• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוב בכנסת - תרגעו חילונים. תרגעו...

מצב
הנושא נעול.
אני לא נעלב, אין לי שום דבר עם נגד גוש השינוי, לראיה אני מצביע למפלגה המרכיבה אותו.
אני סתם נגד תגובות רדודות וסיסמאתיות כמו שלך שלא מקדמות את הדיון.
מה מטרת הדיון?

אתה יודע דיקטטורה יכולה לעשות לי כל כך הרבה דברים, הרבה מעבר לסנקציה פיננסית כזו או אחרת.

אני כן חושב שכסף בחול זה עוד שכבת הגנה ויהיה יותר קשה לרשויות להגיע אליו.
נראה לי שמי שבאמת רוצה להגן על נכסיו צריך לנתק תושבות או לבחון תכנונים כמו נאמנות וכו', אין לי מושג בזה. אני גם חושש ונראה שבקרוב אחליט אם לרדת מהארץ, אני רק ממתין שמצב המגורים שלי יתבהר.

זה לא משנה אם אתה עדיין תושב.
בטח שמשנה כי אם יעשו מס על הוצאת כספים מהארץ וזה מאוד הגיוני שיעשו אז תהיה בעיה להוציא. מעבר לכך תראה מה קורה בלבנון - מי ששם כספים בחו"ל ניצל ומי שלא לא יכןל אפילו להוציא את הכסף שלו מהבנק שגם הוא כבר לא שווה הרבה.
אתה מדבר על מס רכוש באופן כללי ואת זה גם יכולים לעשות על כל אזרח (כמו בארצות הברית) ולא רק תושב.

אם תסתכל אפילו על איראן כדוגמא למדינה דתית אז לא מונעים מאנשים לעבור או להגר אלא אם פגעו בחוקי המדינה איכשהו.
לא תהיה דיקטטורה שיורידו את מסך הברזל ולא תוכל לצאת. לכל היותר התדרדרות איטית ורצון למשוך כסף מהאנשים העבודה לטובת אלו שלא עובדים. אז יעשו חוקים כאלו ואחרים שיקחו ממך יותר כסף או להבדיל חוקים דתיים למי שחי פה. לעבור תוכל בכל מקרה

הנכדים שלכם יגידו לנו תודה על כך
השאלה אם עוד יהיו רופאים שיבדקו וינסו למנוע את כל הבעיות הגנטיות שיתפתחו ויתחזקו ממאגר גנים מצומצם.
אבל בשאר הוא צודק. שאף אחד לא יהיה מופתע.
כל מי שקצת הקשיב בחודשים האחרונים, יודע שהחזון של הגוש הוא כמו בשיר - 4 מפלגות, 3 רבנים שני גפני ודרעי ואחד אלוהינו ראש הממשלה שמש העמים, הם אלו שימנו שרים, כל חברי הכנסת יסורו למרותם, כל השופטים ימונו על ידם וכל גורם אחר שעלול לחשוב אחרת מהם (מבקר המדינה, יועמ"ש וכד') יהיה מינוי אישי שלהם או ינוטרל מסמכויות.
החרדים והחרדלים בזים לדמוקרטיה ליברלית. כך גם חלק גדול מחברי הכנסת של הליכוד. מי שלא רואה זאת, משקר לעצמו.

אם תסתכל אפילו על איראן כדוגמא למדינה דתית אז לא מונעים מאנשים לעבור או להגר אלא אם פגעו בחוקי המדינה איכשהו.
הבחינה היא לא מה קורה עכשיו באיראן, אחרי 40 שנה של שלטון האייתולות, אלא מה קרה במהלך ההפיכה של 1979, ומה קורה נניח עכשיו ברוסיה, או מה קרה בתורכיה כשאראדואן מנע נסיון הפיכה.

אתה תוכל לעבור, אבל כאמור יהיו מיסי יציאה אם וכאשר העניין יגיע למאסה קריטית של עוזבים (ולא בטוח שיגיע).

וכמו שאמרתי, אין מבול, אין פעמון גדול שמבשר על מות הדמוקרטיה, סתם, בהדרגה, באיטיות - היא תיעלם:

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי מה הקטע עם הספריה.
מדובר בשכונת פרדס כץ, בעבר שכונת עוני חילונית, וכיום חרדית כמעט לגמרי, למה שזה לא ישתקף באופי השירותים שהעירייה נותנת?
כלומר, אם העירייה היתה סוגרת (או לא פותחת מלכתחילה) את הספריה לפני 20 שנה, אני מבין את הבעייתיות, אבל זהו שזה לא מה שקרה. להיפך.
אבל כנראה שYNET צריך לשווק את מנת הרעל היומית

אתה יודע במקרה אם היו לספריה מנויים שהיו מגיעים? כי אם כן - כלומר שהיו קליינטים לספרים.
שאלה...
כשחרדים מגיעים ו"מחרדים" שכונה, מישהו מפריע להם לפתוח כיתות? או שהם דורשים כיתות, מקווה, בית כנסת שמתאים להם.
אל תענה.
אני ואתה יודעים את התשובה.
וגם כיום "חרדית כמעט לגמרי" - כלומר, יש עדיין כמה שלא והנה עוד מסמר בארון שנקרא "שכונת עוני חילונית".
הוא שאמרתי - מתי תרגיש את המים רותחים - שיטת הסלאמי לתפארת.
מניח שלא יפריע לך אם אנשים שכבר יותר מ-20 שנה בארץ יהפכו פתאום ל-"לא יהודים" כי הגיעו לפה תחת "סעיף נכד".
מניח שזה כיף להיות "חמורו של משיח"

לא הבנתי מה הקטע עם הספריה.
מדובר בשכונת פרדס כץ, בעבר שכונת עוני חילונית, וכיום חרדית כמעט לגמרי, למה שזה לא ישתקף באופי השירותים שהעירייה נותנת?
כלומר, אם העירייה היתה סוגרת (או לא פותחת מלכתחילה) את הספריה לפני 20 שנה, אני מבין את הבעייתיות, אבל זהו שזה לא מה שקרה. להיפך.
אבל כנראה שYNET צריך לשווק את מנת הרעל היומית
אני אסביר לך. בבני ברק יהיו 0. אני חוזר 0. ספריות לקהל לא חרדי. אתה יודע, היכן שאפשר לקרוא ספרים לא מצונזרים או איזה ספר מדע בדיוני. עכשיו העיר כמו שציינת, היא חרדית כמעט לגמרי (דרך אגב מעניין מהיכן ממנים אותה כאשר רוב העיר בעצם משלמים ארנונה מינימלית ואין תעשיה שם) כלומר חיים שם עוד כמה מסכנים חילונים (לא יודע למה, אבל הם שם). להם לא מגיע ספריה אחת בכל העיר ?

ועוד משהוא מ 2006. חילונים בבני-ברק לאו"ם: הכירו בנו כפליטים. ענק.

נערך לאחרונה ב:
פגעו בחוקי המדינה זה מושג גמיש שיכול להתהפך עליך מהיום למחר אם לא שילמת מספיק שוחד או סתם לא באת למישהו טוב בעיין, ובהצלחה עם בתי המשפט.
נשים בכלל לא יכולות לצאת בלי הבעלים שלהן (האבא או הבעל)

מה הקטע של הדיונים האלה? הדבר היחידי שאפשר ללמוד, זה שחברי הפורום מגיעים מרקע דומה ואין ייצוג למצביעי הממשלה הנוכחית בפורום שזה דיי עצוב.

מה הקטע של הדיונים האלה? הדבר היחידי שאפשר ללמוד, זה שחברי הפורום מגיעים מרקע דומה ואין ייצוג למצביעי הממשלה הנוכחית בפורום שזה דיי עצוב.
אין מטרה. פשוט משעשע.
ודרך אגב כמעט כל מה שנכתב כאן הוצהר בתקשורת לפני ואחרי הבחירות על ידי חברי הקואליציה החדשה. ויהיה אפשרי לאחר חוק ההתגברות במתכונת שרוצים להעביר.

כנל, חוץ מהוצאת קיטור אני לא מבין מה הדיונים האלה תורמים.
למעט 2 משתמשים חרדים כאן בפורום כולם באותה הדעה.

ובלי קשר לממשלה החדשה.

למי יש ילדים בבית ספר ? התוכנית החדשה ללימודי אזרחות

נושאים מרכזיים בתוכנית החדשה​

• נאמנות למדינה
  • ציות לחוקים
  • היבטים יהודיים
  • האבות המייסדים של הציונות

נושאים שצומצמו​

• ריסון הכוח השלטוני
  • קיומם של פלסטינים נטולי זכויות
  • אי-שוויון כלכלי וחברתי
  • זכויות אדם ואזרח

הדיון כאן נוגע למרבית הנושאים הנדונים בפורום - שוק ההון,, נדל"ן, הגירה ועוד.

זה שחברי הפורום מגיעים מרקע דומה ואין ייצוג למצביעי הממשלה הנוכחית בפורום שזה דיי עצוב
עכשיו תשאל את עצמך למה זה
כלומר - למה שיהיה נניח כזה אובר-ייצוג למתנגדי הממשלה בפורום של אנשים אינטיגלנטיים ללא גוון פוליטי.

• האבות המייסדים של הציונות

הרצל אכן מתהפך בקברו. במיוחד אם מישהו קרא במקרה את הספר שלו שעוסק בדיוק בזוועה שאנחנו נתקלים בה כעת. אזכיר (מתוך הערך "אלטנוילנד").

1668361856289.png

החרדים עושים לדעתי טעות.. כמו שזה התהפך עליהם ב2003 עם ה"גזרות" אחרי שהגדילו את קצבאות הילדים בכמות אדירה.
הולכים עכשיו עם חזה נפוח אחרי נצחון, למה לא? שיגדילו גם את הקצבאות ל10,000 שקלים בחודש ואז נראה את הזעם הציבורי שיופנה אליהם.

מיום ליום השנאה אליהם גוברת וזה חבל, כי הדור הצעיר של החרדים (לפחות חלקם) משתנה והוא לא כמו הדור של פעם.. רוצים להשתלב רוצים לעבוד.. נוטים יותר ימינה

וכמו שאמרתי, אין מבול, אין פעמון גדול שמבשר על מות הדמוקרטיה, סתם, בהדרגה, באיטיות - היא תיעלם:
הדמוקרטיה תמות ברגע שיכפפו את בג״ץ לקואליציה. אפשר לדבר עד מחר שלבג״ץ יש יותר מדי כח וצריך לרסן אותו אבל ברגע שרוב קואליציוני פשוט שולט בכנסת, בממשלה ובבגץ זה כבר לא דמוקרטיה. קצת תבלין של מינוי שופטים פוליטיים, ושומרי סף שהם מינוי אמון ונעפיל מהר במדד השחיתות.

מה שכן - רוב האזרחים לא יושפעו באופן חד ומיידי. פה נעצר משהו שכתב משהו, שם מפקיעים קרקע לטובת ישיבה, הביטוחים הרפואיים יעלו , מי שצריך MRI יסע לבני ברק או לירושליים, ילדים ילכו למערכת חינוך פרטית, החקלאות הגוססת תעלם - ירקות יגיעו מהשטחים פירות ייובאו - אם לא יהיה חרם עולמי על ישראל - לאט.

אתה יודע דיקטטורה יכולה לעשות לי כל כך הרבה דברים, הרבה מעבר לסנקציה פיננסית כזו או אחרת.

אני כן חושב שכסף בחול זה עוד שכבת הגנה ויהיה יותר קשה לרשויות להגיע אליו.
נראה שאתה לא מכיר את החוקים שקיימים כבר היום.
לפי החוק היום (בלי דיקטטורה ואפילו לפני שהממשלה החדשה נכנסה), מיקום הכספים לא רלונטי.
את המס אתה חייב לשלם ברגע ניתוק התושבות (או לבקש דחיה לשלב מכירת הנכסים).

המעקב ויכולת הרשויות "להגיע אל הכסף" קיימים כבר היום מתוקף הסכמים בין מדינות.

ההגנה היחידה היא ניתוק תושבות כבר היום (וגם זה לא בטוח שיעזור, במקרה של "דיקטטורה")

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה