• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

unsponsored ADR

• פותח הנושא Deleted member 887
  • פורסם בתאריך
D

Deleted member 887

לאחרונה נחשפתי לכך שיש מניות זרות רבות שאפשר לרכוש בשוק האמריקאי. יש לזה יתרון מבחינת מיסוי דיבידנדים ב-IRA (עבור חברות שרשומות בחלק מהמדינות), ויש גם יתרון מבחינת עלויות אצל ברוקרים ישראלים, לעומת רכישה באירופה, למשל.

כאשר חפרתי קצת, ראיתי שיש שני סוגים של מניות כאלו. יש ADR רגיל, שהוא בהסכם עם החברה, ויש unsponsered ADR: בנק אמריקאי פשוט מחליט על דעת עצמו ״להנפיק״ מניות של חברה זרה. כאשר מישהו קונה או מוכר, הבנק הזה קונה או מוכר מניות ״אמיתיות״ בבורסה הזרה כדי לכסות את עצמו, וכנראה גוזר קופון קטן בדרך.

אני תוהה, האם מעבר לחסרונות הברורים - הרווח של המתווך, סחירות נמוכה יותר - יכולות להיות עוד בעיות עם מניות כאלו?

סיכון מנפיק קופץ לראש.
מעבר לכך אני לא מכיר את המוצרים הללו מספיק חוץ מהעובדה שהחזקתי בהם בקרן השתמלות שלי.

שאלה טובה, אולי זכויות הצבעה אתה לא מקבל בunsponsered.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
guesto מיסוי ADR מיסים 5
O מניות ADR שוק ההון 2
אמירב עזרה עם נייר ADR שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה