• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דאגה להורים שלי

Avichay56

משתמש סולידי
דירוג
32
לא ידעתי היכן לפתוח את הנושא, אז אבקש מהמנהלים שיעבירו אותו לנושא הרלוונטי אם יש צורך.
אז ככה, ההורים שלי בני 63 ו61. אבא שלי עובד באותה משרה כבר 40 שנה בעירייה כמפקח חשמל 9-10k נטו. אמי פרשה בסוף שנות השלושים מהוראה עקב מחלת עיניים ומקבלת פנסיה בגובה 3500 וקצבת נכות מלאה(לא יודע את הסכום המדויק).
בנוגע לאבי, הוא אדם די סולידי ולא צריך הרבה כדי להנות מהחיים, מעולם לא קנה רכב חדש, נהנה מקריאת ספרים וצפייה בספורט. אמי היא תמיד חיה מעבר למה שהיא יכולה תמיד הייתה קונה, לא חסכה שקל. קשה לי לכתוב את זה, כי אני מרגיש שאני ממש מאשים אותה, אבל המטרה שלה בעיקר הייתה לתת לנו רמת חיים גבוהה יותר ולא חושבת כמה צעדים קדימה. אם זה לקיחת הלוואות ומיחזור משכנתא בשביל עוד אשראי.
גם אני עד לפני שנה וחצי(בן 26 כיום) חשבתי שכסף הוא חומר בערה וצריך פשוט לבזבז אותו.
עכשיו המחשבות קדימה, אין לי מושג איך הם לקראת הפרישה הקרבה של אבי, מה כמויות ההחזרים החודשיים בהלוואות שלהם, מה גובה החיסכון שלו בקרן הפנסיה וקופות הגמל למיניהם. לא יודע איך לפתוח את הנושא בפניהם מבלי שייפגעו ממני.
אודה לכם אם תתנו לי עצה באיך לפתוח את הנושא. אילו שאלות יש להתמקד כדי להוציא את כל המידע?

ברוך הבא לפורום!

בהצלחה להעלות כזה נושא לשיחה...
אם ההורים שלך לא מתלוננים, אני עוד לא מכיר דרך לטפל בנושא.
אולי לדבר עם אבא שלך לבד.
אם הוא לא דיבר עם אמא שלך עד היום - יכול להיות שהוא עושה דברים מאחורה בנידון שאתה לא מודע אליהם.
ולהיפך.

דבר רק עם אבא שלך אחד על אחד.
אם בהתחלה הוא לא זורם על לפתוח את הנושא, אז תטפטף לו מדי פעם. כל פעם משהו קטן אחר.
למשל אתה יכול לברר בקלות איזה קרנות פנסיות וכד יש להם עם כמה פרטים מזהים שלהם.

בהמשך לתגובה הקודמת שלי...
מכיר את הביטוי
"איך כולם לא גומרים את החודש? המסעדות מלאות בסועדים, נתבג שובר שיאים ..." ?
כל עוד אתה לא מחובר למישהו לחשבון הבנק - אתה לא באמת יודע מה מצבו, האם הוא אוכל/טס על חשבונו, או על חשבון הבנק.
בעבודה אצל בת זוגי יש מישהי שהחליפה רכב, חזרה מטיול ב-לונדון עם בעלה ו-2 ילדות, כשבקיץ היו ב-יער השחור עם כל הילדים (6)...
הכל בתשלומים.

נושאים דומים

Back
למעלה