• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תרנגולות בחלון.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,607
גר ביישוב [לא מושב]
קרי, אין לנו שטחים חקלאיים, או שטחי עזר לטובת לולים/גידול חקלאי זה או אחר.

לשכן היקר שלי, יש 5 דירות שהוא משכיר, לא ברור איך, אבל זה המצב.
אחד מהם גר בצמוד אליי והחליט שהוא מר המיולין,
בנה לול והביא 5 תרנגולים/תרנגולות שמקרקרות בכיף שלהן 24/7.

א. האם זה חוקי? או משתנה לפי חוקי עזר של כל מועצה?
ב. אל מי אני יכול לפנות שיעזור לי , וכשהוא לא יאכוף את זה מול מי אני מתנהל?
ג. האם יש סיטואציה שיש לך זכות לגדל תרנגולים כמו כלבים למשל?

שמקרקרות בכיף שלהן 24/7.
אתה בטוח? לא זכור לי שהן מקרקרות כל הזמן.
יש בין חבריי כמה שמגדלים תרנגולות בחצר בשביל ביצים טריות ואני לא זוכרת שהן מרעישות במיוחד. יכול להיות שיש סיבה לרעש שלהן (ולא מפאת תרנגוליותם)?

מפגע תברואתי, לפנות לרשות המקומית ולבקש מהם שידרשו לפנות. אולי שווה גם לדבר לפני עם בעל הנכס ולבקש ממנו שידבר עם הדייר - אם יסרב, לדווח על הפיצול של הדירות ליחידות דיור ולקוות שהרשות המקומית תטפל. חלופה אחרת ואולי קיצונית קצת, להביא כלב גדול שיכול לקפוץ מעל הגדר, ואיך אומרים? מה שיקרה יקרה לא בשליטתך.

מר המיולין הוא אספן פרחים. אין לו דבר עם תרנגולות.
צודק, חוזר בי.

למה זה מפריע לך?
אני טיפוס שאוהב שקט, במיוחד בשעות לילה מאוחרות.
לא הבנתי, נראה לך שאני מדמיין קרקורים ? :)

דיברתי, העביר אותם מטר אחורה.
לא רוצה "להלשין" ולגרום לדם רע, סתם ייצור דיסוננס פה...

האם זה מחובתם לפנות?
לי נראה שהוא דורש דם רע על די זה שהוא שם עליך פס ונותן לתרנגולות לחגוג לך על השעות שינה... לגבי האם זה מחובתם לפנות, תפנה אליהם ותגיד שזה יוצר רעש ולכלוך בכל האיזור שלכם ואם יש לך ילדים אתה מפחד ממחלות. מה זה כל כך קשה לייצר קייס?

מה זה כל כך קשה לייצר קייס?
אני גר במקום קטן שכולם מכירים את כולם,
מחלקת התברואה פה לא מתפקדת כמו שאתה מדמיין...

נראה לך שאני מדמיין קרקורים ?
אני אומרת שזה לא מצב רגיל. תרנגולות בדרך כלל ישנות בלילה וגם באופן כללי הן לא מקרקרות 24/7.
בגלל זה אני מנסה להבין מה גורם לשכנות שלך להתנהג בצורה כזאת.

קוראות בפורום ומודאגות, מישהו הציע לאחרונה כלב וזה לא מוצא חן בעיניהן

למיטב ידיעתי תרנגולות לא מרעישות באופן חריג, תרנגולים כן. אולי אפשר למצוא פתרון בכיוון הזה.
הוטרינר האיזורי יכול לאשר או לא לאשר גידול תרנגולות, או להגביל. נדמה לי שרבים מגבילים לנקבות בלבד, ולעיתים גם את כמותן. אפשר לבדוק.
אם ישנו מפגע תברואתי (ולא רק רעש) יהיה קל יותר להילחם בזה, אבל זה עדיין לא יקרה מעצמו. אם הוטרינר העירוני לא עוזר זה כנראה ידרוש בית משפט, אבל אולי אפשר להתחיל במשטרה.
אם זה רק רעש, אז ההגדרות בחוק מאוד עמומות. יש איסור בחוק על רעש בלתי סביר, אבל זה לא מוגדר היטב. סביר להניח שיהיה קל יותר לייצר קייס לזכרים, ופחות לנקבות. גם כאן - וטרינר אזורי > משטרה > בית משפט.
אפשר גם לשוחח עם בעל הדירה לגבי זה שאתה לא רוצה ליצור לו בעיות על ידי פניה לרשויות (לא להלשנה עליו, פניות כפי שציינתי) ולכן אם הוא שותף לחשש כדאי שיפעל מול הדייר.

לי יש תרנגולות ממש בכניסה לבית, האמת לא נתקלתי בתלונות על רעשים וגם לנו לא מפריע.
מצד שני הרי לכל אחד יש את השטיקים שלו, אז תיכנס איתו למלחמות ופעם הבאה הוא יחכה לך עם משהו שלך.
באופן כללי מהניסיון שלי, כלבים (על אף שזה לא המקרה) הרבה יותר מפריעים ומרעישים מאשר תרנגולות.
כמובן שאם באמת אתה לא מצליח לישון זה סיפור אחר.

מעדכן.
החלטתי שכל פעם כשיהיה קרקור, אשלח סרטון והודעה מנומסת עם בקשה לעזרה.
היום הם הרהיבו עוז ואף חצו את הגדר אל משכני הקטן.
למזלם הכלב שלי כבר מת.
בכל אופן, לאחר הודעות אין ספור קיבלתי הודעה כלדקמן [סליחה אם יש פה בעלי לב חלש]
"התרנגולות נשחטו, יש אחת שברחה ועקבותיה נעלמו" ...

לצערי/שמחתי, השקט חזר אבל לא לזה פיללתי

Back
למעלה