• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיווג הנישום כחייב דיווח

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,033
ברישום של מס הכנסה אני לא מסווג כמחוייב דיווח. בפועל, אני כן עומד בקריטריונים שמחייבים בדיווח בגין 2020.
כאשר אני בא לשדר את 1301, אני מקבל הודעה שעליי לסמן את "איני מחוייב בדיווח שנתי, בקשה להחזר מס" ולא ניתן לשדר בלי לסמן את השדה.
פניתי למפ"ל, ציינתי שאני צריך להיות מסווג כחייב דיווח ובפועל לא מסומן כך, וסגרו לי את הפנייה עם כיתוב סתום שאני חייב לדווח על 2020, בפועל הסטטוס לא עודכן.
לבסוף נכנעתי ושידרתי את הטופס לאחר שסימנתי את השדה, בידיעה שסימון זה אינו נכון.

האם עליי להמשיך לרדוף אחרי מס הכנסה או שהם יבינו בעצמם מה לעשות עם השידור? האם יש הבדל כלשהו מבחינת מס הכנסה לגבי סימון הסעיף, בהינתן שמולא טופס 1301?

האם יש הבדל כלשהו מבחינת מס הכנסה לגבי סימון הסעיף, בהינתן שמולא טופס 1301?
על פניו ההבדל היחיד הוא שחייב דיווח, מחזירים לו החזר מס עד 90 יום, ומי שלא חייב דיווח יש עד שנה (אבל אני רואה זמנים פסיכים בזמן האחרון, אצל הרבה אנשים, כנראה בגלל שהם כבר לא מבזבזים זמן הזוי על הזנת דוחות שמוגשות ידנית).

לא רואה דרך שבה יגידו לך שדיווחת לא בזמן או משהו כזה.
אחרי שיקלטו את הדוח הסיווג שלך כבר ישתנה אוטומטית במערכת :)

אבל אני רואה זמנים פסיכים בזמן האחרון
אני מניח שאתה מתכוון שהזמנים קצרים באופן פסיכי? אחרי כמה זמן כדאי לפנות אליהם אם אין התקדמות בסטטוס של הגשת הדוח? (נניח רשום "14 - אין שידור" כבר שבוע)

על פניו ההבדל היחיד הוא שחייב דיווח, מחזירים לו החזר מס עד 90 יום, ומי שלא חייב דיווח יש עד שנה
יש משמעות במידה ואני חייב להם? מדובר בסכום זניח אז אני לא מוטרד מהריבית, רק לעניין קנס.

אני מניח שאתה מתכוון שהזמנים קצרים באופן פסיכי
כן

אחרי כמה זמן כדאי לפנות אליהם אם אין התקדמות בסטטוס של הגשת הדוח? (נניח רשום "14 - אין שידור" כבר שבוע)
הייתי נותן חודש, במיוחד אם זה משרד קטן יחסית, אצלי מה שראיתי היה בחיפה ותל אביב שם כשמישהו יוצא לחופש יש גיבוי

מדובר בסכום זניח אז אני לא מוטרד מהריבית, רק לעניין קנס.
בגדול הייתי משלם את החוב באותו יום שהגשת, המערכת גם פולטת לך בדיוק כמה כולל ריבית, ומצרף את אישור התשלום לטפסים המצורפים.

אם הם יגידו משהו, תמיד תוכל להצביע על ההתכתבות ביניכם ושהם טענו שהבקשה שלך טופלה, אז הרגשת בנוח להגיש.

בגדול הייתי משלם את החוב באותו יום שהגשת, המערכת גם פולטת לך בדיוק כמה כולל ריבית, ומצרף את אישור התשלום לטפסים המצורפים.
נוצרה לי חבות מס על 2020 ובמקביל מילאתי 135 על כמה שנים קודמות שעליהן מגיע לי החזר מס / גלגול מגן מס לשנים שאחרי. אני מעדיף להמתין שיאשרו את ההחזרים הקודמים ורק אז לשלם על 2020 (שבתורה מסתמכת על גלגול מגן מס משנים קודמות).

אם הם יגידו משהו, תמיד תוכל להצביע על ההתכתבות ביניכם ושהם טענו שהבקשה שלך טופלה, אז הרגשת בנוח להגיש.
1+

וכמובן תודה, אתה תמיד משיב תשובות מפורטות ומקצועיות לכל שאלה שעולה.

נוצרה לי חבות מס על 2020 ובמקביל מילאתי 135 על כמה שנים קודמות שעליהן מגיע לי החזר מס / גלגול מגן מס לשנים שאחרי. אני מעדיף להמתין שיאשרו את ההחזרים הקודמים ורק אז לשלם על 2020 (שבתורה מסתמכת על גלגול מגן מס משנים קודמות).
עזוב רגע את הקטע שאתה מעדיף להמתין, לדעתי בחלק הזה עדיף שהם יהיו חייבים לך מאשר להפך, אתה תקבל החזר אם מגיע לך, אם לא מנסים לעקוץ אנשים, הסר דאגה מליבך.
אבל משהו אחר מוזר כאן, הגשת דוח על 2020 ואתה מספר כאן שאתה מעוניין להתקזז על מגן מס משנים קודמות בדוחות שטרם אושרו, האם בדוח 2020 כללת את מגן המס המדובר ? אם לא אז תגיש בקשה לתיקון דוח אחרי שהדוחות הקודמים יאושרו, אם כן אז בכל מקרה תצטרך להמתין ולראות האם אישרו את הדוח עם המגן מס, כך או כך, אם תשלם את המס זה רק יכול להעמיד אותך במצב טוב יותר.

אם כן אז בכל מקרה תצטרך להמתין ולראות האם אישרו את הדוח עם המגן מס, כך או כך, אם תשלם את המס זה רק יכול להעמיד אותך במצב טוב יותר.
רוב הדוחות מאושרים סמי-אוטומטית בלי בדיקה מקיפה האם נתונים נכונים (מלבד מה שקל כמו מה שמופיע ב106).

זה תקף ל2019 (אישור ההפסד המועבר) ול2020 (אישור ההפסד שהועבר) כאחד.

לכן, כל עוד אתה בטוח ב100% שצדקת בדוח של 2019, לא צריך להיות שום חשש להגיש את 2020.

האם בדוח 2020 כללת את מגן המס המדובר ?
כמובן
אם כן אז בכל מקרה תצטרך להמתין ולראות האם אישרו את הדוח עם המגן מס, כך או כך, אם תשלם את המס זה רק יכול להעמיד אותך במצב טוב יותר.
לפני מגן המס זה יצא חבות של אלפים בודדים, אחרי הקיזוז זה אמור להיות כמה מאות שקלים. בין אם אשלם להם מקדמה ובין אם אני חייב להם, מדובר בריבית בסכום חסר משמעות.
רוב הדוחות מאושרים סמי-אוטומטית בלי בדיקה מקיפה האם נתונים נכונים (מלבד מה שקל כמו מה שמופיע ב106).

זה תקף ל2019 (אישור ההפסד המועבר) ול2020 (אישור ההפסד שהועבר) כאחד.
חלק ממגן המס נובע מהפסד מלפני מספר שנים, הגשתי 135 על מספר שנים. אז ההפסד המועבר מ2019 מתבסס על 2018 וכו'. מעבר לכך, על חלק מהשנים הקודמות גם מגיע לי זיכוי לפי החשבון שלי.
לכן, כל עוד אתה בטוח ב100% שצדקת בדוח של 2019, לא צריך להיות שום חשש להגיש את 2020.
בדקתי את עצמי יותר מפעם אחת, אני בטוח שהחישוב שלי נכון. מה שאני לא בטוח זה שהמילוי של השנים הקדומות נכון (למרות שעברתי על לא מעט מדריכים ופוסטים על מילוי 1322 ו 1344 הם לא ידידותיים, והייתי צריך לבדוק את עצמי שוב ושוב).
אכן הגשתי את הדוח של 2020 בהתבסס על ההפסדים שדיווחתי וגררתי משנים קודמות.

Back
למעלה