• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Franklin Templeton

עידו ג

משתמש רגיל
דירוג
782
למישהו יש ניסיון עם הקרנות שלfranklin templeton ? עד כמה הם גוף מוכר? מחיפוש בגוגל עושה רושם שהם גוף וותיק אבל לא שמעתי עליהם יותר מדי וגם חיפוש בפורום לא מעלה יותר מדי תוצאות למעט הודעה מ2017.
יש להם קרן מחקה שאני מעוניין בה ואני מנסה להבין מה הסבירות שמדובר ב"מלכודת מס", שהם יעלו דמי ניהול (כפי שנטען לפעמים לגבי קרנות מחקות של חברות ישראליות).
הקרן לא כל כך וותיקה ולכן החשש. דמי הניהול זולים משמעותית מהמתחרות.

מתעניין ב FLIN / FRIN
אם אבחר באחת מהן כנראה אבחר בפרין כי היא אירית ודמי הניהול שלהן זהים (0.19%).

הם בטופ 5 של גופי ניהול. לא בליגה של בלאקרוק וונגארד, אבל מעל טריליון דולר בתעודות שלהם.

הם מאוד פופולריים בחו"ל, בארץ אין להם פעילות רשמית, אז הם פחות מוכרים.

תודה לכם. להבנתי אם כן הסיכוי שיעלו דמי ניהול (באגרסיביות) נמוך.
מתוך עניין, לאחר כמה שנים העלו את דמי הניהול חברות ישראליות שהציעו דמי ניהול נמוכים מאוד עבור קרנות מחקות?

מתוך עניין, לאחר כמה שנים העלו את דמי הניהול חברות ישראליות שהציעו דמי ניהול נמוכים מאוד עבור קרנות מחקות?
מותר להן להעלות בתחילת השנה, אז זה יכול לנוע מכמה חודשים ועד כמה שנים.
כך או כך הן עלולות לייצר לך מלכודת מס שלא נעים להיקלע אליה, לכן אני באופן אישי נמנע.

בשרשור אחר שהיה היום על קרן סנופי של תכלית, הם הקפיצו עכשיו את דמי הניהול. אני מחזיק את הקרן בערך 7 שנים.
הם צריכים מספיק זמן כדי שהרווחים יפעילו את מלכודת המס.

בשרשור אחר שהיה היום על קרן סנופי של תכלית, הם הקפיצו עכשיו את דמי הניהול. אני מחזיק את הקרן בערך 7 שנים.
הם צריכים מספיק זמן כדי שהרווחים יפעילו את מלכודת המס.
אשמח לקישור, לא מצאתי את השרשור

מותר להן להעלות בתחילת השנה, אז זה יכול לנוע מכמה חודשים ועד כמה שנים.
כך או כך הן עלולות לייצר לך מלכודת מס שלא נעים להיקלע אליה, לכן אני באופן אישי נמנע.
מעניין. הקרן יצאה לאור ב2019 ובינתיים דמי הניהול שלה מאוד נמוכים ביחס למתחרות.
כרגע אני מנסה להבין אם מעלים, בכמה ובאיזה תכיפות זה קורה. כנראה שקרנות ישראליות הן דוגמא רעה לעומת עולמיות בגלל מיעוט תחרות.

תודה, בדקתי את כל הדיונים החדשים היום חוץ מהדיון הנעוץ :roll:
רק לא הבנתי משהו לגבי דמי ניהול משתנים, כיצד עובדים? לא חושב שנתקלתי בסעיף כזה בקרנות בין לאומיות, אבל בדרך כלל אני מסתכל על TER ואולי זה כלול בהן, אם קיים.
אני רואה שאת דמי ניהול הקבועים הם דווקא הורידו ב0.1%, יכול להיות שבשנה הבאה דמי הניהול יהיו נמוכים יותר?

הקרן יצאה לאור ב2019 ובינתיים דמי הניהול שלה מאוד נמוכים ביחס למתחרות.
אם אתה מתכוון לקרנות של Franklin Templeton זה לא מפתיע. התופעה של דמי ניהול אפסיים בהקמת הקרן והעלאה משמעותית שלהם אחרי X שנים נפוצה לא מעט בישראל. בחו"ל לעומת זאת המגמה הפוכה, בעיקר בחברות הגדולות (ונגארד וכד').

כרגע אני מנסה להבין אם מעלים, בכמה ובאיזה תכיפות זה קורה
זהו שלא ניתן לדעת את זה מראש, לכן אם אתה יכול להימנע מהן לדעתי זה עדיף.

רק לא הבנתי משהו לגבי דמי ניהול משתנים, כיצד עובדים?
בגדול, אם הקרן עושה יותר ממדד היחוס היא לוקחת את הרווחים, אם עושה פחות היא משלמת מכיסה.
כל זה עד לגובה דמי הניהול המשתנים.

הנקודה ש- @guesto ציין ופספסתי, היא שקל להכות את מדד היחוס כי הוא מניח מיסוי מקסימלי.

@וינסנט
מתנצל לא הבנתי נכון את ההודעה הקודמת. חשבתי שאמרת שבאופן אישי אתה היית נמנע מהקרן של franklin שציינתי, התכוונת בכלל לישראליות. גם אני נמנע מהן.
תודה לכם, חושב שאתן נתח קטן בתיק לקרן.
אעדכן במסע האישי אם יהיה שינוי בדמי הניהול :)

למה לא לפזר את הסיכון על תעודה מחקה של שווקים מתעוררים?

למה לא לפזר את הסיכון על תעודה מחקה של שווקים מתעוררים?
במקום להשקיע (דוגמא) 20 אחוז מהתיק בשווקים מתעוררים, שאת מרביתם אני לא רוצה בכלל בתיק, אני יכול להשקיע 13% בשווקים מתעוררים ו7% בשוק שאני מאמין בו הרבה יותר, הודו, על מנת להגדיל את החשיפה היחסית אליו.

בשוק שאני מאמין בו הרבה יותר, הודו, על מנת להגדיל את החשיפה היחסית אליו.
חמוד אתה :)
אני זוכרת שבזמנו גם חיפשתי קרן מחקה על הודו (בישראל, לא היתה או שהיתה יקרה מדי) עד שהבנתי שאני מוטה רגשית למדינה הזאת מאז הטיול הגדול ואני משוגעת על הראש היצירתי שלהם.
יש לי חבר קרוב שעובד עם הודו שנים בתחום החקלאות ונוסע לשם כמה פעמים בשנה. אתמול שאלתי אותו אם באמת הודו התפתחה מאד בעשורים האחרונים, והוא אמר שכן אבל תמיד יש שם את העניין של חוסר דיוק ואיכות מוצרים.

אני זוכרת שבזמנו גם חיפשתי קרן מחקה על הודו (בישראל, לא היתה או שהיתה יקרה מדי) עד שהבנתי שאני מוטה רגשית למדינה הזאת מאז הטיול הגדול ואני משוגעת על הראש היצירתי שלהם.
כף רגלי לא תדרוך בהודו :) לא בעניין.
אין קשר לאהבה למדינה. זה יותר "אנטי" כלפי השווקים המתעוררים האחרים.
סין מלאה ברגולציות כאלה ואחרות, איומי מלחמה כאלה ואחרים כל שני וחמישי.
טייואן תחת איום גבוהה, גוררת גם אחזקה גבוה מאוד במניית השבבים TSMC, ואני באופן טבעי מושקע בתחום בגלל היותו פופלארי באופן יחסי בסנופי.
שאר המדינות לא שוות איזכור.

גם הודו עקרונית נתונה תחת האיום הסיני, אבל לדעתי פה הסיכון שווה את המחיר, לעומת טייואן. אני כן אשקיע ככל הנראה בקרן מחקה שאר העולם או קרן מחקה שווקים מתעוררים, יחד עם זאת אני כן מעוניין להגדיל את ההשפעה של הודו על התיק. באופן יחסי ולא משמעותי.

אין קשר לאהבה למדינה. זה יותר "אנטי" כלפי השווקים המתעוררים האחרים.
למה אתה מרגיש צורך להשקיע בשווקים מתעוררים?
אני למשל נמנעת מזה. בכולם יש לי תחושה של חוסר בגרות ובשלות (חוסר יציבות, שחיתות עמוקה, דמוקרטיה חלשה וכד').

למה אתה מרגיש צורך להשקיע בשווקים מתעוררים?
אני למשל נמנעת מזה. בכולם יש לי תחושה של חוסר בגרות ובשלות (חוסר יציבות, שחיתות עמוקה, דמוקרטיה חלשה וכד').
אני משקיע בIBKR, כרגע בארה"ב בלבד. אין לי החזקות בישראל (לא נדל"ן ולא מניות). אז די טבעי לרצות לפזר קצת. לא?
אין לי השפעה של אף שוק למעט ארה"ב. גם את השווקים הגדולים (יפן, גרמניה, בריטניה וכו') אני לא כל כך מחבב. אני מעדיף להשקיע בארה"ב והודו בלבד, אבל אני מנסה לא להתפתות ל2 שווקים בלבד.
לא חושב שהקצאה של 10%-15% לשאר העולם/שווקים מתעוררים זה משהו רע, יחד עם זאת אני כן מעוניין בכל זאת להגדיל את ההשפעה של הודו על נתח התיק.

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה