• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קפיטליזם - שחיתות - על מחדלי בואינג ועל מחדל הMRI

de rore:

לא מאשים אף אחד. למה אנשים פה אוהבים לסובב את הדברים שלי? ההפך, אמרתי שזה מקובל לגמרי שיש כאן שיקולים של הכנסה כי האתר המצוין הזה צריך להישאר באוויר איכשהו. מקובל ומובן.

de rore:

לא מאשים אף אחד. למה אנשים פה אוהבים לסובב את הדברים שלי? ההפך, אמרתי שזה מקובל לגמרי שיש כאן שיקולים של הכנסה כי האתר המצוין הזה צריך להישאר באוויר איכשהו. מקובל ומובן.
ואני אומר לך שלמודרטורים אין שום שיקול כזה.

לעניין של הMRI עצמו - מה שנרשם ע"י פות"ש נכון ויש על זה פרסום של משרד הבריאות:
https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/Recall_drugs/DocLib1/gadolinium.pdf
משרד הבריאות מעוניין לעדכן את הצוות הרפואי במידע אודות הצטברות gadolinium במוח לאחר מספר הזרקות של תכשירי gadolinium ,ללא עדות לתופעות לוואי, המיוחסות להצטברות זו. הודעה זו נועדה ליידע את הצוות הרפואי ולהדגיש הנחיות לשימוש מושכל בתכשירי gadolinium בבדיקות MRI. להלן עיקרי הדברים: הנחיות לצוות הרפואי:  יש להשתמש בתכשירי gadolinium רק כאשר אין אפשרות לקבל את המידע האבחנתי מביצוע בדיקה ללא חומרי הדמיה.  יש להשתמש במינון הנמוך האפשרי לקבלת הדמיה מספקת לאבחנה.  יש להעריך את הסיכון מול התועלת שבהזרקות חוזרות של תכשירי gadolinium ובבחירת התכשיר בכל מטופל, תוך נקיטת משנה זהירות בילדים, נשים הרות ומטופלים בעלי תפקוד כלייתי לקוי.
מועתק מהפרסום...
מישהו מכם בדק כמה זמן לוקח לקבל תור MRI?
שאתם מוכנים לקחת סיכון לסריקה בלי חומר, לגלות שלא רואים מספיק ברור ואז לקבוע תור נוסף?
יש אנשים שימותו בזמן ההמתנה.

אז בין למות עכשיו מ-סרטן/גידול לבין אולי יקרה לי משהו עוד 20 שנה כתוצאה מהחומר המדובר... אני אקח עוד 20 שנה.

ברגע שמישהו בכוונה לא חושף ידע שהוא יודע שיגרום למקבל שירות לא לקחת את השירות ולשלם לו כסף זה פשע אנושי שצריך לשבת עליו בכלא, לא שונה מהריגה בחלק מהמקרים(בוינג דוגמה טובה מאוד)
איך לקחת את המשפט שלי לגבי הרצון להשתכר ל-הריגה בכוונה תחילה?
קופת החולים רואה מקרה של - סריקה ראשונה שאולי תצא טוב ואז סריקה נוספת (זמן וכסף) או סריקה אחת עם חומר.
ואז סריקה עם חומר X שידוע כי אחרי מספר מקרים מתחיל להצטבר (בלי אינדיקציה לתופעת לוואי) או חומר Y שעדיין לא ידוע לגביו (לך תדע מה יגלו עוד 20 שנה)
אהה... חומר X עולה 1/10 (ניחוש בלבד) מחומר Y.

מעניין אם לאחד מהילדים שלכם חלילה היה צריך לעבור בדיקת mri והיו מזריקים לו את הרעל המתכתי הזה לורידים, אם עדיין הייתם מדברים ככה (כמובן שלא - רחוק מהעין רחוק מהלב.)
אחותי עברה בזמנו סריקת MRI, היתה צריכה לשתות חומר לכבוד הבדיקה.
רק כדי לשבור לך את הטיעון.

c881-
האמת שלא שברת .. גדוליניום לא שותים, הוא נכנס רק דרך הזרקה לוריד. כנראה קיבלה חומר אחר.

סבבה.
מניח שהחומר לפני היה עם בעיות משלו ולכן עברו לגדוליניום.

תמיד מצחיק אותי אנשים שמתעלמים שבכל מדינה ומקום שהתמריצים בהן לא היו כסף, ספירת הגופות של האזרחים הגיעה לעשרות מיליונים אם לא מאות.
אותם אנשים מוצאים מקרה שלצערנו גבה חייהם של 500 אנשים, אבל התפרסם בכל העולם, החברה הטועה ספגה הפסדים אדירים במחיר מניה ובביטול טיסות, וזה הטיעון הכי טוב שלהם נגד קפיטליזם.

איך לקחת את המשפט שלי לגבי הרצון להשתכר ל-הריגה בכוונה תחילה?
קופת החולים רואה מקרה של - סריקה ראשונה שאולי תצא טוב ואז סריקה נוספת (זמן וכסף) או סריקה אחת עם חומר.
ואז סריקה עם חומר X שידוע כי אחרי מספר מקרים מתחיל להצטבר (בלי אינדיקציה לתופעת לוואי) או חומר Y שעדיין לא ידוע לגביו (לך תדע מה יגלו עוד 20 שנה)
אהה... חומר X עולה 1/10 (ניחוש בלבד) מחומר Y.
ברור שאני לא מתכוון לקופת החולים במיוחד לא לרופאים ולאחיות שמקבלים דף הנחיות מה לעשות מתי ורק מנסים לעשות את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר, אף פעם אי אפשר להגיד שאם במאקרו הממשלה מושחטת אז כל המיקרו שלה גם ומשתפים פעולה, הרבה מהם פשוט pawns במשחק הגדול של הממשלה.
התכוונתי לחוקרים מטעם החברות תרופות שהFDA הביא להם לבדוק ולא עשה שיחזור בדיקות משלו(למען האמת לא בדקתי את הטענה הזאת שלו ויכול להיות שהיא בכלל שטויות) ובכך הביאו לחתול לשמור על השמנת וברור שהמדענים יקבלו הוראות מלמעלה בחברה למקסם רווחים יכול להיות גם על חשבון חיי אדם והסכנה, לא חסר בהיסטוריה מקרים כאלו שהתעלמו מסיכונים ולא בדקו אותם כי זה יותר יעיל כלכלית להם לסובב את הראש לצד ולהתעלם, וכמו שאם אתה עד לרצח ולא מדווח עליו אתה שותף לעבירה, ככה גם פה.

מה הבעיה לעשות ניסוי פשוט ולבדוק לפני שאני משווק את החומר , כמה ממנו מתגלה בשתן של העכבר?

יש דברים שקשה למדוד, יש דברים שבהם שגיאת המדידה היא גבוהה, יש מקרי קצה שאתה לא יכול לתכנן עבורם ניסוי במעבדה ויש מקרי קצה שאתה בכלל לא מדמיין שיכולים לקרות (ולכן אין דרך לבדוק אותם).

יש הרבה בעיות, טונות של בעיות, מנסים להתגבר על מה שאפשר באמצעות המדע, אי אפשר להתגבר על הכל.
הנייר סובל הכל, אבל כשבאים לעשות ניסוי בעולם האמיתי - הדברים הם מאוד מורכבים ומאוד מסובכים, וככאלו - נתונים לשגיאות וטעויות.

אם יש לך הוכחות/עדויות טובות לכוונות זדון, אנא הצג אותן, כי מה שיש לך זה לא יותר מטענות של אדם שלא מבין מה זה מחקר מדעי, זה לא רציני.

אבל ההנהלה החליטה משום מה להגביל אותי ולא נותנים לי להביא מקורות.
אף אחד לא החליט נגדך להגביל אותך אקטיבית, זאת מדיניות אוטומטית גורפת שהודעות ממשתמשים חדשים ממתינות לאישור, זאת גם לא הגבלה אלא בסך הכל עיכוב גם אם הוא קצת מציק.
אמרתי שזה מקובל לגמרי שיש כאן שיקולים של הכנסה כי האתר המצוין הזה צריך להישאר באוויר איכשהו. מקובל ומובן.
חייב להכחיש את הקונספירציה שלך:
- הסולידית כמעט ולא מתערבת בתוכן למעט הפרות של התקנון כמו תוכן שיווקי שפורסם ללא אישורה, בעיקר על ידי משתמשים חדשים וכד' וזה ממש לא מעסיק אותה או מטריד את מנוחתה האם ההודעה שלך כוללת קונספירציות ואיזה, זה פורום אוף טופיק והכל הולך כל עוד תרבות הדיון נשמרת.
- טענת שהבקשה שלך מההנהלה להתערב בשרשור זכתה להתעלמות (לא ממני!) משיקולי טראפיק לאתר,
הרשה לי לגחך, האמן לי אין לי מושג ירוק לגבי המצב הכלכלי של האתר מהן עלויותיו/הכנסותיו, אף אחד לא מתגמל את המודרטורים את הפעילות שלהם והסיבה להתעלמות נובעת מכך שלאנשים - גם מודרטורים - יש עוד עיסוקים בחיים, לא השתכנעתי שזה מצדיק עריכה או מחיקת תוכן, אין שום סיבה שמודרטורים יבזבזו זמן להתעסק עם הודעות שהכותב חזר בו, המדיניות הזו הצליחה לגרום לגולשים לחשוב פעמיים לפני שמפרסמים הודעות (וגם יש גרייס של כמה שעות! לערוך את ההודעות, נראה לי שאתה מנצל אותו לא רע, בהתבסס על כך שציטוטים ממך אינם מופיעים בהודעת המקור)
- גם המשפט על הלייקים לא במקום, לא קיבלתי אותם על מעורבות באי/עריכת תוכן באתר, אלא על הודעות שכתבתי ואשכרה עזרו לאנשים.

ברוך הבא לפורום!
וסליחה אם הייתי קצת תוקפני, לצערי חוש ההומור שלי לא מתחרה בשל @adamshalev . . .

רק אני חושב שיש משהו משעשע בזה שדיון על קונספירציות של ה FDA ותאגידים גדולים גלש בזריזות ובטבעיות לדיון על קונספירציות של הסולידית?

אני יכול לחשוב על די הרבה סיפורים לא טובים גם בישראל וגם בארה"ב. סתם סיפור קטן(או בעצם לא קטן, אבל קטן ביחס לאחרים) שקרה בישראל בשנים האחרונות הוא הסיפור שהיה עם החיסון החדש לצהבת B. די מדהים שזה נעצר בכמה כתבות שוליות וכמעט ולא הגיע לידיעת הציבור, לא נחקר ואף אחד במשרד הבריאות לא עף על זה הביתה או למקום שיותר יתאים לו.
אגב עשו את החיסון הזה לבת שלי בבית חולים כשהיא נולדה. אף אחד אפילו לא שאל אותנו ולא אמר לנו כלום. אחרי המקרה הזה, כל פעם שאני עושה חיסון או הולך עם הבת שלי לעשות לה חיסון, אני מבקש לראות את הבקבוק של החיסון ובודק באינטרנט שמדובר בחיסון מאושר לשימוש ולא בניסוי שעושים עלינו. אם חשבתם שאתם יכולים לסמוך על משרד הבריאות, תחשבו שוב.

נערך לאחרונה ב:
בעולם כזה גם לא הייתי סומך על הבקבוק שיעיד על תכולתו.

@Leo1 עשה טובה...
בלי סיפורי מעשיה ו"ניסויים" של חיסונים.
לבצע היום "ניסוי בחיסון" דורש כל כך הרבה אישורים וועדות שאתה נובח על העץ הלא נכון.
ביחוד, שכל מי שנגד, לא שם את כיסו על הקו ותמיד מוסיף "אין לקחת את דברי כהמלצה רפואית, כל אחד שיחקור ויחליט לעצמו".
רופאים ופרופסורים מחוייבים למה שיוצא מפיהם/מקלדותיהם. הם ישלמו ברשיון שלהם.
לגבי "עובדה" שהמדינה חוקקה חוק לנפגעי פיצויים - שוב, כי אנשים שלוקחים אחריות על מעשיהם מודעים לכך שייתכן ו-1 ל... מישהו עם תסמונת כלשהי יפתח תגובה ל-X ומוכנה לשלם על מה שקרה.
שוב... בניגוד לכל המתקשרים עם מלאכים, קוראים בקפה, מפעילי שרת אסטרלי בטבעות של צדק.

נ.ב.
לגבי "אישורים במדינות אחרות" - אם תרופה לא מופצת בארה"ב היא לא תתגאה בסימון של ה-FDA, כי זה לא השוק שלה והיא לא נדרשת לכך.
ה-FDA הוא שלהם ולא שלנו.
רק בארץ... מכון התקנים יבדוק שמוצר נבדק במדינה אחרת ורק חותם שהוא נושא את החתימה הנכונה.
(לדוגמה קסדות אופנוע)

אני יכול לחשוב על די הרבה סיפורים לא טובים גם בישראל וגם בארה"ב. סתם סיפור קטן(או בעצם לא קטן, אבל קטן ביחס לאחרים) שקרה בישראל בשנים האחרונות הוא הסיפור שהיה עם החיסון החדש לצהבת B. די מדהים שזה נעצר בכמה כתבות שוליות וכמעט ולא הגיע לידיעת הציבור, לא נחקר ואף אחד במשרד הבריאות לא עף על זה הביתה או למקום שיותר יתאים לו.
אגב עשו את החיסון הזה לבת שלי בבית חולים כשהיא נולדה. אף אחד אפילו לא שאל אותנו ולא אמר לנו כלום. אחרי המקרה הזה, כל פעם שאני עושה חיסון או הולך עם הבת שלי לעשות לה חיסון, אני מבקש לראות את הבקבוק של החיסון ובודק באינטרנט שמדובר בחיסון מאושר לשימוש ולא בניסוי שעושים עלינו. אם חשבתם שאתם יכולים לסמוך על משרד הבריאות, תחשבו שוב.
אחריות אישית זה תמיד טוב ותמיד מומלץ להיות צרכן משכיל, מודע ושואל.
אבל דווקא תקלת הסיוואק זו תקלה של הממשלה הישראלית... משרד הבריאות החליט לעשות ניסוי המוני עם החיסון הזה, במחשכים, בלי לפרסם את פרוטוקולי הועדה שאישרה ולאחר שהסיפור התפרסם הם ניסו להשתיק אותו בכל דרך אפשרית.
דווקא הFDA לא אישר את החיסון הזה והחברה לא שיווקה את החיסון בשום מדינה מערבית.
ככה זה כשאין שקיפות ואין מחיר לפאשלות.
עוד נקודה לשוק חופשי.

אגב, מקרים כאלו רק מתדלקים את תיאוריות הקונספירציה ופוגעים במעמד הממסד הרפואי. פשוט ממשלה מפגרת.

אם תרופה לא מופצת בארה"ב היא לא תתגאה בסימון של ה-FDA, כי זה לא השוק שלה והיא לא נדרשת לכך.
ה-FDA הוא שלהם ולא שלנו.

דווקא הFDA לא אישר את החיסון הזה
שוב, אם לא משווקים ל-ארה"ב, לא מחוייבים ב-FDA.

התקלה היתה סדק בבקבוקים במהלך האריזה ובוצע RECALL על כל האצווה.
פורסם בעיתונות איזה אצוות לבדוק... ומצאו שלא קרה כלום.

קצת נוגד את
ולאחר שהסיפור התפרסם הם ניסו להשתיק אותו בכל דרך אפשרית.

פשוט זכרון קצר של האוכלוסיה.
הימים הטובים ההם - של רק לחם שחור וגבינה לבנה במכולת.
הימים הטובים ההם - של בלי לטוס לחו"ל וטלויזיה בשחור - לבן.
הימים הטובים ההם - מגיפות שמוחקות 1/3 מאוכלוסית אירופה (אבעבועות שחורות)... אם מישהו רוצה לדבר על ניסוי בבני אדם בלי פרוטוקולים.

הימים הטובים ההם - של 39 תינוקות מ-1000, מתים לפני גיל שנה (לעומת 5 מ-1,000 כיום)
https://he.wikipedia.org/wiki/תמותת_תינוקות
אני מניח שבסינגפור שירדו מ-61 ל-2, אפילו יותר רוצים לחזור
אולי במלדיביים שירדו -200+ ל-20.

הימים הטובים ההם - של 39 תינוקות מ-1000, מתים לפני גיל שנה (לעומת 5 מ-1,000 כיום)
למה להסתכל דווקא על שנות החמישים בישראל? לפני החיסונים וההגינה תמותת התינוקות היתה בין שליש לחמישית -
"באמצע המאה ה-19 היה שיעור תמותת התינוקות באמריקה 217 לאלף לידות בקרב הלבנים ו-340 לאלף לידות בקרב השחורים."

שוב, אם לא משווקים ל-ארה"ב, לא מחוייבים ב-FDA.

התקלה היתה סדק בבקבוקים במהלך האריזה ובוצע RECALL על כל האצווה.
פורסם בעיתונות איזה אצוות לבדוק... ומצאו שלא קרה כלום.

קצת נוגד את

פשוט זכרון קצר של האוכלוסיה.
הימים הטובים ההם - של רק לחם שחור וגבינה לבנה במכולת.
הימים הטובים ההם - של בלי לטוס לחו"ל וטלויזיה בשחור - לבן.
הימים הטובים ההם - מגיפות שמוחקות 1/3 מאוכלוסית אירופה (אבעבועות שחורות)... אם מישהו רוצה לדבר על ניסוי בבני אדם בלי פרוטוקולים.

https://he.wikipedia.org/wiki/תמותת_תינוקות
אני מניח שבסינגפור שירדו מ-61 ל-2, אפילו יותר רוצים לחזור
אולי במלדיביים שירדו -200+ ל-20.
אתה נובח על העץ הלא נכון.

אני רק הצבעתי על זה שהיה מקרה שבו אולי התנהלו לא כראוי בעניין של בריאות הציבור, ואין במקרה ספציפי לשלול את כל הקפיטליזם או את תמריצי הכסף גם בענייני בריאות.

למה להסתכל דווקא על שנות החמישים בישראל? לפני החיסונים וההגינה תמותת התינוקות היתה בין שליש לחמישית -
"באמצע המאה ה-19 היה שיעור תמותת התינוקות באמריקה 217 לאלף לידות בקרב הלבנים ו-340 לאלף לידות בקרב השחורים."
אני גם יכול ללכת לאיך בוצע הניסוי בחיסון בעבעבועות שחורות ואיך השתמשו בילדים (מיכלי הובלה) של החיסון לארה"ב (העולם החדש)
הלכתי על שנות ה-50 בישראל, כי עדיין ניתן למצוא בסביבה כמה ששרדו מאז השנים המדוברות.
חלק מהם גם זוכרים את האחים ואחיות שלא המשיכו. בלי לטעון שנחטפו.
נכון ש-טיפת חלב היתה לפני קום המדינה, אבל התחילו לבכות על "המדינה המרושעת".

בלי סיפורי מעשיה ו"ניסויים" של חיסונים.
לבצע היום "ניסוי בחיסון" דורש כל כך הרבה אישורים וועדות שאתה נובח על העץ הלא נכון.
טועה ומטעה. לא יודע מאיפה להתחיל אפילו אח יקר ...

תרצה שאספר לך על ניסוי שעשו במיטב בנינו ביחידות עלית בצבא הגנה לישראל ?
[1999-2005 מבלי שאף אחד מהגורמים בצבא אמר ללוחמים שהם שפני ניסוי]

אגב עשו את החיסון הזה לבת שלי בבית חולים כשהיא נולדה. אף אחד אפילו לא שאל אותנו ולא אמר לנו כלום. אחרי המקרה הזה, כל פעם שאני עושה חיסון או הולך עם הבת שלי לעשות לה חיסון, אני מבקש לראות את הבקבוק של החיסון ובודק באינטרנט שמדובר בחיסון מאושר לשימוש ולא בניסוי שעושים עלינו.
אנשים פה לא מחוברים, מבלי לזלזל. אין שום ועדות, הכל פה סמוך על סמוך ושאר ירקות.
תמשיך ככה. ממקור ראשון אתה צודק.
יחידת מגלן טרום יציאה מלבנון 2002. אם תרצה סיפורים שהם לא קונספרציות אבל שווים סרט קולנוע... מוזמן לפרטי.
אהה, בעצם כבר עשו על זה סרט

נושאים דומים

Back
למעלה