• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שבץ מוחי וקשר למים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים

alright

משתמש רשום
דירוג
2
מחקר שפורסם לאחרונה ב"ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" מצא קשר מדאיג בין נוכחות מיקרו-פלסטיק וננו-פלסטיק ברקמות עורק הצוואר לבין סיכון מוגבר להתקף לב, שבץ מוחי או מוות בטרם עת. מחקר זה אישש ממצאים דומים שנמצאו במחקרים נוספים בשנים האחרונות ושהצביעו על הפוטנציאל המסוכן של מיקרו-פלסטיק בסביבת חיינו.

האם עדיף לחזור לשתות מים מהברז? יותר סולידי זה בטוח.

אני בטוח שבמקרה הזה תמצא מחקרים על נזקי עופרת או מוליכים אחרים בדרך.
הסיפור עם העופרת קיים עשרות שנים, המחקרים על בקבוקי המים מהזמן האחרון לא ניתן להכניס קישור ראה טמקא מהיום

מקור?

אם זה מרגיש לך כמו משהו שקל לך להימנע ממנו, לא לשתות מים מבקבוקי פלסטיק, לך על זה.
אנחנו כבר מזמן לא חיים בסביבה סטרילית, האוויר מזוהם, האוכל לא תמיד הכי בריא, סטרס וכן הלאה.
כל דבר שתוכל להימנע ממנו או להפחית מבלי לפגוע באיכות חייך הוא מבורך

האם עדיף לחזור לשתות מים מהברז? יותר סולידי זה בטוח.
בהתחשב שמטר קוב מים עולה כ-8 שח לעומת בקבוק מים מינרלים של חצי ליטר ב-8 שח.

והיום לא משתמשים בצינורות עופרת כשבונים בתים.

אני שותה מים מהברז מפולטרים בפילטר של בריטה. אבל מיכל גדול של 4 ליטר.

והיום לא משתמשים בצינורות עופרת כשבונים בתים
אף פעם לא השתמשו בצינורות עופרת.
העופרת נובעת מרכיבי פליז בצנרת, מחברים, מודדים.
בארה"ב זה אסור כבר תקופה, שם זה ברונזה ללא עופרת.

במחקר השוו אנשים עם פלאק בקארוטיד עם עוד אנשים עם פלאק בקרוטיד. ז״א אנשים עם מחלה לא עם קבוצת ביקורת בריאה.
הסתכלו על הרכב הפלאק בין כל החולים במחקר (304) ובניהם חילקו ל2 קבוצות. קבוצה עם חלקיקי פלסטיק וקבוצה בלי חלקיקי פלסטיק. יצא בערך 150 בכל קבוצה.
בכל מקרה, בקבוצה של החולים שכבר היה להם פלאק בקארוטיד והפלאק היה עם חלקיקי פלסטיק היה סיכון מוגבר למוות (הם מגדירים את זה כל מוות לא בהכרח מחלת לב או אירוע מוחי אלא ממש כל מוות כולל סרטן כנראה) תוך 34 חודשים.

הכותרת של האבסטרקט
Microplastics and nanoplastics (MNPs) are emerging as a potential risk factor for cardiovascular disease in preclinical studies. Direct evidence that this risk extends to humans is lacking.

לסיכום המחקר מדבר על אנשים חולים לא בטוחה כמה ההשלכות שלו רלוונטיות לכלל האוכלוסיה הבריאה. לא הצלחתי עדין לקרוא את כל המאמר אז אני לא יודעת אם מתיחסים למקור הפלסטיק והאם מדובר רק על בקבוקי פלסטיק או על מקורות זיהום נוספים.

העופרת נובעת מרכיבי פליז בצנרת, מחברים, מודדים.
בהתחשב ש-פליז לא מכילה עופרת, לא ברור לי איך היא נוצרת במעבר דרכה.
פלאק בקארוטיד והפלאק היה עם חלקיקי פלסטיק היה סיכון מוגבר למוות (הם מגדירים את זה כל מוות לא בהכרח מחלת לב או אירוע מוחי אלא ממש כל מוות כולל סרטן כנראה) תוך 34 חודשים.
יש התחשבות בגורמי סיכון נוספים? ספורט אקסטרים, סביבת עבודה...?

התחשב ש-פליז לא מכילה עופרת, לא ברור לי איך היא נוצרת במעבר דרכה
לגבי צינורות עופרת צדקת, טעות שלי.
לגבי פליז (BRASS), להבנתי הוא כן מכיל עופרת, זה מה שהופך אותו קל לשיבוב לעומת ברונזה. עברתי לאנגלית בויקי :
"

Lead content[edit]​

To enhance the machinability of brass, lead is often added in concentrations of about 2%. Since lead has a lower melting point than the other constituents of the brass, it tends to migrate towards the grain boundaries in the form of globules as it cools from casting. The pattern the globules form on the surface of the brass increases the available lead surface area which, in turn, affects the degree of leaching. In addition, cutting operations can smear the lead globules over the surface. These effects can lead to significant lead leaching from brasses of comparatively low lead content."

כנ"ל, אני מניח שאתה מודע לכך שהבריטה משפרת את הטעם ותו-לא. היא לא מפחיתה מזהמים או חיידקים.
על בסיס מה?
יש שם מסנן, שמסנן מזהמים.

השאלה איך אתה מגדיר מזהמים, בכל מקרה מהאתר של בריטה.
אמל"ק -
הפחתת טעם כלור.
ריכוך והפחתת קשיות המים.
שיפור טעם המים..
עוזר לסנן מתכות כמו עופרת ונחושת

Why use BRITA filtered water?
For over 50 years, BRITA is world famous for water filter jugs and water optimisation. Australian household water from the tap is compliant and safe, but may contain chlorine, heavy metals and other sediments which can affect water taste, smell and clarity.
BRITA water filters are designed to:
• Reduce free and bound chlorine content if present.
• Reducing carbonate hardness and act as a “water softener” where hard water is present.
• Help filter out metals such as lead and copper which may be found from dirty or damaged mains.

אתה מעדיף לסמוך על חברות שמוכרות מים מינרלים?
על חברות ישראליות בכלל לא (וזה גם נורא איך שהן הרסו את הטבע בשביל חמדנות, לא אעודד את זה).
אני שותה מים מיובאים.

Back
למעלה