• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל

@daat99
כל מה שמתואר פה ע''י @עמוסס זה הפרוצדורה שאתה עושה כדי לדווח באופן עצמאי כשאתה משתמש ב- IB ?
אם לא , מה שונה בשרשור הזה שלא דובר מקודם ?
אני הצלחתי להתבלבל ....
תודה

כלומר על פניו, מדובר בעבודה של 5 דקות מקסימום, כולל לחכות שהפקס יישלח.
השיקול פה סיכון מול תועלת - אתה חוסך עלות של רואה חשבון, אבל במקרה שפיספסת משהו והגשת דוח לא נכון למס הכנסה העלות עלולה לצאת משמעותית ביותר. היות ואני לא מכיר את פורמט הדיווח במקרה של ברוקר זר, כל מה שאני יכול להמליץ לך זה פעם אחת (שנה אחת) להגיש את זה בעזרת רו"ח שימלא לך את הטפסים ואם הכל אכן כמו שהבנת וציפית - תוכל למלא כבר בעצמך בשנים הבאות (אגב העלות של רו"ח להגשת דוח היא הוצאה מוכרת שאתה יכול להגיש כחלק מהדוח בשנה הבאה ולקבל החזר מס, כך שהעלות היא אף קטנה יותר בפועל).
אני מגיש דוחות פשוטים יותר (מבוססים על טופס 867 מבית השקעות ישראלי) ועדיין תמיד השתמשתי בפתרון ביניים - שירות שהיה ממלא לי את הדוחות באופן אוטומטי וזול יותר מרו"ח (מאות בודדות של ש"ח), גם כשכבר הכרתי איך למלא בעצמי - כי עבורי זה היה מוסיף רמת וודאות מסוימת ובדיקה חוזרת גם על מה שאני כבר מכיר, וכי העלות שלך זה היא נמוכה מאוד ביחס לחשיבות של מה שאני מגיש.

@daat99
כל מה שמתואר פה ע''י @עמוסס זה הפרוצדורה שאתה עושה כדי לדווח באופן עצמאי כשאתה משתמש ב- IB ?
המצב האישי שלי גרם לי לפתוח תיק במס הכנסה שנים לפני שהתחלתי להשקיע בשוק ההון (גם בשוק ההון בארץ - לא רק בחו"ל עם דיבידנדים) ולכן יש לי רואה חשבון שמטפל בדברים הללו בשבילי ומייצג אותי מול רשויות המס בעת הצורך (עם עלות בהתאם כמובן).
עקב כך אני לא יודע במדויק מה צריך (אבל כן ישבתי עם מישהו מביטריידר בעבר שהראה לי שהמילוי מאוד פשוט במהלך המשא ומתן על ההנחה לחברי הבלוג שלי).

מאוד ערטילאי אבל נשמע די דומה לטופס האחד שכתבתי פה
היה חשוב לי להבין כמה זה פשוט/מסובך ולא איך למלא את הטופס.
ברגע שהבנתי שזה ממש פשוט הפסקתי לשאול שאלות.

השאלה היא האם כמו שיש שיטות מכירה שאומרות שזה ממש מסובך כדי להבהיל אנשים
שיטות המכירה שלהם הפוכות ואומרת שזה מה זה פשוט ורק לשלוח בפקס וזהו.
לא יודע, אולי הסטיגמות שלי חזקות ממני אבל נראה לי מאוד מוזר למלא טופס כל כך פשטני, לשלוח בפקס עלום ולשכוח מזה
בלי שמישהו באמת קיבל, כתב ואישר.

דיברתי עם יועצת מס ששלחה לי את המסמך הזה.
אם מסתכלים על סעיף 2.3 -> הכנסת חוץ זה נראה שמי שקיבל הכנסה ששולמה עליה מס במקור מתחת לסכום 334,000 שקל בכלל פטור מהגשת דוח.
מצד שני, תסתכלו על הניסוח של שאר הסעיפים ותראו שהם מכסים את עצמם מכל הכיוונים, לדוגמה סעיף 1.ח. 2.7.
13170687_10153672554030888_1806257391_o.jpg

חברים. זה לא בעיה גדולה למלא טפסים מעיין אלו למס הכנסה. אין טעם לשלם לרו'ח.
מנסיוני הפקידים לא בודקים בדקדקנות כל סעיף בדוח. הם מסתמכים בעיקר על הניירת המצורפת. -טפסי 106 וטפסי 867 מבית ההשקעות.
אגב, כמעט לא הייתה שנה שלא נעשתה טעות מצד הפקידים. יוצא שכמעט כל שנה אני צריך להגיע פעמיים למשרדי פקיד השומה.
אגב 2 , לפחות הפקידים שאני נתקלתי בהם היו חביבים ותיקנו את השומה במידה ועשו טעות.

דיברתי עם יועצת מס ששלחה לי את המסמך הזה.
תודה על שיתוף המסמך

מי שקיבל הכנסה ששולמה עליה מס במקור
במקרה של חשבון השקעות אז אין ניכוי מס במקור (ניכוי מס דיבידנדים מחברות אמריקאיות לא מגיע למס הכנסה הישראלי אלא ל-IRS האמריקאי ולכן אינו רלוונטי לתנאי ניכוי המס במקור).

+1

האם אתה בעל אזרחות ישראלית שמשקיע במניות בחו"ל דרך ברוקר בחו"ל כדוגמת IB?
למלא טופס זה לא ביג דיל, אין ספק. השאלה היחידה היא מה הטופס הנכון למלא ומה צריך להגיש.

@לומדת מההתחלה ברוב המקרים את פטורה מהחובה להגיש דוח למס הכנסה (הפטורים הללו תקפים לרוב השכירים), אך עדיין יכולה להיות תועלת בהגשת הדוח - לקבלת החזר מס, ובמידה וסך המס שניכו ממך (מכל המקורות האפשריים - בין אם זה שכר או השקעות) גבוה ממה שאת אמורה לשלם בחישוב שנתי כולל.
כמו שמעסיק נותן לך טופס 106 על כל ההכנסות והניכויים מהעבודה בשנת מס נתונה, כך 867 הוא הטופס שמפיק לך בסוף שנת המס כל בנק/בית השקעות בו את מנהלת פעילות בני"ע.

מה מהות הטופס הזה? חשבתי שאין צורך בהגשת טפסים כלשהם כי בית ההשקעות הישראלי מנכה מסים כנדרש.
בית השקעות ישראלי לרוב יגבה ממך יותר מס ממה שאת צריכה לשלם.
אם את רוצה לראות בחזרה את המס שלא היית אמורה לשלם אז את צריכה לבצע תיאום מס.
להזכירך בדו"ח מבקר המדינה האחרון הוזכר שהסיבה שמס הכנסה מתנגד להחלת מנגנון "חובת הגשת דו"ח מס" היא בגלל שלדעתם רוב אזרחי מדינת ישראל זכאים להחזרי מס.
זה נובע בין היתר בגלל ניכוי מס עודף במקור (והחלפת מקומות עבודה).

דיברתי (שוב) עם (עוד) רואה חשבון שאמר לי בפשטות למלא טופס 5329ב, לגשת למס הכנסה, לקבל מהם שוברים (531) לתשלום וזהו.
עוד מישהו (שכיר, לא עצמאי) שרק סוחר במניות בחו"ל, יכול לומר מנסיונו שזה אכן כזה פשוט?

דיברתי (שוב) עם (עוד) רואה חשבון שאמר לי בפשטות למלא טופס 5329ב, לגשת למס הכנסה, לקבל מהם שוברים (531) לתשלום וזהו.

זה בדיוק מה שמציע עו"ד לדיני מיסוי ומיסוי בינלאומי כאן.
הוא טוען שהחיסרון היחיד של דיווח מקוצר הוא שלא ניתן לקזז הפסדים (קיזוז יתאפשר רק בהגשת דו"ח שנתי).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דיווח על הכנסות בחו"ל למס הכנסה מיסים 1
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
מ דיווח למס הכנסה שוק ההון 52
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
Couch Potato דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי אוף טופיק 23
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1