• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בשעה טובה מחפשים לקנות דירה.

• פותח הנושא Happy
  • פורסם בתאריך
צהריים טובים, אז אחרי תקופה מאוד מורכבת של מלחמה וחתונה שלנו הדברים השתנו והמצב הקיים הוא כזה:

יש לנו 600 אלף ש"ח להשקעה דירה.
החלטנו על אזור ספציפי שאנחנו רוצים והוא בת ים . מאוד מאמינים במקום,קו שני לתל אביב ,רכבת קלה שעובדת ,ים ושינוי אוכלוסיה עתידי
שהולך לקרות בטח בעשור הקרוב.

השאלה היא כזאת. התקציב שלנו הוא עד 2 מיליון בגג . הרצון של קניית הדירה היא להשקעה לא למגורים, הרצון העיקרי הוא לגדר ולהנות מהשכירות
אם עוד5-10 שנים נרצה למכור ולקנות בית אלוהים גדול זה לא המטרה.

השאלה היא כזאת אנשים שמכירים את בת ים אנחנו מתלבטים, מצד אחד יש הרבה דירות של לקנייה שעתידות חלקם עם תוכנית של העירייה וחלקם רק יזים לעבור תהליך פינוי בינוי , שבטח יקח לפחות 7 שנים אם לא 9-10.

מצד שני יש גם הרבה הנחות של קנייה ב20% עכשיו ולשלם את ההפרש ביתרה,השאלה שלי היא מה כדאי לנו לעשות ? מבחינה כלכלית גרידא
כמובן שאין משהו 1 נכון וזה תלוי בעסקה אבל האם יש מובהקות מה יותר כלכלי לכאן או לכאן ? תודה רבה על העזרה. @אורי ג. @הנועזת @רוני
בתקציב של 2M הייתי קונה בדרום תל אביב, נקודה.

צהריים טובים, אז אחרי תקופה מאוד מורכבת של מלחמה וחתונה שלנו הדברים השתנו והמצב הקיים הוא כזה:

יש לנו 600 אלף ש"ח להשקעה דירה.
החלטנו על אזור ספציפי שאנחנו רוצים והוא בת ים . מאוד מאמינים במקום,קו שני לתל אביב ,רכבת קלה שעובדת ,ים ושינוי אוכלוסיה עתידי
שהולך לקרות בטח בעשור הקרוב.

השאלה היא כזאת. התקציב שלנו הוא עד 2 מיליון בגג . הרצון של קניית הדירה היא להשקעה לא למגורים, הרצון העיקרי הוא לגדר ולהנות מהשכירות
אם עוד5-10 שנים נרצה למכור ולקנות בית אלוהים גדול זה לא המטרה.

השאלה היא כזאת אנשים שמכירים את בת ים אנחנו מתלבטים, מצד אחד יש הרבה דירות של לקנייה שעתידות חלקם עם תוכנית של העירייה וחלקם רק יזים לעבור תהליך פינוי בינוי , שבטח יקח לפחות 7 שנים אם לא 9-10.

מצד שני יש גם הרבה הנחות של קנייה ב20% עכשיו ולשלם את ההפרש ביתרה,השאלה שלי היא מה כדאי לנו לעשות ? מבחינה כלכלית גרידא
כמובן שאין משהו 1 נכון וזה תלוי בעסקה אבל האם יש מובהקות מה יותר כלכלי לכאן או לכאן ? תודה רבה על העזרה. @אורי ג. @הנועזת @רוני

הי,
לדעתי יהיה כאן תזרים שלילי משכירות, לא נוח לי עם זה.

הי,
לדעתי יהיה כאן תזרים שלילי משכירות, לא נוח לי עם זה.
אז מה המלצתך?

לגבי המשכנתא מנסה להבין . זו דירה ראשונה שלנו. ראיתי שרשום בתרחיש אחד מחיר של בין 7-8 אלף החזר וחלק אחר שרשום 7-11. אני מנסה להבין אם נפרוס ל30 שנה מה ההחזר הגדול ביותר שנצטרך לשלם בחודש נתון.

באיזה איזורים?
אהלן:)
בגדול בהמשך לתוכנית 5000, האיזור שבעייני נותן את ה- value for money המשמעותי ביותר בישראל הוא איזור 9 בתל אביב (תשואה+עליית ערך), אני מזמינה את כל מי שמוכן קצת להפשיל שרוולים, לעשות שעורי בית להציץ בתוכנית ולהבין בעצמו. בתקציב סביב ה- 2 מליון ש"ח לעניות דעתי אין דילמה ,כמובן בהכללה ומבלי להכנס לעיסקה פרטנית זו או אחרת.

מעבר למיקום של דרום תל אביב, צריך להבין שתל אביב היא מותג וה"ציביליזציה התל אביבית" הולכת ומתרחבת דרום מזרחה (לא רק) בתשתיות ובאיזורי הבילוי והתעסוקה. כמו בכל השקעה לא ניתן לתזמן ולהגיד בכמה ומתי, אבל השילוב בין ההשקעה של עיריית תל אביב באיזור הזה, ופעריי המחירים בין הדרום למרכז יצרה יוצרת ותצור לעניות דעתי דווקא שם אפסייד משמעותי יותר.

כמו שציינתי בעבר לא שבת ים לא תעלה, אבל מהירות הכסף בעייני תהיה שונה באופן יחסי, וכך גם התשואה.

ג"נ: מושקעת בעצמי באיזור הזה.

נערך לאחרונה ב:
אז מה המלצתך?

התשובה כאן תלויה במאפיינים הפיננסיים של המשקיע,
במקרים רבים תזרים שלילי פוגע ביכולת החיסכון החודשי ובהמשך השקעות מניבות ומקדמות,
בנוסף פוגע ביכולת להכיל בלתמים (שהם חלק מהשקעה בנדל"ן).

יש מקרים שהמשקיע בעל יכולת חיסכון חודשי משמעותי או בעל תיק נכסים מניבים עם תזרים חיובי גדול שיכול להכיל נכס נוסף עם תזרים שלילי.

זה נקודת ההשקפה שלי, ההחלטה כמובן שלך,

בהצלחה !

נ
1. 29 אלף למ"ר בנווה שאנן? קשה לי להאמין.

2. נווה עופר (תל כביר) זה אזור אחר לחלוטין מנווה שאנן, אין שם עובדים זרים (זה גם לא קרוב לרוטשילד). חלק מפעילות התחנה המרכזית אמור לעבור לשם לזמן קצר (כרגע זה נעצר בגלל התערבות של מירי רגב והתושבים לפי מה שקראתי).

3. לא הבנתי את הטענה שאין כדאיות לתמא. אני חושב שכדאי להבחין בין תמ"א (38/1 ו-38/2) לבין התחדשות עירונית (פינוי בינוי). מדובר בתהליכים שונים לחלוטין. להבנתי (ואיני מומחה בתחום) להתחדשות עירונית בתל אביב בדרך כלל אין בעיה של כדאיות, לאור הביקוש והרכיב היקר של הקרקע.

4. למיטב ידיעתי, אזורים שמיועדים לפינוי בינוי, תמ"א וכיו"ב, זמינים לעיון ברשת. אני בזמנו קניתי דירה באחד משיכוני דרום יפו. הסתכלתי במסמך המדיניות של העירייה וראיתי שהאזור שאני קונה בו מיועד להתחדשות עירונית. שווה גם להבין מה זה אומר התחדשות עירונית ואת השלבים שצריך לעבור. לדעתי זה יכול לקחת בקלות עשר שנים ויכול גם לא לקרות בכלל.
איך אפשר להגיע למסמכים האלה של כל עירייה!? אם אני רוצה לקנות דירה בחולון, פתח תקווה,קריית אונו וכו מאיפה אני יכול להיכנס למסמכי המדיניות של כל עירייה ולראות שהוא מיועד או לא מיועד להתחדשות עירונית ??

נ

איך אפשר להגיע למסמכים האלה של כל עירייה!? אם אני רוצה לקנות דירה בחולון, פתח תקווה,קריית אונו וכו מאיפה אני יכול להיכנס למסמכי המדיניות של כל עירייה ולראות שהוא מיועד או לא מיועד להתחדשות עירונית ??
עוקב אחרי החלטות ועדה למתן היתרים של העירייה.

עוקב אחרי החלטות ועדה למתן היתרים של העירייה.
נו….אבל בשביל זה לא צריך ממש לעקוב!! היום בכל מודעה שמתפרסמת ביד 2 או מדלן, רושמים שם כבר אם “ניתן היתר”……”לקראת היתר”……וכו….
אז אולי מה שצריך לעשות הוא בסה״כ לאמת את זה….
אני פשוט חשבתי שאתה כבר יודע הרבה זמן לפני ההריסה , שנגיד במקום x בשכונה y , בבניין ספציפי עומדת להיות החלטה על התחדשות עירונית/תמ”א ,
ֿואז העובדה שתרכוש את הדירה תטיב איתך

אז מה המלצתך?

לגבי המשכנתא מנסה להבין . זו דירה ראשונה שלנו. ראיתי שרשום בתרחיש אחד מחיר של בין 7-8 אלף החזר וחלק אחר שרשום 7-11. אני מנסה להבין אם נפרוס ל30 שנה מה ההחזר הגדול ביותר שנצטרך לשלם בחודש נתון.
נו….עוד לא קניתם???
ֿראיתי את ההודעה הראשונה שכתבתם ביוני 2023…….
ורמת ההתלהבות שלכם הייתה נראית לי שזהו, אתם קונים דירה תוך ימים ספורים…..כי גם באתם נורא מוכנים.

נו….אבל בשביל זה לא צריך ממש לעקוב!! היום בכל מודעה שמתפרסמת ביד 2 או מדלן, רושמים שם כבר אם “ניתן היתר”……”לקראת היתר”……וכו….
אז אולי מה שצריך לעשות הוא בסה״כ לאמת את זה….
אני פשוט חשבתי שאתה כבר יודע הרבה זמן לפני ההריסה , שנגיד במקום x בשכונה y , בבניין ספציפי עומדת להיות החלטה על התחדשות עירונית/תמ”א ,
ֿואז העובדה שתרכוש את הדירה תטיב איתך
אם אתה מבין שהמטרה של מי שכתב את זה היא להשיא מחיר על הדירה אז הכל סבבה. זה לא בהכרח אומר שיהיה בסוף פרויקט.
אם ידוע שבמקום מסוים יהיה פרויקט אז זה יתבטא במחיר הדירה.

יש עיריות שפרסמו תב"ע ואז ידוע שמכשול העירייה הוסר (הוא המכשול הקשה ביותר), וזה רק עניין של התארגנות הדיירים. בעיריות שאין תב"ע צריך לחקור כמו שרשמתי.

נו….עוד לא קניתם???
ֿראיתי את ההודעה הראשונה שכתבתם ביוני 2023…….
ורמת ההתלהבות שלכם הייתה נראית לי שזהו, אתם קונים דירה תוך ימים ספורים…..כי גם באתם נורא מוכנים.
היינו בדירה מסויימת שמצאנו ביד אליהו ובסוף מתנה שהיינו אמורים לקבל השתנתה אז אנחנו הורדנו תקציב וחזרנו לבת ים.

אשמח לדעת בתקציב של 1.9 האם יש שכונות /אזורים ספציפיות שכדאי להתמקד בבת ים אני יודע ש @אורי ג. קצת מכיר את בת ים ,יש עוד מישהו שמכיר ?
והאם פשוט לחפש דירה עם פינוי בינוי עתידי במה לשים דגש אם זו דירה להשקעה בבת ים ?

היינו בדירה מסויימת שמצאנו ביד אליהו ובסוף מתנה שהיינו אמורים לקבל השתנתה אז אנחנו הורדנו תקציב וחזרנו לבת ים.

אשמח לדעת בתקציב של 1.9 האם יש שכונות /אזורים ספציפיות שכדאי להתמקד בבת ים אני יודע ש @אורי ג. קצת מכיר את בת ים ,יש עוד מישהו שמכיר ?
והאם פשוט לחפש דירה עם פינוי בינוי עתידי במה לשים דגש אם זו דירה להשקעה בבת ים ?
מה מטרת ההשקעה? תזרים? עליית ערך? עיבוי בינוי/פינוי בינוי?

פינוי בינוי= עליית ערך ותזרים אחד מתחת בחשיבות.
העירייה נוטה לאשר יותר פינוי בינוי מאשר עיבוי בגלל העומס על התשתיות בעיר.
יש המון פרויקטים שבשלבים כאלו ואחרים ברחבי העיר, אין שכונה ספציפית.
לדוגמה: רחובות כצנלסון, מבצע סיני, קוממיות, יוספטל, בלפור וכ"ו

העירייה נוטה לאשר יותר פינוי בינוי מאשר עיבוי בגלל העומס על התשתיות בעיר.
יש המון פרויקטים שבשלבים כאלו ואחרים ברחבי העיר, אין שכונה ספציפית.
לדוגמה: רחובות כצנלסון, מבצע סיני, קוממיות, יוספטל, בלפור וכ"ו
שאלה, אם דירה ישנה שנות 1970 אבל אין שום צפי כרגע לפינוי בינוי, האם זה בסוף יקרה פשוט במקום 9 יותר 20 שנה אבל יקרה או שגם לא?

שאלה, אם דירה ישנה שנות 1970 אבל אין שום צפי כרגע לפינוי בינוי, האם זה בסוף יקרה פשוט במקום 9 יותר 20 שנה אבל יקרה או שגם לא?
כדי שזה יקרה צריך שמישהו ידחוף שזה יקרה, שתהיה תמיכה נרחבת לזה ושזה יהיה כלכלי לכולם, זה פחות משנה אם הבניין משנות ה50, 60 או ה70

יקרה, אבל יכול להיות גם 100 שנה, בסוף זאת קרקע במרכז ובשלב מסוים זה יהיה מספיק כלכלי לכולם וזה יקרה.

אבל ממש לא כל בת ים תעבור פינוי בינוי ב20 שנה הקרובות, זה פשוט לא אפשרי פיזית עם איך שדברים זזים בארץ.

כדי שזה יקרה צריך שמישהו ידחוף שזה יקרה, שתהיה תמיכה נרחבת לזה ושזה יהיה כלכלי לכולם, זה פחות משנה אם הבניין משנות ה50, 60 או ה70

הבנתי לפי כדאות כלכלית של יזם או עדיפות של עירייה, אבל אני מתאר לעצמי שבניין ישן יותר יש סיכוי יותר גדול לעומת בניין שיש לו 9 קומות עם מעלית ללא מרפסת.

יקרה, אבל יכול להיות גם 100 שנה, בסוף זאת קרקע במרכז ובשלב מסוים זה יהיה מספיק כלכלי לכולם וזה יקרה.

אבל ממש לא כל בת ים תעבור פינוי בינוי ב20 שנה הקרובות, זה פשוט לא אפשרי פיזית עם איך שדברים זזים בארץ.

הבנתי, השאלה היא מה קורה עם הדברים שהם בחיתולים ויש רק חתימות או לקראת חתימות שאלה קשה האם תוך עשור הצפי שיהיה פינוי בינוי...

שאלה נוספת היא רשמתי את הפרמטרים שחשובים בקניית דירה להשקעה לדעתי בבת ים :

1. פוטנציאל פינוי בינוי- עדיפות קידום העירייה, כמובן ככל שהדבר יותר וודאי רוצים יותר מחיר למטר.
2. מחיר למטר יחסית זול לדירות הסמוכות
3.. קרבה לתחנת רכבת
4. קרבה לים

*האם אלה הפרמטרים לדעתכם גם בסדר שלהם הנכונים להסתכל עליהם בתור אחד שקונה דירה להשקעה בבת ים ? האם חסר לי משהו ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בשעה טובה החלטתי לרכוש דירה נדל"ן 327
Williamsburg בשעה טובה, פרישה בשנה הקרובה יומני מסע אישיים 387
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53
yossik בשעה טובה - תחבורה ציבורית (שיתופית) בשבת תופסת תאוצה. אוף טופיק 14
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
א כמה זה ריבית טובה על פקדון בבנק צרכנות פיננסית 3
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ש כמה זה ריבית טובה על הפיקדון? שוק ההון 11
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I האם יש קורלצייה טובה בין ריבית הפריים למדד\לאינפלציה לטווח הארוך? שוק ההון 0
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
S כמה עמלה מהפקדה/צבירה נחשבת לקרן פנסיה טובה? צרכנות פיננסית 5
U אלטרנטיבה טובה ל TW? צרכנות פיננסית 23
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
C אתר או פטלפורמה טובה לריכוז גרפים אוף טופיק 2
ה איפה אפשר ללמוד בישראל קורסי IT ברמה טובה? התפתחות אישית 21
N חנות צעצועים באיכות טובה וזולה לילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
R למה הקרן המחקה פחות טובה ממדד הייחוס?י שוק ההון 1
י על איזה מדד צריך להסתכל כדי לדעת האם הכלכלה טובה? אוף טופיק 13
שלי מה ההחלטה הכלכלית הכי טובה שעשיתם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 131
Fitch נקודה טובה בירקון לפיקניק בשבת? אוף טופיק 4
milx מה הריבית הכי טובה על פיקדון נזיל של מיליונים? שוק ההון 19
Yuvalbuz3 אך אני יודע מהי תשואה שנתית טובה ? שוק ההון 84
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
ג האם ייתכן שההצעה הבאה (בבנק בארץ) טובה לא פחות מ-IB ? שוק ההון 44
ט בצומת דרכים, מתלבט להמשך. עם התחלה טובה. יומני מסע אישיים 2
עמוס איזה השקעה הכי טובה לאורך זמן נדלן או מניות שוק ההון 2
K דרך טובה לקורלציה שלילית עם הסנופי500 שוק ההון 12
ב מישהו מכיר חברה טובה שמתעסקת בהשקעות נדל״ן ברוסיה? שוק ההון 9
י שוק חופשי מדומה - רעיון לכלכלה טובה יותר אוף טופיק 193
פ מחפש המלצה לשואב אבק שנותן תמורה טובה למחיר . תקציב 800-1200 צרכנות פיננסית 9
tpr ממיטב ד״ש טרייד - הצעה טובה? שוק ההון 34
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
אורי שנה טובה! אוף טופיק 9
A מחיר למשתכן - ההשקעה הכי טובה היום נדל"ן 194
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
אורי שנה טובה אוף טופיק 10
H מחפשים המלצה על מדיח טוב לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
נ נראה שיש המון אלכימאים חדשים פה,מחפשים איך להפוך מתכת לזהב אוף טופיק 11

נושאים דומים

Back
למעלה