• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נשירת שיער

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
בס"ד

הו השיער, מה נאה הוא, מה חשוב הוא.
וכשהוא מדלדל. נהיה קצת עצוב.
הלכתי לרופא עור. או כדור פרופסיה שעולה 200 לחודש ויכול לגרום לפגיעה בחשק המיני חלילה, וקראתי כל מיני סיפורים.
או קצף מינקסודיל שעולה 160 לחודש.
ומומלץ שניהם.
מישהו פה מוציא כסף על העניין הזה?
חווה איזה שהיא הצלחה סולידית עם העניין?

בן כמה אתה?

שלא נדע, משתתף בצערך. חבר השתמש במינוקסידיל דווקא לחיזוק הזקן והיה מאוד מרוצה מהתוצאות

לא שופט אף אחד על הבחירה שלו חס וחלילה אבל אני חושב שחבל להתעסק בזה.

לפי דעתי השיער לא משפיע כלל על המראה, כמובן במידה ושומרים על גוף אסטתי דרך תזונה נכונה וספורט. וגם לא משפיע על איך אנשים מתייחסים אליך.
חבל להפסיד על זה שינה.

חבר שהתמודד פעם עם הנושא אמר לי שברדיט הוא מצא המון מידע בפורום בנושא, ממליץ לך לבדוק.

בס"ד

הו השיער, מה נאה הוא, מה חשוב הוא.
וכשהוא מדלדל. נהיה קצת עצוב.
הלכתי לרופא עור. או כדור פרופסיה שעולה 200 לחודש ויכול לגרום לפגיעה בחשק המיני חלילה, וקראתי כל מיני סיפורים.
או קצף מינקסודיל שעולה 160 לחודש.
ומומלץ שניהם.
מישהו פה מוציא כסף על העניין הזה?
חווה איזה שהיא הצלחה סולידית עם העניין?
אלה באמת האופציות היחידות. כל שאר הדברים - קשקוש. מינוקסידיל 5% יש כבר תרופות גנריות לדעתי הרבה יותר זולות (לא חובה קצף עד כמה שזכור לי).
בעבר הוצאתי כסף. אז הבנתי שזה לא השפיע לי על הדבר העיקרי שהיה איכפת לי - הצלחה עם בנות המין השני, אז דאגתי להיות מסופר קצר כדי למזער את האפקט של זה על המראה שלי וזהו... (אגב אצלי זה התחיל בגיל 17-18..).

השאלה עכשיו האם זה גנטי?
אם כן, אז חבל על הזמן והכסף, תגלח את הקרקפת ותיראה כמו מאטשו- מאן.
אם זה לא במשפחה אז מזון בריא ומסג' לקרקפת.
אני בן 70 והאווטר שלי צולם לפני 3 שנים. לא אוכל ג'אנק פוד למעט לפעמים נקניקים וקבנוסים [כפי שכתבתי בשרשור אחר] איכותיים מחו"ל.

השאלה עכשיו האם זה גנטי?
שאלה שאלתית.
הבן שלי בגיל הפות"ש בערך. אבא שלו התחיל התקרחות בגילאי ה-30 והאחים שלי (כולם בגילאי 60-70) שופעי שיער. מי ינצח?
אז הבנתי שזה לא השפיע לי על הדבר העיקרי שהיה איכפת לי - הצלחה עם בנות המין השני
כנציגת המין השני המאד לא מייצגת- למי אכפת? נורא משעמם לחיות עם שופע שיער שמתעסק בזה (כמו שמשעמם לחיות עם אישה שמתעסקת עם זה). יאללה! החיים מסביב מרתקים הרבה יותר מההתעסקות בכל זקיק שיער, פצעון ומבנה השריר של עצמכם. עדיף לזרוק את המראה מהבית :)

אני משתמש במינוקסידיל כ- 10 שנים וזה משפיע עליי מצוין.
פעם בשנה אני מזמין מ- Ebay חבילה בעלות של כ- 200 ש"ח.

אבא שלי היה קירח כמעט לחלוטין בגיל 25, אבא שלו (סבא שלי) גם קירח, אצלי ואצל אח שלי השיער מחזיק אף שהוא דליל. מה שכן, עד כמה אתה בטוח שמדובר בהתקרחות ולא פשוט בהתדלדלות טבעית של השיער?

אני התחלתי לחשוד שאני מתקרח עוד בזמן שהייתי בצבא, מאז השיער דווקא החזיק לא רע, אבל כבר אז החלטתי שברגע שזה ייראה מגוחך אני אגלח הכל לקרחת מלאה, ברגע שההחלטה הזו התקבלה אצלי, הפסקתי להתעסק בזה כל כך הרבה והחיים הפכו ליותר סבירים בקטע הזה. השיער איתי עדיין וכל פעם שאני חושב להתחיל לעסוק בזה אני מזכיר לעצמי על ההחלטה שקיבלתי. בנוסף, כמו ש @סיימון ציין, כל עוד אתה שומר על תזונה נכונה ואוסיף גם חשבון בנק לא רע - גם בר רפאלי לא תגיד לך לא.

השאלה עכשיו האם זה גנטי?
אם כן, אז חבל על הזמן והכסף, תגלח את הקרקפת ותיראה כמו מאטשו- מאן.
אם זה לא במשפחה אז מזון בריא ומסג' לקרקפת.

אני בן 70 והאווטר שלי צולם לפני 3 שנים. לא אוכל ג'אנק פוד למעט לפעמים נקניקים וקבנוסים [כפי שכתבתי בשרשור אחר] איכותיים מחו"ל.

כן, נראה לי גנטי, אבא שלי היה די קרח מאוד מוקדם וגם סבא מצד אמא.. אבל כל הבני דודים שלי שופעים שיער

סחטיין עלייך, חשבתי שאתה בן 50, גם הצבע טבעי? לא חייב לענות כמובן..

אני משתמש במינוקסידיל כ- 10 שנים וזה משפיע עליי מצוין.
פעם בשנה אני מזמין מ- Ebay חבילה בעלות של כ- 200 ש"ח.

שמח לשמוע שזה עוזר לך!

אשמח לשמוע איפה מצאת ב200 אספקה לשנה. מה שאני רואה, זה מאתיים לשלושה חודשים..

מחזק את מה שאמרו לפניי - כל מה שהוא לא מינוקסידיל או פינסטריד (פרופסיה) הוא כנראה קשקוש מוחלט (עד שיוכח אחרת במחקר מסודר).

מינוקסידיל מאריך את פרק הזמן שבו השיערה צומחת ומקצר את פרק הזמן שבו הזקיק רדום, אז בכל רגע נתון יש יותר שיער שצומח. אבל זה קוסמטי לגמרי, הוא לא מטפל בבעיה עצמה - שהיא החלשות הזקיק לאורך זמן. לטווח הארוך אתה תאבד שיער גם עם מינוקסידיל, ובאותו הקצב.

פינסטריד (בשמו המסחרי פרופסיה) מטפל בבעיה עצמה - הוא מפחית בכ70% את ההורמון ששוחק את הזקיק. כן, יש תופעות לוואי. ממחקרים שקראתי פחות מ 2% חווים תופעות לוואי כאלה, לא נעימות בכלל (ירידה בחשק וכו) אבל זה נעלם כחודש לאחר הפסקת השימוש וכאמור ברוב המוחלט של המקרים לא קורה.

שים לב שיש המון רעש באינטרנט נגד פינסטריד. אני ממליץ לקרוא את המחקרים הרפואיים שנעשו בעניין ולהקשיב לרופא, ולא לסמוך על אנשים אנונימים באינטרנט (כמוני). כמובן שמי שנכווה יעשה הרבה יותר רעש ממי שעבורו התרופה עשתה את מה שהיא הייתה אמורה לעשות, אז ביקורות שליליות יש בשפע. ירידה בחשק (ושאר בעיות בסגנון) גם יכולה לקרות ללא קשר לתרופה (ומתרחשת בעיקר בגילאים שבו אנשים מתחילים לאבד שיער) אז אני לא אופתע אם מרבית המקרים כלל לא קשורים סיבתית.

בכל אופן. אני התחלתי לקחת פינסטריד לפני 3 ומשהו שנים (וקיבלתי החלטה שאם אבחין בתופעות לוואי אפסיק מיד). בינתיים הנשירה הפסיקה לגמרי ואין אצלי בעיות אחרות. לא הייתה צמיחה, אבל מראש המצב שלי היה די טוב מלכתחילה (כדאי להתחיל מוקדם).

היום כבר יש גרסא גנרית של פינסטריד (נמכרת תחת השם פרואבניר) שזולה משמעותית מפרופסיה, כשליש-רבע מחיר, לאותו חומר בדיוק. נמכר בסופרפארם.

עם מינוקסידיל הפסקתי לפני שנתיים בערך, פשוט לא היה לי כוח לשים את זה בוקר וערב. לא שמתי לב לשינוי כשהפסקתי. אם בכל זאת מינוקסידיל אני ממליץ על הקצף, הנוזלי הוא שמנוני ומגעיל. בזמנו קניתי סטוק של קירקלנד מאמזון, היה די זול.

נערך לאחרונה ב:
ממחקרים שקראתי פחות מ 2% חווים תופעות לוואי כאלה, לא נעימות בכלל (ירידה בחשק וכו) אבל זה נעלם כחודש לאחר הפסקת השימוש וכאמור ברוב המוחלט של המקרים לא קורה.
הלכתי לקרוא את ההתוויה באתר של קופ"ח כללית, מקווה שזה מספיק אחראי ולא אנונימי בעיניך.
חוסר חשק זאת תופעת לוואי הכי זניחה שם. אמנם לא כתוב סטטיסטיקה אבל למי שנפגע מאחת מתופעות הלוואי (סרטן הערמונית, סרטן השד, התנפחויות ואלרגיות ועוד מנעמים) זה 100% פגיעה אצלו.
אגב, נדרשת המלצה של רופא עור אבל אני מניחה שאם מזמינים מחו"ל אז מקבלים גם בלי, נכון?
מינוקסידיל
באותו אתר התרופה מופיעה רק לטיפול בלחץ דם גבוה שיכול לסכן איברים פנימיים. לא מוזכר בכלל עניין ההתקרחות.

חוסר חשק זאת תופעת לוואי הכי זניחה שם.
כמדומני גם הכי שכיחה. כמו כל תרופה ישנם סיכונים, הקשים שבהם מאוד נדירים.

מעולם לא הזמנתי מחו״ל, אבל בכל אופן זאת תרופה שניתן לקנות רק עם מרשם רופא

זה פורום הסולידית, הלוואה וחיסכון מתאימים פה בול.
כשהקרחת תהיה מוגזמת, תגלח הכל וזהו. תתפלא כמה מהר זה להתקלח בלי לחפוף.
העיקר שתזהר בשמש.

נושאים דומים

Back
למעלה