• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני במצב כלכלי טוב?

אני כבר בן 26 ועדיין תקוע באבטחה (עבודה של חיילים משוחררים). אולי אני צריך לעשות מסלול מחדש.
הסיבה שרציתי ללמוד הנדסאי חשמל היא כי לא צריך פסיכומטרי.
ניסיתי ללמוד תכנות בעברי
והבנתי שאני לא טכנולוגי וזה כמו סינית בשבילי ולא מספיק התחברתי לזה (בעיקר בגלל הקושי של לימוד השפות השונות בתכנות)
ועכשיו שאני רואה שאני צריך לדעת c++ או java בשביל להגיע למקומות עבודה נורמליים ולהרוויח יותר מ6000-8000 שח ברוטו בחודש.
אני כבר חושב שעדיף ללמוד תכנות וזה.
יצאתי יותר מבולבל מקווה למצוא עבודה אחרת (שהיא לא אבטחה) עם שכר יותר גבוה.
בכל מקרה תודה על התשובות
אתה עדיין צעיר. יש לך עוד 50 שנות עבודה לפניך אז כדאי לבחור מסלול נכון.
לא רואה טעם ללמוד הנדסאי חשמל בשביל תכנות. המעסיק הממוצע לא יתייחס לזה ותפסיד לפחות שנה אם תרצה להמשיך למהנדס. הנדסאי תוכנה היה משפר קצת את הסיכויים אבל עדיין נמוכים.
הייטק (תוכנה) זה ענף קשוח בד"כ. תובעני אך מתגמל. לא מתאים למי שמחפש קיצורי דרך.

טל,
כייף לעבור על העדכונים ולראות שאתה לגמרי בכיוון.
אני מאוד שמח לקרוא שהתחלת גם להינות מהדרך (זה חשוב)
אתה עדיין גר אצל ההורים? עדיין רואה את עצמך רווק לעשור הקרוב?
תמשיך לעדכן אותנו...

נערך לאחרונה ב:
5 שנים חלפו, לא כתבתי פוסט כבר שנתיים וממש במקרה נזכרתי בפוסט הזה. עברתי לעבוד כחשמלאי אחזקה במפעל שמשלם טוב יותר, עם תנאים טובים יותר, ובמקביל גיליתי את עולם העבודות הפרטיות שאני עושה לאחר שעות העבודה, ועם האוכל בא התאבון, אז בנוסף לתחום החשמל התמקצעתי גם באינסטלציה ביתית, תחום שבו יש הרבה יותר קריאות מאשר חשמל. כמעט אין יום שאני לא מקבל קריאה אך לא תמיד אני יכול להגיע כי עדיין אין לי רכב, אני לוקח רכב וכלי עבודה מהמפעל או מצטרף לאדם אחר בתור עוזר לעבודות כבדות יותר. לפעמים סתם אין לי כוח ולפעמים אני נשאר שעות נוספות במפעל ואחרי 12 שעות ממש לא מתחשק לי לעשות עבודה צדדית. גם את ימי החופש שצברתי מאז תחילת הקורונה פדיתי לטובת עבודות צדדיות כי לא התאפשר לי לטוס. בכסף שחסכתי בשנתיים האלה השתמשתי בעיקר כדי לעשות שיפוצים בבית הוריי (חשמל ואינסטלציה אני עושה שם, כן?), רכישת פאנלים סולאריים (אין יותר חשבון חשמל), ובקרוב אבצע הרחבה כדי לבנות לי יחידת דיור, אולי אקח משכנתא קטנה לצורך העניין, עדיין לא ברור לי מה עלות הדבר הזה, לקנות לעצמי דירה במחירים של היום ממש לא בא בחשבון.
אני רוצה להמשיך להתפתח מבחינה מקצועית, תחום החשמל משתכלל כל הזמן וכיום חשמלאי אחזקה במפעל נדרש לדעת גם לתכנת (זה נקרא תכנות בקרים למי שלא מכיר).
ולמרות הכל, עם המשכורת שלי כשכיר והעבודות מהצד, עדיין מתכנת בהייטק עובר אותי בנטו וגם עובד פחות שעות;[

נערך לאחרונה ב:
5 שנים חלפו, לא כתבתי פוסט כבר שנתיים וממש במקרה נזכרתי בפוסט הזה. עברתי לעבוד כחשמלאי אחזקה במפעל שמשלם טוב יותר, עם תנאים טובים יותר, ובמקביל גיליתי את עולם העבודות הפרטיות שאני עושה לאחר שעות העבודה, ועם האוכל בא התאבון, אז בנוסף לתחום החשמל התמקצעתי גם באינסטלציה ביתית, תחום שבו יש הרבה יותר קריאות מאשר חשמל. כמעט אין יום שאני לא מקבל קריאה אך לא תמיד אני יכול להגיע כי עדיין אין לי רכב, אני לוקח רכב וכלי עבודה מהמפעל או מצטרף לאדם אחר בתור עוזר לעבודות כבדות יותר. לפעמים סתם אין לי כוח ולפעמים אני נשאר שעות נוספות במפעל ואחרי 12 שעות ממש לא מתחשק לי לעשות עבודה צדדית. גם את ימי החופש שצברתי מאז תחילת הקורונה פדיתי לטובת עבודות צדדיות כי לא התאפשר לי לטוס. בכסף שחסכתי בשנתיים האלה השתמשתי בעיקר כדי לעשות שיפוצים בבית הוריי (חשמל ואינסטלציה אני עושה שם, כן?), רכישת פאנלים סולאריים (אין יותר חשבון חשמל), ובקרוב אבצע הרחבה כדי לבנות לי יחידת דיור, אולי אקח משכנתא קטנה לצורך העניין, עדיין לא ברור לי מה עלות הדבר הזה, לקנות לעצמי דירה במחירים של היום ממש לא בא בחשבון.
אני רוצה להמשיך להתפתח מבחינה מקצועית, תחום החשמל משתכלל כל הזמן וכיום חשמלאי אחזקה במפעל נדרש לדעת גם לתכנת (זה נקרא תכנות בקרים למי שלא מכיר).
ולמרות הכל, עם המשכורת שלי כשכיר והעבודות מהצד, עדיין מתכנת בהייטק עובר אותי בנטו וגם עובד פחות שעות;[
נשמע שאתה לגמרי בכיוון. רק עזוב את ההשוואה למקצועות אחרים. תשקיע את המאמצים בתחום שלך כך שגם השכר השעתי שלך יעלה כי ההשוואה לאחרים לא רלוונטית ורק מזיקה.

אך לא תמיד אני יכול להגיע כי עדיין אין לי רכב
אם היעדר הרכב מקטין לך את ההכנסה, יתכן שכדאי לך לרכוש רכב זול כלשהו (ובנוסף גם ישאיר לך יותר זמן פנוי, או יאפשר לך לעשות דברים שכיום אתה נמנע מהם עקב אי הנוחות).

כן, אבל אל תשכח שהוא מוציא חלק נכבד מהמשכורת שלו על חשמלאות ואינסטלציה, ושאר עבודות שהוא כבר מזמן שכח איך עושים.

אל תשווה להייטק, לא בר השוואה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה התייעצות לאמא במצב כלכלי לא טוב צרכנות פיננסית 55
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
V נדלן מול מדדים במצב של ריבית נוכחית נדל"ן 37
נמר הכסף השקעה בטוחה לטווח קצר-בינוני לאישה במצב סיעודי שוק ההון 6
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
Z מתעדכנים במצב הקורונה בארה"ב? בעולם? שוק ההון 3
D למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי? שוק ההון 120
T האם במצב של הפסד כדאי למכור בסוף שנה שבה שילמנו מס רווח הון? שוק ההון 8
א מזגן לא מוציא אויר במצב חימום אוף טופיק 22
A הערכת שווי לדירה במצב רעוע נדל"ן 38
ל מה קורה במצב של קריסת בית השקעות? שוק ההון 1
V כמה הייתם מקציבים לשכר דירה במצב הנ"ל: מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
צפי מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים? שוק ההון 10
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
ג מה קורה במצב של משבר השוק המניות + ריביות עולות? שוק ההון 1
T לא ניתן לתזמן את השוק, הגם במצב היום? שוק ההון 40
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
S ניהול תיק השקעות והקטנת מיסוי במצב של תושבות כפולה מיסים 4
B השקעה בבורסה במצב של היום שוק ההון 7
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
AlexNOSAM תרחיש שבו עולה ריבית הבנק המרכזי - מה כדאי להחזיק במצב כזה? שוק ההון 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S האם יש ״רף עליון״ כלכלי למדד עולמי / S&P 500 או שהוא יכול לעלות ל״נצח״? שוק ההון 35
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
A עימות כלכלי/צבאי בין ארה״ב לסין והשלכותיו אוף טופיק 4
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
השמח בחלקו מבט מקרו כלכלי קדימה שוק ההון 46
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
N קניה של בית למגורים בפרפריה הרחוקה - כלכלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 113
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
A ייעוץ כלכלי לאח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9

נושאים דומים

Back
למעלה