• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי תיווך, שכירות וכו'

• פותח הנושא Mali
  • פורסם בתאריך

Mali

משתמש רשום
דירוג
4
אהלן,
ראיתי דירה ברחוב שאהבתי, בחוץ היה שלט השכרה עם מס' פלאפון.
לא התקשרתי, עליתי לדירה וביקשתי פרטים.
כעת לקראת סגירה מתברר שיש מתווך שחתמו איתו בלעדיות.
אלה שמשכירים את הדירה שכרו דרך המתווך הזה במקום אחר, והוא לקח בלעדיות על הדירה שלהם בכדי להשכיר אותה.
אני לא מעוניין לשלם שירות לבנאדם שאפילו לא הראה לי את הדירה.
מה עושים?
הוא נתן להם הנחה תמורת הבלעדיות הזו??
תודה.

אתה לא אמור לשלם למתווך דבר.
אתה לא הלקוח שלו, לא חתמת איתו על חוזה תיווך.
מי שאמור לשלם לו אלה הלקוחות שלו - המשכירים.
אלא שהמשכירים החליטו לגלגל את העלות הזאת על המשכיר. הם גם יכולים להחליט שכתנאי לעסקה, תצטרך לקנות מהם רהיטים, או לשלם את רישיון הרכב שלהם. האם תהיה חייב לשלם? לא. אתה יכול להתווכח איתם על זה? כנראה. האם יסכימו לרדת מהדרישות? תלוי מי הצד החזק כאן.

לא חתמת.
הוא לא היה גורם מועיל.

אתה לא משלם לו כלום.
הם משלמים לו לפי מה שחתמו איתו.

בהצלחה.

בעל הדירה בקלות יכול לגלגל את זה לשוכר דרך עלות השכירה.

אם אתה רוצה את הדירה תיקח, אם לא אז לא.
כל השאר פחות משנה.

לפי החוק (וההגיון) הם אמורים לשלם לו ולא אתה. אבל מה זה יעזור לך אם הם יקחו מישהו אחר בגלל זה ואתה תאבד את הדירה?

תעשה חישוב דמי תיווך/12 ותוסיף לשכירות החודשית שלך. עדיין אטרקטיבי? תשקול. יקר? תמשיך לחפש.

אישית, לא הייתי חותם במקרה כזה.

הגיע הזמן שיהיו חוקים ברורים בתחום זה.

בהרבה ארצות בעולם, בעל הנכס הנעזר במתווך למצוא שוכר,
משלם בין חודש לחצי חודש שכירות כעמלה למציאת שוכר (כולל עלויות פרסום הנכס להשכרה),
עמלה זו במידה מסוימת מגולמת בשכירות החודשית, השוכרים לא משלמים למתווך בדרך כלל,
למעט עלויות בדיקת הבקשה שלהם להשכיר את הדירה.

מאחר ובעל הנכס שהוא משקיע, הוא אמור לקחת זאת בחשבון בחישובי תשואה של הנכס.

כל עוד אין כללים ברורים, הקומבינות ישלטו בשוק.

בשורה התחתונה, כפי שכבר רשמו כאן, תתייחס להוצאה זו כחלק מעלות השכירות, ואז תחליט אם זה מתאים לך או לא.
באופן אישי, לדעתי אם הדירה מתאימה לך והמספרים מסתדרים, לך על זה, אין כאן
מקום להיעלב או לכעוס, תתייחס לעובדות בלבד בקבלת ההחלטה.

נערך לאחרונה ב:
הגיע הזמן שיהיו חוקים ברורים בתחום זה.
הפוך, החוק הוא זה שיוצר את המצב לקומבינות. בהיעדר חוק זה יהיה פשוט לפי מה שמוסכם בין השוכר למשכיר.

בסוף אלא אם כן הממשלה מתכוונת להשתלט על כל שוק השכירות בעצמה, היא לא יכולה להכריח אף אחד להשכיר ולכן גם לא יכולה לכפות שום סעיף מתוך החוזה בלי ליצור עיוותים.

הפוך, החוק הוא זה שיוצר את המצב לקומבינות. בהיעדר חוק זה יהיה פשוט לפי מה שמוסכם בין השוכר למשכיר.

בסוף אלא אם כן הממשלה מתכוונת להשתלט על כל שוק השכירות בעצמה, היא לא יכולה להכריח אף אחד להשכיר ולכן גם לא יכולה לכפות שום סעיף מתוך החוזה בלי ליצור עיוותים.

החוקים באים להסדיר את מערכת היחסים בין השוכר למשכיר, הם מונעים קומבינות.

