• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופציות במקום עבודה

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
קיבלתי אופציות כשהתחלתי לעבוד עם תאריך הענקה כלשהו, אם אני מתפטר ונותן חודש הודעה מראש. וביום האחרון של ההעסקה שלי זה בדיוק שנה מהיום שכתוב שהאופציות הוענקו, האם האופציות שלי(כלומר אני יכול לממש) או שאני צריך לעבוד שנה ואז לתת הודעה מוקדמת?

האם ביום של ההענקה אני עדיין צריך להיות מועסק?

האם המעסיק שלי יכול לעשות ״דווקא״ ולהפסיק את עבודתי יום לפני ההבשלה?

עוד שאלה זה האם אתם ממליצים לממש אופציות?
מרגיש לי שזה כסף שכנראה ילך לפח. מצד שני אפשר להפתיע, אבל לא נתנו לי נתונים מאוד מהותיים כמו fully diluted cap, מבנה השקעות בחברה, ועוד… הרי אם יהיה אקזיט במיליון דולר והשקעות על 500 אלף דולר אז יכול לקרות מצב שיש liquidation preference ואני לא אראה כלום(הסכומים בכוונה מומצאים).
הדיון הוא פחות על מספרים נקודתיים שאני יכול לחשוף, אבל אני אגיד שאם החברה תצליח ממה שאני הבנתי האופציות יהיו שוות לא מעט..

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
בדרך כלל נהוג שהאופציות מבשילות במנות על משך 4 שנים, כלומר כל רבעון מקבלים 6.25%, כאשר לפעמים לעובדים חדשים בשנה הראשונה לא מבשילות אופציות ואז בחלוף שנה מבשילות 25% מהאופציות, ולאחר מכן כל רבעון 6.25%. כל מעסיק יכול כמובן לסדר את זה באופן אחר, אבל המספרים שציינתי הם מאוד מקובלים בתעשייה.

וביום האחרון של ההעסקה שלי זה בדיוק שנה מהיום שכתוב שהאופציות הוענקו, האם האופציות שלי(כלומר אני יכול לממש)
לכאורה כן, אבל הייתי לוקח עוד כמה ימים ספייר כדי לא להיכנס לפינות שהמעסיק ינסה להתחמק בטענה שהיום האחרון אינו נחשב כי הוא מועד סיום ההעסקה.

זו שאלה מורכבת. כמה סבבי גיוס היא עשתה? האם כבר יש דיבורים על IPO קרוב? האם החברה צומחת באופן קבוע לאורך זמן? האם ההכנסות שלה יציבות? האם למישהו מהמנהלים הבכירים בה יש ניסיון ב IPO?
וכמה כסף אתה מסכן ברכישת האופציות?

אם עלות מימוש האופציות נמוכה יחסית והחברה כבר עברה כמה סבבי גיוס והיא עדיין צומחת, הייתי מממש. אם עלות המימוש היא משמעותית והחברה עוד לא בשלה להנפקה הייתי מוותר.

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
בדרך כלל נהוג שהאופציות מבשילות במנות על משך 4 שנים, כלומר כל רבעון מקבלים 6.25%, כאשר לפעמים לעובדים חדשים בשנה הראשונה לא מבשילות אופציות ואז בחלוף שנה מבשילות 25% מהאופציות, ולאחר מכן כל רבעון 6.25%. כל מעסיק יכול כמובן לסדר את זה באופן אחר, אבל המספרים שציינתי הם מאוד מקובלים בתעשייה.

לכאורה כן, אבל הייתי לוקח עוד כמה ימים ספייר כדי לא להיכנס לפינות שהמעסיק ינסה להתחמק בטענה שהיום האחרון אינו נחשב כי הוא מועד סיום ההעסקה.

זו שאלה מורכבת. כמה סבבי גיוס היא עשתה? האם כבר יש דיבורים על IPO קרוב? האם החברה צומחת באופן קבוע לאורך זמן? האם ההכנסות שלה יציבות? האם למישהו מהמנהלים הבכירים בה יש ניסיון ב IPO?
וכמה כסף אתה מסכן ברכישת האופציות?

אם עלות מימוש האופציות נמוכה יחסית והחברה כבר עברה כמה סבבי גיוס והיא עדיין צומחת, הייתי מממש. אם עלות המימוש היא משמעותית והחברה עוד לא בשלה להנפקה הייתי מוותר.
עלות מימוש די נמוכה ממה שהצלחתי להבין(ביחס למחיר מניה,ֶ ובאופן אבסולוטי סך הכסף שאצטרך לשלם ), חברה מאוד קטנה כרגע.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
עלות מימוש די נמוכה ממה שהצלחתי להבין(ביחס למחיר מניה,ֶ ובאופן אבסולוטי סך הכסף שאצטרך לשלם ), חברה מאוד קטנה כרגע.
אם זה כסף קטן וחברה קטנה זה כמו כרטיס לוטו. אולי כדאי לממש רק כדי שלא תאכל את עצמך עוד כמה שנים על המיליונים שפספסת.

Fanta

משתמש סולידי
דירוג
14
אם זה כסף קטן וחברה קטנה זה כמו כרטיס לוטו. אולי כדאי לממש רק כדי שלא תאכל את עצמך עוד כמה שנים על המיליונים שפספסת.
מחזק. למרות שהסיכוי הוא לוט בערפל וסטטיסטית כנראה לא יצא מזה כלום, אני אישית מעדיף ״לאכול״ הפסד של כמה אלפי שקלים/דולרים בודדים מהאפשרות של ״לאכול את הכובע״ במקרה של הצלחת ענק.

Ehud

משתמש בכיר
דירוג
4,228
קיבלתי אופציות כשהתחלתי לעבוד עם תאריך הענקה כלשהו, אם אני מתפטר ונותן חודש הודעה מראש. וביום האחרון של ההעסקה שלי זה בדיוק שנה מהיום שכתוב שהאופציות הוענקו, האם האופציות שלי(כלומר אני יכול לממש) או שאני צריך לעבוד שנה ואז לתת הודעה מוקדמת?

האם ביום של ההענקה אני עדיין צריך להיות מועסק?

האם המעסיק שלי יכול לעשות ״דווקא״ ולהפסיק את עבודתי יום לפני ההבשלה?

מרגיש לי שזה כסף שכנראה ילך לפח. מצד שני אפשר להפתיע, אבל לא נתנו לי נתונים מאוד מהותיים כמו fully diluted cap, מבנה השקעות בחברה, ועוד… הרי אם יהיה אקזיט במיליון דולר והשקעות על 500 אלף דולר אז יכול לקרות מצב שיש liquidation preference ואני לא אראה כלום(הסכומים בכוונה מומצאים).
הדיון הוא פחות על מספרים נקודתיים שאני יכול לחשוף, אבל אני אגיד שאם החברה תצליח ממה שאני הבנתי האופציות יהיו שוות לא מעט..
בסופו של דבר הם צריכים לתת לך כמה נתונים במידה ותחליט לממש...ז"א באיזה שווי אתה קונה את המניות.
ואז השאלה הופכת להיות "פשוטה" ...נניח והשווי של האופציות שניתנו לך משקף לחברה שווי של 20 מיליון דולר...סתם אומר...האם אתה חושב שבסבירות סבירה++ החברה תהיה שווה משמעותית מעל זה בגלל מוצר אדיר/הנהלה/גל שרוכבים עליו וכו...או כשאומרים לך את השווי אתה אומר אין מצב שהחברה הזו שווה משהו קרוב לזה...
ברור שזו ההערכה, החברה היא בשלב התחלתי מאד וכו...אבל אתה נכנס כאן לכובע של משקיע...אם השווי נשמע לך מגוחך יחסית למה שאתה חושב שהחברה תהיה שווה, הייתי משקיע...אם נשמע לך מופרך..לא.

נערך לאחרונה ב:

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
בסופו של דבר הם צריכים לתת לך כמה נתונים במידה ותחליט לממש...ז"א באיזה שווי אתה קונה את המניות.
ואז השאלה הופכת להיות "פשוטה" ...נניח והשווי של האופציות שניתנו לך משקף לחברה שווי של 20 מיליון דולר...סתם אומר...האם אתה חושב שבסבירות סבירה++ החברה תהיה שווה משמעותית מעל זה בגלל מוצר אדיר/הנהלה/גל שרוכבים עליו וכו...או כשאומרים לך את השווי אתה אומר אין מצב שהחברה הזו שווה משהו קרוב לזה...
ברור שזו ההערכה, החברה היא בשלב התחלתי מאד וכו...אבל אתה נכנס כאן לכובע של משקיע...אם השווי נשמע לך מגוחך יחסית למה שאתה חושב שהחברה תהיה שווה, הייתי משקיע...אם נשמע לך מופרך..לא.
הוצאתי נוסח של החברה מרשם החברות. אני לא בטוח שהם חייבים לתת מה שאמרת, אבל לפי מה שאני בערך מסיק קיבלתי את האופציות בהנחה מאוד גדולה ביחס למחיר הנוכחי שלהן(כשקיבלתי אותן) . יכול להיות ששווי החברה יעלה אבל מי מבטיח שלא ינפיקו עוד המון המון מניות?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
יכול להיות ששווי החברה יעלה אבל מי מבטיח שלא ינפיקו עוד המון המון מניות?
רק השווי חשוב, לא מספר המניות.
מבחינתך שינפיקו עוד מניות, כי תמורת ההנפקה נכנסת לקופת החברה ומעלה את שווייה.
חשוב כמובן לדעת מה הזכויות שמקהות המניות שלך. זה בסיסי.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
רק השווי חשוב, לא מספר המניות.
מבחינתך שינפיקו עוד מניות, כי תמורת ההנפקה נכנסת לקופת החברה ומעלה את שווייה.
חשוב כמובן לדעת מה הזכויות שמקהות המניות שלך. זה בסיסי.
הוא צודק בחשש שלו מדילול. נניח החברה שווה כעת מאה מיליון דולר והוא מחזיק באופציות של אלפית מהחברה, אחרי סבב הגיוס הבא יכול להיות שהחברה תהיה שווה חמש מאות מיליון דולר אבל הוא יחזיק רק ב1/10000 מהאופציות, כלומר שווי המניות שלו נחתך בחצי (למעשה נחתך ביותר מחצי בגלל שמחיר הרכישה לא השתנה).

Ehud

משתמש בכיר
דירוג
4,228
הוצאתי נוסח של החברה מרשם החברות. אני לא בטוח שהם חייבים לתת מה שאמרת, אבל לפי מה שאני בערך מסיק קיבלתי את האופציות בהנחה מאוד גדולה ביחס למחיר הנוכחי שלהן(כשקיבלתי אותן) . יכול להיות ששווי החברה יעלה אבל מי מבטיח שלא ינפיקו עוד המון המון מניות?
יכול להיות וכנראה שזה מה שיהיה....ואתה תהיה בתחתית ה stack.
מימוש אופציות הוא להיות משקיע אנגל...בד"כ רוב האנגלים משקיעים בכמות גדולה של חברות כאסטרטגיה(spray and pray) מתוך הבנה שאחוז גבוה מההשקעות יגיעו ל0. אבל כמה שמחזירות פי X על ההשקעה מכסות על ההפסדים... אתה פתאום משקיע רק באחת...והסיכוי אכן גדול שההשקעה תירד ל 0 יותר מאשר שתעשה לך מיליונים.
לך יש יתרון אחד שאתה ראית את החברה ביום יום, את ההנהלה, את הטרנדים העיסקיים, את הסביבה העיסקית וכו...
האם החברה עובדת בתחום לוהט שמתפוצץ, תחום שאתה לא מסוגל לחשוב על מתחרים משמעותיים שיאכלו את החברה, יתרונות מהותיים(חפיר?) שיש לחברה על פני המתחרים, צוות הנהלה יוצא מן הכלל, לקוחות שלא יכולים לחכות לעבוד יותר עם החברה וכו... ואת כל זה אתה צריך לאזן עם המחיר של החברה שבה תממש...האם יש לך מרווח בטחון גבוה מאד?(סתם נגיד, מחיר מימוש הוא 20 מיליון דולר ואתה רואה שרק השנה אתם כבר עושים 40 ...ואתה רואה בשוק הציבורי מכפילים גבוהים יותר משמעותית...)
אם אתה רוצה לעשות את זה מושכל, אז זה באמת להכנס לכובע של משקיע...ולהחליט האם זו הזדמנות שהיא no brainer, הזדמנות שברור לך שלא שווה את זה או הזדמנות שאין לך מושג(ואז ברוב המקרים עדיף שלא להשקיע).

*הרבה חברות ההייטק שגייסו בשנים האחרונות(במיוחד לפני פיצוץ הבועה האחרונה ובמידה ופעלו בתחום "חמים") גייסו בשווי שהיום הוא לא רלוונטי ולא קרוב אליו.
חברות שיש להם מספיק כסף כנראה יצטרכו לשפר את הביצועים שלהם באופן מהותי ולהשתמש במזומן הקיים לאורך זמן ארוך יותר על מנת "לצמוח" לתוך השווי שלהם ו/או לגייס בעתיד בשווי נמוך יותר...ז"א שגם כאן יכול להיות מצב שבו אם אתה מממש אתה ממש לפי מחיר גבוה שאינו רלוונטי.

נערך לאחרונה ב:

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
הוא צודק בחשש שלו מדילול. נניח החברה שווה כעת מאה מיליון דולר והוא מחזיק באופציות של אלפית מהחברה, אחרי סבב הגיוס הבא יכול להיות שהחברה תהיה שווה חמש מאות מיליון דולר אבל הוא יחזיק רק ב1/10000 מהאופציות, כלומר שווי המניות שלו נחתך בחצי (למעשה נחתך ביותר מחצי בגלל שמחיר הרכישה לא השתנה).
הבנתי שמדברים על עליית שווי החברה לפני הכסף, ואז הוא לא נפגע בהנפקת מניות נוספות.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
הבנתי שמדברים על עליית שווי החברה לפני הכסף, ואז הוא לא נפגע בהנפקת מניות נוספות.
תראה את הדוגמה שנתתי, שווי החברה גדל ומחיר מניה יורד בגלל דילול - במצב כזה הוא כן עלול להיפגע.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
תראה את הדוגמה שנתתי, שווי החברה גדל ומחיר מניה יורד בגלל דילול - במצב כזה הוא כן עלול להיפגע.
זה עניין סמנטי. בדרך כלל כשאומרים ששווי של עסק עלה הכוונה היא לעליית ערך כתוצאה מכך שהמוצר טוב, שינוי טעמים חיובי של לקוחות וכד' ולא כי הנפיק מניות.
דוגמה פשוטה: עסק שווה 100. העסקים חלשים והשווי יורד ל-80.
בא משקיע ומקבל בהנפקה שליש ממניות החברה תמורת 40 שנכנסים לקופת החברה.
ברור שבעל המניות המקורי דולל וגם ששווי מניותיו ירד לעומת המצב ההתחלתי בו שווי העסק 100, אבל זה נובע מכך ששווי העסק ירד עוד לפני ההנפקה.
כשעסק שווה יותר כי הוא טוב, כל מניה שווה יותר והנפקה לא משנה את זה. והפוך, כששוויו יורד כל מניה שווה פחות גם ללא הנפקה של מניות נוספות.

נערך לאחרונה ב:

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,167
זה עניין סמנטי. בדרך כלל כשאומרים ששווי של עסק עלה הכוונה היא לעליית ערך כתוצאה מכך שהמוצר טוב, שינוי טעמים חיובי של לקוחות וכד' ולא כי הנפיק מניות.
בדוגמה שנתתי אכן שווי העסק עלה כי המוצר טוב ולא בגלל הנפקת מניות - חברה של מאה מיליון דולר הפכה לחברה של חצי מיליארד דולר. מה שהשתנה זה מבנה הבעלות על החברה - הבעלים הקודמים הפכו לבעלי חלק קטן יותר ממנה והבעלים החדשים קיבלו חלק מהנתח.
זה דבר נפוץ בחברות פרטיות, שכל סבב גיוס מקטין מאחוז הבעלות של הסבב הקודם, גם אם החברה גדלה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
בדוגמה שנתתי אכן שווי העסק עלה כי המוצר טוב ולא בגלל הנפקת מניות - חברה של מאה מיליון דולר הפכה לחברה של חצי מיליארד דולר. מה שהשתנה זה מבנה הבעלות על החברה - הבעלים הקודמים הפכו לבעלי חלק קטן יותר ממנה והבעלים החדשים קיבלו חלק מהנתח.
זה דבר נפוץ בחברות פרטיות, שכל סבב גיוס מקטין מאחוז הבעלות של הסבב הקודם, גם אם החברה גדלה.
כששווי העסק עולה לא כתוצאה מההנפקה עצמה, הדילול לא פוגע בבעלי המניות הקיימים. ראה את הדוגמה שהבאתי.
אם שווי החברה עלה מ 100 מליון ל 500 מליון והיה לך פרומיל מהון המניות, אז שווי המניות שלך עלה ממליון ל 5 מליון דולר. השווי הזה יישאר זהה גם אם יבוא משקיע שיונפקו לו מניות לפי השווי המעודכן של 500 מליון דולר.
אגב, כל הנפקה מדללת, גם בחברה ציבורית.

מישו2

משתמש רגיל
דירוג
432
יש חברות שמשדכות משקיעים שמממנים לך את רכישת האופציות ובמקרה עתידי של הנפקה אתה מתחלק איתם ברווחים (באיזשהו תמחור שנקבע מראש).
לך קבל הצעה (למשל equitybee)

Tzuriel

משתמש רגיל
דירוג
26
@מישו2 , equitybee עובדים עם חברות שעשו כבר מספר סבבי גיוס. לדברי @lazyprogrammer מדובר על חברה קטנה, סביר להניח שהוא לא יקבל הצעה.

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
יש חברות שמשדכות משקיעים שמממנים לך את רכישת האופציות ובמקרה עתידי של הנפקה אתה מתחלק איתם ברווחים (באיזשהו תמחור שנקבע מראש).
לך קבל הצעה (למשל equitybee)
@מישו2 , equitybee עובדים עם חברות שעשו כבר מספר סבבי גיוס. לדברי @lazyprogrammer מדובר על חברה קטנה, סביר להניח שהוא לא יקבל הצעה.
זה לא סכום שאני רוצה בשבילו להתחיל לעשות תורה מסיני..
כששווי העסק עולה לא כתוצאה מההנפקה עצמה, הדילול לא פוגע בבעלי המניות הקיימים. ראה את הדוגמה שהבאתי.
אם שווי החברה עלה מ 100 מליון ל 500 מליון והיה לך פרומיל מהון המניות, אז שווי המניות שלך עלה ממליון ל 5 מליון דולר. השווי הזה יישאר זהה גם אם יבוא משקיע שיונפקו לו מניות לפי השווי המעודכן של 500 מליון דולר.
אגב, כל הנפקה מדללת, גם בחברה ציבורית.
נניח ומחר סתם מחליטים לתת מענק לכמה בכירים(לא בגלל משהו) , אז זה מדלל אותי. אם מגייסים ושווי החברה עולה אז מנפיקים עוד מניות בשביל המשקיעים החדשים (אולי בתמהיל של דילול יותר מצד אחד של ההרכב הון) . יכול להיות ששוי החברה יעלה פי 10 אבל אני אדולל פי 4.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
נניח ומחר סתם מחליטים לתת מענק לכמה בכירים(לא בגלל משהו) , אז זה מדלל אותי. אם מגייסים ושווי החברה עולה אז מנפיקים עוד מניות בשביל המשקיעים החדשים (אולי בתמהיל של דילול יותר מצד אחד של ההרכב הון) . יכול להיות ששוי החברה יעלה פי 10 אבל אני אדולל פי 4
זה לא עובד ככה, אבל מדובר בנושא עצום שאי אפשר לתמצת בפוסט. אז ממש בכותרת;
1. חברה לא נותנת מתנות לבכירים ברמה שמדללת את בעלי המניות ויש הליך סדור בנושאים של תגמול נושאי משרה שמטרתו למנוע מקרים כמו אלו שאתה מתאר (וכמובן אינסוף בעלי מקצוע שמתפרנסים ממלחמות על הנושאים האלו)
2. ככלל, הקצאה של מניות לא משנה שווי של מניה קיימת.

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
זה לא עובד ככה, אבל מדובר בנושא עצום שאי אפשר לתמצת בפוסט. אז ממש בכותרת;
1. חברה לא נותנת מתנות לבכירים ברמה שמדללת את בעלי המניות ויש הליך סדור בנושאים של תגמול נושאי משרה שמטרתו למנוע מקרים כמו אלו שאתה מתאר (וכמובן אינסוף בעלי מקצוע שמתפרנסים ממלחמות על הנושאים האלו)
2. ככלל, הקצאה של מניות לא משנה שווי של מניה קיימת.
אבל בסבבי גיוס אתה מדולל… ‏ ‏ ‏נכון שבפועל שווי החברה יכול לקפוץ פי 5 אבל הוא מתחלק על יותר גופים… כך שבפועל שווי מניה יכול לקפוץ פי 3 או 4.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס תיק הארי-בראון עם אופציות במקום זהב שוק ההון 0
D מכירת אופציות בחברה בה עבדתי עקב התפטרות מיסים 12
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ס אופציות אופציות אופציות שוק ההון 15
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
E רווחי הון על אופציות מיסים 13
E מיסוי אופציות מיסים 12
liranviper האם לממש rsu או אופציות? שוק ההון 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
י מיצוע על ידי מכירת אופציות שוק ההון 19
א אופציות שוק ההון 0
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
R לגבי אופציות שוק ההון 4
י לכאורה, מכירת אופציות מכוסות על QQQ מייצרת כסף. מה יכול להשתבש? שוק ההון 10
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12