• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
ריבלנד מוצף באנשים שמוכרים את ההלואות שלהם
נסחפת... קצת מכירות של הלוואות אז אתה קורא לזה "בריחה המונית"? נכון שבדרך כלל יש שם פחות הלוואות אבל זה ממש לא מעיד על כלום.
יש פעמים שאנשים צריכים את הכסף שלהם ומממשים את כל התיק - מה שאני מתעתד לעשות בעוד מספר חודשים.
בשבוע האחרון מכרתי מספר הלוואות בREBLEND ולא היתה בעיה. ההלוואות נמכרו תוך מספר שעות עד יום.

דווקא בלנדר, בניגוד ל-ELOAN, מבטח את הקרן בכל הלוואה. זה אכן עולה יותר כסף אבל מבטיח שהכסף (הקרן) מוגן מאוד באופן יחסי.
טריא פתחו רק עכשיו מנגנון דומה שאמנם הרבה יותר זול אבל מבטח רק חלק מהקרן בכל הלוואה והלוואה.
כמלווה בבלנדר יש לי מאות הלוואות פעילות ועוד כמה שהסתיימו בשל פרעון מוקדם ועוד כמה שמכרתי בשל גמגומים בתשלומים, כמו שאתה עשית.
סה"כ ביחס לאתרים האחרים (גם בטריא יש לי כסף) בלנדר התגלה כהכי מהימן. נכון שיש פיגורים פה ושם אבל רובם המוחלט חוזר אחרי מספר ימים-שבועות ומי שלא - הקרן משלמת במקומו.

בקיצור, בכל הנוגע לבלנדר, אני רואה את המצב אחרת לגמרי ממך והייתי מציע לא להיחפז ולפסול את המערכת הזאת שהרבה אנשים עבדו עליה קשה.

עוד כמה שמכרתי בשל גמגומים בתשלומים,
ביחס לאתרים האחרים (גם בטריא יש לי כסף) בלנדר התגלה כהכי מהימן
לא יודע, אם מאפשרים לך למכור הלוואות שנמצאות בגימגומים (כמו שאתה קורא לזה) בלי ליידע את הלקוח שמדובר בהלוואה מגומגמת....
מריח לא טוב.

לאחר יותר משנתיים בפלטפורמה אני ברווח מינימלי של 1.2% (ביחס לסכום שהופקד במקור).
אתה ברווח אחרי מס הכנסה? כי אצלי ההפסדים מהפיגורים בערך מתקזזים עם הרווחים ואזי אני לא הרווחתי ולא הפסדתי (אחרי שני וחצי בערך של השקעה), אבל מס הכנסה שהם גובים בלי לקזז מההפסדים, מוריד אותי חזק להפסד ):

אם מאפשרים לך למכור הלוואות שנמצאות בגימגומים (כמו שאתה קורא לזה) בלי ליידע את הלקוח שמדובר בהלוואה מגומגמת....
מריח לא טוב.
הם מאפשרים REBLEND על כל הלוואה שחזרה, תקופה כלשהי לאחר שחזרה לתשלומים תקינים. הלוואות מסויימות הם נוצרים את האפשרות למכור למשך תקופה.
מצד שני, קוני ההלוואות ב-REBLEND יכולים לבדוק את לוח התשלומים של כל הלוואה ולראות בדיוק את תאריכי התשלום - התקינים והאיחורים.

אתה ברווח אחרי מס הכנסה?
כרגע כבר שנה וקצת ב-3 המערכות. בELOAN - הפיגורים משתווים לרווחים. בשאר יותר מוצלח. בבלנדר הכי הרבה אבל מן הסתם אני משלם יותר גם על קרן הבטחון. בדוק את קרן הבטחון של טריא. קצת מורכב להבנה אבל יכול להיות שזה הפתרון הנכון.
עניין המיסוי - אמנם מעצבן אבל הוא נלקח על ריביות שהוחזרו לך. זה העניין בחברות האלה שהן לא מכריזות לעולם על חוב אבוד. נדמה לי שטריא כן עושים את זה. עדיין לא בטוח שמקבלים מס בחזרה על זה.

אתה ברווח אחרי מס הכנסה? כי אצלי ההפסדים מהפיגורים בערך מתקזזים עם הרווחים ואזי אני לא הרווחתי ולא הפסדתי (אחרי שני וחצי בערך של השקעה), אבל מס הכנסה שהם גובים בלי לקזז מההפסדים, מוריד אותי חזק להפסד ):
בחישוב שלי אני מניח שלא ניתן לקזז הפסדים.
הרווח הוא זעום יחסית למה שציפיתי שאפשר להשיג בהלוואות P2P.
הסינון שלי פוסל הלוואות מרמה A היות והסיכון לדעתי לא מתומחר נכון (תמחור חסר). אני גם פוסל רמות גבוהות מאותה סיבה.

לא תמיד הם מספיקים לבדוק
ממש כמו כל סוג השקעה, בודקים את הכל ומגדילים את הסיכוי לרווח או משקיעים על עיוור ומקווים לטוב.
כל אתר ורמת הפירוט שלו (יש שיגידו רמת השקיפות) אבל אני חייב לציין שלפי הנסיון שלי, דווקא ELOAN מרבה בפרטים על הלווים אבל עם החיתום הכי רע מהשלושה. ממש הרבה הלוואות נכנסות לפיגורים. הרבה מעבר לשאר.

ריבלנד מוצף באנשים שמוכרים את ההלואות שלהם, בקשות ההלואה הרגילות גם הן מוצפות או בעברית- כולם בורחים!
טוב... אז הרגע בדקתי שוב בREBLEND ויש מצב שקורה פה משהו.
977 הלוואות מוצעות למכירה. אם אני שם בצד לצורך העניין את ההלוואות עם ריבית נמוכה, כ-750 הלוואות מתוכם עם ריבית מעל 7% (הלוואות בנות כשנה עד שנתיים) ולא מעט הלוואות שנוסדו בחודשים האחרונים.
לא יודע מה קורה. כשביררתי עם האתרים האלה לפני הכניסה, אמרו שיש להם גם משקיעים שנכנסים עם מליונים. יכול להיות שמשקיע גדול מאוד יוצא ויכול להיות שקורה שם משהו אחר. מעניין ומטריד גם יחד.

אחרי שנה וחצי באי-לון:
בחודשיים האחרונים התמלא הדף שלי בהלוואות בפיגור ובהלוואות שנסגרו.
הרווח שלי, בקיזוז המיסים והעמלות, ירד לכמה מאות ש"ח בלבד. כלומר, פחות מ- 4% על פני תקופה של שנה וחצי.
אף הלוואה בפיגור לא סודרה! לא שולמה היתרה ולא חזרה למצב פעיל (אולי שולמה ואני לא יודעת? הכסף חזר לחשבון אי-לון? להסתמך רק על מה שכתוב לי בדף?). אני לא ממחזרת יותר הלוואות, גם לא באוטומט.
לצערי, נראה שהחברה הזאת לא מספיק בשלה, גם עם הבעלות של בית השקעות מכובד.

טוב... אז הרגע בדקתי שוב בREBLEND ויש מצב שקורה פה משהו.
977 הלוואות מוצעות למכירה. אם אני שם בצד לצורך העניין את ההלוואות עם ריבית נמוכה, כ-750 הלוואות מתוכם עם ריבית מעל 7% (הלוואות בנות כשנה עד שנתיים) ולא מעט הלוואות שנוסדו בחודשים האחרונים.
לא יודע מה קורה. כשביררתי עם האתרים האלה לפני הכניסה, אמרו שיש להם גם משקיעים שנכנסים עם מליונים. יכול להיות שמשקיע גדול מאוד יוצא ויכול להיות שקורה שם משהו אחר. מעניין ומטריד גם יחד.
זה לא רק זה, כשנכנסתי (ךפני כמה חודשים) כל בקשת הלוואה שהגיעה (גם לריבלנד וגם להלוואות הידניות) נקטפה תוך יום, ורוב הזמן היה שם ריק (לקח לי זמן עד שהצלחתי להכניס את כל הכסף שלי להלוואות, והלוויתי גם בריביות של מתחת 7 רק כדי שהכסף לא ישכב). עכשיו שתי הזירות מוצפות בהצעות - גם הלוואות חדשות וגם ריבלנד

עכשיו שתי הזירות מוצפות בהצעות - גם הלוואות חדשות וגם ריבלנד
דווקא התחזקות של זירת ההלוואות החדשות נשמע כמו סימן טוב. אלא אם הם דרדרו את הסטנדרט של החיתום.
לפני שבועיים שלושה מכרתי בREBLEND שלוש הלוואות והן נמכרו בלי בעיה תוך שעות עד יום. לא זוכר שהיה שם עומס.
מקווה שמדובר בכמה משקיעים בודדים-כבדים שיוצאים כי אחרת זה ממש מעיד על בעיות.

דווקא התחזקות של זירת ההלוואות החדשות נשמע כמו סימן טוב.
או שכן או שלא, זה יכול להעיד על כך שאין כבר מי שירצה לתת הלוואות= סימן רע, או שהביקוש גדל= סימן טוב

או שכן או שלא, זה יכול להעיד על כך שאין כבר מי שירצה לתת הלוואות= סימן רע, או שהביקוש גדל= סימן טוב
נכון, אבל במקרה של נתינת הלוואות האתר שולט. זאת אומרת, שאם יש ביקוש רב יותר מהרגיל אז הם יכולים לסרב ליותר מבקשי הלוואה בעייתיים ובאופן כללי, לפי כללי היצע וביקוש, כשיש ביקוש גדול הם גם יעלו ריביות.
אגב, הם יכולים פשוט לעכב העלאה של הלוואות חדשות במערכת כדי לווסת את כמות הלוואות החדשות. אין בזה שום פסול.
לכן, יכול להיות בעיקר שיש התמעטות של מלווים חדשים. אין ספק שREBLEND מוצף אכן מבהיל וזה לא שפונים להלוואות חדשות, אלא פשוט שומרים את הכסף מזומן.

נערך לאחרונה ב:
זו הייתה תשובה ל @בת העמק שכתבה על אילון. מבלנדר יצאתי מזמן.
גם אני באותה הדיעה על ELOAN ומחכה בקוצר רוח לסיום ההלוואות ו/או לשוק המישני שהם מבטיחים כבר הרבה זמן.

לגבי בלנדר, לפחות עד לדברים שמתרחשים שם בימים האחרונים, הייתי מרוצה.

עדכון:
אתמול היו בערב היו בREBLEND של בלנדר 977 הלוואות. היום יש שם כבר 840 הלוואות.
בצד ההלוואות החדשות יש כרגע 32 הלוואות. זה נראה יותר סביר.
ממשיך לעקוב.

אחרי שנה וחצי באי-לון:
יש 173 הלוואות פעילות ועוד 52 הלוואות שנסגרו
מתוך ההלוואות הפעילות 15 הלוואות נמצאות בפיגור
תקבולי ריבית, תקבולי צמדה פחות עמלות ופחות מס = 100%
קרן הלוואות בפיגור 134%
כלומר 34% יותר הפסדים מהכנסות.
מהקרן שנשארה (חלק משכתי בזמנו) זה אומר הפסד של 10%.
אין קרן הגנה, וזה אומר שבשלב זה יש לי הפסד של 8% מהקרן הבסיסית שאותה הכנסתי.
חלק מההלוואות ל-60 חודש, חלק ל-48 חודש והרוב ל-36 או 24 חודש כך שייקח הרבה זמן עד שאאסוף שוב מספיק כסף על מנת להצדיק משיכה.

מההלוואות שבפיגור
5 מסוג C
5 D
4 E
1 S

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה