• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעש מהסביבה. האם אני הבעיה?

למרות סיכוי למקרים שונים, בממוצע אני מניח שבמקומות כאלה יש פחות רעש מערים.
מהנסיון שלי, אין פחות רעש. יש זיהום רעש אחר.

אגב, אם לא היתה אכיפה (רעש ב-5 בבוקר, עסק באזור מגורים/חקלאי), מה אמרו הרשויות בשלב הבא בהיררכייה?
מה אמרו ? ״לא חוקי, נכון. אז מה , כולם עושים את זה, נסגור את כולם ? ״. זו בערך התגובה, וזה דרך אגב כולל פסיקה של בית משפט שה עסק לא חוקי.

ממליץ למנוע כניסת אוויר לחדר או לבית בכלל.
ניתן להגדיל את האיטום ע"י פסי איטום לדלתות ולחלונות.

די מעיק להסתגר בבית אטום. ולפעמים גם רוצים להיות בחצר.

ממליץ למנוע כניסת אוויר לחדר או לבית בכלל.
ניתן להגדיל את האיטום ע"י פסי איטום לדלתות ולחלונות.
אני מניח שזה גורר מזגן דולק 24\7? אחרת, עובש וריחות רעים יחגגו, מה שגורר נזק בריאותי לטווח ארוך...
אני סוגר את כל החלונות בבית רוב היום בגלל רעש מציק מהסביבה ואני לא תמיד עם מזגן, ושמתי לב שכבר יש לפעמים ריח של ״חוסר אוורור״, לכן אני משתדל להדליק מזגן או להשים מוזיקה עם חלון פתוח כדי למסך את הרעש מבחוץ

אני סוגר את כל החלונות בבית רוב היום בגלל רעש מציק מהסביבה
אצלי החלונות פתוחים.
רעש מגן הילדים, רעש אוטובוסים, רעש מכוניות זבל ב 6 בבוקר, הכול עובר ליד האוזן.
אני לא מבין, רעש סביבתי קבוע עם הזמן מנוטרל ע"י המוח למשל מזגן, אפילו טמבלוויזיה שדולקת עד 3 לפנות בוקר.
כן, מכיר אנשים שישנים עם אטמי אוזניים כולל הבת שלי כד שהבינה שהכול בראש...

אם רעש מפריע לך, אתה פשוט חי במדינה הלא נכונה. אני לא הייתי בעוד מקום בו אנשים כל כך אוהבים רעש כמו ישראל, כל ארוע כאן חייב להיות רועש, כל אינטרקציה חייבת להיות קולנית. אנשים כאן חייבים רעש ואם אין להם, הם לא מפסיקים לדבר. אם אתה מעיר, אז אתה נחשב חצי משוגע.

אצלי החלונות פתוחים.
אני לא מבין, רעש סביבתי קבוע עם הזמן מנוטרל ע"י המוח למשל מזגן, אפילו טמבלוויזיה שדולקת עד 3 לפנות בוקר.
כן, מכיר אנשים שישנים עם אטמי אוזניים כולל הבת שלי כד שהבינה שהכול בראש...
לאנשים שונים יש רגישויות שונות.

אני חושב שמדובר על רעשים סטטיים יותר כמו מזגן, מאוורר וכו׳, פחות על רעש כמו צרחות ובכי צורם של ילדים...למשל אני לפעמים מדליק מאורר או שם רעש לבן כדי לא לשמוע את הרעשים המעצבנים מבחוץ

ואפילו לאותם אנשים בתקופות שונות בחייהם.
בול, פעם לא היה אכפת לי...מאז הקורונה משהו השתנה, אני לא סובל רעשים....אני חושב אבל שלאט לאט זה עובר לי, לפחות מקווה :)

לאנשים שונים יש רגישויות שונות.
יש גם הבדלים בסוגי הרעש, ושאלה של עוצמה ובאיזה תדירות (כמות) זה קורה. קשה להשוות בלי לדייק במה שמשווים, וקשה לתאר רעש בע"פ. אולי צריך להיות נוכח.

הדברים ש-yossik הזכיר לא ממש מטרידים אותי. אולי זו גם שאלה כמות: קצת ילדים לא מפריע. אבל אם גן ילדים אומר צווחות חצי יום, אולי כן, אבל לא ניסיתי. אוטובוסים, אם התדירות נמוכה, לא נורא. משאית זבל פעם בכמה ימים, לא נורא.

אבל כן מטריד: כביש שמרעיש ברמה משתנה, אך תמיד מובחנת, 24 שעות ביממה. או אופנועים עם אגזוזים רועשים שנוסעים ב-180 קמ"ש, לפעמים בקבוצות, הלוך חזור, כולל ב-1, 2, 3 בלילה. מפוחי עלים (מה שמטריד גם מסיבות אחרות). ועוד.

נערך לאחרונה ב:
אבל אם גן ילדים אומר צווחות חצי יום
לפני כמה שנים לנו במשך כשבוע באכסניה בעיירה ביוון, כאשר ממול היה גן ילדים.
בשבע-שמונה בבוקר היו מגיעים הילדים, יוצאים עם הוריהם בשקט מהרכב, נכנסים לגן - ולא שמענו ציוץ אחד במשך הבוקר. אני זוכרת שזה ממש סיקרן אותנו וניסינו להבין אם בכלל יש חצר (יש) או שאולי המבנה בנוי לאיטום קולות החוצה. מה שבטוח, ילדים (ומבוגרים) שקטים זה דבר נפוץ באירופה.

מה שבטוח, ילדים (ומבוגרים) שקטים זה דבר נפוץ באירופה.
פעם כשהתארח אצלי מישהו מאירופה, הוא שאל למה השכנים רבים.
הסברתי לו שהם לא רבים, ככה פשוט מדברים בישראל.

ילדים (ומבוגרים) שקטים זה דבר נפוץ באירופה
לא יודע מה קורה בכל מדינה, אבל לא נראה שזה ייחודי לישראל (למשל, כתבה שטחית מקרית באנגלית, נראה שמאזור ארה"ב/קנדה).

באכסניה בעיירה ביוון
זה מפתיע. חשבתי שיוון נחשבת לדומה באופי (הים תיכוני) לישראל.

זה מפתיע. חשבתי שיוון נחשבת לדומה באופי (הים תיכוני) לישראל.
אז עוד הפתעה בשבילך:
בכפרים דרוזים וערבים בארץ גם יש ילדים שקטים. המשותף הוא יותר חינוך מצד ההורים ופחות התפעלות מ"הנסיכים".

מישהו ראה איך נראות מצלמות הרעש בת"א, פ"ת, או מקומות אחרים?
כתבה לגבי ת"א מדברת על חברה ישראלית כלשהי, אבל לא ברור לי אם הציוד הוא ממש שלה. אין תמונה של המצלמה. בכתבה לגבי פ"ת סתם צילום מחו"ל.

נתקלתי בדגם בתכנון עצמי של ארגון צרפתי ללא מטרות רווח שבשימוש בפריז. שילוב של 3-4 מיקרופונים כיווניים ומצלמה או שתיים כדי למקם את הרעש במרחב.
נראה מעניין (מקורות אחרים מראים תצוגה שונה קצת):
medusa-operation-bruitparif@1400x1050-696x522.jpg

צפירות זה ממש מעצבן.
לא הבנתי למה למשאיות יש צופרים חזקים יותר. כאילו שצופר רגיל לא גם כך חזק הרבה יותר מרעש של משאית.

אין כמו כל העצבנים שצופרים, כולל משאיות, בגלל שמישהו לא התחיל לזוז ברמזור מספיק מהר לטעמם.
מצד אחד אני לא אוהב מצלמות בכל מקום ציבורי. מצד שני... אולי מצלמות רעש הן אידיאליות לצמתים ליד אזורי מגורים?
לשמור רק תמונות או וידאו של מקרי רעש, וגם את זה למחוק אחרי הטיפול.

נערך לאחרונה ב:
אין כמו כל העצבנים שצופרים, כולל משאיות, בגלל שמישהו לא התחיל לזוז ברמזור מספיק מהר לטעמם.
לא הרבה יודעים את זה, אבל יחידת הזמן הקצרה ביותר הוא בין הרגע שהאור הכתום ברמזור נדלק עד לרגע שצופרים לך לנסוע

@Meni Adam
אולי אצלך מהירים. אצלי לוקח לפחות 5.39e-41 שניות.

אגב, רעיון קטן לשינוי תקינה: צופרים לא יוכלו לפעול במהירות 0.
זה לא יפתור את הבעיה, אבל יקטין אותה קצת, כולל צופרי הלקרוא למישהו לצאת מהבית.

נערך לאחרונה ב:
@Meni Adam
אולי אצלך מהירים. אצלי לוקח לפחות 5.39e-41 שניות.

אגב, רעיון קטן לשינוי תקינה: צופרים לא יוכלו לפעול במהירות 0.
זה לא יפתור את הבעיה, אבל יקטין אותה קצת, כולל צופרי הלקרוא למישהו לצאת מהבית.
דבר עם אלה שנוסעים רוורס עלי. ובלי צפצוף אכלת אותה.

המחשבה שלי היא שבשל הסמארטפון אנשים נעשו יותר מרוכזים בעצמם ומכורים ופחות מרוכזים לסביבה ולרעשים מהסביבה. תוסיף לזה את השילוב של קצב גידול אוכלוסייה מעריכי פלוס רעש מבנייה של נדלן שנמשך לאורך כל ימות השנה.

מה נקבל? רבע מהאוכלוסייה(מחברי קופ"ח כללית) לוקחת כדורים פסיכיאטריים. זה נראה לך הגיוני?!

כנראה שאנשים באמת השתגעו(במיוחד מאז תקופת הקורונה)..

רגישות לרעשים נקראת מיזופניה, אבל נראה לי שהיא כמעט בלתי נמנעת בשנים הקרובות..

אולי אולי אולי... החכמים שבינינו יעזרו באטמי אזניים ובטלפון טיפש?

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה