• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Vuaa באייבאי

Floki

משתמש סולידי
דירוג
17
כמה שאלות אני חדש :)

תודה רבה לעוזרים!!

1 למה vuaa לא נסחרת בבורסה האמריקאית איך אני כן מגיע אליה ? וסוחר בה ? אני לא יודע איך להכנס לבורסאות אחרות כמו של לונדון אני ב איי ביי איי ספארק = תל אביב ובשקלים
סמארט =אמריקאית בדולרים

2 אם יש לי קרן יקרה יחסית של 1159250 מצאתי חלןםה יותר זולה בדולר יש יתרונות לגדר קצת חצי מטבע דולר חצי שקל? נגיד שחצי מהתיק vuaa וחצי שני של בלאקרוק השקלית

3 1159250 מאוגדת בישראל ונסחרת בשקלים אז היא קרן ישראלית של בלאקרוק כמו קסם ותכלית? או שהיא אירית בתכלס אני מבולבל מאוד (כי cspx( המקבילה שלה היא אירית שנסחרת בלונדוו

4 יש לכם etf עוקב סנופי אחר שהוא זול יותר (צובר דיבידנד) שאוכל להשקיע בדולרים או שקלים כל חודש (פחות מ2000 )

5 למה הקרנות האמריקאיות מחלקות דיבידנד אם זה פוגע בריבית דריבית ולא אוטומטית צוברות אותו כמו האיריות? זה סתם חפירה למשקיע שלא פעיל יותר ורוצה לשגר ולשכוח מהתיק כל כמה חודשים להשקיע תרווחים מחדש ולשלם עליהם מס ולא לדחות אותו

תודה לכולם !!

למה vuaa לא נסחרת בבורסה האמריקאית
כי מנהלי הקרן החליטו כך.
איך אני כן מגיע אליה ? וסוחר בה
בכל אחת מהבורוסת שבהן היא כן נסחרת.
אני לא יודע איך להכנס לבורסאות אחרות כמו של לונדון אני ב איי ביי איי
אכן בחלק גדול מבתי ההשקעות הישראלים אי אפשר לסחור אונליין בבורסות אירופאיות. צריך להתקשר לחדר המסחר ולסחור דרכם.
אם יש לי קרן יקרה יחסית
תגדיר יקרה.
תרונות לגדר קצת חצי מטבע דולר חצי שקל?
המטבע לא רלונטי.
שחצי מהתיק vuaa וחצי שני של בלאקרוק השקלית
העלות של שתיהן זהה (0.07%)
1159250 מאוגדת בישראל
לא, היא לא.
או שהיא אירית
היא אכן אירית ומאוגדת באירלנד.
(כי cspx( המקבילה שלה היא אירית שנסחרת בלונדוו
היא לא "מקבילה" שלה. זאת אותה קרן בדיוק.
ש לכם etf עוקב סנופי אחר שהוא זול יותר (צובר דיבידנד)
לא מכיר ETF צובר על הסנופי שעולה פחות מ 0.07%.
יש כמה מחלקות שעולות פחות.
למה הקרנות האמריקאיות מחלקות דיבידנד
כי זה החוק האמריקאי.
זה סתם חפירה למשקיע שלא פעיל יותר ורוצה לשגר ולשכוח מהתיק כל כמה חודשים להשקיע תרווחים מחדש
בשביל זה יש DRIP.

כי מנהלי הקרן החליטו כך.

בכל אחת מהבורוסת שבהן היא כן נסחרת.

אכן בחלק גדול מבתי ההשקעות הישראלים אי אפשר לסחור אונליין בבורסות אירופאיות. צריך להתקשר לחדר המסחר ולסחור דרכם.

תגדיר יקרה.

המטבע לא רלונטי.

העלות של שתיהן זהה (0.07%)

לא, היא לא.

היא אכן אירית ומאוגדת באירלנד.

היא לא "מקבילה" שלה. זאת אותה קרן בדיוק.

לא מכיר ETF צובר על הסנופי שעולה פחות מ 0.07%.
יש כמה מחלקות שעולות פחות.

כי זה החוק האמריקאי.

בשביל זה יש DRIP.
מה זה דריפ? התכוונתי בזולה לא דמי ניהול אלהההעלות של מנייה או ״יחידה״ אחת של הקרן . ותודה רבה לך על העזרה!

DRIP - Dividends Return Invest Plan
בבית ההשקעות יש אופציה של רכישת יחידות מאותה מניה/ תעודה/ קרן בעזרת הדיבידנדים שקיבלת.
מן הסתם, לא תצליח לרכוש "יחידה שלמה" עם הדיבידנד ולכן בית ההשקעות קונה X יחידות עם כל הדיבידנדים שהתקבלו (אחרי מס) על ידי לקוחותיו ורושם במערכת אצלו כמה אחוז מכל יחידה שייך ללקוח ספציפי.

למה זה משנה?
כי יש לי תקציב של 1500 בחודש להשקיע באס אנד פי והיחידה שלי עולה 2100 וזה להשקיע כל חודשיים ותמיד נשאר לך איזה 1000 שקל הפרש כל חודש שלא מושקעים ולא באלי את זה

כי יש לי תקציב של 1500 בחודש להשקיע באס אנד פי והיחידה שלי עולה 2100 וזה להשקיע כל חודשיים
אז תקנה פעם בחודשיים.
או פעם ברבעון.
או אפילו פעם בחצי שנה.
לא באמת כזה נורא.
ותמיד נשאר לך איזה 1000 שקל הפרש כל חודש שלא מושקעים
לא נורא. כמה זה כבר יוצא?

אז תקנה פעם בחודשיים.
או פעם ברבעון.
או אפילו פעם בחצי שנה.
לא באמת כזה נורא.

לא נורא. כמה זה כבר יוצא?
לא יודע אבל אני מחפש קרן יותר זולה שכל הכסף יהיה מושקע

עשית חישוב?
מה הכוונה ? אני אגיד לך מה אני לא באמת מבין בזה אני בחור צעיר בן 25 שקורה כבר המון שנים ורק לאחרונה נכנס לשוק

והכל בתאורייה אבל נניח ונתרגם את זה למציאות

יש לי 1000-1500 שקל ל25 שנה ואני רובוט שלא מוכר לא מגדיל הכנסות ולא כלום תמיד נשאר עודפים ורק כל כמה זמן אני באמת מצליח לקנות קרן שלמה זה לא יצא לי פחות כסץ בטווח הרחוק ? כי הקרן לא הכסף לא מושקע כל הזמן אלה פעם בחודשיים שלוש ואני כל פעם מאבד מומנט בשוק שמצטבר אחרי 25 שנה למלא כסף

מה הכוונה ?
הכוונה האם חישבת מה יוצא ההבדל, בשקלים?
לא יצא לי פחות כסץ בטווח הרחוק ?
יוצא פחות. השאלה כמה.
אם זה הבדל של 10 ש"ח ל30 שנה, שווה לך באמת לבזבז שעות על לנסות לפתור את זה?
אם זה 100,000 ש''ח זה סיפור אחר.
תחשב ותראה שזה לא כלכך הרבה

יש לי 1000-1500 שקל ל25 שנה ואני רובוט שלא מוכר לא מגדיל הכנסות ולא כלום תמיד נשאר עודפים
ושוב, אם תגדיר DRIP, תראה שכל פעם שאתה מקבל דיבידנד, האחזקה שלך גדלה מ- X ל - X.03.
עם הזמן תגיע לכמות שה-2% השנתי יהיו 2 יחידות שלמות בשנה.
ואז יותר.

ושוב, אם תגדיר DRIP, תראה שכל פעם שאתה מקבל דיבידנד, האחזקה שלך גדלה מ- X ל - X.03.
אני מניח שהוא מתכוון להפקדות של 1000-1500 ש"ח בחודש ולא לדיבידנד בסכום הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K Vuaa vs cspx שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה