• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקודות SL - TP

AM-PM

משתמש רגיל
דירוג
217
למרות היותי משקיע פאסיבי החלטתי מסיבה מסוימת לסחור במניה אחת ספציפית לטווח של כמה חודשים
ע״מ לתת לעניין סוג של גבולות גיזרה חשבתי להשתמש בפקודות (Stop Loss / Take Profit)
ההתלבטות היא בעיקר לגבי המרווח ביניהם ע״מ לאפשר מרווח מסחר ולא לסגור אותו יותר מדי
כ״כ האם יש מגבלת זמן לפקודות האלה או שניתן לקבע אותן עד לביצוע?
אשמח לכל טיפ/הארה לגבי הפקודות האלה

נערך לאחרונה ב:
האם יש מגבלת זמן לפקודות האלה או שניתן לקבע אותן עד לביצוע?
אין מגבלות בעיקרון בפקודת GTC (Good till Canceled) אבל יש לה תוקף של חצי שנה אאל"ט, זה תלוי בברוקר
כל פקודה יכולה להמסר לתקופות ארוכות, כמעט הכל חוץ מפקודות שמתחילות ב Market ( MOC, MOO)

אשמח לכל טיפ/הארה לגבי הפקודות האלה
בעיקרון זאת פקודת לימיט\מרקט ש"נכנסת לפעולה" כאשר מחיר השוק מגיע לנקודה במחיר שבחרת
המטרה של הפקודה הינה להשאיר את הכסף על השולחן עד שמגיע הרגע שהחלטת ש"מיציתי"
זה יכול לקרות כשאתה ברווח ורוצה לקצור אותו כמה שיותר גבוה או בהפסד שאתה רוצה להביא אותו למצב הכי נמוך

בעיקרון, קביעת "קצירת הרווח" הוא לא מה שחשוב
מה שחשוב הוא "ניהול סיכונים" - קצירת רווחים הוא אחד מהם, השני הוא מיזעור סיכונים וניהולם
ניהול סיכון משול לקביעת ההפסד המקובל עליך, נניח שהוא 10%, ה SL שלך ימצא שם
שימור ההון יותר חשוב מהגדלת הון, לכן SL שמים עוד לפני שנכסים לפוזיציה
TP שמים בהתאם ל"מצב רוח" או רצון שלך כלשהו לשמור על מסגרת של אחוזי רווח, יענו, למה אתה "שואף"

כניסה לפוזיציה לטווח קצר מושפעת מהמחיר שנכנסת אליה
לא נכנסים בצעד אחד, מחלקים את הכניסה ל 3-4 רמות מחיר כאשר המחיר ה"רצוי" שלך נוצר מחישוב ממוצע של כולן
נניח שאתה מעוניין להכנס ב 100 ש"ח
המחיר הוא 104 ש"ח
אתה שם 33% על 103, 33% על 100, 33% על 97
ככה אתה מגן על החשיפה שלך במידה והשוק לא מעוניין לנוע לכוונך

באותה המידה אתה מחלק את ה TP, למספר יציאות ברמות מחיר שונות
ככה שאם המחיר לא יגיע ליעד שלך אתה עדיין תהיה עם רבע או שליש בחוץ עם רווח

עוד עיצה קטנה, להעלות את ה SL ככל שהמחיר קופץ במדרגות שאתה קובע
יש ברוקרים שתומכים ב Trailing SL , חשוב להכיר את הפקודה, גגל, תמצא עוד חומר

בכל מקרה, כל כניסה שלך לפוזיציה צריכה להכיל שביריר מכלל התיק שמיועד למסחר והשקעות
לא מומלץ לחשוף יותר מאחוזים בודדים

מומלץ לוודא את הפקודות פעמים ושלוש לפני ששולחים אותם כדי לא לעשות טעויות של Fat finger , אפשר למצוא את עצמך טועה מבלי להבחין

כל מה שכתבתי הוא פרי נסיוני האישי, לכל אחד צריכה להיות אסטרטגיה משלו
חשוב לשמור על האסטרטגיה אם היא עובדת ולתקן עם היא נכשלת כישלון קולוסלי
חשוב לא לסחור על פי מה שרשמתי אלא על פי מה שאתה מוכן להתמודד איתו
לכל אחד יש תוכנית משלו, אז שים לב שלא לבסס על מה שכתבתי את העתיד שלך :)

@קפה שחור תודה רבה על התשובה המפורטת !
המטרה שלי בגדול בפקודות האלו זה בעיקר לנטרל אמוציות ו״תובנות״ שהן המאפיין הישיר של מסחר קצר
מומלץ לוודא את הפקודות פעמים ושלוש לפני ששולחים אותם כדי לא לעשות טעויות של Fat finger , אפשר למצוא את עצמך טועה מבלי להבחין
לוודא במובן של? כלומר איך בדיוק בפועל אני אמור לוודא מלבד הכרת הפקודה והמשמעות/השלכות שלה?
דרך אגב עד כמה שאני זוכר במצב של Fat Finger המערכת אמורה לזהות ולבטל את הפעולה (למרות שאני לא יודע עד כמה הסכום המזעריים שלי יעירו את הדב מרבצו)

לוודא במובן של? כלומר איך בדיוק בפועל אני אמור לוודא מלבד הכרת הפקודה והמשמעות/השלכות שלה?
דרך אגב עד כמה שאני זוכר במצב של Fat Finger המערכת אמורה לזהות ולבטל את הפעולה (למרות שאני לא יודע עד כמה הסכום המזעריים שלי יעירו את הדב מרבצו)
IB מתריעים על פעולות חריגות לפני ביצוען.
בכל מקרה במניה נזילה לא משנה איזה פקודה תזין היא תהיה שקולה לפקודת market במקרה הכי גרוע.

המטרה שלי בגדול בפקודות האלו זה בעיקר לנטרל אמוציות ו״תובנות״ שהן המאפיין הישיר של מסחר קצר
הן משיגות את המטרה הנ"ל
הכל, חשוב לדעת את אופן השימוש המלא ולדאוג גם לבצע נכון

נושאים דומים

Back
למעלה