• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

seeking alpha , סיקינג אלפא. אתר נחמד או בזבוז זמן

ori123

משתמש רגיל
דירוג
29
אני אוהב לקרוא חדשות כלכליות, כרגע אני קורא globes וכלכליסט ,אבל ברור שזה רק כמה חלוקי אבנים בקצה אוקייאנוס, ואני מעוניין לקרוא באופן יום יומי משהו קצת יותר עמוק.

לכן חשבתי על seeking alpha בתור פלטפורמה שאני אולי יקרא בה קצת כל יום, תודה לאל האנגלית שלי מעולה.

אבל אני נכנס לשם ודי מקבל סחרור מכל המידע שיש שם, אם כן אשמח לשמוע קצת מידע על האתר חדשות/מאמרים/מידע הזה.

בעיקרון השאלות שלי הם כאלה:
1. האם כל אחד יכול לפרסם שם מאמרים לגבי חברות ? האם יש איזה סינון לגבי מי יכול לפרסם שם מאמרים על חברות ומי לא ?

2. מי הקים את האתר, מה האג'נדה מאחוריו, וכדומה.

3. איזה דברים אפשר לראות שם ? (חוץ ממאמרים).

4. למה האתר הזה פופולרי ? האם יש לו אלטרנטיבה בכלל ?

5. אם יש מישהו ששואף לפתוח קריירה בנושא מסחר וכדומה, האם זה דרך בשבילו להתקדם בקריירה (לפרסם שם מאמרים ותגובות וכדומה) ? (משהו כמו ה stackoverflaw למתכנתים)

אני מקווה שזה לא מפר כללים, אם כן אני מתנצל מראש.

לא יודע לענות לך. לדעתי בלבד זה אתר רציני יחסית ובעל תוכן מעניין. התוכן רב ומגוון ופונה לקהלים שונים, רובם, לדעתי, כמוני, רק מתעניינים בטכנולוגיה, כלכלה, פיננסים לצרך העשרת עולמם וידיעותיהם, ולא לצורכי מסחר אקטיבי כזה או אחר.

בעיקרון השאלות שלי הם כאלה:
1 והכל חוץ מ 2 כל אחד יכול לרשום את עצמו, ברגע שיצבור עוקבים או מספיק אנשים שנכסים, אפשר לקבל על זה כסף
אפשר לפרסם מאמרים ולגבות דמי מנוי באמצעות הפלטפורמה
או למשוך קוראים ל"אתר הראשי" של אותו כותב
הכותבים הם חלקם חובבנים וחלקם "יצרני מילים" סידרתיים

אפשר תמיד לקרוא ניתוח או שניים, אבל ב SA אתה תמצא ניתוח שור וניתוח דוב על כל מניה
ככה שמבחינת echo chamber , אין שם כזה
למאמרים יש תגובות ורצוי לקרוא אותן גם, כי הן חלק מהמאמר
לרוב מצביעים על אי-דיוקים, טוענים טענות נגדיות, והכותב עונה ומוסיף מידע תוך כדי הסבר, או מספק מקורות לדברים שנשאלים

חוץ ממאמרים, אתה יכול לראות כל מידע פיננסי שקיים באתרים כמו יאהו ומארקט ווטש
לבנות תיק וירטואלי, לקבל התראות, כמו שקיים באתרים האחרים
ובפועל המטרה למכור לך מלא דברים שאתה לא צריך או לשכנע אותך במה שלא התעניינת

אם אתה יכול להחזיק את עצמך ולא להרשם לכל אחד שכותב דברים, יש מלא חומר חינם, וגם כתבות ש"נפתחות" זמנית
באופן אישי, לא הייתי קונה מנוי לדעות או ניתוחים של דברים שקרו בעבר
אבל משעשע לראות כמה מהכותבים טעו בעבר וכמה צדקו
הרוב צודקים מתישהו בחיהם, אילו שיותר מקבלים יותר חשיפה
אבל הזיכרון של הקוראים או התחלופה שלהם משאירה אותם בחיים עם ה"ניתוח העדכני" שאולי כתוב בצורה מעניינת ומכיל גרפים
אבל הוא לחלוטין לא מנבא את העתיד
אם זה משהו שעושה לך את זה, למה לא, תעביר את הזמן

אל תזכור מחירים (עלה או ירד), תזכור מי מנהל מה, מי עושה מה, מי מייצר מה, מי מוכר מה ולמי, מי קונה מה וממי
זה מה שאתה צריך להפיק מהאתר הזה - ידע

לגביי שאלה 2:
גוגל אומר: https://seekingalpha.com/page/history_and_founder
לא משהו מיוחד, אג'נדה של לעשות כסף, כמו כולם :)

1 והכל חוץ מ 2 כל אחד יכול לרשום את עצמו, ברגע שיצבור עוקבים או מספיק אנשים שנכסים, אפשר לקבל על זה כסף
אפשר לפרסם מאמרים ולגבות דמי מנוי באמצעות הפלטפורמה
או למשוך קוראים ל"אתר הראשי" של אותו כותב
הכותבים הם חלקם חובבנים וחלקם "יצרני מילים" סידרתיים

אפשר תמיד לקרוא ניתוח או שניים, אבל ב SA אתה תמצא ניתוח שור וניתוח דוב על כל מניה
ככה שמבחינת echo chamber , אין שם כזה
למאמרים יש תגובות ורצוי לקרוא אותן גם, כי הן חלק מהמאמר
לרוב מצביעים על אי-דיוקים, טוענים טענות נגדיות, והכותב עונה ומוסיף מידע תוך כדי הסבר, או מספק מקורות לדברים שנשאלים

חוץ ממאמרים, אתה יכול לראות כל מידע פיננסי שקיים באתרים כמו יאהו ומארקט ווטש
לבנות תיק וירטואלי, לקבל התראות, כמו שקיים באתרים האחרים
ובפועל המטרה למכור לך מלא דברים שאתה לא צריך או לשכנע אותך במה שלא התעניינת

אם אתה יכול להחזיק את עצמך ולא להרשם לכל אחד שכותב דברים, יש מלא חומר חינם, וגם כתבות ש"נפתחות" זמנית
באופן אישי, לא הייתי קונה מנוי לדעות או ניתוחים של דברים שקרו בעבר
אבל משעשע לראות כמה מהכותבים טעו בעבר וכמה צדקו
הרוב צודקים מתישהו בחיהם, אילו שיותר מקבלים יותר חשיפה
אבל הזיכרון של הקוראים או התחלופה שלהם משאירה אותם בחיים עם ה"ניתוח העדכני" שאולי כתוב בצורה מעניינת ומכיל גרפים
אבל הוא לחלוטין לא מנבא את העתיד
אם זה משהו שעושה לך את זה, למה לא, תעביר את הזמן

אל תזכור מחירים (עלה או ירד), תזכור מי מנהל מה, מי עושה מה, מי מייצר מה, מי מוכר מה ולמי, מי קונה מה וממי
זה מה שאתה צריך להפיק מהאתר הזה - ידע

לגביי שאלה 2:
גוגל אומר: https://seekingalpha.com/page/history_and_founder
לא משהו מיוחד, אג'נדה של לעשות כסף, כמו כולם :)

אז אפשר לומר ש seeking alpha היא פלטפורמה מעולה לראות אנשים מתווכחים, והרבה. כלומר - מישהו מפרסם מאמר, ואז אנשים מפרסמים תגובות למטה למאמר וכולם נכנסים לוויכוח כזה או אחר. והקורא ייראה וישפוט, משהו כזה, נכון ?

השאלה היא, מה יותר ייתן לי מידע: מאמר מעוצב וכתוב בקפידה ב bloomberg, או לגלול אחרי כל מיני וויכוחים בין כל מיני טיפוסים ב seeking alpha ?

כאילו, האם bloomberg מייצר סרט ברמה של הוליווד, וכל המאמרים ב seeking alpha מפרסמים סרטוני יוטיוב או טיקטוק. זה השוואה נכונה ?

בנוסף, איזה מידע טכני יהיה טוב להצטייד בו כדי לגשת לקרוא מאמרים כאלה ? כי לפעמים זה גולש לאיזה ניתוח של earning call שאפשר לחשוב שצריך בשביל זה ידע של רואה חשבון.. אני טועה ? או שבעצם הידע שדרוש הוא לא כל כך נורא להשגה ואפשרי בקצת קריאה מאומצת בספרים המעולים ___ ____ ____ (מלא את החסר)
או שאתה אישית רואה את זה ככה (עבורך אישית): לסנן את הניתוחים המסובכים האלה, ופשוט - כמו שאמרת, מי מכר למי ולמה, ומה החברה עושה, ומה האתגרים שלה, וכדומה. שזה מידע יותר טקסטואלי מאשר מספרי.

לא יודע לענות לך. לדעתי בלבד זה אתר רציני יחסית ובעל תוכן מעניין. התוכן רב ומגוון ופונה לקהלים שונים, רובם, לדעתי, כמוני, רק מתעניינים בטכנולוגיה, כלכלה, פיננסים לצרך העשרת עולמם וידיעותיהם, ולא לצורכי מסחר אקטיבי כזה או אחר.

חח האתר הזה לא נראה לי כל כך מכוון ל"העשרת עולמם וידיעותיהם" של המשתמשים וזהו, זה נראה יותר מכוון משקיעים

אם יש מישהו ששואף לפתוח קריירה בנושא מסחר וכדומה, האם זה דרך בשבילו להתקדם בקריירה
איזה קרירה בדיוק ? תפקידים שונים דורשים הכנה שונה בתכלית... אתה יודע מה מעניין אותך בתחום הזה ?

שזה מידע יותר טקסטואלי מאשר מספרי.
זה המידע שאתה צריך לעתיד
עם הזמן אתה תזהה עובדות מול דיעות

והקורא ייראה וישפוט, משהו כזה, נכון ?
כמו בכל דבר, עדיף שזה יהיה המצב מאשר "עקיבה עוורת" אחרי דברים של מישהו

כאילו, האם bloomberg מייצר סרט ברמה של הוליווד
גם בלומברג וגם פורבס מפעילים פינת כותבים פרילנסרית
הכתבות הרגילות שלהן נכתבות ע"י כותבים מקצועיים שמרוויחים שכר
אבל שוב, אף אחד לא יודע בוודאות על העתיד

אותה הגברת בשינוי אדרת
כולם מוכרים eye balls למפרסמים

איזה מידע טכני יהיה טוב להצטייד בו כדי לגשת לקרוא מאמרים כאלה ?
כנס ל Investopedia על כל מילה טכנית שאתה לא מבין
ואז תחזור לכתבה וחוזר חלילה

זה המידע שאתה צריך לעתיד
עם הזמן אתה תזהה עובדות מול דיעות

כמו בכל דבר, עדיף שזה יהיה המצב מאשר "עקיבה עוורת" אחרי דברים של מישהו

גם בלומברג וגם פורבס מפעילים פינת כותבים פרילנסרית
הכתבות הרגילות שלהן נכתבות ע"י כותבים מקצועיים שמרוויחים שכר
אבל שוב, אף אחד לא יודע בוודאות על העתיד

אותה הגברת בשינוי אדרת
כולם מוכרים eye balls למפרסמים

כנס ל Investopedia על כל מילה טכנית שאתה לא מבין
ואז תחזור לכתבה וחוזר חלילה

טוב נראה שהם הרוויחו עוד eye ball,
i am diving in ! :)

תודה רבה על המידע.

זה אתר שהוקם על ידי ישראלים האמת ויש להם הרבה עובדים בארץ. לדעתי זה בסה"כ אתר מצויין והפלטפורמה הכי טובה שיש כיום לדיונים על נושאי השקעות. הדרך לא ללכת לאיבוד באתר היא פשוט להתמקד בכמה חברות ספציפיות שאתה רוצה לעקוב אחריהן ולקרוא את הכתבות שנכתבות עליהן. בסה"כ הכותבים שם הם טובים מאוד ולכן לדעתי אם זה מעניין אותך ואתה משקיע במניות ספציפיות שווה לקנות מנוי. אם אתה סתם מתעניין בכללי ואתה לא משקיע בחברות ספיצפיות אז לדעתי לא כדאי לקנות.
אני משקיע במניות ספציפיות לטווח ארוך ובסה"כ מאוד מרוצה מהאתר ומה שהוא מספק לך כמשקיע. לדעתי זה שווה את ה-200 דולר לשנה

כמו כל האתרים הפיננסים, בגדול, 99% מהחומר לא יקדם אותך בשום צורה אלא רק יובל להיצף מידע.
יחד עם זאת - הייתה להם פעם כתבה של "כמעט כסף על הרצפה" שהרווחתי בזכותה כמה אלפי דולרים, ככה שאני מקפיד לקפוץ מדי פעם ולרפרף אם יש משהו רלוונטי.

• אהבתי
Reactions: ITS
חח האתר הזה לא נראה לי כל כך מכוון ל"העשרת עולמם וידיעותיהם" של המשתמשים וזהו, זה נראה יותר מכוון משקיעים
לא הבנתי מדוע אתה מגיב על תשובתי בגיחוך. פתחת שאלה בפורום ועניתי לך ברצינות שאותי זה מעשיר.
שיהיה לך בהצלחה ב"קריירה".

לא הבנתי מדוע אתה מגיב על תשובתי בגיחוך. פתחת שאלה בפורום ועניתי לך ברצינות שאותי זה מעשיר.
שיהיה לך בהצלחה ב"קריירה".

תסתכל בעמוד בית שלהם, מה אתה רואה למעלה ?
my protfolio, top stocks, investing strategy וכו',
זה לא נראה כמו סתם אתר חדשות להעשרה, זה נראה מכוון משקיעים, כמו שאמרתי.

זה אתר שהוקם על ידי ישראלים האמת ויש להם הרבה עובדים בארץ. לדעתי זה בסה"כ אתר מצויין והפלטפורמה הכי טובה שיש כיום לדיונים על נושאי השקעות. הדרך לא ללכת לאיבוד באתר היא פשוט להתמקד בכמה חברות ספציפיות שאתה רוצה לעקוב אחריהן ולקרוא את הכתבות שנכתבות עליהן. בסה"כ הכותבים שם הם טובים מאוד ולכן לדעתי אם זה מעניין אותך ואתה משקיע במניות ספציפיות שווה לקנות מנוי. אם אתה סתם מתעניין בכללי ואתה לא משקיע בחברות ספיצפיות אז לדעתי לא כדאי לקנות.
אני משקיע במניות ספציפיות לטווח ארוך ובסה"כ מאוד מרוצה מהאתר ומה שהוא מספק לך כמשקיע. לדעתי זה שווה את ה-200 דולר לשנה

נשמע כמו רעיון טוב. תודה.

מה מקבלים עבור המנוי ?

גישה לכל הכתבות שזמינות באתר, גישה לסקרינרים שיש להם ואני חושב שיש גישה לכל השיחות ועידה (earnings transcript) ונתונים פיננסיים שאפשר לייצא לאקסל (אני לא בטוח אם כל זה זמין גם בגרסא החינמית).
שוב, הרבה אינפורמציה שבהחלט יכולה לבלבל מאוד אבל אם אתה כן מתעניין בללמוד ולהבין במניות ספציפיות אז זה שווה את הכסף לדעתי. אם אתה עדיין לא שם אז אל תקנה כי זה רק יבלבל אותך עוד יותר. יש שם דעות וכתבות על כל נושא בעולם ההשקעות וזה יכול להיות קצת יותר מדי אם אתה מתחיל בתחום

יחד עם זאת - הייתה להם פעם כתבה של "כמעט כסף על הרצפה" שהרווחתי בזכותה כמה אלפי דולרים, ככה שאני מקפיד לקפוץ מדי פעם ולרפרף אם יש משהו רלוונטי.
מעניין.
יכול לפרט קצת יותר במה מדובר?
(עד איפה שנוח לך מבחינת פרטים ספציפיים ופרטיות).

תודה.

למי יש זמן לכתוב כתבות כאשר אתה יכול לעשות מיליונים בשוק?
לפחות בbloomberg משלמים על זה כסף :)
r/wallstreetbets התדרדר, אך עדיין יותר קולע מכל אתרים פיננסיים. לפחות הם לא מחפשים למכור לך אגנדה כלשהי. לשנות כיוון כל כמה ימים נחשב מכובד.

למי יש זמן לכתוב כתבות כאשר אתה יכול לעשות מיליונים בשוק?
לפחות בbloomberg משלמים על זה כסף :)
r/wallstreetbets התדרדר, אך עדיין יותר קולע מכל אתרים פיננסיים. לפחות הם לא מחפשים למכור לך אגנדה כלשהי. לשנות כיוון כל כמה ימים נחשב מכובד.

העפתי מבט, אחד מהסאברדיטים היותר משעשעים שיצא לי לקרוא, כל פעם שמישהו מפרסם שם שהלך לו טוב, הוא מקבל מאות איחולים לבביים ללכת לעזאזל, מקום מצחיק

1. האם כל אחד יכול לפרסם שם מאמרים לגבי חברות ? האם יש איזה סינון לגבי מי יכול לפרסם שם מאמרים על חברות ומי לא ?
כן ולא.
2. מי הקים את האתר, מה האג'נדה מאחוריו, וכדומה.
זו חברה ישראלית, האג'נדה היא לעשות כסף.
5. אם יש מישהו ששואף לפתוח קריירה בנושא מסחר וכדומה, האם זה דרך בשבילו להתקדם בקריירה (לפרסם שם מאמרים ותגובות וכדומה) ? (משהו כמו ה stackoverflaw למתכנתים)
ממש לא. אתר של חובבנים בשביל חובבנים.

מעניין.
יכול לפרט קצת יותר במה מדובר?
(עד איפה שנוח לך מבחינת פרטים ספציפיים ופרטיות).

תודה.

אחרי הבלאגן עם הנפט הייתה שם כתבה על הגלגול חוזים של uso שצפוי להוריד אותה משמעותית + אופציות שנמכרות בפרמיה לא הגיונית על usl.

• אהבתי
Reactions: ITS
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מעמ במנוי seeking alpha?? צרכנות פיננסית 7
ר Seeking Alpha Pro שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה