• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Vuaa vs cspx

krembo

משתמש רגיל
דירוג
118
ואנגארד פתחו קרן צוברת חדשה, vuaa , שמאוגדת באירלנד עם דמי ניהול של 0.07% ומחקה את הסנופי.
https://americas.vanguard.com/insti...ang=en&portId=9694&assetCode=EQUITY##overview
מחיר יחידה הוא כ53$ אל מול 296$ במקבילה של בלקרוק.
האם לדעתכם קיימת עדיפות לרכישה של אחת מהקרנות על פני השנייה?
על פניו נראה שמחיר יחידה זול יותר מהווה יתרון מאחר וניתן לקנות עוד יחידות גם בסכומים נמוכים יותר.
אשמח לשמוע את דעתכם, בעד/ נגד, עבור בחירה בכ"א מהקרנות.

האם לדעתכם קיימת עדיפות לרכישה של אחת מהקרנות על פני השנייה?
מה הדמי ניהול של שניהם?
על פניו נראה שמחיר יחידה זול יותר מהווה יתרון מאחר וניתן לקנות עוד יחידות גם בסכומים נמוכים יותר.
לא ממש רלוונטי בסכומים האלה ודווקא יש יתרון לתעודה יקרה יותר כיוון שהספרד נמוך יותר באחוזים אבל גם זה לא רלוונטי למשקיעים לטווחים ארוכים.

מעניין מאוד, גם לי נשמע השיקול שבאותה כמות כסף אפשר לקנות יותר והיא מחברה אמינה אז אין פה דאגה בזה(תקנו אותי אם אני טועה)

אתה לא קונה יותר. אם קנית ב-$1,000, אז אתה חשוף ב-$1,000 לסנופי וזה ממש לא משנה השווי של כל נייר בודד.
יכול להיות שתוכל לקנות 5 ניירות יותר (או להשקיע כ265$ יותר) :)
בדוגמא שפה, אם יש לך1000$ ונייר אחד עולה 296$ והשני 53$ אז תוכל לקנות רק 3 יחידות מהראשון (כלומר מתוך ה1000$ שלך רק 888$ "עובדים), ואם תקנה מהשני תוכל לקנות 18 יחידות, שיגרמו לזה ש954$ מתוך ה1000 שלך "עובדים.

כמובן שתשואה על 100-200$ מתוך כלל התיק שלך היא זניחה

אתה לא קונה יותר. אם קנית ב-$1,000, אז אתה חשוף ב-$1,000 לסנופי וזה ממש לא משנה השווי של כל נייר בודד.
כשאתה מושקע בסכום זהה , אתה אכן חשוף בסכום ההשקעה לסנופי בלי קשר לNAV ולמספר היחידות) אבל אם יש לך 1000 דולר זמינים להשקעה , בcspx תוכל לקנות 3 יחידות (סהכ 888 דולר 296×3) ובvuaa תוכל לקנות 18 יחידות (סהכ ב954 דולר).

כשאתה מושקע בסכום זהה , אתה אכן חשוף בסכום ההשקעה לסנופי בלי קשר לNAV ולמספר היחידות) אבל אם יש לך 1000 דולר זמינים להשקעה , בcspx תוכל לקנות 3 יחידות (סהכ 888 דולר 296×3) ובvuaa תוכל לקנות 18 יחידות (סהכ ב954 דולר).
לא רלוונטי להחלטה על איזה נייר להשקיע, כי במקסימום הסכום שלך מחוץ לשוק יהיה חסום בגובה הנייר שאני מקווה מאוד שזה זניח (וגם דואגים לבצע splitים כדי שזה ישאר זניח)

חבל שאין VT אירי, דווקא לא-אמריקאים שקונים ETF-ים הרבה יותר פתוחים מאמריקאים לקנות מניות מכל העולם

חבל שאין VT אירי, דווקא לא-אמריקאים שקונים ETF-ים הרבה יותר פתוחים מאמריקאים לקנות מניות מכל העולם
אני חושב ש-VWRD זה בדיוק מה שאתה מחפש. הרבה משתמשים בפורום קונים את זה (כולל אותי).
אני מניח שהכוונה ב"VT אירי" היא לנייר שעוקב אחר מדד כלל עולמי, שמונפק על ידי ונגוארד ומחלק דיבידנד (כמו VT).

אני חושב ש-VWRD זה בדיוק מה שאתה מחפש. הרבה משתמשים בפורום קונים את זה (כולל אותי).
שים לב שVWRD זה רק large & medium cap, לעומת VT שמחזיקה גם small cap

יש משהו דומה - IMID
אני מניח שהכוונה ב"VT אירי" היא לנייר שעוקב אחר מדד כלל עולמי, שמונפק על ידי ונגוארד ומחלק דיבידנד (כמו VT).
אני מתכוון קרן עולמית צוברת של vanguard (עם הנחה סמויה שדמי הניהול יהיו נמוכים מ-IMID)

אוקיי ואם היה לך בדיוק 1184 דולר, אז בcspx היית נכנס עם הכל ובvuaa היה לך 18 דולר בצד.
לא על זה מקבלים החלטה איזה נייר לקנות. זה הופך להיות זניח כשהתיק שלך במאות אלפים.

לא מן הנמנע שלואנגארד יש יתרונות אחרים, אבל ערך מניה נמוך יותר לא קשור אליהם.

איך יכול להיות שהNAV של VUAA כבר 22B תוך כמה חודשים ו-CSPX קיימת שנים ויש לה "רק" 34B? ולמה VUAA פחות נזילה?

ולאור ההתפתחויות עם Blackrock: אם אני קונה את CSPX בלונדון ואז מוכר אותה בשקלים בתל אביב האם המיסוי יהיה ריאלי או נומינלי?

איך יכול להיות שהNAV של VUAA כבר 22B תוך כמה חודשים ו-CSPX קיימת שנים ויש לה "רק" 34B? ולמה VUAA פחות נזילה?

ה22B כולל את כל הקרנות באירלנד של s&p 500, כלומר של VUSD המחלקת. ל-VUAA עצמה יש כרגע רק 0.5M בנכסים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
N CSPX אל מול 1159250 שוק ההון 10
ס הבדלים בין CSPX ו VTI שוק ההון 1
K ניוד CSPX שוק ההון 1
ג IVV vs CSPX שוק ההון 4
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
כ CSPX vs SSAC שוק ההון 3
Aslan IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
T ACWI vs CSPX+EIMI+IMEA שוק ההון 4
ד cspx לעומת סנופי ברמה היומית שוק ההון 13
ה אשס SPX500 חוץ CSPX vs SPY vs שוק ההון 14
C מה ההבדל בין CSPX שנסחרת בניו-יורק לבין זו שנסחרת בת"א? שוק ההון 51
bobby איך עובדת ההמרה בין שקל למטבע הבסיס של CSPX שקלית של Blackrock? שוק ההון 33
unrealx CSPX או SPY - חשבון ממוסה שוק ההון 5
2028_שנת_פרישה CSPX או CSSPX - מה אני מפספס? שוק ההון 8
M VOO או CSPX לתיק השקעות חדש שוק ההון 43
G ב ira עדיף קרן בלאקרוק החדשה או cspx ? שוק ההון 19
Z האם ניתן לרכוש את CSPX (קרן אירית המחכה S&P500) בבורסה אמריקאית? שוק ההון 6
O קרנות איריות ארה"ב: CSPX vs VUSD שוק ההון 120

נושאים דומים

Back
למעלה