• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עימות כלכלי/צבאי בין ארה״ב לסין והשלכותיו

• פותח הנושא AM-PM
  • פורסם בתאריך

AM-PM

משתמש רגיל
דירוג
217
ננסי יקירתינו החליטה היום לבקר בטיוואן למרות כל תחנוני הסינים….הסינים בתגובה מאיימים בפעולות כאלו ואחרות בין השאר בביצוע תרגילים צבאיים אל מול חופי טיוואן ….כזכור התרגילים של רוסיה סביב אוקראינה הסתיימו בפתיחת מלחמה בבוקר סגריר .
אישית קשה לי להאמין שסין חפצה בעימות צבאי אבל נניח לצורך העניין שזה יסלים ויגיע לשם….או לחלופין יחלו חרמות/סנקציות כלכליות כמיטב המסורת (בריטניה כבר סוגרת מאות חברות שם)….מה ההשלכות של מצב כזה על השוק העולמי בכלל והאמריקאי בפרט? האם התעשיה תשוב לייצר במערב ובעלויות גבוהות בהתאמה? האם שילוב של סביבת אינפלציה גבוהה + פוטנציאל למחסור מטורף בסחורות / ייצור /אנרגיה וכ״ו עלול לגרום לסחרור ולמיתון עמוק כלל עולמי?
הנבואה אמנם ניתנה לשוטים ואף אחד לא יודע באמת מה יהיה ואם יהיה בכלל….אבל דיון תמיד אפשר לעשות
ספציפית אצלי התיק מאוד מוטה אמריקאי והחששות קיימים ….במיוחד אחרי החבטות שכבר חטפתי השנה ):

אין שום תרחיש לעימות חזיתי בין שתי המעצמות. אפילו במקרה של פלישה אמיתית, הכי הרבה שנראה זה אספקה צבאית לטייואן .

אם סין ביום מן הימים באמת תנסה לכבוש את טאיוואן, כנראה שנראה קריסה מיידית של הנאסד"ק.
טאיוואן = צ'יפים = טכנולוגיה = נאסד"ק.

קודם כל, טאיוואן קונה נשק מדי כמה שנים מארה"ב ולא עושים מזה כזה סיפור, אז קח את ההיסטריה הנוכחית בערבון מוגבל.
שנית, נשיא ארה"ב חייב אישור של שני הבתים כדי לצאת למלחמה מול סין גם אם תתקוף את טאיוואן, אז לא נראה שזה יקרה אלא אם כן הם יעשו טעות חמורה כמו פשעי מלחמה בוטים. עם זאת, יש מדינות שיש להן ברית הגנה עם ארה"ב שהרבה יותר מודאגות ממהלך כזה, כמו יפן ואוסטרליה, ככה שיש סיכוי שהעימות יגיע בעקיפין.
המפלגה הקומוניסטית של סין ידועה במדיניות הסבלנית שלה (לא סובלנית), ויש לטאיוואן כל מיני איים שקרובים יותר לסין היבשתית מאשר לאי טאיוואן, אז אני משער שהם פשוט יפעלו בשיטת הסלמי אם יחליטו להשתמש בכוח, כמו רוסיה באוקראינה, שלמעשה פלשה עוד ב-2014 אבל כולם כבר שכחו. במקרה כזה גם התגובה תהיה מדודה - סנקציות וכו'.

נערך לאחרונה ב:
ננסי יקירתינו החליטה היום לבקר בטיוואן למרות כל האיומים הסינים….הסינים בתגובה מאיימים בפעולות כאלו ואחרות בין השאר בביצוע תרגילים צבאיים אל מול חופי טיוואן ….כזכור התרגילים של רוסיה סביב אוקראינה הסתיימו בפתיחת מלחמה בבוקר סגריר .

תיקנתי לך.

אישית חוץ מטיפים להשקעות אני לא מקשיב לאף מילה של ננסי, אבל הפעם היא צודקת. ארה"ב צריכה להפסיק עם העמימות בנוגע לטאיוואן ולהצהיר במפורש שאם סין פולשת ארה"ב ובעלות בריתה מתערבות צבאית.

בימים הקרובים לא נראה שום דבר חדש למעט תרגיל צבאי שלא שונה מ-1001 תרגילים צבאיים דומים שסין עשתה בעבר ליד חופי טאיוואן אולי פעם הם יהיו יותר ארוכים ובאינטנסיביות יותר גבוהה. אולי אפילו נראה איזה נחיתה צבאית סימבולית באיזה אי נידח שטכנית שייך לטאיוואן כדי להראות שהם יכולים לפלוש לאי אם ירצו בכך.

אני חושב שהביקור למרות ההתלהמות והאיומים בא לסינים טוב כי יש סימנים שהכלכלה במצב ממש גרוע בגלל הסגרים האינסופיים שהם עושים + בעית נזילות של בנקים + שמועות על משבר חזק מאוד בנדל"ן שאחראי כמעט ל-30% מהתמ"ג הסיני. האירוע בטאיוואן מאפשר להם להסיט את הכעס הציבורי למקום אחר.

בנוגע להשלכות על הכלכלה המערב מתחיל להתעורר ולהבין (מאוחר מידי לדעתי) שהרומן עם סין מתקרב לסיומו וצריך להתחיל להעביר את המפעלים למקום אחר. אני חושב שנראה גלים אינפלציונים ושיבושים הקשים באספקה כל פעם באיזה קטגורית מוצרים אחרת לפחות עד שהמערב יסיים את המעבר מסין להודו או למדינה אחרת במזרח הרחוק.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S האם יש ״רף עליון״ כלכלי למדד עולמי / S&P 500 או שהוא יכול לעלות ל״נצח״? שוק ההון 35
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
ה התייעצות לאמא במצב כלכלי לא טוב צרכנות פיננסית 55
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
השמח בחלקו מבט מקרו כלכלי קדימה שוק ההון 46
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
N קניה של בית למגורים בפרפריה הרחוקה - כלכלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 113
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
T האם אני במצב כלכלי טוב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 290
A ייעוץ כלכלי לאח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
פ האם נולד ימין כלכלי חדש בישראל?(נאום שקד) אוף טופיק 67
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
עש לילה סנאף כלכלי אוף טופיק 0
doc29 תכנון כלכלי ל(רופא) הצעיר אוף טופיק 0
Delta משהו לא "כלכלי" שאני שמח שעשיתי אוף טופיק 20
adamshalev המסע שלי דרך בלוג "חופש כלכלי" יומני מסע אישיים 66
א חינוך כלכלי אוף טופיק 11
aziz מסלול כלכלי של הומלס יומני מסע אישיים 18
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12