• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Insufficient Settled Cash

מצב
הנושא נעול.

עמנואל_סגל

משתמש רשום
דירוג
3
קניתי דולרים בחשבון ב־IB, ולאחר מכן ניסיתי לקנות מניות VTI. ההוראה נדחתה עם ההודעה "There is insufficient Settled cash for this order".

מקריאה באינטרנט נדמה שזה אומר שעליי לחכות שני ימי עסקים עד ש־IB יבינו(?) שאכן קיבלתי את הדולרים שרכשתי ואוכל לבצע איתם פעולות. אותן פעולות עבדו בעבר ללא צורך בהמתנה, למה הפעם לא? מה אפשר לעשות בעתיד כדי לקנות מניות מיד לאחר קניית דולרים?

לא להמתין לדקה ה 90 ולקנות $ יומיים-שלושה מראש שיהיה בחשבון...
(אין דחיפוּת, רק ניסיון למזער המתנה ונסיונות רכישה.) אני תוהה מה גורם לכך שלפני חודש הצלחתי לקנות מניות מיד לאחר קניית הדולרים והפעם אי אפשר. בנוסף, איך אפשר לדעת שהדולרים הפכו לנגישים בלי לנסות במפורש בכל פעם לקנות מניות ולקוות שהפעולה תצלח? בלשונית ה־Account ב־TWS אני לא מוצא ציון של מעמד מיוחד לדולרים שבחשבון, והם מופיעים במלואם ב־Buying Power וב־Available Funds.

גם מעניין למה לוקח כל כך הרבה זמן לעסקת החלפת מזומן להתבצע. האם הצד שקונה ממני את השקלים לא מעביר מיידית את הדולרים? הרי בטח אין אדם מצד IB בתהליך שמסתכל על העסקה.

נערך לאחרונה ב:
(אין דחיפוּת, רק ניסיון למזער המתנה ונסיונות רכישה.) אני תוהה מה גורם לכך שלפני חודש הצלחתי לקנות מניות מיד לאחר קניית הדולרים והפעם אי אפשר. בנוסף, איך אפשר לדעת שהדולרים הפכו לנגישים בלי לנסות במפורש בכל פעם לקנות מניות ולקוות שהפעולה תצלח? בלשונית ה־Account ב־TWS אני לא מוצא ציון של מעמד מיוחד לדולרים שבחשבון, והם מופיעים במלואם ב־Buying Power וב־Available Funds.
תעביר את החשבון שלך לחשבון MARGIN או PORTFOLIO MARGIN אם יש לך מעל 100K$ ולא תהיה לך את הבעיה הזו יותר.
זה נגרם כי המרת מט"ח זה 2 ימי סליקה.
קח בחשבון שאם לא תחכה את היומיים הנ"ל ובכל זאת תרכוש ני"ע אתה תחויב בריבית חובה דולרית על יומיים.

מחייה את השרשור הזה להזהיר כיון שהריבית עלתה משמעותית.
לפני שבוע ביצעתי המרה של 150000 שקלים. מיד אחרי ההמרה ראיתי בפורטפוליו את הכסף בדולרים וקניתי מניות.
היום שמתי לב כי חויבתי בריבית 30 דולר. בשיחה עם נציג הוא טען שהפעולה לא היתה settled מספר ימים, וניתן לראות את זה בדו"ח היומי.
לא ברור לי אם כך, מדוע הם מראים בפורטפוליו את הכסף כאילו הוא זמין בדולרים מיד. במקרה שלי עבר סופשבוע וגם לא היה מסחר ביום שני כך שעברו לא מעט ימים עד הסליקה. ראו הוזהרתם.

לא ברור לי אם כך, מדוע הם מראים בפורטפוליו את הכסף כאילו הוא זמין בדולרים מיד
מצד שני, אם היו "נעלמים" השקלים ולא מופיעים דולרים, אנשים היו נבהלים שנעלם הכסף...

מצד שני, אם היו "נעלמים" השקלים ולא מופיעים דולרים, אנשים היו נבהלים שנעלם הכסף...
אז למה לא שיופיעו השקלים עד שמתבצעת הסליקה? לא הגיוני שאני צריך להתחיל להריץ דוחות יומיים כדי להבין מתי אוכל להשתמש בדולרים ללא ריבית.

לא הגיוני שאני צריך להתחיל להריץ דוחות יומיים כדי להבין מתי אוכל להשתמש בדולרים ללא ריבית.
תעבור לחשבון מסוג cash אם זה מה שמטריד אותך. הם פשוט לא יאפשרו לך לעשות פעולות עד שהכסף יהיה זמין ממש.

אז למה לא שיופיעו השקלים עד שמתבצעת הסליקה? לא הגיוני שאני צריך להתחיל להריץ דוחות יומיים כדי להבין מתי אוכל להשתמש בדולרים ללא ריבית.
כתוב.

הגיעו הכספים וזמינים לשימוש מתאריך XXXXX. במסך הבית. בדרך כלל למחרת. בסוף שבוע זה יותר.

בכל אופן לי זה היה רשום כך.

הגיעו הכספים וזמינים לשימוש מתאריך XXXXX. במסך הבית. בדרך כלל למחרת. בסוף שבוע זה יותר.
הוא מדבר על אחרי המרה, לא אחרי העברה.
אחרי העברה השקלים זמינים מיידית.

הוא מדבר על אחרי המרה, לא אחרי העברה.
לא שמתי לב. אבל אצלי לאחר המרה זה היה תמיד זמין מיידית.
אחרי העברה השקלים זמינים מיידית.
לא תמיד. לפעמים אני רואה בממשק שהשקלים הגיעו אבל יהיו זמינים למחרת. ואפשר בטעות להשתמש בהם להמרה ואז נכנס למינוס.

לא שמתי לב. אבל אצלי לאחר המרה זה היה תמיד זמין מיידית.
זאת בדיוק הבעיה. זה נראה לך שזה זמין מיידית אחרי ההמרה אבל זה לא. בפועל אם אתה רוכש מניות מיד אחרי ההמרה אז אתה נכנס לחוב ומנצל margin. אחרי כמה ימים זה מסתדר. בסביבת ריבית נמוכה זה כנראה זניח. לי כאמור זה עלה 30 דולר בסופשבוע הקודם.

זאת בדיוק הבעיה. זה נראה לך שזה זמין מיידית אחרי ההמרה אבל זה לא. בפועל אם אתה רוכש מניות מיד אחרי ההמרה אז אתה נכנס לחוב ומנצל margin. אחרי כמה ימים זה מסתדר. בסביבת ריבית נמוכה זה כנראה זניח. לי כאמור זה עלה 30 דולר בסופשבוע הקודם.
אתה לא בטוח שזה היה בגלל הסוף שבוע ?
בסוף שבוע אין מסחר בדולר לכאורה. והמסחר מתבצע בתחילת השבוע ולכן אולי זה קרה ? למדתי להיזהר מאוד לעשות שם דברים בסוף שבוע.

אתה לא בטוח שזה היה בגלל הסוף שבוע ?
בטוח. זה בוצע ביום רביעי או חמישי. הסופשבוע נספר לי בימים של הריבית כי הסליקה בוצעה רק ביום שלישי (היה סופשבוע ארוך)
השבוע אגב ביצעתי שוב העברה ביום חמישי אבל הפעם לא ביצעתי את ההמרה עדיין ואני מחכה. גם הנציג שלהם אמר לי שזה לוקח 2-3 ימים כאשר יצרתי קשר להבין מאיפה הגיע החיוב של ה30 דולר interest.
שים לב בדו"ח היומי - יש שם סעיף גם בדולר וגם בשקל שרשום settled cash (או משהו דומה) ואתה יכול לראות האם הסליקה באמת בוצעה.

בטוח. זה בוצע ביום רביעי או חמישי. הסופשבוע נספר לי בימים של הריבית כי הסליקה בוצעה רק ביום שלישי (היה סופשבוע ארוך)
השבוע אגב ביצעתי שוב העברה ביום חמישי אבל הפעם לא ביצעתי את ההמרה עדיין ואני מחכה. גם הנציג שלהם אמר לי שזה לוקח 2-3 ימים כאשר יצרתי קשר להבין מאיפה הגיע החיוב של ה30 דולר interest.
שים לב בדו"ח היומי - יש שם סעיף גם בדולר וגם בשקל שרשום settled cash (או משהו דומה) ואתה יכול לראות האם הסליקה באמת בוצעה.
אני מסתכל בעמלות ששילמתי, אין שם דבר כזה. גם אני עשיתי המרות בימים כאלה וקניתי מייד.

זה מופיע בדוח אחר אולי ?

אני מסתכל בעמלות ששילמתי, אין שם דבר כזה. גם אני עשיתי המרות בימים כאלה וקניתי מייד
תבדוק אם יש לך Interest Accruals בactivity report. זה לא בעמלות קניה/מכירה.

אני מסתכל בעמלות ששילמתי, אין שם דבר כזה. גם אני עשיתי המרות בימים כאלה וקניתי מייד.
לא שילמת כי גם קניית מניות זה 2 ימי עסקים לסליקה אז טכנית הסליקה של המניות ושל המרת המט"ח התבצעו באותו היום.

לא שילמת כי גם קניית מניות זה 2 ימי עסקים לסליקה אז טכנית הסליקה של המניות ושל המרת המט"ח התבצעו באותו היום.
ייתכן כי אני בכלל עשיתי העברה של הכסף מIB ל SCHWAB ואז חויבתי בריבית. מעריך שהסליקה היתה מיידית.

נערך לאחרונה ב:
לפני שבוע ביצעתי המרה של 150000 שקלים. מיד אחרי ההמרה ראיתי בפורטפוליו את הכסף בדולרים וקניתי מניות.
היום שמתי לב כי חויבתי בריבית 30 דולר. בשיחה עם נציג הוא טען שהפעולה לא היתה settled מספר ימים, וניתן לראות את זה בדו"ח היומי.
משהו בסיפור נשמע מוזר, מציע לברר יותר לעומק. חשוב לציין שגם בחשבונות cash מותר להמיר וישר לקנות מניות, כל עוד לא מוכרים את המניות לפני שהן settled. כמובן שאין שום ריבית. לצערי הנציגים לא תמיד מאוד מקצועיים..

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה