משהו שלעולם לא תראה בפקדונות!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה