• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוכחת מרכז חיים ביישוב מזכה - מס הכנסה

מתי יגיע השלג

משתמש רגיל
דירוג
46
היי,

שידרתי טופס 135 באופן מקוון לטובת החזר מס עבור 2022 עקב מגורים בקריית שמונה בפעם הראשונה. אני ואשתי גרים כאן קצת יותר משנה וכחלק מהגשת הדו"ח הגשנו גם את כל המסמכים שביקשו כולל 106 ואישורי תושב מהעירייה.

קיבלתי מכתב ממס הכנסה שמבקשים ממני כל מיני מסמכים כדי להוכיח תושבות (סך הכל הגיוני, מדובר הרבה כסף).

רוב הניירת זה חופר לארגן אבל סך הכל סביר. הבעיה מתחילה במסמכים הבאים שביקשו ממני:
  • אישור מהמעסיק מהיכן להיכן משולמים לך הוצ' נסיעה.
  • דוח נסיעות ברכבת לתקופה רצופה של שנה.
  • מקום עיסוקך הגיאוגרפי.
  • דוח פיצול נוכחות חודשי במקום העבודה
אני עובד מהבית 100% מהזמן, לא נוסע למשרד, לא מבלה חלק מהשבוע ביישוב אחר, בקיצור למען הסר ספק אני גר 100% בקריית שמונה.

דיברתי עם המעסיק שלי ובאופן עקרוני אין להם בעיה להוציא לי מכתב שמאמת את העובדה שאני עובד מרחוק ולא נוסע למשרד באופן שגרתי.

יש למישהו/מישהי ניסיון עם הוכחות בסיטואציות כאלה? אני לא חושב שיש סיבה שלא מגיע לי את הנחת המס של תושב קריית שמונה - עברתי על ההגדרה של תושב ומרכז חיים וכד'. אני גם פניתי למס הכנסה עם השאלות האלה אבל אשמח לדעת מאנשים עם ניסיון איך להתנהל מולם בצורה יעילה כי זה תהליך מאוד חופר.

תתחיל באישור מהמעסיק שאתה עובד מרחוק בכל ימות השבוע ולא מגיע למשרד.
אולי יבקשו ממך אישורים אחרים כגון תדפיסי אשראי המעידים על רכישות בעסקים בקריית שמונה, מנוי בחדר כושר וכו׳.

יטופל אצל המעסיק אחרי שבוע הבא כנראה. תדפיסי, חשמל, מים, ארנונה, שכ"ד ואשראי הם ביקשו אז שלחתי. תודה רבה!

ברור שאתה באופן חוקי תושב המקום וזה מחפיר ומשפיל שהם מגיעים לרמה הזו של "תוכיח שאין לך אחות". צריך כנראה לראות את זה על הרקע של הרמאויות הרבות שמנסים עליהם בנושא תושבות באיזורים מוטבי מס. אני מציע לך שלא תסתפק בקשר דרך הדואר עם מס הכנסה אלא תנסה ליצור קשר ישיר עם פקיד השומה דרך מפ"ל או בגישה פיסית למשרדים שלהם, תסביר להם את המצב ותנסה להגיע למשהו מוסכם שיניח את דעתם.

אני מציע לך שלא תסתפק בקשר דרך הדואר עם מס הכנסה אלא תנסה ליצור קשר ישיר עם פקיד השומה דרך מפ"ל או בגישה פיסית
כבר שלחתי להם את השאלות שלי דרך המפ"ל. נראה מה יגידו

בתקופה שאני גרתי בישוב מזכה ביקשו ממס הכנסה פירוט הוצאות אשראי כדי לוודא שאני קונה בעסקים בישוב.

בגישה פיסית למשרדים שלהם, תסביר להם את המצב ותנסה להגיע למשהו מוסכם שיניח את דעתם.
הייתי בסיפור של מס הכנסה בקרית שמונה.
המשרדים יושבים בצפת.
רכבתי אליהם 3 פעמים באותו יום להביא שוב ושוב אישור מגורים - בלי תאריך סיום מגורים (כי ממשיך לגור שם) ואז עם תאריך סיום בסוף השנה (איפה תגור שנה הבאה?), אישור לשנה הבאה...
השומר בכניסה כבר שאל אותי אם אני מחתים כרטיס עובד/ צריך ארונית לציוד...
ומדובר ב-50 קמ לכל כיוון.

בתקופה שאני גרתי בישוב מזכה ביקשו ממס הכנסה פירוט הוצאות אשראי כדי לוודא שאני קונה בעסקים בישוב.
לזה לא הגעתי.
ב-2006 היו פחות קשוחים... כנראה.

ב-2006 היו פחות קשוחים... כנראה.
כנראה מאז 2006 היו כמה כוכבים שניסו לעקוץ. פשוט חשבתי שמס הכנסה יודעים הכל בכל מקרה ולא צריכים שאשלח להם מידע פיננסי שכנראה כבר יש להם...

בכל מקרה אעדכן כשיש התפתחויות מעניינות. תודה לעונים!

חזרו אלי ממשרד השומה של צפת, ולפחות לבינתיים זה נשמע שהם מקבלים את זה בהבנה ושאישור מהמעסיק שאני עובד מהבית יעזור. נקווה שזה ימשיך להתפתח בכיוון חיובי

ומה אם כן היית צריך לנסוע לפעמים למשרד? לא היית מקבל את ההטבת מס? מה הבדיחה הזאת?

לפי מיטה הבנתי בלבד -

זה לא היה משנה את הזכאות. הם רוצים לוודא שאתה באחד מ2 המקרים הטיפוסיים:

1. אם אתה עובד אצל מעסיק שנמצא באיזור היישוב שלך, זה מחזק את ההוכחה שלך שהיישוב הוא מרכז חייך.

2. אם אתה עובד אצל מעסיק שלא נמצא באיזור של היישוב שלך, הם רוצים לראות שאתה באמת נוסע מהיישוב שלך למקום העבודה כדי שיראו שאתה לא אולי שוכר עוד דירה ליד העבודה או ישן אחוז גדול מהזמן מחוץ ליישוב שלך, כי זה עלול ליפול תחת ההגדרה של ניהול מרכז חיים כפול וזה שולל את הטבת המס.

לגבי מקרה 2, מה שמשגע פה זה שאתה לכאורה צריך להוכיח אי-קיום של משהו. מצד שני, אם אתה לא עושה נסיעות כמעט יומיות לעבודה, מביאים מסמך מהמעסיק שמגבה את זה, וכנראה שזה יעזור (ככה מס הכנסה לפחות אמרו לי). נראה מה עוד יבקשו ממני אחרי שאסיים להגיש להם את כל הניירת שבוע הבא.

המשרד יושב במרכז תל אביב.

אין רכבת בקריית שמונה (פוליטיקאים אוהבים להבטיח שיהיה). יש בכרמיאל שעה נסיעה מהעיר. כנראה שחלק נוסעים למרכז ככה. בכל זאת מדובר ביותר משעתיים נסיעה לא כולל פקקים ונהגים שנוסעים על 70 בנתיב שמאל.

אחרי כמה נגלות שהעלאתי אליהם מסמכים (תנועות בבנק, חשבונות מים-ארנונה-חשמל, חוזה שכירות, אישור מהמעסיק על עבודה מהבית, תדפיסי אשראי), סוף סוף היום הסטטוס ב"בדיקת מסמכים חסרים" עודכן ל-"הוגשו ועודכנו המסמכים החסרים, נכון ל- 24/07/2023" וכרגע לא רשומים מסמכים כלשהם שאני צריך להגיש בנוסף. אני מקווה שזה איכשהו רומז שזה מניח את דעתם ושבקרוב יאשרו, או שזה רק אומר שהם יבדקו בכלל את מה ששלחתי? בכל מקרה, אעדכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הוכחת LIQUID CAPITAL לIB שוק ההון 4
1337justme אמצעי התשלום הבטוח ביותר מבחינת הוכחת תשלום צרכנות פיננסית 8
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4
הסולידית פורום הסולידית מרכז 3% מהשיח המקוון בנושא השקעות שוק ההון 7
א סרטון על פנסיה של מרכז אדוה צרכנות פיננסית 0
GeraltOfHaifa רוצים חיים כפריים. אני דרומי - היא צפונית. שנינו משפחתיים מאוד - מה עושים? התפתחות אישית 22
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ריש-לקיש מיקם מקצועות לא רווחים כפילוסופית חיים לגיטימית ברוח הבלוג? פוסטים מאיכות נמוכה 135
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Shnizelia קורות חיים באנגלית או בעברית? התפתחות אישית 9
S ביטוח חיים צרכנות פיננסית 9
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
ח ביטוח חיים קהילתי - חייבת לשתף צרכנות פיננסית 139
B משכנתא ללא ביטוח חיים פוסטים מאיכות נמוכה 17
C קורות חיים התפתחות אישית 28
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
unrealx התייעוץ - ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 8
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
M מאורח חיים של שורד ומהמר למשקיע איכותי יומני מסע אישיים 34
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
M ביטוח חיים פרטי - חובה או שקר? צרכנות פיננסית 31
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
A ערב משלם ללקיחת משכנתא לדירה- ביטוח חיים וכדאיות נדל"ן 6
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 7
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
ל ביטוח חיים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
שם משתמש בעייתי קרנות עם דמי ניהול אפסיים? ממה הם חיים? שוק ההון 10
M ביטוח חיים בחברה אמריקאית לישראלים צרכנות פיננסית 2
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
RumpSteak החזר מס (עקב ביטוח חיים פרטי) לזוג נשוי - הגשה ביחד או בנפרד? מיסים 1
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
O הצעות לביטוח חיים לאישה כבת 45 פוסטים מאיכות נמוכה 5
V קורות חיים - אנגלית או עברית? התפתחות אישית 32

נושאים דומים

Back
למעלה