תלמיד חדש בכיתה

הנושא בפורום 'יומני מסע אישיים' פורסם ע"י Arik85, ‏24/6/19.

1. Arik85

Arik85 משתמש סולידי

שלום לכולם,
    אני בן 35 , נשוי +3 , מתגורר במרכז הארץ.
    לאחרונה גיליתי את הסולידית, עיקר פעילותי כאן סמויה מן העין ומסתכמת בהשקפה פסיבית. החלטתי לעלות פוסט הכרות איתי ומצבי הפננסי. התכנון - פרישה מוקדמת.
    אני שכיר בחברה קטנה שבבעלותי.
    הפרשות לפנסיה - אין
    קרן השתלמות -אין (ככל הנראה אפיק זה ימוסה בקרוב כך שגם לא מתכנן להתחיל להפריש)
    את הפנסיה שלי אני בונה בעצמי , ע"י חיים די מינימליסטיים , חסכון והשקעת חסכונותיו באפיקים אשר נושאים פרי. בעיקר בנדלן.
    נכסיי:
    * בית בו אנו גרים בשווי 2.5 מיל - משכנתא כ 100 אלף כמו כן קיימת יחידת דיור אשר מכניסה 2500 ש"ח מדי חודש.
    * דירה במרכז הארץ בשווי 1.3 מיל - משכנתא כ 500 אלף (כולל הלוואה של 400 אלף שנלקחה לצרכי קניית שטח להשקעה) מושכרת 4900
    *שטח של לבניית 6 קוטגים בתהליכי הפשרה מתקדמים (צפי הפשרה שנה וחצי) - שווי לאחר הפשרה נטו (לאחר מיסוי) - 2.5
    * שותף בשטח במרכז עם הסכם קומבינציה לבניית מגדל מגורים ומשרדים - כרגע בשלב חפירות , צפי סיום 4 שנים - שווי לאחר בניה כ 10 מיל. או הכנסה משכירויות של כ 50000 ש"ח
    * שטחים ודירות מחוץ לארץ הרשומים על שם אישתי - שווי כחצי מיליון ש"ח. כרגע אינם מניבים
    * פטנטים שכנראה לא ישאו פרי בתקופה הקרובה. יתכן שניתנים לשימוש בעוד כ 20 שנה במידה ולא יפוגו\יפקעו.
    * נזיל - כ 250 אלף ש"ח
    * כל ההשקעות בוצעו בצורה אופטימלית ותוך כדי תיכנון עתידי לתשלום מ מינימלי

הוצאות:
    משלם משכנתא על 2 הדירות , סה"כ כ 600 אש"ח , תשלום חודשי מתקזז עם דמי השכירות ונשאר 1000 ש"ח מידי חודש
    הוצאות מחייה כ 6000 ש"ח מידי חודש - 5000 לאחר ניכוי 1000 מהסעיף הקודם

המטרה - פרישה מוקדמת
    צפי - בגמר הבנייה בתל אביב - כ 4 שנים.
    תעסוקה בפרישה - מחשיב את עצמי כאוטודידקט , מעולם לא רכשתי השכלה פורמלית , שוקל ללמוד רפואה , כנראה תחום פסיכאטריה. (קשה עד כדי בלתי ניתן ללמוד לבד רפואה, במיוחד בכל הקשור לפרקטיקה...) מתכנן להשקיע זמן וכסף בתחביביי. יתכן ואת הפרישה נבצע במדינה אחרת בה עלויות המחייה נמוכות יותר.

monkey22, Roi, Fitch ו-6 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. yossik

yossik מודרטור

ברוך הבא לפורום!

Arik85 אוהב/ת את זה.
  3. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

מרשים מאד כל הכבוד.

Arik85, wa11a ו-adamshalev אוהבים את זה.
  4. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

ומשהו נוסף,יש מצב שלימודי רפואה מוגבלים עד גיל 35 בערך. אולי קצת יותר אבל לא הרבה יותר עד כמה שידוע לי

5. Arik85

Arik85 משתמש סולידי

קודם כל תודה על התגובה , למיטב ידיעתי ניתן ללמוד רפואה גם אחרי גיל 40 , ישנם מסלולים עוקפים בהם אתה לומד מספר קורסים בפתוחה ולאחר מכן עובר ללימודי רפואה מהירים של 4 שנים לאחריהם יש לסיים התמחות ורק אז לפנות ללימודי פסיכאטריה שיערכו 5 שנים נוספות - סה"כ 10 שנה במקרה הטוב. קצת יותר ממה שהייתי רוצה. אחפש לזה פתרון במידה ואחליט ללכת בכיוון.

6. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

ממש! מסקרן אותי לדעת איך משפחה של 5 נפשות חיה מ-6000 ש"ח בחודש. תסכים לספר?
    סיפור קטן: לפני יותר מעשור השכרתי יחידת דיור לאיש בן 40 שהלך ללמוד רפואה בצפת והשאיר את אשתו וילדיו במרכז (היה חוזר אליהם בסופ"ש). לאיש היתה חברה קטנה בבעלותו עם שותף והוא המשיך לעבוד בה מרחוק. היום הוא רופא.
    בצפת יש מסלול מקוצר לרפואה, הבעיה היא שיש תנאי של תארים קודמים. אבל הסיפור הוא כדי להראות שהכל אפשרי כשרק רוצים. בהצלחה!

7. Arik85

Arik85 משתמש סולידי

היי, האמת שהסכום הוא מוערך ובטח הוא משתנה מעט מחודש לחודש, אנסה להעלות פה על כתב את מירב ההוצאות החודשיות שלנו:

ארנונה: יש לנו פטור על 100 מ"ר הראשונים , כתוצאה , בניכוי הארנונה שמשלמת יחידת הדיור יוצאת לנו הוצאה של 100 ש"ח בחודש.
    חשמל: 50% הנחה , כל פעם משתנה , מקסימום 200 ש"ח חודשי.
    מים: 100 ש"ח
    טלפונים ואינטרנט : 150 ש"ח. (אין הוט\יס בבית)
    אוכל : קונים ב 3 סופרים , הרבה מבצעים , קונים חכם - דברים שנשמרים כגון אורז ,שימורים , פסטה וכו קונים סטוקים במבצעים ומשתמשים למשך תקופה. לפני כחצי שנה עשינו מעקב של מספר חודשים אחר הוצאות והגענו לסכום ממוצא של 1200 ש"ח לחודש על אוכל.
    רכבים: מחזיקים קטנוע ורכב חיסכוני - דלקים 600 בחודש. טסטים -100 לחודש ביטוחים 160 לחודש (הקטנוע ללא ביטוח) - 860 ש"ח
    הפסדים לא קיים - בד"כ מוכר רכב לאחר שנתיים במחיר דומה לקנייתו. טיפולים ותיקונים מבצע בעצמי.
    ילדים : 0.4 ,2 , 4 הקטנים בבית (האשה עובדת מהבית ומצליחה לשלב עם גידול הילדים) הגדול בגן של העירייה בממוצא כ 100 ש"ח לחודש. כרגע יש הוצאה נוספת של כ 150 ש"ח בחודש פמפרס.
    תוספות : חוג לילד במתנס 120 , הוצאות אופנוע מוטורקרוס - 150 . קופ"ח 150.
    הגענו לכ 3300 את ההפרש ל 6000 אנו מצליחים לנצל תוך כדי טיולים בשבת , קניות ביגוד ודברים לבית , יציאות שלנו ללא הילדים וכו.

שלי אוהב/ת את זה.
  8. Body Solid

Body Solid משתמש ותיק

כל הכבוד וברוך הבא!

9. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

הרשימה שלך מעוררת בי תמיהות. אל תיעלב מההערות, אני רוצה להבין.
    איך זה? איפה יש חיה כזאת בישראל? אתה חי במועצה אזורית/מקומית שרוב מוחלט של הכספים שלה מגיעים מהממשלה? (הכרתי משהו כזה בצפון הרחוק).
    מתי מקבלים הנחה כזאת? גם אני יכולה?
    איך זה? אפילו צריכה מינימלית של 5 קוב לאדם כפול 5= 25 קוב. ומחיר המים המינימלי הוא 7 ש"ח לקוב. אתה גר בבית לדבריך. אין גינה?
    בתור אחת שמכינה את רוב הארוחות מחומרי גלם פשוטים, אני לא מבינה איך אתה מצליח. תוכל לפרט? אנחנו רק זוג ומוציאים על אוכל בסביבות הסכום הזה.
    כלכלית זה לא יתכן כדי לאזן הוצאות קיום גן. מהיכן מגיע שאר המימון לקיום הגן? הרי גם הארנונה שלכם נמוכה בצורה יוצאת דופן.
    אריק, המציאות שאתה מתאר היא פנטסטית, על גבול הבידיון בישראל 2019.
    זה נשמע כמו מישהו שגר עם ההורים וההוצאות שלו הן על חשבונם. האם ההוצאות שלך ושל הישוב שלך הן על חשבון משלם המיסים מחוץ לישובך?

wa11a, esng.33, Roi ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. Arik85

Arik85 משתמש סולידי

בת העמק, ברשותך,בכל הקשור לנושא החשבונות אפנה אותך לאתר כל זכות, כל הפטורים וההנחות מפורטות בו. במידה ואדם זכאי להנחה - ניתן להגיש בקשה מתאימה בעירייה/מועצה מקומית. לגבי אזור מגוריי , אני גר באחת הערים באזור המרכז.
    https://www.kolzchut.org.il/he/ארנונה

באשר לגן , מדובר בגן עירוני, למעשה מלפני שנתיים חל חוק לימוד חינם על בני 3 ומעלה, כלומר הגן הינו בסבסוד מלאה של הרשות המקומית ושל הממשלה, למעשה התשלום היחיד שהינו בגדר חובה הוא 50 שח ביטוח שנתי לילד. ישנם תשלומים נוספים , חלקם תשלומי רשות, חלקם מתנות לילדים ולגננות התוצאה הסופית היא סביב 100 שח בחודש.

עכשיו נעבור לשאלה המרכזית , אוכל , כבר לא פעם ניהלתי דיונים על זה עם חברים ומכרים ואני עומד על זה, אנחנו מוציאים בממוצע סביב 1200 שח על אוכל מידי חודש. מכיוון שההוצאה איננה קבועה אלא משתנה כל חודש עקבנו ורשמנו כל שקל שיצא במשך תקופה של כ 4 חודשים והגענו למספרים הנ''ל. אני משתדל לקנות מבצעים ולאחסן דברים שלא מתקלקלים, קטיניות, שימורים, פסטות וכו' נקנים בצורה מרוכזת ומאוחסנים עד לשימוש. מחירים לדוגמה אורז 4 ב 10 פסטה 5 ב10-11. שניצלים אנחנו מכינים לבד מחזה עוף ומקפיאים. חזה עולה 20 שח לקילו. בקר אנחנו קונים בעיקר קפוא. קונים ירקות ופירות העונה - לדוגמה אבטיחים התחלנו לקנות רק לאחרונה כאשר מחיריהם ירדו לכיוון 2 שח לקילו. לפני זה לפי 8 שח - 70-90 שח לאבטיח לא קנינו. גבינות צהובות 30 שח לקילו במעדניה (לדוגמה גבינת יורו- זהה לעמק/גלבוע) גבינות שמנת בולגרית וצפתית לפי 20-25 שח. אני יכול להמשיך עוד הרבה עם הדוגמאות , אבל אני חושב שהרעיון ברור, פשוט לא קונים מה שיקר/לא הכרחי. בשר יש בתבשילים בבית מידי יום , הילדים שבעים וגם אנחנו. להיפך אנחנו לא מבינים על מה מבזבזים חברים שלנו שאומרים שההוצאה החודשים שלהם על אוכל 3500-4000 שח.

שלי אוהב/ת את זה.
  11. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

שימי לב שהוא כתב גן עירייה. שאר הכסף מגיע מהממשלה.

wa11a אוהב/ת את זה.
  12. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

א. מכיר גן עירייה שמשלמים לו 100 ש"ח בחודש? אני לא.
    ב. אם זה גן עירייה ואם הארנונה היא אפסית אז בסוף הכסף מגיע מחוץ לעיר (מהמדינה, כלומר ממך וממני).

wa11a ו-Cleo אוהבים את זה.
  13. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

נכון, אני משלם 0. אולי זה הועד הורים (אצלנו זה היה 200 לכל השנה).

נכון, וזה לא משפיע על ההוצאות של פות"ש.

בת העמק אוהב/ת את זה.
  14. רובי1

רובי1 משתמש בכיר

גם 100 זה הרבה, יש חוק חינוך חינם.
    המימון מגיע ממשרד החינוך לא מהעירייה.

15. mudale222

mudale222 משתמש ותיק

??? בשביל 200-300 שקל בחודש אתה מסתכן בפלילים והוצאות של מאות אלפים?

wa11a, בורג ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  16. Ran

Ran משתמש ותיק

זה החלק שנשמע לי הכי פחות סביר... :roll:

Arik85 ו-רובי1 אוהבים את זה.
  17. Ran

Ran משתמש ותיק

אתם מחזיקים אופנוע מוטוקרוס בנוסף לקטנוע ולרכב? כי זה דבר די יקר למיטב הבנתי. על האופניים שלי על אביזריהם אני מוציא יותר בממוצע חודשי (למשל החודש החלפתי שני צמיגים ב400₪)

Arik85 אוהב/ת את זה.
  18. amit

amit משתמש בכיר

שינו את החוק לפני כמה שנים .
    אני משלם 0 לגן עד 14:00 מוסיף בערך 700 לצהרון עד 16:00.

בת העמק ו-רובי1 אוהבים את זה.
  19. ErezD

ErezD משתמש ותיק

נשוי +3 ילדים ומוציא רק 1200 על אוכל בחודש?
    100 שקל על מים?
    ביטוח לרכב 160 בחודש (זה רק חובה?)
    נשמע משונה אבל בכל מקרה שיהיה בהצלחה רבה. אתה בשביל הנכון ויכול תכלס לצאת לעצמאות כבר עכשיו נראה לי =)

20. Roi

Roi משתמש בכיר

מרשים מאוד, אותי מאוד מעניין איך הצלחת להגיע לכל כך הרבה נכסים מגוונים.
    במה אתה עוסק?

שלי ו-Arik85 אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.