• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההבדלים בין טפסים 1322, 1324, 1325 בדוח השנתי

סמבה

משתמש רגיל
דירוג
164
אני מכין את הדוח השנתי ולא ממש ברורים לי ההבדלים בין הטפסים 1322, 1324, 1325.
במקרה שלי: יש לי חשבון השקעות בברוקר ישראלי, עם ני"ע בארץ, בארהב, ובאירופה (לקרנות איריות). כלומר כל הני"ע מנוהלים עי הברוקר הישראלי, והוא מנכה מהם מס במקרה של מכירה.
כמו כן, מדי פעם אני מוכר RSUs, וגם ESPP, הנאמן מנכה מהם מס במעמד המכירה שמופיע לי בתלוש המשכורת. (מס פירותי ומס רווחי הון בהתאמה למקרה למחיר המניה בזמן המענק).

מה מתוך המקרים האלו צריך לדווח ב1322, 1324 וב 1325?

תודה רבה!

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
מה מתוך המקרים האלו צריך לדווח ב1322, 1324 וב 1325?
את רווחי והפסדי ההון מה867 מבית ההשקעות וכן את רווחי/הפסדי ההון מהRSU/ESPP (שים לב, רווחים בלבד, בלי החלק הפירותי), כמו כן גם את מחזור המכירות.
היות והכל נוכה במקור, מספיק טופס 1322 בודד שמסומן בראשו "נוכה מס במקור"

אם יש לך הפסדים העולים על הרווחים, אתה צריך לשים דיבידנדים ו/או ריבית בטבלה התחתונה בטופס 1322 ולקזז מהם את ההפסדים הנותרים.
אם עדיין נותר דיבידנד/ריבית אתה מעתיק אותו למקום הנכון בטופס 1301 לפי ההנחיות מתחת לטבלה ההיא.

טופס 1324 - מיועד להכנסות מחו"ל (במקרה שלך דיבידנדים או ריבית - אם יש) בטופס 867 יהיה כתוב אם קיבלת כזה מחו"ל. גם דיבידנדים מRSU/ESPP נחשבים מחו"ל.

טופס 1325 - נועד לריכוז מכירות בהן לא היה ניכוי מס במקור, אז לא רלוונטי במקרה שלך.

אתה בטוח שנוכה מס על ה-ESPP במקור? ברוב המקומות לא עובדים עם נאמן ב-ESPP (אבל יש בודדים שכן).

חדשה

משתמש רגיל
דירוג
111
מנצלת את השרשור..
1. אם אין רווחים בשנת המס, אז לא ממלאים בכלל את טופס 1322 ? אולי שאלה טפשית אבל בכל זאת רוצה לוודא
2. ואם בנוסף התקבלו דיבידנדים זרים שנוכה כבר המס עליהם, אז אני עדיין חייבת לרשום אותם ב1322 ולקזז מול הפסדי הון, ולאחר מכן לקבל זיכוי מס ... או שפשוט ניתן לרשום אותם בטופס 1324 עם המיסים שנוכו ?
3. מה לגבי טופס 1344, צריך למלא אותו על מנת להעביר הפסדים לשנה הבאה ? או שזה עובר לשנה הבאה מ1301-299 ?
4. לאחר שאגיש את הדוח השנה, מאיפה אני לוקחת את הנתון של הפסדים מועברים ? זה יהיה כתוב בשומה ?
אשמח לעזרה

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
אם אין רווחים בשנת המס, אז לא ממלאים בכלל את טופס 1322 ? אולי שאלה טפשית אבל בכל זאת רוצה לוודא
אם אין מכירות.
גם הפסדים צריך למלא, וגם אם בסופו של דבר ההפסד גדול מהרווח.

ואם בנוסף התקבלו דיבידנדים זרים שנוכה כבר המס עליהם, אז אני עדיין חייבת לרשום אותם ב1322 ולקזז מול הפסדי הון, ולאחר מכן לקבל זיכוי מס ... או שפשוט ניתן לרשום אותם בטופס 1324 עם המיסים שנוכו ?
טופס 1322

מה לגבי טופס 1344, צריך למלא אותו על מנת להעביר הפסדים לשנה הבאה ? או שזה עובר לשנה הבאה מ1301-299 ?
מה שיותר נוח לך. לא ראיתי שהם מקפידים על זה.

לאחר שאגיש את הדוח השנה, מאיפה אני לוקחת את הנתון של הפסדים מועברים ? זה יהיה כתוב בשומה ?
אמור להיות בשומה, אבל לפעמים לא רשום, אז כדאי לתעד בעצמך.

Regevkr

משתמש סולידי
דירוג
6
את רווחי והפסדי ההון מה867 מבית ההשקעות וכן את רווחי/הפסדי ההון מהRSU/ESPP (שים לב, רווחים בלבד, בלי החלק הפירותי), כמו כן גם את מחזור המכירות.
היות והכל נוכה במקור, מספיק טופס 1322 בודד שמסומן בראשו "נוכה מס במקור"

אם יש לך הפסדים העולים על הרווחים, אתה צריך לשים דיבידנדים ו/או ריבית בטבלה התחתונה בטופס 1322 ולקזז מהם את ההפסדים הנותרים.
אם עדיין נותר דיבידנד/ריבית אתה מעתיק אותו למקום הנכון בטופס 1301 לפי ההנחיות מתחת לטבלה ההיא.

טופס 1324 - מיועד להכנסות מחו"ל (במקרה שלך דיבידנדים או ריבית - אם יש) בטופס 867 יהיה כתוב אם קיבלת כזה מחו"ל. גם דיבידנדים מRSU/ESPP נחשבים מחו"ל.

טופס 1325 - נועד לריכוז מכירות בהן לא היה ניכוי מס במקור, אז לא רלוונטי במקרה שלך.

אתה בטוח שנוכה מס על ה-ESPP במקור? ברוב המקומות לא עובדים עם נאמן ב-ESPP (אבל יש בודדים שכן).
יעקב, האם 1301 לא מגיש רק מי שיש לו תיק במס הכנסה?
מי שאין צריך להגיש רק 135, נכון?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
יעקב, האם 1301 לא מגיש רק מי שיש לו תיק במס הכנסה?
מי שאין צריך להגיש רק 135, נכון?
1301 מגיש מי שחייב בדוח שנתי.
135 מגיש מי שאינו חייב אך רוצה לבקש החזר מס.

מי שחייב בדוח שנתי, צריך לפתוח תיק במס הכנסה. כיום זה מאוד פשוט ונעשה באינטרנט ב"מערכת הגשת דוח מקוון".

חדשה

משתמש רגיל
דירוג
111
גם הפסדים צריך למלא
מאוד מעריכה את התשובה. מעניין שכותרת הטופס היא "רווח הון.." והשדות הם "רווחים ממכירות" לכל מחצית שנה. אז היה לי הגיוני שאם אין רווחים ממכירות אין טעם למלא את הטופס. ובדף ההסבר של הטופס גם מדובר רק על רווחים. בנוסף ראיתי רו"ח שמילא את סכום ההפסד לקיזוז שוטף/מועבר רק עד סכום הרווח ואת השאר העביר לשנים הבאות, אז חשבתי שאם יש לי 0 רווחים אין מה למלא את ההפסדים. בנוסף
מתוך חוברת מס הכנסה עמ' 44
חלק ח' — הכנסות מרווח הון ומשבח מקרקעין - סעיפים 38-36
"יובהר כי אין צורך לשדר עסקת הפסד הון. עסקת הפסד הון היא עסקה בה העלות המופחתת גבוהה מהתמורה. במצב בו עסקת רווח הון קוזזה במלואה מול הפסד והתוצאה היא אפס, יש לשדר את העסקה."
אז אולי בכל זאת לא צריך למלא 1322 אם יש רק הפסדים?

לגבי דיבידנדים מחול שנוכו במדינה זרה שמקזזים בטופס 1322. יש מקור שמדבר ספציפית בעניין הזה? אני יודעת שפקודות מס הכנסה כתוב לקזז קודם מרווחים ואז מדיבידנד וריבית, אני יוצאת מנקודת הנחה שעל רווחים דיבידנד וריבית אלה לא שולמו מיסים, ואז יש לקזז כדי לא לשלם מס מיותר. אבל לא ראיתי שכתוב על דיבידנד חול שהמס עליו כבר שולם.

אז כדאי לתעד בעצמך
הדוח שהגשתי למשל?

ועוד כמה שאלות קטנטנות כדי לסגור לעצמי פינות:

בטופס 1301 שדה 054 - "מספר טופסי רווחי הון ושבח שצורפו" - רושמת 4 ? (1322 1324, 1325, הצהרה מהברוקר) ואם זה דוח מקוון אני רושמת 1 ?

אם יש לי הכנסה מנכס שמכרתי, אני מצרפת צילום צ'ק וחוזה מכירה ורושמת את זה בטופס 1301 חלק י - "הכנסות/רווחים פטורים ובלתי חייבים במס" סעיף 43 ?
במכירה והמיסים התעסק עורך הדין ויועץ מס, שביקש ממני למלא בזמנו טפסים למס הכנסה, אז התמורה שאקבל היא למעשה אחרי מיסים. כשיגיע הזמן אשאל גם את יועץ המס שהתעסק בזה אבל אשמח לשמוע האם מישהו היה בסיטואציה דומה ויודע מה צריך לצרף?
בעבר מכרתי נכס והגשתי דוח על השנה העוקבת למכירה, אז פקיד שומה ביקש ממני רק תיעוד למקור הכספים, צילום צ'ק וחוזה מכירה.

המון תודה מסתבר שמילוי הדוח לא מסובך, אחרי הפעם הראשונה מניחה שיהיה לי ממש פשוט בפעמים הבאות.

דבר נוסף, נכנסתי לאזור האישי במס הכנסה, ורציתי למלא דוח בלי לשלוח, סתם כדי להתנסות. על מנת למלא דוח שנתי האתר ביקש ממני לפתוח תיק. ישנה אפשרות לפתוח תיק בסיווג 91 - לתאום מס, האם הוא מאפשר הגשת דוח שנתי מלא (1301)? אשמח אם מישהו יודע

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
מאוד מעריכה את התשובה. מעניין שכותרת הטופס היא "רווח הון.." והשדות הם "רווחים ממכירות" לכל מחצית שנה. אז היה לי הגיוני שאם אין רווחים ממכירות אין טעם למלא את הטופס. ובדף ההסבר של הטופס גם מדובר רק על רווחים. בנוסף ראיתי רו"ח שמילא את סכום ההפסד לקיזוז שוטף/מועבר רק עד סכום הרווח ואת השאר העביר לשנים הבאות, אז חשבתי שאם יש לי 0 רווחים אין מה למלא את ההפסדים. בנוסף
מתוך חוברת מס הכנסה עמ' 44
חלק ח' — הכנסות מרווח הון ומשבח מקרקעין - סעיפים 38-36
"יובהר כי אין צורך לשדר עסקת הפסד הון. עסקת הפסד הון היא עסקה בה העלות המופחתת גבוהה מהתמורה. במצב בו עסקת רווח הון קוזזה במלואה מול הפסד והתוצאה היא אפס, יש לשדר את העסקה."
אז אולי בכל זאת לא צריך למלא 1322 אם יש רק הפסדים?
יכול להיות, אבל מה הבעיה למלא את זה?
במיוחד אם רוצים לקזז בפועל מול רווחים או דיבידנדים (שנראה שיש לך).
אבל גם אם לא, יש שם מקום ספציפי של הפסדים להעברה:
1664354332528.png
מניח שתוכלי להסתדר גם בלי זה בהנחה ויש רק הפסדים.

הדוח שהגשתי למשל?
למשל :)

בטופס 1301 שדה 054 - "מספר טופסי רווחי הון ושבח שצורפו" - רושמת 4 ? (1322 1324, 1325, הצהרה מהברוקר) ואם זה דוח מקוון אני רושמת 1 ?
לא, את צריכה לספור כמה טפסי 1322 וטפסי שבח (1399) שידרת.
ל-1322 יש לך פוטנציאלית עד 3 (ניירוךת ערך שנוכה המס במקור, ניירות ערך שלא נוכה המס במקור במחצית 1 של השנה, ניירות ערך שלא נוכה המס במחצית 2 של השנה) ו-1399 תלוי מאוד בכמה עסקאות נדלן עשית, אם מכרת RSU וכו', קריפטו למשל וכו'.
אם יש לי הכנסה מנכס שמכרתי, אני מצרפת צילום צ'ק וחוזה מכירה ורושמת את זה בטופס 1301 חלק י - "הכנסות/רווחים פטורים ובלתי חייבים במס" סעיף 43 ?
את מדברת על דירה יחידה? אז את הרווח אכן כדאי לציין בסעיף 42 (מקורות אחרים) ואת סה"כ ההכנסות הפטורות (כולל הרווח הפטור מהמכירה) בסעיף 43.

אם שילמת מיסים, אז העו"ד צריך לספק לך טופס 1399י על המכירה (או לפחות לספק את הפרטים הדרושים לך בשביל למלא את זה). והנה דוגמא לעוד טופס שבח שצריך למנות אותו לעיל.
אין מקום בטופס 1301 לדווח את הרווח מהמכירה בהנחה ולא היית פטורה ממס. רק בטופס שבח (1399).

ישנה אפשרות לפתוח תיק בסיווג 91 - לתאום מס, האם הוא מאפשר הגשת דוח שנתי מלא (1301)?
לא מאפשר. צריך לפנות לפקיד שומה במפ"ל בשביל שיפתח לך שידור מלא.

חדשה

משתמש רגיל
דירוג
111

תודה על כל התשובות המפורטות

ועוד שאלה בטופס 1344 - הפסדים מועברים
אני מבינה שאני אמורה למלא את עמודה "הפסד ריאלי מניירות ערך" אבל בשורה האחרונה אין הפניה להעברה לטופס 1301
אולי כדאי למלא את העמודה "הפסדי הון למעט הפסדי הון מניירות ערך סחירים שנוצרו עד 31.12.2005"
אשמח להבהרה

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
תודה על כל התשובות המפורטות

ועוד שאלה בטופס 1344 - הפסדים מועברים
אני מבינה שאני אמורה למלא את עמודה "הפסד ריאלי מניירות ערך" אבל בשורה האחרונה אין הפניה להעברה לטופס 1301
אולי כדאי למלא את העמודה "הפסדי הון למעט הפסדי הון מניירות ערך סחירים שנוצרו עד 31.12.2005"
אשמח להבהרה
האמת שאני ספציפית לא ממלא 1344, אבל העמודה הנכונה בהינתן שמדובר בניירות ערך שנקנו אחרי 2006 היא השניה שציינת.

AmitD

משתמש רשום
דירוג
0
מקפיץ
"הפסדי הון למעט הפסדי הון מניירות ערך סחירים שנוצרו עד 31.12.2005"
בתחתית העמודה רשום "להעברה לטופס 1301 שדה 166", ואילו ליד שדה זה בטופס 1301 כתוב: "הפסדי הון שלא קוזזו (ללא חו"ל)".

מה הכוונה ללא חול? האם מדובר על הפסדים שהיו חייבים להיווצר בארץ על מנת להיות מקוזזים? או האם מדובר על הרווחים שמולם הם קוזזו? בטופס 867 שבו מפורטים ההפסדים שלי, לא כתוב האם הן נוצרו בחול או בארץ. קיזזתי אותם מול דיבידנדים אשר קיבלתי מחול, ועדיין נשארו לי הפסדים להעביר לשנה הבאה. האם אפשר לרשום את סכום ההפסד שנותר (שברצוני להעביר לשנה הבאה) בסעיף זה?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
לא כתוב האם הן נוצרו בחול או בארץ
אתה לא יודע איזה נייר מכרת בהפסד?
אם לא, אז בהיעדר מידע נוסף, מה שמגיע מ867 אף אחד לא ירים גבה אם תרשום כהפסד ממקור ישראלי.

AmitD

משתמש רשום
דירוג
0
לא, אינני יודע איזה נייר מכרתי בהפסד.
ונניח שהייתי יודע שזה הפסד כתוצאה ממכירת נייר בחול, האם לא ניתן להעבירו לשנה הבאה?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
לא, אינני יודע איזה נייר מכרתי בהפסד.
ונניח שהייתי יודע שזה הפסד כתוצאה ממכירת נייר בחול, האם לא ניתן להעבירו לשנה הבאה?
ניתן, הוא פשוט מועבר תחת מספר שדה אחר בטופס 1324.

AmitD

משתמש רשום
דירוג
0
ודבר נוסף - בטופס 1364 שדה 439 כתוב "סך המכירות מרווח הון ניע סחירים (כפי שנרשם בסעיף 1322)".

כלומר, פה נראה לכאורה שאין הפרדה בין המכירות שבוצעו בחול לבין אלו שבוצעו בארץ (כי טופס 1324 הוא עבור חול בלבד, וטופס 1322 הוא עבור שניהם)? תקנו אותי אם אני טועה..

תודה רבה

ירח אפל

משתמש בכיר
דירוג
2,511
כלומר, פה נראה לכאורה שאין הפרדה בין המכירות שבוצעו בחול לבין אלו שבוצעו בארץ (כי טופס 1324 הוא עבור חול בלבד, וטופס 1322 הוא עבור שניהם)? תקנו אותי אם אני טועה..
נתקן אותך כי אתה טועה ;)
אתה עושה טפסים נפרדים עבור עסקאות בניירות ישראלים ועסקאות בניירות זרים.
יש לך בטופס לסמן אם הנכס ישראלי או זר

AmitD

משתמש רשום
דירוג
0
ניתן, הוא פשוט מועבר תחת מספר שדה אחר בטופס 1324.
אני רואה, שדה 466 (מועתק ל 299 ב - 1301).

רק לוודא - אם כל הדיבידנדים שלי מחול קוזזו על ידי הפסדי הון, אז בשדה 462 בטופס 1324 אני לא רושם כלום, נכון? ואילו בשדה 431, אני רושם את מס הדיבידנדים שניכו לי, ומכאן בעצם יגיע החזר המס שלי נכון? (כי בעצם שילמתי מס רווח הון, אך בפועל לא היו לי רווחים כי הם קוזזו עם הפסד ממקום אחר)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מה ההבדלים בין שירותי תוכנת/אתר "אלפי" ל- "נומרוטק"? מיסים 1
D צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 40
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
Liron2035 יצירת דו"ח Trade Confirmation ב-IB, מה ההבדלים בין ה-Options השונים? שוק ההון 1
A השורשים האבולוציונים של ההבדלים בין המינים אוף טופיק 152
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
Waler [בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 3
מתכנת מה ההבדלים בין ROTH IRA בארה"ב לבין קופ"ג IRA הישראלית? שוק ההון 12
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
S טפסים לרואה חשבון להגשת דוח שנתי מברוקר זר מיסים 2
R מילוי טפסים רווחי הון - מכשירים פיננסיים לא סחירים מיסים 7
א עזרה בהגשת טפסים למס הכנסה מיסים 4
K טפסים במשרד? אוף טופיק 35
B החזר מס לשכירים - האם חובה להגיש טפסים על השקעות? צרכנות פיננסית 1
unrealx רוצה למכור נייר וליצור מגן מס - שאלות על טפסים שוק ההון 0
א טפסים בעבודה שחובה להכיר צרכנות פיננסית 21
A האם נדרש מילוי טפסים של ה-IRS בקניית ETF ארה"ב שוק ההון 3
natnat מילוי נתוני 867 וטופס 1322 מיסים 7
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
חצי פנסיון הכנסות מקרן השקעות במקרקעין בטופס 1322 מיסים 0
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 6
Yoss טופס 1322 רווחים מול הפסדים בשיעורי מס שונים צרכנות פיננסית 0
ש מילוי טופס 1322 לפי טופס 106 מיסים 14

נושאים דומים

למעלה