אני כמשכיר דירות באנגליה לדוגמא, מחויב למינימום גודל של חדר, גלאי עשן, ביקורת של תקינות החשמל בדירה אחת ל 7 שנים, אישור על בדיקת גז,
אישור על בדיקת עלויות האנרגיה השנתיות בדירה, החודש פיקדון שאני לוקח מהשוכר מופקד בחשבון נאמנות מיוחד, וכדי לגעת בו, אני צריך לספק הוכחות.
בערים מסוימות, אני צריך רישיון להשכרה, המשמעות היא שפקח מטעם הרשות המקומית מבקר בנכס פעם בשנה, כדי לוודא שתנאי המגורים והבטיחות תקינים.
החל מחודש יוני השנה, למתווכים אסור לגבות תשלום עבור מציאת דירה מהשוכר.

מצד שני, במידה ואני לא מרוצה מהשוכר, אני יכול להוציא אותו מהנכס כעבור חצי שנה, ללא צורך להסביר מדוע, למרות שהוא משלם את השכירות בזמן והחוזה שכירות הוא לתקופה של שנה.
במידה ושוכר לא משלם במשך חודשיים שכירות, אני יכול להוציא אותו באמצעות טופס 8 תוך שבועיים, ללא צורך בהליך משפטי יקר.
כבעל נכס יש לי זכות לבדוק את מצבו הפיננסי של השוכר, את דירוג האשראי, את שכר העבודה, לדרוש לשוחח עם המעסיק שלו, לדרוש לשוחח עם
בעל הדירה הקודם שלו, לדרוש מספר חודשים של תדפיסי עו"ש....

כפי שאתה רואה יש סדר מסוים, כולם מכירים את כללי המשחק.
להשאיר את התחום ללא חוקים, סוג של כלכלה חופשית, יביא להתעללות של בעלי הדירות בשוכרים באזורי הביקוש, בהם בעלי הנכסים חזקים יותר.

למתווכים אסור לגבות תשלום עבור מציאת דירה מהשוכר
ומה קרה למחירי השכירות? אי אפשר להנדס שוק, לא משנה כמה קשה תנסה.
מחויב למינימום גודל של חדר, גלאי עשן, ביקורת של תקינות החשמל בדירה אחת ל 7 שנים, אישור על בדיקת גז,
אישור על בדיקת עלויות האנרגיה השנתיות בדירה
מדהים שאתה רואה בדברים האלה יתרונות. אם אתה בעל בית טוב, אתה תדאג בלאו הכי לדברים הללו, ואם לא חברת הביטוח שלך תכריח אותך.
ומי אמר שגודל מינימלי של חדר טוב? יש סטודנטים שמוכנים לגור במטר על מטר ולחסוך. למה לדפוק אותם ולהכריח אותם לשלם יותר על דירה שהם בכלל לא רוצים או צריכים?

כפי שאתה רואה יש סדר מסוים, כולם מכירים את כללי המשחק.
אני בעיקר רואה מתכון לקומבינות.
כשאין חוקים לא צריך קומבינות, כי פשוט יש הסכמה בין המשכיר והשוכר.

יביא להתעללות של בעלי הדירות בשוכרים באזורי הביקוש, בהם בעלי הנכסים חזקים יותר
אני שמח שבעיניך זה זכות יסודית לגור באזורי הביקוש שהמדינה צריכה להתערב לטובת השוכרים.

ומה קרה למחירי השכירות? אי אפשר להנדס שוק, לא משנה כמה קשה תנסה.

אין לזה השפעה ישירה על מחירי השכירות, מחירי השכירות נקבעים על ידי היצע וביקוש לשכירות, בהתאם למגבלת השכר באזור מסוים, הרי אף אחד
לא לוקח מימון כדי לשלם שכירות.

ומי אמר שגודל מינימלי של חדר טוב?

הגודל המינימלי לחדר עבור שוכר יחיד, נקבע על 6.5 מ"ר, זה בא כדי להגן על השוכרים מפני בעלי נכסים המעוניינים ביותר חדרים קטנים כדי להגדיל את השכירות.

מדהים שאתה רואה בדברים האלה יתרונות

מאחר ואני עוסק שנים בתחום, לדעתי להיות הוגן עם השוכרים, להעניק להם תמורה עבור השכירות שהם משלמים, טוב גם עבורי, הם נשארים
יותר שנים בדירה, מתייחסים לדירה כאל הבית שלהם, יש לי פחות עלויות תיקונים, והשכירות משולמת בזמן. כל הצדדים מרווחים כאן.

כשאין חוקים לא צריך קומבינות, כי פשוט יש הסכמה בין המשכיר והשוכר

זה נכון על הנייר, במציאות כשאין שוויון כוחות, צד אחד עלול תמיד לצאת כאשר ידו על התחתונה. תאר לך זוג פנסיונרים הגרים בשכירות,
וצרכים להתמודד בשוק החופשי מול כוחות חזקים מהם.
אני שמח שבעיניך זה זכות יסודית לגור באזורי הביקוש שהמדינה צריכה להתערב לטובת השוכרים.

המדינה, לא מממנת כלום, היא בסך הכל מייצרת איזונים וכללי משחק ברורים בשוק כולו, לגבי אזורי הביקוש מדובר בדוגמא.

אין לזה השפעה ישירה על מחירי השכירות
מה זה משנה אם זה בצורה ישירה או עקיפה?

זה בא כדי להגן על השוכרים מפני בעלי נכסים המעוניינים ביותר חדרים קטנים כדי להגדיל את השכירות.
שכחתי שלשוכרים האלה אסור להגיד לא והם חייבים לקחת כל חדר שנקרה בדרכם.
ואתה אומר את זה כאילו זה מעשה פסול של בעלי הנכסים. אם יש לזה ביקוש, למה להגביל את זה?
להיפך, אתה מצמצם פה שוק ודופק אנשים שרוצים לגור בזול.

כל הצדדים מרווחים כאן.
מה מונע ממך להיות טוב אליהם גם בלי חוק שיכריח אותך?
בעל נכס שלא יעשה זאת יפגע כלכלית, וזה התמריץ היחיד שהוא צריך. החוקים רק מכריחים בעלי נכסים נכלוליים ליצור קומבינות, ולהשית עוד עלויות על השוכרים (במיוחד אם עקומת היצע וביקוש לטובתם).

תאר לך זוג פנסיונרים הגרים בשכירות,
וצרכים להתמודד בשוק החופשי מול כוחות חזקים מהם.
ומה לדעתך יקרה למחירי השכירות בעיר שעקומת היצע וביקוש לטובת המשכירים, כשהממשלה מחליטה להשית עליהם עוד עלויות?

לא הצלחתי לדמיין את הפנסיונרים, מה התרחיש? שיש דירות שיקר להם לשכור?
אני שוב אדגיש, אם עקומת היצע וביקוש לטובת המשכירים, לא יעזור כל עלות שתנסה להשית עליהם, זה יגולם במחיר השכירות.

המדינה, לא מממנת כלום, היא בסך הכל מייצרת איזונים וכללי משחק ברורים בשוק כולו, לגבי אזורי הביקוש מדובר בדוגמא.
כל חוק עולה כסף, ולו רק העלויות הישירות של אכיפה ובירוקרטיה. (יש גם המון עלויות עקיפות שיגרמו בגלל העיוותים שזה יכניס בשוק השכירות).

מה מונע ממך להיות טוב אליהם גם בלי חוק

שום דבר לא מונע זאת, אבל אתה יכול לאמר אותו הדבר על כל סוגי החוקים הקיימים, אפשר לוותר עליהם

שום דבר לא מונע זאת, אבל אתה יכול לאמר אותו הדבר על כל סוגי החוקים הקיימים, אפשר לוותר עליהם
מסכים, אפשר. מלבד חוקים של פגיעה אחד בשני.
כל חוק שנועד להפריע לשני אנשים להסכים בינהם על משהו שאינו פוגע באף אחד אחר, הוא פסול.

גם פגיעה כלכלית היא פגיעה.
לפעמים אפילו קשה יותר מפגיעה פיזית.
נכון.
בגלל זה חוק שדורש ממך לשלם מס הוא בעייתי בהקשר הזה כי הוא פוגע כלכלית באדם.

אבל החוקים שמדברים עליהם פה לא נועדו כדי להגן על אנשים מפני פגיעה כלכלית (אלא אם כן אתה מגדיר את הצורך לשלם מחיר שוק על מוצרים כמו דירה כ"פגיעה כלכלית". אבל אז גם האיסור לגנוב כסף מאחרים הופך ל"פגיעה כלכלית").

גם אם ראיתי מודעה דרך יד 2 או קבוצות פייסבוק שונות ומתי שאני מגיע לדירה ורואה אותה ושומע מבעל הדירה את המחיר שהוא מבקש,
מה אני אומר לו על מנת לוודא שלא אשלם בעצמי את החלק של דמי התיווך ?

גם אם ראיתי מודעה דרך יד 2 או קבוצות פייסבוק שונות ומתי שאני מגיע לדירה ורואה אותה ושומע מבעל הדירה את המחיר שהוא מבקש,
מה אני אומר לו על מנת לוודא שלא אשלם בעצמי את החלק של דמי התיווך ?
אל תתקבע על סעיפים ספציפיים, זה לא משנה אם בעל הבית ישלם למתווך אבל יעלה לך ב100 שקל לחודש את השכירות.
תחשוב עם עצמל כמה אתה מוכן לשלם הכל כולל הכל לשנה הראשונה ופשוט תדאג שכל העלויות לא יעברו את זה, אם כן תתמקח איתו, אם לא מסכים, תעבור לדירה הבאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א מיסוי דמי לידה מיסים 3
3 הגיוני לא להתמקח על דמי שכירות? נדל"ן 10
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ איך מחושבים דמי הניהול של הקרנות הכספיות? שוק ההון 4
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה