• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה

@FIYaacov האם במידה ואני מדווח בשנה מסויימת על רווחי הון ב-IB בעקבות מכירה, עלול להיות מצופה ממני להמשיך להגיש דוחות גם בשנים הבאות בכל מקרה? או שזה לגיטימי ונפוץ להגיש דוח רק על שנת מס אחת ספציפית?
החוק אומר שמי שמגיש דוח שנתי, חייב להמשיך להגיש אלא אם כן קיבל פטור מפורש ממס הכנסה.
אם אני לא טועה @Yoss מצא החרגה כזו בתקנות.

החוק אומר שמי שמגיש דוח שנתי, חייב להמשיך להגיש אלא אם כן קיבל פטור מפורש ממס הכנסה.
אם אני לא טועה @Yoss מצא החרגה כזו בתקנות.

באסה, עשיתי טעות וקניתי מניה לטווח קצר. אין לי רצון לדווח להם כל שנה.
אם אני אדווח על השנה, אמכור הכל, אחזיר את הכסף לארץ ואסגור את החשבון ב-IB, זה יפטור אותי מהדיווחים?

ממה שאני מבין אתה רק חייב לדווח בשנה אחת שאחרי, לא מעבר.
(הסעיף אומר משהו בסגנון: אתה חייב להגיש דוח אם היית חייב להגיש בשנה שעברה, למעט אם החובה הייתה רק בגלל הסעיף הזה)

ממה שאני מבין אתה רק חייב לדווח בשנה אחת שאחרי, לא מעבר.
(הסעיף אומר משהו בסגנון: אתה חייב להגיש דוח אם היית חייב להגיש בשנה שעברה, למעט אם החובה הייתה רק בגלל הסעיף הזה)

לא מדויק.
אם אנחנו מדברים על מישהו שיש לו תיק (לא מישהו שהגיש החזר מס), אז הוא מקבל בכל שנה מכתב הדורש ממנו להגיש דו"ח.
המכתב הזה, הוא בפני עצמו משהו שמחייב הגשת דו"ח. זה ספציפית רשום דווקא בחוק.
מה שאתה אומר רשום בתקנות ועשוי להיות נכון, במידה ולא מקבלים דרישה ספציפית להגשת דו"ח.
העניין הוא שמי שיש לו תיק פעיל, מקבל את הדרישה באופן אוטומטי.

אם אין עילה אחרת להגשת דו"ח, אפשר לבקש לסגור את התיק ואז לא תהיה חובת הגשת דו"ח.

*יש להסתמך רק על איש מקצוע, וודאי לא על הודעות אנונימיות באינטרנט.

אם אנחנו מדברים על מישהו שיש לו תיק (לא מישהו שהגיש החזר מס), אז הוא מקבל בכל שנה מכתב הדורש ממנו להגיש דו"ח.
המכתב הזה, הוא בפני עצמו משהו שמחייב הגשת דו"ח. זה ספציפית רשום דווקא בחוק.
זה משהו אחר. שים לב טוב למה שאמרתי: אם הסיבה היחידה להגיש דוח היא הסעיף בחוק שאומר שאתה חייב להגיש אם הגשת בשנה שעברה, אז בשנה שאחרי אתה לא חייב להגיש.
אם קיבלת מכתב הדורש ממך להגיש דו"ח אז מן הסתם הסיבה להגשה היא לא הסעיף שהזכרתי אלא סעיף אחר (שאומר - אם קיבלת מכתב שדורש ממך להגיש אז אתה חייב להגיש).
מה שאתה אומר רשום בתקנות ועשוי להיות נכון, במידה ולא מקבלים דרישה ספציפית להגשת דו"ח.
כמובן. זה בדיוק מה שאמרתי - כל עוד אין סיבה אחרת לא חייבים. אם יש סיבה אחרת (כמו המכתב) אז ברור שחייבים.
לי יש חשבון בIB (שאני מדווח עליו) כבר כמה שנים. מעולם לא קיבלתי מכתב ממס הכנסה שדורש ממני להגיש דו"ח בגלל זה.
אם אין עילה אחרת להגשת דו"ח, אפשר לבקש לסגור את התיק ואז לא תהיה חובת הגשת דו"ח.
אין משמעות לתיק או לא תיק. לדעתי אתה מתבלבל עם עוסק מורשה/פטור. זה סיפור אחר לגמרי.
אם הגשת דוח בשנה מסויימת באופן חד פעמי (למשל החזר מס בגלל ניכוי במקור גבוהה מידי, או בגלל מכירה חד פעמית בברוקר זר וכו) אין שום צורך להגיש כל השנים אח"כ ולא שולחים לך אוטומית מכתב כזה כל שנה

אולי אני יוצא מן הכלל.. אבל יש לי חשבון מסחר פעיל בIBKR מ2016 ומעולם לא קיבלתי כזה מכתב.

בלי קשר.. אני כמובן מדווח.

זה משהו אחר. שים לב טוב למה שאמרתי: אם הסיבה היחידה להגיש דוח היא הסעיף בחוק שאומר שאתה חייב להגיש אם הגשת בשנה שעברה, אז בשנה שאחרי אתה לא חייב להגיש.
אם קיבלת מכתב הדורש ממך להגיש דו"ח אז מן הסתם הסיבה להגשה היא לא הסעיף שהזכרתי אלא סעיף אחר (שאומר - אם קיבלת מכתב שדורש ממך להגיש אז אתה חייב להגיש).

כמובן. זה בדיוק מה שאמרתי - כל עוד אין סיבה אחרת לא חייבים. אם יש סיבה אחרת (כמו המכתב) אז ברור שחייבים.

לי יש חשבון בIB (שאני מדווח עליו) כבר כמה שנים. מעולם לא קיבלתי מכתב ממס הכנסה שדורש ממני להגיש דו"ח בגלל זה.

אין משמעות לתיק או לא תיק. לדעתי אתה מתבלבל עם עוסק מורשה/פטור. זה סיפור אחר לגמרי.
אם הגשת דוח בשנה מסויימת באופן חד פעמי (למשל החזר מס בגלל ניכוי במקור גבוהה מידי, או בגלל מכירה חד פעמית בברוקר זר וכו) אין שום צורך להגיש כל השנים אח"כ ולא שולחים לך אוטומית מכתב כזה כל שנה

אלה שתי עילות שונות להגשת דו"ח.
העילה להגשת דו"ח הנובעת מדרישת פקיד השומה, לא קשורה לעובדה שהגשת דו"ח בשנה שעברה.
ואין "אם" קיבלת מכתב. אם יש לך תיק פעיל, אתה מקבל מכתב.

הדיווח שלך כל השנים נעשה בצורה מקוונת או ידנית?
אם הייתה לך חובת הגשת דו"ח, היה עליך לפתוח תיק על מנת להגיש דו"ח מקוון. ייתכן שהגשת דו"ח ידני אשר נקלט ומסווג כבקשה להחזר מס. זו הסיבה שלא קיבלת שום מכתב.
בפסקה האחרונה שלך קצת התבלבלת וערבבת בין דו"ח שיש חובה להגישו לבין בקשה להחזר מס עקב ניכוי במקור גבוה.
אין שום קשר לעוסק פטור או מורשה. אלא בכלל הגדרות מעולם המעמ, לא מס הכנסה.

אולי אני יוצא מן הכלל.. אבל יש לי חשבון מסחר פעיל בIBKR מ2016 ומעולם לא קיבלתי כזה מכתב.

בלי קשר.. אני כמובן מדווח.

חשבון מסחר פעיל עדיין לא יוצר חבות הגשת דו"ח.
נגיד שהיית חייב בהגשת דו"ח.
הגשת אותו בצורה מקוונת או ידנית? נשמע שדנית.
אם הגשת ידנית, והיית חייב במקוון, זו הסיבה שלא קיבלת שום מכתב כי לא נפתח לך תיק. ייתכן והתייחסו לדוחות שלך כבקשה להחזר מס.

אלה שתי עילות שונות להגשת דו"ח.
זה בדיוק מה שאני אומר מאז ההודעה הראשונה בנושא הזה.
לא מבין על מה הויכוח.
ואין "אם" קיבלת מכתב. אם יש לך תיק פעיל, אתה מקבל מכתב.
אתה חוזר על הטענה הזאת ואני מסביר לך שוב שמעולם לא קיבלתי מכתב כזה, ושהגשה חד פעמית של דו"ח לא הופכת את התיק שלך ל"פעיל" (מה שהמשמעות של זה לא תיהיה).

זה בדיוק מה שאני אומר מאז ההודעה הראשונה בנושא הזה.
לא מבין על מה הויכוח.

אתה חוזר על הטענה הזאת ואני מסביר לך שוב שמעולם לא קיבלתי מכתב כזה, ושהגשה חד פעמית של דו"ח לא הופכת את התיק שלך ל"פעיל" (מה שהמשמעות של זה לא תיהיה).

הויכוח (בוא נקרא לזה דיון) הוא שאתה מערבב מספר דברים בלי לשים לב.
ספציפית לגביך, ייתכן שמה שקרה זה שהגשת דוחות ידניים ולא מקוונים, אשר נקלטו כבקשות להחזר מס, וזו הסיבה שלא קיבלת מכתב על פתיחת תיק, ועל דרישות להגיש דו"ח בשנים העוקבות.

הויכוח (בוא נקרא לזה דיון) הוא שאתה מערבב מספר דברים בלי לשים לב.
להיפך - אתה זה שמערבב בין דברים לא קשורים.
זה מה שאני מנסה להסביר לך כבר כמה הודעות.
ספציפית לגביך, ייתכן שמה שקרה זה שהגשת דוחות ידניים ולא מקוונים, אשר נקלטו כבקשות להחזר מס, וזו הסיבה שלא קיבלת מכתב על פתיחת תיק, ועל דרישות להגיש דו"ח בשנים העוקבות.
ואתה חושב שהדוח החד פעמי ש @keen הגיש כן גרם לו לפתיחת תיק?
נו באמת.

להיפך - אתה זה שמערבב בין דברים לא קשורים.
זה מה שאני מנסה להסביר לך כבר כמה הודעות.

ואתה חושב שהדוח החד פעמי ש @keen הגיש כן גרם לו לפתיחת תיק?
נו באמת.

אני לא יודע מה הוא הגיש או לא הגיש.
נראה שאנחנו לא מסכימים בגלל פערי מידע מסויימים הקשורים למהו דו"ח, מתי מגישים דו"ח מקוון או ידני, וכד'.
בכל מקרה, אפשר לסיים את זה פה. :)

@roneng אם אפשר לשאול - אתה חייב בהגשת דו"ח או מגיש למרות שאינך חייב? אם חייב - למה (כמדומני שאתה לא מוכר ניירות ערך מתיק ההשקעות שלך)? והאם יש לך אפשרות להגיש דו"ח מקוון?

@roneng אם אפשר לשאול - אתה חייב בהגשת דו"ח או מגיש למרות שאינך חייב? אם חייב - למה (כמדומני שאתה לא מוכר ניירות ערך מתיק ההשקעות שלך)? והאם יש לך אפשרות להגיש דו"ח מקוון?
אני מחויב להגיש מפאת זאת שבתור אמריקאי אין לי ניכוי מס במקור על הדיבידנדים (ויש שיגידו שגם עם ניכוי 25% יש חובת הגשת).
ועדיין הסטטוס שלי בתיק מס הכנסה הוא שאני לא מחויב להגיש.
בכל מקרה עד היום היו לי רק החזרי מס.

אין לי מושג, מעולם לא ניסיתי.

צדקתי בהימור שלי.
הגשת דו"ח ידני בעוד שסביר להניח שאתה חייב במקוון.
מה שאתה קורא לו דו"ח*, נקלט במערכת כבקשה להחזר מס ולכן לא נפתח לך תיק, ולכן אתה לא מקבל מכתב בכל שנה.

*מי שחייב בדוח מקוון והגיש דו"ח ידני, לא נחשב כמי שהגיש דו"ח. ראה סעיף 131ג(ו) לפקודת מס הכנסה.

אני הכי בעד לעשות דברים באופן עצמאי, אבל רצוי להכיר את החובות בחוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דיווח על הכנסות בחו"ל למס הכנסה מיסים 1
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
ע דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל שוק ההון 156
Couch Potato דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי אוף טופיק 23
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
M דיווח מס בבנק ובית השקעות שוק ההון 2
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2