• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח על דמי לידה

eyald

משתמש רשום
דירוג
1
היי, אני מנסה להבין איך לדווח בצורה נכונה על דמי לידה או בשפת ביטוח לאומי: ״תקבולי אמהות״. הטופס של ביטוח לאומי מכיל 2 שורות (מספרים פיקטבים לצורך הדוגמה):
שילמנו לך גמלאות אמהות ברוטו בסך: 150,000 ש"ח.
מהתגמולים ברוטו נוכה מס הכנסה בסך: 34,500 ש"ח.
מה שכרגע עשיתי הוא להעתיק את סכום ״גמלאות אמהות ברוטו״ לסעיף 194/196 ואת הניכוי לסעיף 040. במקרה שלי, זה גרם לחוב גדול למס הכנסה שכן מיסוי דמי הלידה נמוך יותר באופן משמעותי מהמיסוי השוטף של אשתי בעבודה.

האם אני מפספס משהו? תודה רבה.

זה קורה. בעיקר כשביטוח לאומי משלם דמי לידה בשנה אחת על חופשת לידה שחלקה בשנה אחרת (צורת החישוב של ניכוי במקור בבט"ל היא שונה מהצורה הסופית של הדוח).

אם אין סיבה שמחייבת להגיש דוח, לא חייבים להגיש. אם חייבים להגיש אכן יהיה חוב.

תודה, במקרה שלנו אכן חייבים להגיש.

זה קורה. בעיקר כשביטוח לאומי משלם דמי לידה בשנה אחת על חופשת לידה שחלקה בשנה אחרת (צורת החישוב של ניכוי במקור בבט"ל היא שונה מהצורה הסופית של הדוח).

אם אין סיבה שמחייבת להגיש דוח, לא חייבים להגיש. אם חייבים להגיש אכן יהיה חוב.

@חיים 111 רק מוודא האם למיטב ידיעתך אני מדווח על זה כנדרש (סעיפים 194/196 וסעיף 40)? במקרה שלנו דמי הלידה ניתנו במהלך השנה ולרשות המיסים היה את כל המידע ע״מ לחשב את זה בצורה כזאת שלא נהיה חייבים להם כסף, בטח לא כל כך הרבה.

@חיים 111 רק מוודא האם למיטב ידיעתך אני מדווח על זה כנדרש (סעיפים 194/196 וסעיף 40)? במקרה שלנו דמי הלידה ניתנו במהלך השנה ולרשות המיסים היה את כל המידע ע״מ לחשב את זה בצורה כזאת שלא נהיה חייבים להם כסף, בטח לא כל כך הרבה.
כן אם היא שכירה אז שדות 194/196.

רשות המסים לא מחשבת את המס המגיע לה באמצע השנה.
במקרה של שני מקורות תשלום, לדוגמא שתי משכורות (כמו אצלך), יש שתי אפשרויות, או לעשות תיאום מס מראש, או להגיש דוח שנתי לאחר תום השנה.

במקרה אצלך כנראה דמי הלידה היו נמוכים מהשכר הרגיל שהיא קיבלה ולכן חישוב מס ההכנסה היה נמוך יותר.

אתה מפספס שאם זה המצב כנראה יגיע לך החזר על עודף מס ששולם במקום העבודה.
כנס לסימולטור מס הכנסה (עובד באקספלורר בלבד), אתה רושם שם את כל הסעיפים מטופס 106, ומחבר את הסעיפים מתשלום דמי הלידה.

אגב, עוד משהו שלא הרבה יודעים, אם במהלך השנה הקרובה אשתך מקבלת בונוס בעבודה, יתכן שמגיע לכם תוספת דמי לידה כי תשלומים חד פעמיים כמו בונוס מחושבים 12 חודשים אחורה, כלומר יכולים להעלות את ממוצע השכר שעל בסיסו חושבו דמי הלידה.
כדי לקבל את התוספת צריך לשלוח באופן אקטיבי את התלוש עם הבונוס לביטוח לאומי.

נערך לאחרונה ב:
בפיירפוקס הוא הפסיק לעבוד לפני כמה חודשים

כרום הוא האקספלורר החדש של הממשלה. הרבה מאוד אתרי ממשלה לא עובדים בפיירפוקס. גיליתי שאם מזייפים את הuser agent חלק מהאתרים פתאום כן עובד בפיירפוקס, שלא לדבר על פיירפוקס למובייל.

אתה מפספס שאם זה המצב כנראה יגיע לך החזר על עודף מס ששולם במקום העבודה.
כנס לסימולטור מס הכנסה (עובד באקספלורר בלבד), אתה רושם שם את כל הסעיפים מטופס 106, ומחבר את הסעיפים מתשלום דמי הלידה.

אגב, עוד משהו שלא הרבה יודעים, אם במהלך השנה הקרובה אשתך מקבלת בונוס בעבודה, יתכן שמגיע לכם תוספת דמי לידה כי תשלומים חד פעמיים כמו בונוס מחושבים 12 חודשים אחורה, כלומר יכולים להעלות את ממוצע השכר שעל בסיסו חושבו דמי הלידה.
כדי לקבל את התוספת צריך לשלוח באופן אקטיבי את התלוש עם הבונוס לביטוח לאומי.

תודה @מאיר_ על התגובה. כתבתי את ההודעה כי המצב הנוכחי נראה לי מוזר. אני מגיש כבר כמה שנים דו״חות 1301 וגם בסימולטור יוצא שאשתי חייבת מס. למה אתה חושב שאני מפספס? מקום העבודה מיסה לפי לפי המשכורות ששילם והמס שנוכה מהתגמולים הוא אכן נמוך.

לגבי תוספת דמי לידה - תודה. אני מכיר ופתחתי בקשה לביטוח לאומי עם טופס 106, מקווה שזה בסדר.

נ.ב: הסימולטור עובד גם בכרום :)

אהלן, מצטער שאני מעלה באוב את הפוסט אבל יש לי מקרה דומה ומשהו לא מסתדר לי.

1.
"שילמנו לך גמלאות אמהות ברוטו בסך: 150,000 ש"ח." - אני ממלא טופס 135 ולהבנתי זה צריך להיות בשדה 270 ולא שדה 194/196 כמו שכתב יוזם הפוסט
(קוד 270 : תקבולים החייבים במס השייכים לבן הזוג (שאינו רשום), ששולמו על ידי הביטוח הלאומי כגון: דמי אבטלה, דמי לידה, דמי שמירת הריון, שירות מילואים, דמי פגיעה בעבודה (עפ"י האישורים מהמוסד לביטוח לאומי) ואשר אינם כלולים בטופס 106.)

2.
"מהתגמולים ברוטו נוכה מס הכנסה בסך: 34,500 ש"ח."
כותב הפוסט כתב שהוא הזין את זה בשדה 40 אבל להבנתי שדה 40 מתייחס בעיקר לדברים שקשורים לשוק ההון ומסחר (טפסי 867 וכדומה). להבנתי אמורים לצרף את זה לשדה 42 כמו כל המיסים שלקחו לי מהמשכורת
העתיקו מטופס 106 ניכויים במקור מהכנסות משכר ומקצבאות שנוכו מבן הזוג הרשום ובן הזוג (שאינו הרשום) יש לסכם סכומים אלו בקוד 042. אם קבלתם מספר טפסי 106 יש לסכם את סכום הניכוי במקור מכולם.
קוד 042 – ניכוי מס במקור ממשכורת ושכר עבודה :
העתיקו מטופס 106 ניכויים במקור מהכנסות משכר ומקצבאות שנוכו מבן הזוג הרשום ובן הזוג (שאינו הרשום) יש לסכם סכומים אלו בקוד 042. אם קבלתם מספר טפסי 106 יש לסכם את סכום הניכוי במקור מכולם.
קוד 040 – ניכוי מס במקור מהכנסות אחרות :
העתיקו מטופס 837 / 857 את הניכויים במקור מהכנסות אחרות, מטופס 867ג' את ניכוי במקור מדיבדנד וריבית מניירות ערך, מטופס 867(א+ב) את ניכוי במקור מרווח הון מניירות ערך סחירים. שנוכו מבן הזוג הרשום ובן הזוג (שאינו הרשום). יש לסכם סכומים אלה בקוד 040. אם קבלתם מספר טפסי 837 ,857 ,867ג', 867(א+ב) יש לסכם את סכום הניכוי במקור מכולם.

מישהו יודע מה אמורים לעשות באמת מנסיון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דיווח על הכנסות בחו"ל למס הכנסה מיסים 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 38
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
מ דיווח מס על חשבון משותף לידועים בציבור מיסים 14
N דיווח כמשפר דיור או כדירה להשקעה נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה