• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פגסוס

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך
קונספירציה:
הרגע הודיעו שמשפטו של נתניהו בוטל מחר, יש לי הרגשה שכל הדלפת הסיפור הזה לכלכליסט קשורה איכשהו.
עיתונאי לא אמור להגיע למידע מסווג שכזה, מישהו הדליף.

הפניתי קודם למקרה של שחקן כדורגל שפרסם פרטים על מתלוננת נגדו ופייסבוק אפילו לא הסירו את הפוסט.
כמו שאוהבים להגיד - שתתבע דיבה
אני חושב שאלכסה על אמזון מאזינה תמיד בתוך הבית. לא יודע לגבי צילום.
אני מאמין שלאמזון יש כללים כלשהם לגבי השימוש בחומר הזה ברמת מוסר גבוהה יותר משל פגסוס, אבל כנראה פחות ממה שאתה ואני היינו רוצים.
זה די משעשע ההשוואות הללו
הניסיון להשוות את אלקסה שזה כלי שנמצא בשימוש זניח באוכלוסיה לעומת טלפון, ומי שקונה עוזרת יודע שהיא כל הזמן דרוכה ומקשיבה לנעשה בחדר (בלי להדליף את זה לאף אחד כמובן) לבין פגסוס הוא הזוי.

ובמחילה מכבודך הסטת דיון בשערוריית המשטרה אל ה״עוולות הפרטיות״ של ענקיות הטכנולוגיה נשמע כמו ניסיון עלוב לחפות על המשטרה. לא אופתע אם אלו יהיו סוגי המסרים שהפרקליטות יהדהדו.
הרגע הודיעו שמשפטו של נתניהו בוטל מחר
הפרקליטות צריכה לתת תשובות איזה שימוש נעשה בפגסוס בתיקי האלפים, הם במלכוד קשה, הם בקלות עשויים למצוא את עצמם מסתבכים בשקרים כמו המשטרה.

נערך לאחרונה ב:
לצערי אני לא מופתע בכלל, ולא אופתע גם אם זה רק קצה הקרחון. מה שטוב הוא שסוף סוף הדברים האלה מתגלים ומתפרסמים.
זה לא היה מקרה שמאות אלפי אזרחים יצאו כאן לפני שנה לרחובות ולבלפור למען הצלת הדמוקרטיה. הם הבינו את מה שקרה כאן. למזלנו יש כאן מספיק אנשים חכמים, שהבינו מוקדם, ולא גמרנו כמו בלרוס.
מקווה מאוד שהעניין הזה יחקר עד תום, וכך גם פרשות חמורות נוספות.

כמו שאוהבים להגיד - שתתבע דיבה
איך זה קשור למה שעשתה פייסבוק? גם נפגעי פגסוס יתבעו, וברור שזה לא קשור לחקירה שצריך לעשות.
הניסיון להשוות את אלקסה שזה כלי שנמצא בשימוש זניח באוכלוסיה לעומת טלפון, ומי שקונה עוזרת יודע שהיא כל הזמן דרוכה ומקשיבה לנעשה בחדר (בלי להדליף את זה לאף אחד כמובן) לבין פגסוס הוא הזוי.
אני מנחש גם נפגעי פגסוס זה מספר זניח של אנשים, אבל לא רואה איך מה שכתבת רלוונטי לדיון העקרוני.
ובמחילה מכבודך הסטת דיון בשערוריית המשטרה אל ה״עוולות הפרטיות״ של ענקיות הטכנולוגיה נשמע כמו ניסיון עלוב לחפות על המשטרה. לא אופתע אם אלו יהיו סוגי המסרים שהפרקליטות יהדהדו.
זו הערה לא הוגנת. הדיון החל בהשוואה בין שערוריית פגסוס לKGB והגסטפו, כאילו נושא הפגיעה בפרטיות של אנשים באמצעות תוכנות הוא איזה נושא חדש, כי הוא ממש לא ואם פגיעה בפרטיות היא דבר שמרעיד את אמות הסיפים, אז בהחלט אפשר לדבר על פגיעות בפרטיות, מי גורם אותן, במי הן פוגעות ומי מרוויח מהן (או מעבודה בחברה שמרוויחה מהן) ועוצם עיניים כשמדברים עליהן.
אציין שעד עכשיו לא קראתי על אנשים שנפגעו מהשימוש בתוכנה מעבר לפגיעה בפרטיות ובהחלט ייתכן שיתברר שיש כאלו ואז אכן הסיפור חמור עוד יותר.
בינתיים אתה לא צריך להתפלא. הפרקליטות הודיעה, למיטב ידיעתי, שהנושא ייחקר ולא הצדיקה בשום אופן פעולות לא חוקיות, ככל שנעשו.

לאיזה מידע נחשפת פגסוס שלא נמצא אצל אף אחת מענקיות הטכנולוגיה?
כבר ענו לך אבל אני אפרט בכל זאת
כאשר אתה מתקין את אפליקציית אינסטגרם לדוגמא המכשיר ישאל אותך האם אתה רוצה לתת לאפליקציה הרשאה לשימוש במצלמה (כדי שתוכל לצלם מתוך האינסטגרם). אתה יכול לבחור שכן ואתה יכול לבחור שלא- ואז תוכל להעלות דרך הגלריה (גם לגלריה תצטרך לתת אישור).

לא זכור לי שבמשטרה שאלו מישהו האם מותר להם לחפש בניידים של אנשים שההגדרה שלהם ל"אשמים" מוטלת בספק

נערך לאחרונה ב:
כבר ענו לך אבל אני אפרט בכל זאת
כאשר אתה מתקין את אפליקציית אינסטגרם לדוגמא המכשיר ישאל אותך האם אתה רוצה לתת לאפליקציה הרשאה לשימוש במצלמה (כדי שתוכל לצלם מתוך האינסטגרם). אתה יכול לבחור שכן ואתה יכול לבחור שלא- ואז תוכל להעלות דרך הגלריה.

לא זכור לי שבמשטרה שאלו מישהו האם מותר להם לחפש בניידים של אנשים שההגדרה שלהם ל"אשמים" מוטלת בספק
טוב, הדיון קצת במעגלים, כי כבר עניתי על זה שקנסות הרבים שהוטלו בגין פגיעה בפרטיות הם דווקא במקרים שונים מאלו שאתה מתאר.
אבל אני מבין שהרחבת הדיון נראית לאחרים כאילו היא ממעיטה מחומרת מעשי המשטרה ואולי יש כאלו שלא נוח להם לקרוא כאן דברים כאלו על מקום העבודה שלהם, אז נראה לי שהדיון, מבחינתי, מוצה.

איך זה קשור למה שעשתה פייסבוק?
זה באמת לא קשור לפייסבוק, היא בסך הכל פלטפורמה, זה כמו שהוא היה תולה שלט ענק על הבית המידע הזה
וזה בוודאי לא קשור לדיון על פרטיות, אם פייסבוק הסירה פוסט פוגעני או לא
אני מנחש גם נפגעי פגסוס זה מספר זניח של אנשים, אבל לא רואה איך מה שכתבת רלוונטי לדיון העקרוני.
זה מאוד רלוונטי כי אלקסה זה משהו שאנשים קונים במודע בהסכמה ומבחירה (דיון מעגלי כבר אמרנו)
טלפון זה מכשיר שיש לכל אחד, עם שליטה איזה הרשאות לחשוף, וכמעט בלתי אפשרי להימנע ממנו אז כולם על הכוונות פוטנציאלית. ההשוואה בין פגסוס (שלטענך זה מספר זניח של אנשים ואולי בהמשך יתברר אחרת) לאלקסה אינה רלוונטית.
זו הערה לא הוגנת. הדיון החל בהשוואה בין שערוריית פגסוס לKGB והגסטפו, כאילו נושא הפגיעה בפרטיות של אנשים באמצעות תוכנות הוא איזה נושא חדש, כי הוא ממש לא ואם פגיעה בפרטיות היא דבר שמרעיד את אמות הסיפים, אז בהחלט אפשר לדבר על פגיעות בפרטיות, מי גורם אותן, במי הן פוגעות ומי מרוויח מהן (או מעבודה בחברה שמרוויחה מהן) ועוצם עיניים כשמדברים עליהן.
מקבל

וזה בוודאי לא קשור לדיון על פרטיות, אם פייסבוק הסירה פוסט פוגעני או לא
ראה הודעה קודמת שלי. פייסבוק היא לוח מודעות שיש בו שווים ושווים יותר ומאפשרת בכוחה העצום לשווים יותר לפגוע בשווים פחות.

קצת מפתיע שבפורום בו יש נוכחות בולטת לעובדי טכנולוגיה יש כל כך הרבה חוסר ידע / תמימות לגבי פעילות חברות הענק שפוגעות במשתמשיהן ובאחרים שאינם משתמשים.
כתבה לדוגמה.

טלפון זה מכשיר שיש לכל אחד, עם שליטה איזה הרשאות לחשוף, וכמעט בלתי אפשרי להימנע ממנו אז כולם על הכוונות פוטנציאלית. ההשוואה בין פגסוס (שלטענך זה מספר זניח של אנשים ואולי בהמשך יתברר אחרת) לאלקסה אינה רלוונטית.

משעשע איך שדיונים מתגלגלים.
אלכסה צצה כאן בקשר לעניין צדדי של הקלטה וצילום שאולי עשו באמצעות פגסוס.
הדיון העקרוני הוא על המידע הפרטי שחשוף לענקיות הטכנולוגיה והטענה שלי היא שמדובר במידע עצום שמשמש לאינטרסים שאינם לטובתי. אפשר לדון כמה ממנו הושג כדין וכמה לא, מה משמעות של חשיפה כדין ועוד אינספור שאלות די מעניינות. בשורה התחתונה, בדיון שעניינו (גם) חרדה עמוקה מפני חשיפת מידע פרטי שאנשים לא יודעים שנחשף, ענקיות הטכנולוגיה בהחלט רלוונטיות.
אגב, אפשר לקנות טלפון קסילופון ואז גם פגסוס לא תחדור.

טוב, הדיון קצת במעגלים, כי כבר עניתי על זה שקנסות הרבים שהוטלו בגין פגיעה בפרטיות הם דווקא במקרים שונים מאלו שאתה מתאר.
אבל אני מבין שהרחבת הדיון נראית לאחרים כאילו היא ממעיטה מחומרת מעשי המשטרה ואולי יש כאלו שלא נוח להם לקרוא כאן דברים כאלו על מקום העבודה שלהם, אז נראה לי שהדיון, מבחינתי, מוצה.
גם על הטענה הזו עניתי, שלפחות יש אכיפה כלפי המגזר הפרטי. במגזר הציבורי אף אחד לא רואה ולא שומע, זה בגדר נס שהסיפור הזה יצא לתקשורת

גם על הטענה הזו עניתי, שלפחות יש אכיפה כלפי המגזר הפרטי. במגזר הציבורי אף אחד לא רואה ולא שומע, זה בגדר נס שהסיפור הזה יצא לתקשורת
אין לי דרך לדעת כמה פרשיות מתגלות מתוך סך הפרשיות.
אני כן רואה שבמקרים שמתגלים, העונשים מגוחכים ואין שום הרתעה.

אין לי דרך לדעת כמה פרשיות מתגלות מתוך סך הפרשיות.
אני כן רואה שבמקרים שמתגלים, העונשים מגוחכים ואין שום הרתעה.
הפתרון: הפרטה של 99% מהמגזר הציבורי

כאשר אני רואה איש צבא שהיה בקריה עד שעה 4 בצהריים כל יום יוצא לפנסיה בגיל 40, אני מבין שצריך הפרטה בדחיפות.
כשמדינה מעבירה שירות ציבורי מסויים לניהול של חברה פרטית, כנראה שנקבל יעילות של שירות ציבורי עם עלויות גבוהות של חברה פרטית.

כשמדינה מעבירה שירות ציבורי מסויים לניהול של חברה פרטית, כנראה שנקבל יעילות של שירות ציבורי עם עלויות גבוהות של חברה פרטית.
כנראה שזה עדיין יהיה זול בהרבה מהאופציה העכשווית

כנראה שזה עדיין יהיה זול בהרבה מהאופציה העכשווית
לפי ניסיון העבר (גם בארץ וגם בעולם), לגמרי לא בטוח. קח לדוגמה את הולכת החשמל בקליפורניה או חברות רכבות בבריטניה. השירות נהיה יקר וגרוע יותר מאשר כשהיה ציבורי.

מה לא נכון? ששוטר מחליט שאדם הוא בגדר חשוד? אז מי מחליט?
אתה מציג את זה כאילו כל שוטר הוא מין שריף שמחליט את מי לחקור ומקבל צווים בלי בעיה .
אם שוטר מחליט שמישהו חשוד שיפתח חקירה רשמית ויביא צו .
נגד אמי פלמור אין חקירה רשמית ואין צו כי לא פשוט להוציא צו כזה.

לפי ניסיון העבר (גם בארץ וגם בעולם), לגמרי לא בטוח. קח לדוגמה את הולכת החשמל בקליפורניה או חברות רכבות בבריטניה. השירות נהיה יקר וגרוע יותר מאשר כשהיה ציבורי.
זה אולי נכון לסקטורים ספציפיים שבהם במגזר הציבורי מרוויחים משכורת מינימום.
בישראל יש סקטור בטחוני וחינוכי יקר מאוד

לאיזה מידע נחשפת פגסוס שלא נמצא אצל אף אחת מענקיות הטכנולוגיה?

פייסבוק, גוגל וכו' מקבלות גישה רק למידע שאתה מאפשר להן לקבל. הן משתמשות בממשקים מסודרים ומתועדים של מערכת ההפעלה כדי לקבל גישה לתמונות, תכתובות, מיקום, סאונד וכו'. אתה בוחר לאיזה מידע הן מורשות לגשת, ובלחיצת כפתור אתה עושה revoke להרשאות שלהן.
יותר מזה, אתה יכול לפנות אליהן ולקבל את כל המידע שהן מחזיקות עליך ולבקש שימחקו את כל המידע.

בניגוד לכל השטויות שכתבו פה, החברות האלו מאוד רגישות לנושאי פרטיות ומתייחסות לזה ברצינות רבה. אם הן היו אוספות מידע ללא אישור המשתמש, הן היו נתפסות וזה היה הסוף שלהן.

Back
למעלה