• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
@Captain Sparo משקיע "רציני" לא מחפש דיון, אלא להספים את הדיון. הוא הועף מהפורום, אז חבל על הביטים.

לכל מי שמשתתף בthred הזה, כל הכבוד. אני עוקב אחריו שנה לערך, הוא מקיף, מעניין ובנתיים מנע ממני להשקע בתחום.
יש יותר מידי בעיות עם המבנה של התחום בארץ, מבחינתי, עיקר הבעיה הוא המס, כאב הראש להתקזקז על הפסדים ועושה רושם שגם הפלטפורמות לומדות על בשרם שבישראל מאוד קשה לבצע ריקברי לחוב, או להתחרות בבנקים.

לאחר קבלת דעות הקהל ישבנו על הנושא והסכמנו כי פקדון הערבות ההדדית ישלם את התשלום במקרה הזה שבפריסה כה ארוכה ונתקן את הפעולה במערכת בזמן הקרוב.

תודה

לכל מי שמשתתף בthred הזה, כל הכבוד
גם ממני!
עושה רושם שגם הפלטפורמות לומדות על בשרם שקשה .... להתחרות בבנקים.
זה הלקח העיקרי שלי מהשרשור הזה. כנראה שבסופו של דבר לאחר שיקלול כל הסיכונים, הבנקים מנהלים עסק הוגן. הסיבה שלא ניתן להתחרות בהם היא שככל הנראה שולי הרוח שלהם לא גבוהים, וכאשר מנסים להוריד את השוליים האלה אפילו במעט, נכנסים להפסדים. צר לי על כל המלוים שנכוו, ואני שמח על הלקח שנלמד כאן בעזרת חוכמת ההמונים.

גם ממני!

זה הלקח העיקרי שלי מהשרשור הזה. כנראה שבסופו של דבר לאחר שיקלול כל הסיכונים, הבנקים מנהלים עסק הוגן. הסיבה שלא ניתן להתחרות בהם היא שככל הנראה שולי הרוח שלהם לא גבוהים, וכאשר מנסים להוריד את השוליים האלה אפילו במעט, נכנסים להפסדים. צר לי על כל המלוים שנכוו, ואני שמח על הלקח שנלמד כאן בעזרת חוכמת ההמונים.

אני לא מסכים, BTB עושה עבודה טובה כנראה, לפי התגובות בפורום ונסיון קצר מאוד שלי.
בנוסף גם קרדיט פלייס עושים עבודה טובה מנסיון אישי.
יש חסרונות בהשקעה מסוג זה ובעיקר זה שהפלטפורמות הללו קיימות מעט זמן ולכן לא ניתן לדעת מה יקרה לאורך זמן.

BTB עמדו בהבטחה שהובטחה כאן, ושינו את תנאי ההלוואה שיש לגביה הסדר תשלומים בהוצאה לפועל, כך שהיא חזרה להיות הלוואה מן המניין ל-14 התשלומים שנותרו .

אם כך, אחרי שנתיים של השקעה ב-E-LOAN, טריא ו-BTB. אני בהפסד בe-loan, ובטריא (הפסד מהקרן) וברווח ב-BTB

האם BTB פנו אלייכם (משקיעים) על מנת לבקש את תעודת הזהות שלכם כולל צילום שלה?

האם BTB פנו אלייכם (משקיעים) על מנת לבקש את תעודת הזהות שלכם כולל צילום שלה?
כן. שלחתי.
וגם ביקשתי למשוך את כל הכספים שלי שמושקעים אצלם (לא בגלל שביקשו ת"ז, אלא כי אני רוצה למשוך את הכספים). נראה כמה קל/קשה יהיה תהליך המשיכה.

באשר למשיכה מ-bLender, כל הכספים (כ-4,800 ש"ח) הועברו אליי תוך כיממה (ההלוואות נמכרו למלווים אחרים) חוץ מסכום של כ-400 ש"ח שיושב בהלוואה אחת שתאריך הפירעון שלה הוא באפריל 2019 (עוד כשנתיים). ההלוואה ממשיכה להיות משולמת (כלומר ההלוואה תקינה כיום), אבל היתה נקודה אחת בזמן שבה הלווה לא שילם בזמן, ולכן אני לא יכולה למכור את ההלוואה, והכסף שלי שמושקע בהלוואה "נעול" בה לשנתיים. מזל שזו רק הלוואה אחת מתוך 12, ומזל שההלוואה ממשיכה להיות משולמת. bLender אמרו שאולי על אף שההלוואה לא היתה תקינה הם ישחררו לי את הכסף (או יאפשרו לי להציע את ההלוואה למכירה), אך בינתיים הם לא עשו זאת. אני לא מתכוונת להילחם על זה.

היתה נקודה אחת בזמן שבה הלווה לא שילם בזמן, ולכן אני לא יכולה למכור את ההלוואה
לפי מיטב הבנתי, יש תקופה כלשהי לאחר הפיגור בהלוואה שאת כמלווה לא יכולה להציע אותה למכירה הלאה.
יכול להיות שזה מנגנון אוטומטי ויכול להיות שזה ידני אבל בהחלט משהו שהם עושים. תתרחקי מעט מהפיגור ותשלחי מייל. הם מאפשרים את זה בלי בעיה ואם מדובר בפיגור בודד וישן, סביר להניח שהלוואה גם תימכר מהר.
אגב, מרבית ההלוואות בבלנדר נכנסות לפיגור של ימים ספורים בתשלום הראשון. לפי מה שנאמר לי מדובר בדרך כלל בטעות שקשורה לחיוב מהכרטיס אשראי או משהו בסגנון (לא הבנתי איך ההלוואה אמורה להיות משתלמת למישהו אם היא מחוייבת באמצעות האשראי אבל ניחא). יש את זה בהמון הלוואות שם. תמיד החיוב הראשון בעיכוב של שבוע שבועיים.
אם נהיה קונספרטיביים לרגע, הרבה הלוואות מוצעות למכירה ב-RBLEND מהתקופה הזאת של החודש הראשון. מכיוון שבלנדר נהנים מכחצי אחוז מהמכירה, יכול להיות שבגלל זה הם לא ממהרים לתקן את הבאגים האלה שמבהילים מלווים טריים שמוכרים את ההלוואה שניה וחצי אחרי שנוסדה.

כי אני רוצה למשוך את הכספים
אפשר לשאול מה הסיבה?

לגבי בלנדר, היה לי משהו דומה. יום לפני שהתכוונתי למכור את הכל, הלוואה אחת נכנסה לבעיות. טו מייק א לונג סטורי שורט: בסוף היא חזרה לעצמה, מכרתי ויצאתי. אני מבין שמאז הם שינו את החוקים.

אני גם נמצא בדיון הזה מיום תחילתו, יש לי הרגשה שזה השרשור הכי פורה (בארץ לפחות) לגבי הלוואות עמית לעמית.

אני תוהה אם מישהו מהחברות הרלוונטיות בדיון יפנו אליו מהאתרים שלהם בתור מקום בו משתמשים (הן מהצד הלווה והן מהצד המלווה) יוכלו לקבל יותר מידע או לשאול שאלות.

הימור שלי - אף לא אחד.

אז רק באילון Eloan אין אפשרות לצאת ולמכור הלוואות - באסה.

סטטוס השקעה שנה וחצי בבלנדר.
סה"כ אני מאוד מרוצה.
כרגע יש לי 13 הלוואות פעילות - כולן תקינות. הרווח השנתי המנורמל שלי הוא כ-5% (אני מעריך שזה יותר לכיוון 4.5%)
בתקופה הזו 8 הלוואות שלקחתי הסתיימו מבעוד מועד.
אני לא יודע מה הסיבה, אם בגלל החזר מוקדם יזום של הלווה או בגלל בעיות גביה.
אני מעריך שבעיקר הסיבה השניה. אם כך זה שיעור של דיפולט מאוד גבוה.
אני אני מצליח לפענח את דוח ההלוואות שהסתיימו:
7 מתוך ההלוואות הוחזרו באמצעות גביה, 1 הוחזרה מתוך קרן הבטחון.
זה גם שיעור שימוש גבוה מאוד מקרן הבטחון.

עדכון קטן מ BTB:
8 הלוואות בעייתיות, בינתיים לא מורגשות כי מקבלים כסף מקרן הביטחון. אין לי מושג אם היא יכולה להחזיק לנצח במידה ועוד הלוואות יתחילו להיות בעייתיות ללא יכולת החזרה. 4 הלוואות מתוך ה 8 הן של 2 לווים שונים. כלומר 2 הלוואות של לווה אחד שנכנסו (שתיהן) לפיגור.

בלנדר התחילו לתת הלוואות צמודות פריים. אם רוב ההלוואות שניתנו לאחרונה היו בריבית קבועה בסביבות 7.8-7.9%, צצו לאחרונה כמה הלוואות פריים+6.34%. הפריים של היום בגובה 1.6% כך שמדובר בריבית דומה, אבל מעבר להצמדה עצמה לפריים, יש למלווים השלכות נוספות? מיסוייות לדוגמא?
הנה לינק לעמוד הגשת הבקשות באתר - עם איזכור ההצמדה לפריים.
רק אציין שהפריים עומד קבוע על 1.6% מאז מרץ 2015 וככל הנראה יעלה מתישהו בעתיד הקרוב. ועדיין, מרגיש מאוד מוזר לעבור לבחור בהלוואות צמודות פריים אחרי שהתרגלתי לריביות קבועות. מה דעתכם על העניין? זוויות נוספות שפיספסתי?

אם כתוב שם "פרעון מוקדם" אז זה בגלל שהלווה החזיר את כל יתרת ההלוואה בבת אחת.

השאלה מה הסיבה לכך שהלווה החזיר את כל ההלוואה בבת אחת.
אנשים לא נוטים לעשות את זה, בטח לא בכזה שיעור.
זה יכול להיות כתוצאה של הפעלת גביה מהירה כלשהי.
לדוג' מי שלא מחזיר תשלום כלשהו, אז לוקחים לו את הרכב ומוכרים אותו...
האינדיקציה לכך עבורי היא שראיתי הלוואות נכנסות לבירור ואז הן הסתיימו בפירעון מוקדם באורח פלאי.

בלנדר התחילו לתת הלוואות צמודות פריים. אם רוב ההלוואות שניתנו לאחרונה היו בריבית קבועה בסביבות 7.8-7.9%, צצו לאחרונה כמה הלוואות פריים+6.34%. הפריים של היום בגובה 1.6% כך שמדובר בריבית דומה, אבל מעבר להצמדה עצמה לפריים, יש למלווים השלכות נוספות? מיסוייות לדוגמא?
הנה לינק לעמוד הגשת הבקשות באתר - עם איזכור ההצמדה לפריים.
רק אציין שהפריים עומד קבוע על 1.6% מאז מרץ 2015 וככל הנראה יעלה מתישהו בעתיד הקרוב. ועדיין, מרגיש מאוד מוזר לעבור לבחור בהלוואות צמודות פריים אחרי שהתרגלתי לריביות קבועות. מה דעתכם על העניין? זוויות נוספות שפיספסתי?

לדעתי זה לא ריבית + פריים, אלא ריבית שההצמדה שלה לפריים.
בתור מלווה, זה די נחמד שיש הצמדה כזו. הפריים ברצפה ולרדת הוא לא יכול.
הלוואות שצמודות ל"מדד המחירים לצרכן" הן במיסוי גבוה יותר. אני לא יודע לגבי הצמדה לפריים מה הדין.
אבל זה שיקול זניח ביחס לתועלת האפשרית, נכון לרגע זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה