• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Ynet - anti-anti AdBlock

יש משהו מאד לא מוסרי בלחסום פרסומות של אתרים שאתה נהנה מהתוכן שלהם בחינם, רק תמורת הפרסומות.
עם כל הכבוד למוסר, יש דבר שנקרא "חווית משתמש". ישנם אתרים כמו תפוז וביזפורטל, שללא חוסם פרסומות פשוט אי אפשר לגלוש בהם. לא רק שכל מילימטר פנוי תפוס עם פרסומת, גם כל שניה קופץ איזה POPUP וחוסם לך את כל המסך (עם פרסומת כמובן).
ואגב, עד כמה זה מוסרי בעיניך שאתרים אוספים עליך מידע (ללא ידיעתך/הסכמתך) ושולחים/מוכרים אותו לכל המרבה במחיר?

@adamshalev פה ושם יש כמה פרצות 0day, אבל אני מאמין שרוב מי שנפגע מנוזקה שלא נתפרה במיוחד בשבילו עשה משהו גרוע יותר מאשר סתם לגלוש באתר. אולי עדיף לבטל לחלוטין את הפלאש, מי שעושה פרסומת פלאש באמת שמגיע לו :)
אבל זה לא מצדיק למנוע את אפיק הפרנסה היחיד של אתרים שמספקים תוכן שמספיק מעניין אותך בשביל לבקר אותם.
פלאש מנוטרל, כמו גם כל הפלאגינים האחרים. מי שמכיר את מה שקרה עם ג'אוה בחודשים האחרונים מבין גם למה.
כאשר נוזקה מופצת דרך פרסומות באנר, זה לא משנה באיזה אתר אתה גולש. מאות אלפים נפגעו בהפצות שונות דרך אתרים רגילים לחלוטין כמו אתרי חדשות. כל אתר ששם פרסומות באנר מבוססות RTB חשוף לפגיעה כזאת.
כל אחד שיעשה את השיקולים שלו.
לגבי תמיכה באתרים זה דיון (שבעיני) חשיבותו היא שניונית לאבטחה.
באנרים אינם הדרך היחידה לעשות כסף מאתר. ישנם חסויות. תרומות. קישורים ממומנים. מנויים. paywall וכד'.
יש פורום אחר שאני בעיקר קורא ושעל מנת להשתתף בו צריך לשלם. כאשר הייתי מעוניין להשתתף שילמתי.
מונטיזציה של האתר זה אחריות של הסולידית, לא שלי.
אבטחה של המחשב שלי, זאת אחריות שלי.

10 של שרשור.
אני עם אופרה + ABP.
בסוף הגעתי לחסימה של כל ה-JS.
אבל לפני, מצאתי ל-ABP את -
||kikar.net/js/ads.js
||ynet.co.il/common/javascript/jquery.colorbox.js

תודה לכל העוסקים במלאכה.

מניחה שהאופציות מבחינתם הם להתעלם ולא לעשות דבר (ע"ע מה שאני עושה), להתחנן להסרת חוסמי פרסומות (באגרסיביות, כפי שבחרו), לכפות הסרת חוסמי פרסומות (כמו שעושים ב"כיכר השבת" וב"מאקו"), או לגבות תשלום עבור תכנים (מודל מנויים - כמו שאימצו בהארץ).
יש עוד אופציה - פרסומות מהסוג שלא אוכל את כל רוחב הפס, לא משמיע פתאום משהו בפול ווליום, ולא מנגן סרטוני וידאו שמפריעים להתרכז בתוכן שמנסים לקרוא. למשל מודעות טקסט כמו שמופיעות באתר של גוגל. אם כל המודעות באתרים היו כאלה, לא הייתי טורחת להתקין חוסם מודעות וכך גם אולי עוד הרבה גולשים אחרים.

@yossik בדיוק.
כל אתר שמקפיץ לך כזו חסימה - תפתח את העמוד בעורך טקסט וחפש את ה-JAVASCRIPT הספציפי.

ואגב, עד כמה זה מוסרי בעיניך שאתרים אוספים עליך מידע (ללא ידיעתך/הסכמתך) ושולחים/מוכרים אותו לכל המרבה במחיר?
נקודה חשובה מאוד - גניבת מידע על הרגלי הגלישה, פרטים אישיים שלי ורשימת אנשי קשר ולאחר מכן פרסום ממוקד שתפור עבורי ועבור חברי באתרים אחרים.
התמונה המצורפת מראה כמה מרגלים כלכליסט ניסו לשתול בדף הבית, 34!, כן 34 מרגלים בסלון שלי.
המרגלים האלו מדווחים "הביתה" ומוכרים לכל המרבה במחיר היכן הייתי ומה קראתי.
יינט (ניסו לשתול לי 42 מרגלים) מרוויחה מכל אחד מהם ולכן זה לא רק עניין הפרסומות, זה גם עשיית כסף מריגול אחרינו.
אז שיפסיק להתבכיין, גם כך חצי מהתכנים שלהם הם תכנים שיווקיים.
זו הגרף שמראה את כול המרגלים שיינט מנסה להחדיר למחשב שלי וכמובן שהם, בנוסף לפרסומות, חסומים.
אל תשכחו שפרוטוקול הגלישה בארץ הוא אסימטרי, למשל אם גולשים במהירות 40 מגה ומעלים ב 3 מגה אז כל פעם שהמרגלים שולחים אינפורמציה במהירות 3 מגה הם גורמים למהירות הורדה לצנוח גם כן ל 3 מגה והנה המחשה לגזל רוחב הפס שלנו, מהנדסי תוכנה, האם אתם יכולים לאשר את את זה (העלאה והורדה במקביל מורידה את מהירות ההורדה למהירות העלאה) ?
[מקרא: עיגול אדום עם קו אלכסון - מרגל פעיל שחסמתי, עיגול אפור - לא פעיל כרגע אבל הוא מנוי של יינט]

disconnect.jpg

קראתי איפשהו שבכל אתר שיש בו את הכפתור (המקולל) "לייק" של פייסבוק מתבצעת שליחת נתונים לפייסבוק. וכך הם יכולים לעקוב אחרי הגלישה שלך גם אם אין לך חשבון פייסבוק.
נדמה לי שיש אותו גם בבלוג והפורום של הסולידית

הם יכולים לעקוב אחרי הגלישה שלך גם אם אין לך חשבון פייסבוק.
אני לא חושב שיכולים לעקוב אם אין לך חשבון בפיסבוק. אתה יכול ללחוץ על לייק אבל תתבקש להתחבר לחשבונך או להרשם.

נערך לאחרונה ב:
אני לא חושב שיכולים לעקוב אם אין לך חשבון בפיסבוק. אתה יכול ללחוץ על לייק אבל תתבקש להתחבר לחשבונך או להרשם.
אין קשר ללחיצה על לייק.
אם אתה עובר בין אתרים שבהם יש את הכפתור, פייסבוק יודעת את זה. ואם אין לך חשבון פייסבוק, היא עדיין יודעת ש-X גולש באתרים מסוימים.

אל תשכחו שפרוטוקול הגלישה בארץ הוא אסימטרי, למשל אם גולשים במהירות 40 מגה ומעלים ב 3 מגה אז כל פעם שהמרגלים שולחים אינפורמציה במהירות 3 מגה הם גורמים למהירות הורדה לצנוח גם כן ל 3 מגה והנה המחשה לגזל רוחב הפס שלנו

כשאומרים אסימטרי זה שמהירות ההורדה והעלאה לא שויים (למשל 40 מגה הורדה ו1 מגה העלאה) לעומת גלישה סימטרית שבה מהירות ההורדה והעלאה שווים (לשמל 40 מגה הורדה 40 מגה העלאה). יכול להיות שבזמן הורדה או העלאה במהירות מקסימלית תהיה ירידה במהירות של השני אבל לא בצורה כל כך דרסטית כמו שאתה מתאר.

כשאומרים אסימטרי זה שמהירות ההורדה והעלאה לא שויים (למשל 40 מגה הורדה ו1 מגה העלאה) לעומת גלישה סימטרית שבה מהירות ההורדה והעלאה שווים (לשמל 40 מגה הורדה 40 מגה העלאה). יכול להיות שבזמן הורדה או העלאה במהירות מקסימלית תהיה ירידה במהירות של השני אבל לא בצורה כל כך דרסטית כמו שאתה מתאר.
תודה, האם אתה מהנדס תקשורת ומה שכתבת מבוסס או שאתה מניח כמוני.
אני ערכתי את הבדיקה עם טכנאי בזק,התוצאה לא הייתה חד משמעית אבל הייתה ירידה משמעותית דרסטית בקצב הורדה כאשר מעלים במקביל.

תודה, האם אתה מהנדס תקשורת ומה שכתבת מבוסס או שאתה מניח כמוני.
אני ערכתי את הבדיקה עם טכנאי בזק,התוצאה לא הייתה חד משמעית אבל הייתה ירידה משמעותית דרסטית בקצב הורדה כאשר מעלים במקביל.

לא מהנדס, מבוסס בעיקר על נסיון של שנים בהורדות והעלאות בטורנטים על המקסימום בו זמנית.
בכל מקרה מוזמן לקרוא עוד [אל תקשר ישירות לעמוד תוצאות של גוגל - דורין]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לשלם כדי לקרא את דברי הבלע של גדעון לוי ועמירה הס?
לא תודה.
לא רוצה - לא צריך.
באתר הארץ יש הרבה יותר מ"דברי בלע" (לשיטתך), כמו כתבות מעמיקות ורחבות יריעה על מגוון רחב של נושאים - ספרות, מוזיקה, מדע, היסטוריה, וכן - גם פוליטיקה.
בווי-נט (שלא לדבר על וואלה ועוד כל מיני), בלי קשר לאוריינטציה פוליטית כזו או אחרת, יש בעיקר רמת כתבות שמגרדת מלמטה בערך את הרמה של תכניות הבוקר בערוץ 2.

הדרך הכי טובה להתמודד עם המצב היא בעזרת חסימת javascript ב-YNET (שלא נחוץ ע"מ לקרא כתבות) ע"י כניסה אל settings ואז לחפש javascript ואז Manage exceptions ובתוכו להזין את הדומיין של YNET.

עוד משהו נחמד זה בדפדפן להגדיר 'Do Not Track' דבר (שלכאורה) יקטין את החשיפה לגורמים שאוספים מידע.

עוד משהו נחמד זה בדפדפן להגדיר 'Do Not Track' דבר (שלכאורה) יקטין את החשיפה לגורמים שאוספים מידע.
האופציה הזו רק גורמת לדפדפן לשלוח בקשת Do not track לאתרים, שאתה גולש בהם. האתרים לא באמת מחויבים לענות לבקשה הזו.

אל תשכחו שפרוטוקול הגלישה בארץ הוא אסימטרי, למשל אם גולשים במהירות 40 מגה ומעלים ב 3 מגה אז כל פעם שהמרגלים שולחים אינפורמציה במהירות 3 מגה הם גורמים למהירות הורדה לצנוח גם כן ל 3 מגה והנה המחשה לגזל רוחב הפס שלנו, מהנדסי תוכנה, האם אתם יכולים לאשר את את זה (העלאה והורדה במקביל מורידה את מהירות ההורדה למהירות העלאה) ?

לא נשמע הגיוני. כשאתה גולש ולא משנה לאן המחשב שלך כל הזמן שולח ומקבל נתונים בו-זמנית (תפתח את הסטטוס של החיבור ותראה), אז אם זה היה נכון מהירות הגלישה שלך הייתה בדיוק מהירות ההעלאה. מהנדס תקשורת אני לא, אבל אם תשתמש באימיול למשל תוכל לראות שהתוכנה מעלה קבצים במקסימום מהירות ההעלאה שלך, כשבאותו זמן היא מורידה קבצים במהירות גדולה הרבה יותר.

לא רוצה - לא צריך.
באתר הארץ יש הרבה יותר מ"דברי בלע" (לשיטתך), כמו כתבות מעמיקות ורחבות יריעה על מגוון רחב של נושאים - ספרות, מוזיקה, מדע, היסטוריה, וכן - גם פוליטיקה.
בווי-נט (שלא לדבר על וואלה ועוד כל מיני), בלי קשר לאוריינטציה פוליטית כזו או אחרת, יש בעיקר רמת כתבות שמגרדת מלמטה בערך את הרמה של תכניות הבוקר בערוץ 2.

אין ספק שהרמה העיתונאית של ווינט ווואלה לא מהגבוהות בארץ בלשון המעטה, שלא לדבר על חווית המשתמש עם כל הפרסומות שקופצות שם בווליום היסטרי. אבל האתרים הללו לא משתמשים בשקרים כדי לקדם את האג'נדה של בעל הדעה שם. (דוגמא טרייה: באחד מפיגועי הדריסה האחרונים תוארה המחבלת כאישה מבוגרת שנרצחה על ידי חיילים ללא שום סיבה. בלי להזכיר את סרטון האבטחה שמראה את ניסיון הדריסה של של החיילים במחסום, הסכין באורך 15 סנטימטר שהיה בתיקה או הצוואה שהשאירה בביתה בה היא אומרת במפורש שהלכה להרוג יהודים. וכל זה בגרסה האנגלית של העיתון שמיועד מראש לקוראים מחוץ לישראל שמקבלים תמונה מעוותת על המציאות כאן).
עם כל הכבוד לתוכן של העיתון אני לא מוכן לממן את ההסתה הזאת.

יש מספיק אתרים ברשת שאפשר לצרוך מהם אקטואליה שיודעים להיות אובייקטיביים עם פרשנות פוליטית לצד כזה או אחר.
ובלי קשר, אני מנוי לירחון "ליברל" שהוא גם מההוצאה של הארץ שם יש תוכן איכותי בכל התחומים שתיארת ולמרות שהרוב המוחלט של הכותבים שם לא נמנים בדעה הפוליטית שלי יודעים שם לשים את הגבול בין האמת לאג'נדה.

"ליברל" מצויין, אבל אינו מהווה תחליף כי הוא חיה אחרת לגמרי.
ולגבי שקרים - כל אתר חדשות בארץ משתמש בהם בטונות ומקדם אג'נדה בהתאם לאינטרסים שלו, כולל ווינט (שלא לדבר על ישראל איום וואלה) בין אם בתחום הפוליטי, הכלכלי או של בעלי האינטרסים שמחזיקים במניותיו או אבריו הרגישים (מומלץ אתר העין השביעית למי שמתעניין). בל ניתמם. השאלה היא לאילו שקרים אתה מעדיף להיחשף לפי דעותיך הפוליטיות (שכן מציאות מתווכת לעולם תהיה פלואידית ושנויה במחלוקת), והאם אתה יודע לסנן.
אגב, אני באופן אישי לא נכנס לכתבות של גדעון לוי, אבל את אלו של אורי משגב אני לא מחמיץ.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
אני אישית, משתמש בתוסף לכרום שנקרא Block site. זה תוסף ממש מגניב... מה שהוא עושה זה, שכל אתר שגורם לך לעצבים כל שהם, אתה פשוט לוחץ עכבר ימני -> Block site.
מאוד מהר מצאתי שכל האתרי חדשות חסומים אצלי :) זה פשוט לא תורם כלום וסתם עושה עצבים...
כשאני באמת רוצה לקרוא חדשות אני נכנס מהאקספלורר\פלאפון.
כל החדשות החשובות יגיעו אליכם גם ככה אם תרצו ואם לא.

נושאים דומים

Back
למעלה