• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

rate my setup

Idang1410

משתמש רשום
דירוג
4
אהלן חברה
אני משקיע מתחיל כמה רגעים לפני קניית נירות.
ראיתי שיש אנשים שמפרסמים את המחשבות שלהם לגבי תיקים, ואנשים טובים חולקים מהידע שלהם.
אני אצטרף למגמה, להלן הפיזור שחשבתי עליו
17.60% iShares Core S&P 500 UCITS ETF
17.60% אי.בי.אי. מחקה (4D)י Russell 2000
8.00% Vanguard REIT Index ETF
8.80% קסם Nikkei225 ETF
4.00% קסם KTF ת"א 125
12.00% iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
12.00% iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR
10.00% KTF קסם קרן ממשלתי ר. קבועה 2-5 שנים
10.00% קסם KTFי מק"מ

התיק מפוזר אך לדעתי מסורבל מדי.
לא ממליץ אבל אני אישית הייתי מחליף את כל הניירות מלבד ה 2 האחרונים בנייר כמו VT או בשילוב של 3-2 ניירות איריים של בלאקרוק ישראל. זה יחסוך לך דמי ניהול, התעסקות רבה באיזון התיק וככל הנראה גם מס.

ראיתי שיש אנשים שמפרסמים את המחשבות שלהם לגבי תיקים, ואנשים טובים חולקים מהידע שלהם.
אני ממליץ שתקרא קצת יותר פה בבלוג ובפורום.
התיק שלך רע לדעתי.

התיק מפוזר אך לדעתי מסורבל מדי.
לא ממליץ אבל אני אישית הייתי מחליף את כל הניירות מלבד ה 2 האחרונים בנייר כמו VT או בשילוב של 3-2 ניירות איריים של בלאקרוק ישראל. זה יחסוך לך דמי ניהול, התעסקות רבה באיזון התיק וככל הנראה גם מס.
יש עוד בעיתיות לדעתך מלבד מספר ניירות הערך ? זה לא מפריע לי , ואני דווקא רואה בזה יתרון

יש עוד בעיתיות לדעתך מלבד מספר ניירות הערך ? זה לא מפריע לי , ואני דווקא רואה בזה יתרון
ללא ציניות, אשמח לשמוע איזה יתרון אתה רואה במספר ניירות הערך.

דברים בעייתיים נוספים מלבד מס' הניירות:
- תיק לא פסיבי (פעולות קנייה\מכירה רבות כדי לשמור על המאזן שקבעת), משמע התעסקות. אתה רוצה תיק השקעות שעובד עבורך, לא להפך.
- עמלות רבות כתוצאה מאותן פעולות מרובות שתאלץ לבצע.
- ריכוז גבוה בשוק ההון הישראלי ביחס לשאר העולם.
בטוח שאני מפספס כמה דברים נוספים, אבל זה מה שעולה לי כרגע.

ללא ציניות, אשמח לשמוע איזה יתרון אתה רואה במספר ניירות הערך.

דברים בעייתיים נוספים מלבד מס' הניירות:
- תיק לא פסיבי (פעולות קנייה\מכירה רבות כדי לשמור על המאזן שקבעת), משמע התעסקות. אתה רוצה תיק השקעות שעובד עבורך, לא להפך.
- עמלות רבות כתוצאה מאותן פעולות מרובות שתאלץ לבצע.
- ריכוז גבוה בשוק ההון הישראלי ביחס לשאר העולם.
בטוח שאני מפספס כמה דברים נוספים, אבל זה מה שעולה לי כרגע.
לקחתי בתור בסיס את התיק שמוצע ב the four pillars of investments
שם הוא פירט והסביר שכדאי לפרק את מרכיבי ההשקעה כשאפשר. זה גם נותן יציבות כשאתה נתמך במספר שווקים , וניתן לאזן בצורה יותר גמישה מאשר לקנות קרן קשיחה. לעשות slice and dice

זה גם נותן יציבות כשאתה נתמך במספר שווקים
ולכן הציעו לך נייר אחד שעושה את זה פנימית ואוטומטית, כמו למשל VT. שקול את זה.

יכול להיות שהתיק שלך מושלם (בשבילך), אבל עד שלא תתן הרבה מידע על גיל, מצב תעסוקתי ומשפחתי, מטרות, טווח השקעה, סכום נוכחי וכד' כל הערה שניתן תהיה שווה כקליפת השום.

יכול להיות שהתיק שלך מושלם (בשבילך), אבל עד שלא תתן הרבה מידע על גיל, מצב תעסוקתי ומשפחתי, מטרות, טווח השקעה, סכום נוכחי וכד' כל הערה שניתן תהיה שווה כקליפת השום.
בן 22
איש קבע
רווק
מתכנן להשקיע כדי לצאת לעצמאות כלכלית
כרגע מתחיל עם 50 אלף. מתכנן לחסוך את רוב המשכורת שלי.

אהלן חברה
אני משקיע מתחיל כמה רגעים לפני קניית נירות.
אני אצטרף למגמה, להלן הפיזור שחשבתי עליו
17.60% iShares Core S&P 500 UCITS ETF
17.60% אי.בי.אי. מחקה (4D)י Russell 2000
8.00% Vanguard REIT Index ETF
8.80% קסם Nikkei225 ETF
4.00% קסם KTF ת"א 125
12.00% iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
12.00% iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR
10.00% KTF קסם קרן ממשלתי ר. קבועה 2-5 שנים
10.00% קסם KTFי מק"מ
ניכר שאתה לא מאמין בשוק יעיל, איך בחרת את היחסים בתיק?

לפי מה קבעת את המשקולות?
למה 17.6 ולא 16.7? יש לך הסבר (הוא לא צריך לשכנע אותי, אבל אותך כן). למה דווקא 8.8 ליפן?

קיצר, כדי שאפשר יהיה לנהל דיון רציני, תכתוב מה הביא אותך לתיק העמוס הזה

אגב אני חושב שאפשר לשפר אותו משמעותית ולהפחית את מספר הניירות ואת דמי הניהול ואת מספר הפעולות והעמלות עליהן, אבל בגדול מה שיש פה זה כיסוי עולמי עם מדדים רחבים, זה טוב יותר מהתיקים של 90% ממשקי הבית בישראל כנראה.

ניכר שאתה לא מאמין בשוק יעיל, איך בחרת את היחסים בתיק?
אתה יכול להסביר את הכוונה שלך ?
לפי מה קבעת את המשקולות?
למה 17.6 ולא 16.7? יש לך הסבר (הוא לא צריך לשכנע אותי, אבל אותך כן). למה דווקא 8.8 ליפן?

קיצר, כדי שאפשר יהיה לנהל דיון רציני, תכתוב מה הביא אותך לתיק העמוס הזה
היחסים נראים טיפה מוזרים כי חישבתי אותם ביחס למניות, ואז ביחס לתיק הכולל.
כלומר יש לי הרבה ניירות שמקבלים למשל 10% , אבל 10% מסך כל המניות. וזה יוצא 8.8 מסך התיק.

איך אתה קובע אחוזים ?

אגב אני חושב שאפשר לשפר אותו משמעותית ולהפחית את מספר הניירות ואת דמי הניהול ואת מספר הפעולות והעמלות עליהן, אבל בגדול מה שיש פה זה כיסוי עולמי עם מדדים רחבים, זה טוב יותר מהתיקים של 90% ממשקי הבית בישראל כנראה.
אני דווקא רוצה שיהיו לי מספר מדדים מפורקים, כדי שתהיה לי יותר שליטה עליהם. איזה שיפורים היית עושה?

מתוך ויקיפדיה:

תאוריית השוק היעיל או השערת השוק היעיל גורסת שמחירים של ניירות ערך, כגון מניות הנסחרות בבורסה, מגלמים בתוכם את כל המידע הקיים והניתן להשגה על החברות או על הנכסים הסחירים. משמעות הדבר שאין טעם לנסות לבחור ניירות ערך שנראים כזולים, משום שהשוק מתמחר במלואם את כל הסיכונים והסיכויים הגלומים בכל נייר ונייר.

אם כלכלת מדינה מסויימת היא בגודל x%, אז אין טעם (לפי תאוריה זו) לקנות ממנה x+10% או x-10% לדוגמא...

אתה בחרת לתיק שלך חשיפה לשווקים ביחס שונה מיחס גודלם אל מול שאר שווקי העולם, והשאלה שלי היא למה?
במילים אחרות למה 10% ליפן ולא מספר אחר?
למה russel 2000 וs&p500 באותו גודל?
וכו'..

לא אומר שזה רע בהכרח, אר שואל למה

מתוך ויקיפדיה:

תאוריית השוק היעיל או השערת השוק היעיל גורסת שמחירים של ניירות ערך, כגון מניות הנסחרות בבורסה, מגלמים בתוכם את כל המידע הקיים והניתן להשגה על החברות או על הנכסים הסחירים. משמעות הדבר שאין טעם לנסות לבחור ניירות ערך שנראים כזולים, משום שהשוק מתמחר במלואם את כל הסיכונים והסיכויים הגלומים בכל נייר ונייר.

אם כלכלת מדינה מסויימת היא בגודל x%, אז אין טעם (לפי תאוריה זו) לקנות ממנה x+10% או x-10% לדוגמא...

אתה בחרת לתיק שלך חשיפה לשווקים ביחס שונה מיחס גודלם אל מול שאר שווקי העולם, והשאלה שלי היא למה?
במילים אחרות למה 10% ליפן ולא מספר אחר?
למה russel 2000 וs&p500 באותו גודל?
וכו'..

לא אומר שזה רע בהכרח, אר שואל למה
אני אמנם משקיע במדינות שונות בערך ביחסים בין השווקים בינהם, אבל לא מעניין אותי לדייק על עשירית האחוז.
יותר חשוב לי שיהיה לי יחס גס , ושתהיה לי שליטה על האיזון.
אם היחס העדין היה הקריטי לי ביותר, אז כן הייתי קונה פשוט מדד עולמי

אני אמנם משקיע במדינות שונות בערך ביחסים בין השווקים בינהם, אבל לא מעניין אותי לדייק על עשירית האחוז.
יותר חשוב לי שיהיה לי יחס גס , ושתהיה לי שליטה על האיזון.
אם היחס העדין היה הקריטי לי ביותר, אז כן הייתי קונה פשוט מדד עולמי
הכל טוב, איך קבעת את היחסים לא ענית לי

התיק מפוזר יפה: ארה"ב, שווקים מתעוררים, אירופה, יפן, ישראל, נדל"ן, אג"ח.
(לגבי היחסים בין החלקים - בינתיים לא נכנס לדיון הזה)
ראיתי שבחרת לשים הרבה כסף בRussel 2000, שזה מדד מניות Aggressive growth. אם אתה הולך על זה חזק, כדאי לבדוק שהקרן שבחרת מחקה את המדד מספיק טוב. פעם אחרונה שבדקתי, הקרן לא עוקבת מספיק טוב אחרי המדד. אחת האלטרנטיבות היא להשקיע בETF זר עם השקעה פיזית במניות, למשל IWM (לא ממליץ).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
עמוס Rate of Return on Everything, 1870–2015 נדל"ן 44

נושאים דומים

Back
למעלה