• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שבץ מוחי וקשר למים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים

המים בישראל ראויים לשתיה, עד כמה שידוע לי.
לא טענתי אחרת.
וגם אני לא חסיד של בקבוקי שתייה שותה מים מהברז בדיוק כמוך.
לבריטה מבחינתי יש אפקט פסיכולוגי, והטעם של המים לאחר הסינון לפחות לדעתי, טוב יותר.

אני שותה מים מהברז מפולטרים בפילטר של בריטה. אבל מיכל גדול של 4 ליטר.
1. בריטה לא מפלטרת מיקרו פלסטיק ברמות של פחות מ-10 מיקרון.
2. מיכל של מים גם עשוי מפלסטיק
3. גוף של מסנן עשוי פלסטיק
כמו שכבתבו פה גם צנרת עד הברז היא מפלסטיק

נערך לאחרונה ב:
נכון להיום כל מי שגר בעיר אין לו סיכוי להימנע ממיקרו פלסטיק שחודר לתוך הדם שלו.
מחקרים על כמות המיקרו פלסטיק בדם קיימים כבר כמה שנים, מצב יותר גרוע בפלזמה (דם).

לדעתי חוץ מלחכות להמלצות של מחקרים אפשר להקטין חשיפה לפלסטיק במיוחד באוכל\שתיה חמה.
לא לשתות שתיה, במיוחד חמה, מכוסות פלסטיק חד פעמיות, לא לשים אוכל חם בפלסטיק , לא להשתמש בסכו"ם חד פעמי במיוחד באוכל\שתיה חמה וכו'

יש סוגי פלסטיקים. מדובר יותר על פלסטיק בחד"פ ובבקבוקים.
ברור שאי אפשר להמנע לגמרי.
יש המון סוגים של פלסטיק ויקרים ואינרטיים אבל לא בבריטה.
דוגמא כל הסידרה של PFA שבא אחרי PTFE הידוע.
אם אותם ישתמשו בבריטה היא תעלה פי כמה וכמה.

ועדיין לא ראיתי בדיקות וסטנדרטים בתעשיית המזון שלוקחים בחשבון חלקיקים של פלסטיק בגדלים של מיקרונים.
במפעלי ייצור רציניים משתמשים יותר בנירוסטה מינימום 304 וגם 316 ... לפעמים גם ב-PTFE

מספיק להיסתכל על כל האריזות של תעשיית חלב (ולא רק) כמעט הכל פלסטיק ולא באיכות גבוה

@fizban אפשר להגיב לכמה תגובות בתגובה אחת.
לדוגמה

כמות המשתתפים קטנה אבל זה רק התחלה יבואו עוד מחקרים
פה
יש סוגי פלסטיקים. מדובר יותר על פלסטיק בחד"פ ובבקבוקים.
ברור שאי אפשר להמנע לגמרי.
כאן
גם החברות האלו לא בדיוק מלאכיות, בתכלס.
וגם שם

להגיב לכמה תגובות בתגובה אחת.
תודה. אני יודע זאת (ראה תגובות אחרות שלי בשרשורים).
פה הגבתי עוד תגובה אחרי דקה והתעצלתי לערוך. :)

יש התחשבות בגורמי סיכון נוספים? ספורט אקסטרים, סביבת עבודה...?
מאוד יכול להיות שיש תחלואה נלוות כי מדובר על אנשים חולים (לא לכל אחד יש פלאק בקרטידים ואני מזכירה שכל משתתפי המחקר היו עם פלאק). בדרך כלל מסתכלים על גורמי סיכון כמו עישון, סכרת, יתר לחץ דם,משקל ומחלות לב ופחות על סגנון חיים (וזה חבל מאוד).

בנוסף לא ראיתי שמצויין שהמקור לחלקיקי הפלסטיק הינו מי שתיה ולמעשה לא ברור מה המקור של הפלסטיק. אולי בקבוקים אולי צינורות אולי מי השקייה של שדרות שחדרו ליבול אולי שימוש של פלסטיק במיקרו. אין שום דרך לדעת שזה דווקא ממי שתיה שצורכים בבקבוקים.

המחקר נעשה באיטליה שהיא כן מדינה מערבית עם פיקוח תעשייתי. מחקר מעניין מאוד. יהיה עוד יותר מעניין אם יעשו את אותו ניסוי עוד 5 או 10 שנים וישוו את כמות חלקיקי הפלסטיק. או אם יעשו מחקר כזה במדינת עולם שלישי עם זיהום סביבתי גבוה.

nih.gov/news-events/nih-research-matters/plastic-particles-bottled-water
cnn.com/2024/01/08/health/bottled-water-nanoplastics-study-wellness/index.html
medicalnewstoday.com/articles/are-plastic-particles-in-bottled-water-harmful-to-health
medicalnewstoday.com/articles/parkinsons-dementia-how-nanoplatics-affect-protein-in-brain

דוגמה למאיפה פלסטיק מגיע - עכשיו אכלתי לחם עם משהו ומצאתי אצלי בפה חתיכה מעטיפת הפלסטיק של הלחם(לחם ארוז מהסופר). רוב מה שאנחנו אוכלים נארז בעטיפות פלסטיק לכל אורך שרשרת האספקה. חלק מהפלסטיק הזה מתערבב עם האוכל ואנחנו אוכלים אותו.

Back
למעלה