1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

Cash Flow Zone

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י FOUAD, ‏6/6/19.

1. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

שלום לכולם,

האם שמעתם על השיטה של רוברט קיוסאקי הנקראת Cash Flow Zone?
    האם זה משהו שהוא רק בשוק ההון בארה"ב או שיש גם אצלנו בישראל?

תודה

2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא מכיר אבל קח בחשבון שהשיטה של קיוסאקי לעשיית כסף היא מכירת ספרים בעיקר.

wa11a, artist, נתן ו-8 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. לאץ'

לאץ' משתמש ותיק

אמ;לק?

Yoss ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  4. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

לי יש את הספר שלכולם כמעט יש "אבא עשיר אבא עני" שהוא אחד הספרים החשובים שמשנה את החשיבה על כסף (צעד מבורך).
    אבל מעבר לזה, אני מאזין לסרטונים שלו שהוא משדר בחינם, ולפעמים יש בהם דברים מעניינים.
    לכן השאלה אם השיטה שהוא מדבר עליה.

בשיטה זו הוא מדבר על להשקיע בשוק ההון בהשקעה באיזור/בשטח של מניה. במילים אחרות, אתה קובע איזור שבו אתה מנבא שהמניה תסיים את המסחר שלה. ואם היא תסיים באיזור זה, ולא משנה אם היא עולה או יורדת ואם היא סיימה בפלוס או במינוס, כל עוד היא באיזור שקבעת, אתה מרוויח.

אם מישהו יודע ומכיר שיטה כזו בשוק ההון בישראל, אשמח לשמוע.

תתודה

5. DavidA

DavidA משתמש בכיר

אני בספק אם הוא דיבר על זה ככה, בתור מישהו שקרא את הספר ( אמנם לפני יותר מעשור אבל עדיין), הספר ברובו לא רלוונטי לבן אדם רגיל שאין לו גישה למינופים מטורפים. הרעיון העיקר שהוא מדבר עליו זה להשקיע בנכסים שמייצרים תזרים מזומנים ולא בונים על עליית ערך, בנוסף הוא תומך במינופי ענק כדי להשקיע בנכסי נדל"ן, מאז שכתב את הספר כבר הספיק לפשוט רגל מספר פעמים - בין היתר ב 2008.

בכל אופן, השיטה הספציפית שאתה הזכרת נשמעת כמו מסחר תנודתיות ( VOL TRADING ) שזה בעיקר התעסקות עם מכשירים ממונפים עם סיכוני ענק ( אני מכיר בעיקר אנשים שעושים את זה עם אופציות אבל בתור מכשירי גידור לעסקאות ייצוא\יבוא של החברות שבהן עובדים, ובטח שלא השקעה).

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/19
    wa11a, לעניות דעתי ו-Roi אוהבים את זה.
  6. Modric19

Modric19 משתמש ותיק

תודה אבל אני מעדיף ללכת לקזינו, פחות או יותר אותם סיכויים אבל הרבה יותר מעניין :)

7. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

לא לגמרי הבנתי למה אתה מתכוון. חפש "אסטרטגיית פרפר" באופציות, נשמע לי שזה מה שאתה מחפש.

קח בחשבון שמחירי האופציות משקפים ציפיות מסוימות, אם כולם יחשבו שהמניה תסיים בטווח הזה מחירי האופציות ישתנו בהתאם לביקושים עד שזה כבר לא יהיה כדאי.
    כלומר אתה מהמר לא רק שהמניה תסיים בטווח מסוים, אתה גם מהמר שאתה יודע את זה וסוחרי האופציות האחרים לא.

עקרונית אני מאמין כמו ש @DavidA כתב שזה יותר לגידור ופחות לנסיון לעשות כסף (אני בכוונה לא קורא לזה השקעה).
    עם זאת, אם אתה מהמר נכון, אפשר לעשות המון כסף. המון.

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
  8. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

תודה חברים
    מהנאמר מעלה, אני מבין שהסיכון בשיטה זו רב יותר על הסולידיות והביטחון הכלכלי.
    בשורה התחתונה, בשיטה זו תמיד אהיה עם היד על הדופק ואי אפשר לישון בשקט.
    ואני לא מחפש סיכונים רבים והרפתקאות.

אני חוזר לנקודת ההתחלה, ומחפש הכוונה להתחיל להשקיע בצורה כלשהי ;[ (כנראה סולידית)

האם יש לך טיפים, או אולי קישורים לפוסטים מסויימים או אולי נושאים מסויימים בפורום שאני יכול לסמוך עליהם ולהתחיל איתם?
    אני מתברבר עם זה כבר כמה חודשים טובים ולא מצליח להתחיל.

תודה רבה

9. סנופי

סנופי משתמש ותיק

מי שבא בצניעות ויודע שהוא בנקודת התחלה, זו כבר נקודת פתיחה טובה.
    על אף שאני באה מעולמות תוכן שקרובים דווקא למשנתו הנד"לנית של רוברט קיוסקי, אני חושבת שהטיפ הכי טוב בנוגע לנקודת התחלה, הוא מתחת לאף שלך- הבלוג של הסולידית. אמנם יש בו נושאים שסביר שלא תסכים איתם, אבל יש בו את המידע הבסיסי לקבל החלטות עצמאיות בתחום הפיננסי.

10. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

מסכים איתך.
    העניין שאני קורא וקורא ושוב קורא, ונכנס למין מערבולת של בלאגן במחשבות וחוזר לנקודת ההתחלה.
    קיוויתי שיש איזשהו פוסט/ים בבלוג, או אולי איזשהם נושאים בפורום שמהם אפשר באמת לקחת את יריית הפתיחה ומשם להתקדם..

11. סנופי

סנופי משתמש ותיק

מציעה לך לפתוח יומן מסע, לפרוש בפניי הקוראים את המטרה הפיננסית שלך, ושם לשאול שאלות בהתאם לדרך שלך. במקביל תקרא ברצינות, את כל המאמרים שהסולידית כתבה למתחילים, זה יתן לך את בסיס הידע לגבי האפשרויות העומדות לפניך.

12. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

היתה לי פגישה עם יועץ השקעות בבנק כדי להתעניין ולשאול כמה שאלות. מבחינת הבנק, זה לא זמן טוב להשקעות מכיוון שהבורסה לא שקטה מכל מיני סיבות:
    1. בחירות בישראל
    2. ציוצי טראמפ שמטלטלות את השוק (קריזות)

והם הציעו משהו מאוד סולידי - קרן כספית - עד שיתייצבו העניינים ויהיו הבחירות אצלנו כדי לדעת מה שר האוצר והכלכלה יגידו ואיך ינהלו את הגירעון.
    בקיצור, אפשר להמשיך לקרוא בבלוג ופורום של הסולידית, אבל לחכות ליציבות.

מה אתם אומרים?
    הגיוני להימנע מהשקעות ולהתאזר בסבלנות?
    קראתי באחר הפורומים שבסוף חודש יוני יש את הפגישה של טראמפ עם המנהיג הסיני או היפני (לא זוכר במדויק) וזה יכול להשפיע על השוק העולמי שישפיע על השוק הישראלי.

13. כימאי

כימאי משתמש ותיק

הוא לא יועץ בבנק. הוא יועץ של הבנק. הוא מקבל משכורת מהבנק וטובת הבנק לנגד עיניו, לא טובתך שלך. מבחינתו תעשה איזה שטויות שאתה רוצה. חשוב מאד שתבין את זה.
    מה איכפת לך מה קורה בישראל שמשקל השוק שלה הוא כ-0.3% ביום טוב מהשוק העולמי? דרך הבורסה הישראלית אתה יכול להשקיע בניירות שמחקים את השוק האמריקאי או העולמי ואין להם שום קשר לישראל. הבורסה היא רק כלי שמאפשר לך טכנית את ההשקעה. אתה לא משקיע "בבורסה".
    זה קורה כבר שנתיים וחצי, וימשיך עוד שנה וחצי עד חמש שנים וחצי. אז מה, תמתין? ומה אם יחליף אותו נשיא/ה שאין לו/לה טוויטר אבל הוא מקבל החלטות מדיניות ופיננסיות שיביאו למיתון?
    זה בכלל לא סולידי, וזה אפילו מאד מסוכן לעתידם ואיתנותם הפיננסית של הרבה אנשים.
    זו שאלה אישית, אבל הגיוני יותר לקרוא בצורה מסודרת את הפוסטים בבלוג.
    והכי חשוב - הוא לא יועץ בבנק!

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  14. FOUAD

FOUAD משתמש סולידי

אכן, יועץ של הבנק (טעות הקלדה), ולקחתי את דבריו בעירבון מוגבל.
    קרן כספית לא משקיעה במק"מ, שאמורה להיות השקעה סולידית?
    ולגבי השוק המקומי, אכן ישראל היא מחט קטנה על פני כדור הארץ, ולכן הכיוון הוא להשקיע בארה"ב (S&P500 ו/או Russel ועוד...)

בכל זאת מתעניין מתחיל שאין לו מושג בכלום :)

15. סנופי

סנופי משתמש ותיק

יועצי בנק, עיתונים ושאר " אמרו לי ש..", לא יקדמו אותך. אתה צריך לפתח לעצמך ציר פנימי מנומק בידע ועקבי. צא ולמד את העובדות לעומקן, פחות תקשיב לטרנדים ויועצים בגרוש.

כימאי ו-grimble grumble אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
המשחק Cashflow פינת המשקיעים ‏26/7/19
FREE CASH FLOW AND DIVIDENDS פינת המשקיעים ‏26/1/18
Interactive Brokers - Margin vs Cash Account פינת המשקיעים ‏2/4/19
Insufficient Settled Cash פינת המשקיעים ‏27/9/18
שאלה על Flow של פתיחת חשבונות מסחר ומיסוי פינת המשקיעים ‏20/7/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.