• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס?

• פותח הנושא yk304
  • פורסם בתאריך
אנדורה? גיברלטר? האם הם לא עונים על הקיטריונים?

אני לא מכיר שום דרך חוקית לחסוך כסף ע"י פתיחת חברה בחו"ל גם עם סכומי כסף של פי 10 ממה שאתה אמרת.
יותר מאשמח שתאיר את עינינו.
נתחיל מזה שלפתוח חברה בחו"ל בבעלות מלאה או בשליטה מלאה בפועל זה מעשה מטומטם שלא יוביל לשום דבר. בדיוק כמו פתיחת חשבון בבנק זר ואי דיווח עליו.

אתה פשוט צריך שלא תהיה שליטה וניהול מישראל, ואז אין לך בעיה. פתיחת חברה במקלט מס עולה 2,000 דולר בערך ולאחר מכן כ-1,000 דולר בשנה. יש כמה דרכים לטפל בעניין השליטה והניהול, מכיוון שזה מושג שאינו מוגדר היטב ופתוח לפרשנות. אני ממליץ לחפש את המונח באינטרנט ויש כמה וכמה מאמרים בנושא של כל מיני יועצי מיסוי בינלאומי.

לדוגמא, אם אני מעביר את כל כספי לחברה זרה שאין לי כל שליטה עליה, אין פה בעיה של שליטה וניהול (למעשה זה המצב בכל השקעה בקרן זרה כדוגמאת Vanguard). איך בכל זאת מוודאים שהכל בסדר עם הכסף ושהכל מתנהל כמו שצריך? בעיה אחרת שגם כן יש דרכים לפתור.

כפי שאתם כבר מתחילים כנראה להבין מדובר בכמה וכמה רמות של מורכבות ואי ודאות שאין טעם להתמודד איתם אלא אם יש בוחטה יפה של כסף והרבה מוטיבציה ללמוד מיסוי בינלאומי ולהתעסק עם בירוקרטיה בכל מיני מקומות אקזוטיים.

כפי שאתם כבר מתחילים כנראה להבין מדובר בכמה וכמה רמות של מורכבות ואי ודאות שאין טעם להתמודד איתם אלא אם יש בוחטה יפה של כסף והרבה מוטיבציה ללמוד מיסוי בינלאומי ולהתעסק עם בירוקרטיה בכל מיני מקומות אקזוטיים.
זה גם מה שאני מכיר ויודע אבל טענת שזה כלכלי החל מבערך 500K.

זה גם מה שאני מכיר ויודע אבל טענת שזה כלכלי החל מבערך 500K.
זה כלכלי החל מ-500K ש"ח כי עולה משהו כמו 5,000 ש"ח בשנה "לתפעל" את המערכת במונחי כסף. הבעיה שמה שלא נכנס לעלות הזו זה הזמן המושקע בהתעסקות עם זה ולמידה של העניין ולכן זה כביכול לא משתלם לאדם הממוצע שלא רוצה להיכנס לזה בעצמו.

זה כלכלי החל מ-500K ש"ח כי עולה משהו כמו 5,000 ש"ח בשנה "לתפעל" את המערכת במונחי כסף. הבעיה שמה שלא נכנס לעלות הזו זה הזמן המושקע בהתעסקות עם זה ולמידה של העניין ולכן זה לא משתלם. לא יודע איך לתמחר את הנקודות האלה.
אהיה קצת בוטה:
אין שום סיכוי בעולם שב5,000 ש"ח בשנה אתה תתפעל חברה זרה בחו"ל עם שליטה וניהול זרים גם כן ברמה שזה יחסוך לך כסף בצורה חוקית, בטח ובטח אחרי תיקוני החקיקה האחרונים שאפשר לקרוא עליהם כאן:
http://www.bdo.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/Misoi.pdf
לגבי זמן והתעסקות בשביל זה יש רו"ח, אין צורך לבזבז על זה זמן כלל.

אהיה קצת בוטה:
אין שום סיכוי בעולם שב5,000 ש"ח בשנה אתה תתפעל חברה זרה בחו"ל עם שליטה וניהול זרים גם כן ברמה שזה יחסוך לך כסף בצורה חוקית, בטח ובטח אחרי תיקוני החקיקה האחרונים שאפשר לקרוא עליהם כאן:
http://www.bdo.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/Misoi.pdf
לגבי זמן והתעסקות בשביל זה יש רו"ח, אין צורך לבזבז על זה זמן כלל.
אני לא רואה איך שינויי החקיקה האחרונים משנים מהותית את המצב חוץ מההגדרה של החזקת נייר ערך מעל שנה כהכנסה פאסיבית שזה דווקא דבר חיובי.

בוא נדבר על תסריט לדוגמא ואתה מוזמן לתאר לי כיצד הוא לא חוקי.

נניח ויש לי חבר שחי במדינה זרה שלא איכפת לו להתעסק בניירת כמה שעות בשנה.

הוא פותח חברה בקיימן ומשלם כ-1,000 דולר בשנה, ובמקביל פותח חשבון בנק וברוקר לחברה שזה עולה עוד כ-400 דולר בשנה. הוא מחזיק את כל המניות של החברה בנאמנות בלתי הדירה ואין לי זכות חוקית להגיד לו מה לעשות. אני מעביר לשם סכום כסף.

מכיוון שאין לי שום שליטה והכסף אינו ברשותי, אני דוחה את המס בעצם ליום בו אקבל אותו בחזרה, ובעוד 30 שנה כשזה קורה אני משלם מס רווחי הון.

עכשיו תספר לי מה הבעיה החוקית במצב הזה.

רק שיהיה ברור - זה לא חיסכון במס אלא דחיית מס. התוצאה היא שאני הולך לשלם יותר מס, אבל גם להרוויח יותר. זה בגלל שהמס הנדחה ממשיך לייצר תשואות.

נערך לאחרונה ב:
בוא נדבר על תסריט לדוגמא ואתה מוזמן לתאר לי כיצד הוא לא חוקי.
המצב שתיארת חוקי.
מכיוון שאין לי שום שליטה והכסף אינו ברשותי, אני דוחה את המס בעצם ליום בו אקבל אותו בחזרה, ובעוד 30 שנה כשזה קורה אני משלם מס רווחי הון.
לא מדויק, אתה כן תשלם ניכוי מס במקור על דיבידנדים, דחיית מס אתה תקבל רק על רווח ההון. דרך אחרת (שאני נוקט בה) לדחות מס רווח הון הוא פשוט לא למכור את הני"ע...
נניח ויש לי חבר שחי במדינה זרה שלא איכפת לו להתעסק בניירת כמה שעות בשנה.
פה בדיוק הבעייה הגדולה, אתה מדבר על מישהו שבעצם ינהל בפועל (בעל זכויות חתימה) ויהיה גם דירקטור של החברה הנ"ל, ל30+ שנים הבאות, אתה באמת סומך על מישהו עד כדי כך? אם כן אז הצדק עימך, כנראה שתוכל כן לדחות סכום מס ככה, לי זה בטח ובטח לא שווה את אובדן השליטה ואת הסיכונים הנלווים לכך.
בכל מקרה אתה צריך שהרווח כתוצאה מדחיית המס פה תהיה גבוהה יותר מהעלות השנתית של כל המהלך הזה, אני לא רואה איך אתה עושה זאת עם תיק של 500K ש"ח.
אגב אני מניח שכדי שבאמת יהיה קביל ע"י מ"ה תאלץ גם לשלם לו משכורת ולו סימלית לכל הפחות כי אם לא "תכנון מס אגרסיבי" פה זועק לשמיים (האמת שזועק לשמיים בכל מקרה).

סבבה, אנחנו מבינים זה את זה אם כך :)

לגבי מס על דיוידנדים, בדרך כלל יש מס אבל זה תלוי במדינה. למשל אם מקבלים דיוידנד מחברה בריטית אין ניכוי מס במקור.

אני באופן אישי מילאתי את הפרטים שלי בטופס שנמצא בכתבה של "הארץ". אני לא יודע מה ייצא מזה בסופו של דבר, אבל היוזמה מעניינת.

ההתנסחות היא של מחאת אהלים ג'.
אני לא מאמין שתוספת רגולציה תשפר את מצבו הכלכלי של מעמד הביניים, לא בדיור ולא במיסוי.
עם זאת, אני לא מאמין בשום מס, ובהחלט תומך בכל ניסיון חוקי לתכנן מס.
הצליחו!

כתבה מהיום בדה מרקר, חברות בפנמה
היום קראתי על זה בכלכליסט וספינת האם, ויינט, ותהיתי לעצמי למה הם לא מזכירים במילה את הפרק הישראלי המפואר בסיפור. 600 חברות ישראליות ואף מילה!
*גילוי נאות- מתעבת תיכנוני מס אגרסיבים, מקלטי מס וכל דבר שקשור בבריחה "יצירתית" ממיסים. יתכן ואני ציפור בודדה כאן בעניין.

היום קראתי על זה בכלכליסט וספינת האם, ויינט, ותהיתי לעצמי למה הם לא מזכירים במילה את הפרק הישראלי המפואר בסיפור. 600 חברות ישראליות ואף מילה!
*גילוי נאות- מתעבת תיכנוני מס אגרסיבים, מקלטי מס וכל דבר שקשור בבריחה "יצירתית" ממיסים. יתכן ואני ציפור בודדה כאן בעניין.
הקטע הוא, שהכל חוקי, לי אישית אין בעיה שחברות פרטיות עושות תכנוני מס, הבעיה לדעתי שאנשי ציבור עושית זאת, כדוגמת ראשי מדינות, זו לדעתי צביעוצ ממדרגה עליונה, אפילו שזה חוקי, זה לא אתי! בזמן שהם מעלימים מס או תקבולים, לכאורה, הם מחייבים את העם לשלם מיסים!

הקטע הוא, שהכל חוקי,
רק להזכיר, חוקים נקבעו ע"י בני אדם. בארץ הרשות המחוקקת היא הכנסת. לא הציבור מחוקק (משאלי עם) אלא אותם אלה שהגיעו למשכן.
מה יש לומר, עליהם אני סומכת בעיניים עצומות.
ומי הרשות המפרשת את החוקים? המפקחת על החוקים? המתפלפלת על החוקים? המבצעת? כולם שייכים לאותה קרוסלה מנותקת. לכאורה, רק לכאורה כמובן.

• אהבתי
Reactions: Roi
גילוי נאות- מתעבת תיכנוני מס אגרסיבים, מקלטי מס וכל דבר שקשור בבריחה "יצירתית" ממיסים. יתכן ואני ציפור בודדה כאן בעניין.
זה רלוונטי גם לבחירת קרן אירית במקורם קרן אמריקאית בשביל לשלם 10% פחות מס דיבידנדים?
זה תכנון מס "אגרסיבי" שאנחנו עושים כאן בפורום.

זה תכנון מס "אגרסיבי" שאנחנו עושים כאן בפורום.
נו, אמרתי שאני אולי לבד בעניין הזה כאן.
זה שאני לא אוהבת את זה, לא אומר שאני פוסלת גם את כל שאר הרעיונות היצירתיות שלכם. אני פשוט חושבת שמיסוי הוא רעיון מעולה. רק הביצוע (עשירים לא משלמים ובינוניים כן) לוקה בצורה מקוממת. בבסיס, הרעיון הוא הפוך וכשבפועל זה מקולקל לגמרי, מה יש לי להלין על אנשים כמוני וכמוכם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
נ האקדמיה והמהפכה המשטרית - תמונת מצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 74
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה