• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטשולר שחם פנסיה, מתלבט בין שני מסלולים

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
מקיפה מסלול לבני 50 ומטה
https://www.as-invest.co.il/interst...d/אלטשולר-שחם-פנסיה-מקיפה-מסלול-לבני-50-ומטה/

או

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות??
https://www.as-invest.co.il/interstedin/pension/comprehensive-fund/אלטשולר-שחם-פנסיה-מקיפה-מניות/

הפנסיה שלי היא ככל הנראה עוד 40 שנים + אז הייתי רוצה פנסיה אגרסיבית בהשקעות ככל האפשר.. לי נראה שלמעשה המקיפה מניות היא אגרסיבית יותר ולטווח זמן ארוך עדיפה...

אני מפספס משהו? מה דעתכם?

במסלול הרגיל יש יותר אג"ח מיועדות עם תשואה מובטחת.
שוק המניות כרגע נמצא בשיא של כל הזמנים, לדעתי החשיפה למניות בתיק הרגיל גבוהה מספיק.

במסלול הרגיל יש יותר אג"ח מיועדות עם תשואה מובטחת.
שוק המניות כרגע נמצא בשיא של כל הזמנים, לדעתי החשיפה למניות בתיק הרגיל גבוהה מספיק.
אבל כמעט כל הזמן שוק המניות נמצא בשיא של כל הזמנים, טענה קצת בעייתית..

נערך לאחרונה ב:
הקופה של המניות עם חשיפה גבוהה יותר למניות, הקופה צעירה (פחות משנה) והצבירה בה נמוכה (יחסית) 25M
מה המשמעות של צבירה נמוכה בפועל?
מה אתה הייתה עושה במצבי?

yoss כנס ללינקים של shaz, באחד 23% בשני 28%.
המסלול המנייתי קובע שכמות המניות לפחות 75%, מה אומר שזה לא ינצל את כל אגח מיועדות.

השוק לא נמצא כל הזמן בנקודת שיא, אתה יכול לחפש תיקי השקעות של הסולידית בבלוג ותראה ששפל בתיקי מניות נמשך 12-15 שנים. הפנסיה שלך עוד 40 שנה, אך בטח תרצה בגיל 50 להעביר את המסלול למסלול יותר סולידי. בתיק מניות המקיף יש סיכון שהתיק יחתך ב50% ולא יחזור למצב הקודם הרבה שנים. לדעתי המסלולים לפי גיל מתוכננים טוב, ומסלול המנייתי קיצוני מדי.
אולי היתי חושב על להכנס למסלול מניות אם הינו באמצע קריסת שוק כדי להרוויח על הירידות, אבל במצב המניות היום זה פשוט לא נראה כדאי.

אולי היתי חושב על להכנס למסלול מניות אם הינו באמצע קריסת שוק כדי להרוויח על הירידות, אבל במצב המניות היום זה פשוט לא נראה כדאי.
כי ההסכם עם סין הולך להתפוגג ואז המניות יפלו
או כי ההסכם עם סין יקרה ואז המניות יעלו ואז יפלו ? או כי משהו אחר שאתה יודע עליו ?

אני לא מנסה לחזות את העתיד, אני רק אומר שכרגע אין סיבה מספיק טובה להתאבד על מסלול מסוכן כזה.

בתיק מניות המקיף יש סיכון שהתיק יחתך ב50% ולא יחזור למצב הקודם הרבה שנים.
37.5%
הרבה שנים = מה זה אומר בדיוק?
שכרגע אין סיבה מספיק טובה
4 עשורים עד הפרישה זאת בדיוק הסיבה הטובה, אלא אם אתה טוען שתהיה סטגנציה בצמיחה העולמית
במקרה הזה, הפנסיה היא מעט הבעיות לחוסך הצעיר

המסלול המנייתי קובע שכמות המניות לפחות 75%, מה אומר שזה לא ינצל את כל אגח מיועדות.
לא רלוונטי.
אג"ח מיועדות מוקצות לכל חוסך בנפרד, ללא תלות במסלול.
בנוסף, כל ההגרדות של המסלולים (בסגנון "לפחות 75% במניות") לא כוללות את החלק של האג"ח המיועדות.

השוק לא נמצא כל הזמן בנקודת שיא, אתה יכול לחפש תיקי השקעות של הסולידית בבלוג ותראה ששפל בתיקי מניות נמשך 12-15 שנים. הפנסיה שלך עוד 40 שנה, אך בטח תרצה בגיל 50 להעביר את המסלול למסלול יותר סולידי. בתיק מניות המקיף יש סיכון שהתיק יחתך ב50% ולא יחזור למצב הקודם הרבה שנים. לדעתי המסלולים לפי גיל מתוכננים טוב, ומסלול המנייתי קיצוני מדי.

אם יחתך בחצי אז זה יהיה זמני לכמה? 5 שנים? 10 שנים?
אז כשהתיק יחזור למעלה חזרה אני אצא ממסלול המניות בגיל 60...

ונפילה של 50% זה אחרי שהתיק עלה 1500%? שאולי לא היה עולה במסלול פחות מנייתי...

אם יאיר לפיד ישאל אותי מה ישראלי בעיניי אענה לו קרן פנסיה עם 60% אג"ח. למה אנחנו ככה? זה סיבולת סיכון מגוחכת או שפשוט חוסר אוריינות פיננסית?

אם יאיר לפיד ישאל אותי מה ישראלי בעיניי אענה לו קרן פנסיה עם 60% אג"ח. למה אנחנו ככה? זה סיבולת סיכון מגוחכת או שפשוט חוסר אוריינות פיננסית?
אם הייתי יכול לבחור הייתי הולך על 100% מניות עולמי הבעייה שפה אין לי בחירה הם בוחרים את המניות ופה הסיכון הגדול יותר בבחירה גרועה שתפסיד לי יותר כסף בירידות ותרוויח פחות בעליות

shaz כתבתי כמה שנים, השפל הקודם היה 12-15 שנים.
אני לא יודע מאיפה אתה מביא את ה1500%, תיק מניות בטווח ארוך יוצר תשואה קצת יותר מתיק משולב.
בערך - 4.5% מול 6% לשנה בממוצע. כנראה אתה לא מתחשב שכל עשור יש קריסה כלכלית וכל השוק של המניות מתרסק.
נכון להיום אנחנו חייב בעולם יציב יחסית, אבל לך תדע כמה זמן זה ימשיך. אם תשקיע את כל הכסף שלך במניות, ויהיה משבר וסביר מאוד שישפיע גם על ישראל ועל התעסוקה בישראל, או כל תרחיש חריג אחר. פנסיה בסופו של דבר זה חסכון שאתה יכול למשוך בכל רגע ולדעתי חשוב שתהיה לו תנודתיות נמוכה.
בכל מקרה, במוצרי פנסיה יצא לי להתקל במסלולים "פסיבים" שמשקיעים במדדים כמו שאתה מחפש.

השפל הקודם היה 12-15 שנים.
באיזה שנים זה היה?

בערך - 4.5% מול 6% לשנה בממוצע
לדעתי אתה מצטט תוצאות של מסלולי קרן פנסיה ישראליים, לא של שוק המניות העולמיים.

נכון להיום אנחנו חייב בעולם יציב יחסית
אין שום קשר, מניות תמיד תנודתיים, בתמורה אתה עשוי לקבל תשואה גבוהה יותר.

פנסיה בסופו של דבר זה חסכון שאתה יכול למשוך בכל רגע ולדעתי חשוב שתהיה לו תנודתיות נמוכה.
דווקא משיכה לפני הזמן גוררת היעלמות של 35% מהצבירה. זה חתיכת תנודתיות ללא קשר להקצאת הנכסים שלך.

בחלק מהמקרים החריגים לא משלמים מס על משיכת פנסיה, לדוגמא אם אין הכנסה(עקב משבר לצורך הדוגמא) או הכסף דרוש להוצאות רפואיות וכד'.

FIYaacov
דוגמא טריה S&P 500 בשנת 2000 היה בשיא, התרסק, עלה חזרה ב2008 בערך למצב שהיה בשנת 2000, שוב פעם התרסק, ורק בשנת 2013 הוא התחיל לתת תשואה חיובית.
13 שנים בלי תשואה חיובית.

נערך לאחרונה ב:
בחלק מהמקרים החריגים לא משלמים מס על משיכת פנסיה, לדוגמא אם אין הכנסה(עקב משבר לצורך הדוגמא) או הכסף דרוש להוצאות רפואיות וכד'.

FIYaacov
דוגמא טריה S&P 500 בשנת 2000 היה בשיא, התרסק, עלה חזרה ב2008 בערך למצב שהיה בשנת 2000, שוב פעם התרסק, ורק בשנת 2013 הוא התחיל לתת תשואה חיובית.
13 שנים בלי תשואה חיובית.

זאת בדיוק הבעייה.. היא הייתה עוקבת מדד עולמי או לפחות אמריקאי אני הייתי רגוע...

בכל אופן החישוב שלך לא ממש מדוייק... אתה לא לוקח בחשבון קניה חודשית לכל אורך הזמן גם בזמן שהשוק היה בשפל וגם בזמן שלא
כי אז למעשה ערך ההשקעה ירדה יותר במניות אבל גם עלתה יותר והרווח של קניה בשפל היה גבוהה יותר

וידוע לך מה קורה עם הדיבידנדים שמקבלים דרך השקעה בקרן הפנסיה?

דרך אגב, פיזור ההשקעה של אלטשולר נראה לך בסדר ביחס לקרנות פנסיה ברירת מחדל אחרות שאתה מכיר?

לגבי העליה של ה 1500% לפני זה, למעשה ב 30 שנים האחרונות שוק המניות האמריקאי נתן תשואה נומינלית ממוצעת לשנה של 10% עם כל הקריסות מ 1989 ועד סוף החודש הקודם
זה יוצא סך הכל עליה של 1669%..

ועכדיו נניח ירידה של 50% זה בסדר.. תמיד אני יכול לחכות עוד קצת עליה של השוק.

לגבי נזילות... אני ממש לא מתכנן להנזיל את הכסף הזה

זה צריך להיות מקרה מאוד קיצוני לגרום לי להנזיל אותו

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית 21
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
למד לשונך לומר אלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
adamshalev ‏אלטשולר שחם מפסיק להפיץ את הקרנות של בלאקרוק בארץ‏ שוק ההון 181
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
ד אלטשולר שחם פרופרטיז נדל"ן 15
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
C קרן השתלמות - IRA vs אלטשולר שחם שוק ההון 3
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
ש אלטשולר - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A אלטשולר מסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
O שאלה לגביי מסחר ishares אלטשולר s&P שוק ההון 1
F אלטשולר קונה את הלמן? צרכנות פיננסית 1
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
י.ג אלטשולר מפסיקה את ההלוואות מקופת גמל וקרן השתלמות שוק ההון 5
c881 אלטשולר וסלידתו מהשקעה במדדים אוף טופיק 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
G פדיון פנסיה - אישה בת 69 עם תזרים אלטרנטיבי מספק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D צרת משרד הביטחון - הלוואות, פנסיה ומינוס בבנק הפועלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה