• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיפלביז

אתה צודק שאפשר להשקיע מסכום נמוך בחברה מסוימת
אבל כדי להיכנס לאחד מתוכניות הברוקר'ז של חברות ההשקעה צריך סכומים של מינמום 20000 ש"ח ואחר כך לשלם דמי ניהול גבוהים

לא.
אפשר לפתוח חשבון עם10,000 ודמי ניהול של 10-20 שקל בחודש.
מה זה משנה בכלל כמה זה עולה כשהאלטרנטיבה זה אובדן כמעט וודאי של כל סכום שתשקיע.

הרעיון של הפלטפורמות האלו הוא טוב - השקעה בחברות הייטק בעוד שהן פרטיות וקטנות. הבעיה היא שהדיל פלואו שם הוא די רע עם כל מיני חברות קיקיוניות.
יש את angel.co שמאפשר השקעות במגוון חברות קטנות, אבל - השקעה בחברה פרטית זה כנראה הכי רחוק מהשקעה פסיבית שאפשר.

הרעיון של הפלטפורמות האלו הוא טוב - השקעה בחברות הייטק בעוד שהן פרטיות וקטנות.
הרעיון רע כי:
1. אתה מסתפק בשאריות שכל קרנות הון הסיכון, האנג'לים, היזמים והמשפחות שלהם לא רוצים להשקע בהם.
2. בעיית OPM קלאסית, המתווך גוזר את הקופון בכל מקרה ברגע ההשקעה, האינטרס שלו שיהיו כמה שיותר מהם, מודל דומה לשל הגשמה.
3. אתה לא מבין בסטרטאפים, מבין המקצוענים שכן מבינים אומרים שסטטיסטיקה מוצלחת היא הצלחה 1 על כל 9 כשלונות, אתה חושב ששלך תהיה טובה יותר?
4. אין שום DD מינימלי, זורקים מספרים שמנותקים מהמציאות, מי שבא להשקיע כמה מאות או אלפי שקלים אין לו את היכולת או הרצון לבצע DD.

השקעתי שם סכומים קטנים ב3 חברות.
המשקיעים מקבלים מניות של חברה פרטית ויכולים להרוויח בכמה דרכים:
1. הנפקה בבורסה.
2. מכירת החברה.
3. דיבידנדים.
בנתיים לא ראיתי משם שקל(השקעתי לפני שנה וחצי) וחברה אחת מתוך השלוש הפסיקה את הפיתוח מוצר ומחפשת משקיעים נוספים כי נגמר לה הכסף..

בערך 90% מהסטארטאפים לא שורדים את השנה הראשונה. מתוך אלה ששרדו, אחוז מזערי יונפקו/יימכרו/יגיעו לרווחיות ויחלקו דיווידנדים.
ואלה חברות שלרוב שהמשקיעים הגדולים החליטו שלא שווה להשקיע בהן.

שורה תחתונה - לא נוגע עם מקל בזמן שאני לובש מסיכת אב"כ.

"הבורסות בעולם משתוללות.... אז בואו להשקיע בסטארטאפים שנאלצו לפנות לפלטפורמה שלי כי אף קרן VC נורמלית לא מוכנה לגעת בהם"

משהו במסר השיווקי הזה לא כל כך מסתדר לי...

אם זה דרך יעילה להשקיע בנדלן
לא.
אין לי שום הכירות עם החברה אבל חברה שמחלקת חתיכות נדל"ן להשקעה ב- 1000 ש"ח. או כל דבר אחר.
תראה, אם סכומי ההשקעה היו קצת יותר גדולים, 10K למשל, היית חושב קצת יותר לפני שהיית אומר לעצמך, נו, מה אני יכול כבר להפסיד X שקלים?
אתה תפסיד. ואם לא, רוב הכסף ילך לעמלות.

הרעיון רע כי:
1. אתה מסתפק בשאריות שכל קרנות הון הסיכון, האנג'לים, היזמים והמשפחות שלהם לא רוצים להשקע בהם.
2. בעיית OPM קלאסית, המתווך גוזר את הקופון בכל מקרה ברגע ההשקעה, האינטרס שלו שיהיו כמה שיותר מהם, מודל דומה לשל הגשמה.
3. אתה לא מבין בסטרטאפים, מבין המקצוענים שכן מבינים אומרים שסטטיסטיקה מוצלחת היא הצלחה 1 על כל 9 כשלונות, אתה חושב ששלך תהיה טובה יותר?
4. אין שום DD מינימלי, זורקים מספרים שמנותקים מהמציאות, מי שבא להשקיע כמה מאות או אלפי שקלים אין לו את היכולת או הרצון לבצע DD.

1. ההנחה היא שאנג'לים לא גולשים באינטרנט ולא מחפשים עסקאות? זה כבר תלוי בפלטפורמה איזה עסקים מנסים לגייס דרכה.
2. נשמע כמו כל בית השקעות.
3. כן, כמו כל השקעה אקטיבית בסיכון גבוה.
4. ספציפית בפיפלביז החברות מעלים דו"חות של הנה"ח וכו', אבל שוב, כמו כל השקעה אקטיבית - על האינדיבידואל לבצע את הdue dilligence שלו.

בסופו של דבר, הטיעונים שאתה מעלה הם טיעונים של משקיע פסיבי, גם אני משקיע פסיבי, אבל יש אנשים שמבצעים השקעות אנג'ל והשקעות פרטיות, רובם לא מצליחים וחלקם כן. בלי השקעות אקטיביות כנראה שהעולם היה עוצר מלכת ולא היו לנו חברות מעולות וגדולות שאתה יכול להשקיע בהם בבורסות.

"הבורסות בעולם משתוללות.... אז בואו להשקיע בסטארטאפים שנאלצו לפנות לפלטפורמה שלי כי אף קרן VC נורמלית לא מוכנה לגעת בהם"

משהו במסר השיווקי הזה לא כל כך מסתדר לי...
יש גם הרבה חברות שהן לפני גיוסים מחברות vc, או שיכולות להציע החזר של 3x על הכסף בסיכון סביר, לא כל החברות בנויות למכפילים של vc.

1. ההנחה היא שאנג'לים לא גולשים באינטרנט ולא מחפשים עסקאות? זה כבר תלוי בפלטפורמה איזה עסקים מנסים לגייס דרכה.
1. ברור שלא, באים אליהם.
2. נשמע כמו כל בית השקעות.
נכון מאד, הם באמת מאד בעייתיים ויש ניגודי אינטרסים בשפע שם.
3. כן, כמו כל השקעה אקטיבית בסיכון גבוה.
השקעה אקטיבית בסיכון גבוה משמע יש סיכון גבוה ובתוחלת אתה אמור להרוויח הרבה כסף כדי לפצות בתקווה על הסיכון.
התוחלת פה היא שלילית, כמו בקזינו, אתה לוקח סיכון גבוה ללא פיצוי.
4. ספציפית בפיפלביז החברות מעלים דו"חות של הנה"ח וכו', אבל שוב, כמו כל השקעה אקטיבית - על האינדיבידואל לבצע את הdue dilligence שלו.
אתה צודק. אתה חושב שלבחור שמשקיע כמה מאות או אלפי שקלים יש יכולת לקרוא דו"ח כספי? מאזן? דו"ח רווח והפסד? להבין את הסיפור מאחורי המספרים?
בלי השקעות אקטיביות כנראה שהעולם היה עוצר מלכת ולא היו לנו חברות מעולות וגדולות שאתה יכול להשקיע בהם בבורסות.
איפה טענתי נגד השקעות אקטיביות? אני בין המשקיעים היותר אקטיביים פה בפורום.
ללחוץ על כפתור מהספה מבלי שיש לך מושג מה אתה עושה ולהשקיע באיזה חלום הזוי זה לא השקעה אקטיבית, זה לקחת כסף ולזרוק אותו לפח.

וואלה צודק,
אפרופו ספה, אני מושקע בהגשמה פורטלנד, אורגון, האם יש למישהו מושג מה קורה שם?

@מנחם
יש שרשור שלם על הגשמה למה לערבב פה?

נכון, סליחה, אני חדש, ולא ממש מכיר את הפורום.;)

1. ברור שלא, באים אליהם.

השקעה אקטיבית בסיכון גבוה משמע יש סיכון גבוה ובתוחלת אתה אמור להרוויח הרבה כסף כדי לפצות בתקווה על הסיכון.

אתה צודק. אתה חושב שלבחור שמשקיע כמה מאות או אלפי שקלים יש יכולת לקרוא דו"ח כספי? מאזן? דו"ח רווח והפסד? להבין את הסיפור מאחורי המספרים?

ללחוץ על כפתור מהספה מבלי שיש לך מושג מה אתה עושה ולהשקיע באיזה חלום הזוי זה לא השקעה אקטיבית, זה לקחת כסף ולזרוק אותו לפח.
+1

רכישת נכס נדל"ני זו השקעה אקטיבית, מינוף זה השקעה אקטיבית, פתיחת עסק זו השקעה אקטיבית. ויש שפע מזה בפורום.
שיסלחו לי, אבל הפלטפורמה הזאת זה באמת מלכודת לפרייארים.

1. ברור שלא, באים אליהם.

agree to disagree.
יש הרבה אנג'לים בכל מיני פלייבורים.
לטעון שכל פלטפורמה למימון המונים זה קזינו, זה מגוחך, כי בסוף גם הבורסות הן רק כלי למימון המונים, הפלטפורמות הללו פשוט מורידות את עלויות גיוס הכספים מהציבור בכך שמקטינות את כמות הרגולציה שצריך.
גם שניגשים להשקעה אקטיבית בחברות מונפקות רצוי לקרוא את הדו"ח הרבעוני, אחרת זה סתם הימור.
ובסוף - מה שחשוב זה הדיל פלואו, אם פיפלביז יהיו כאן עוד 7 שנים ויראו ש2 מתוך 50 השקעות שהם הציעו עשו 50x אז כנראה שהם תחרות ראויה ל vc.

לטעון שכל פלטפורמה למימון המונים זה קזינו, זה מגוחך,
זה נכון, זה באמת מגוחך, איפה טענתי כזה דבר?
הפלטפורמות הללו פשוט מורידות את עלויות גיוס הכספים מהציבור בכך שמקטינות את כמות הרגולציה שצריך.
אתה טועה, הם מגדילות אותו, בדקת לפני שאתה טוען טענה כזו? כי אני כן.
גם שניגשים להשקעה אקטיבית בחברות מונפקות רצוי לקרוא את הדו"ח הרבעוני, אחרת זה סתם הימור.
זה הימור גם אם אתה כן קורא את הדו"ח הרבעוני, בהנחה שאתה יודע לקרוא אותו בכלל, מעטים האנשים שיודעים. אני אישית לא חושב שזה רעיון טוב לרכוש מניות סחירות בודדות גם אם אתה קורא דו"חות היטב, אבל גם בהשקעה במניות בודדות תוחלת הרווח שלך היא חיובית.
ובסוף - מה שחשוב זה הדיל פלואו
עוד הפעם לא נכון, כלומר ברור שהדיל-פלואו חשוב, הוא חשוב לאתר כדי שירוויחו כמה שיותר כסף, הוא ממש לא חשוב למשקיע.
אם פיפלביז יהיו כאן עוד 7 שנים ויראו ש2 מתוך 50 השקעות שהם הציעו עשו 50x אז כנראה שהם יהיו תחרות ראויה ל vc מוסדי.
פיפל-ביז ודומיתיה כבר נמצאות פה די הרבה זמן, כמה הצלחות היו להם? מה היו תשואות המשקיעים אחרי עמלות?

שמע רפרפתי קצת באתר, וואו זה ממש הזיה, כל חברה שם מוערכת בעשרות מיליונים לפני הכסף, חברות עם סביב ה0 פעילות.
אני מאד אוהב סידרה בשם SHARK TANK האמריקאית, הם יודעים יופי להגיב להערכות שווי כאלה.

נערך לאחרונה ב:
יש גם בעברית, הם אחלה.

ולא מעט פעמים המשקיעים שם מוכנים לתת כסף רק על בסיס participating preferred.
בהצלחה עם למצוא חברה שמגייסת בפלטפורמה המדוברת שאפילו יודעת מה זה אומר.

נושאים דומים

Back
למעלה