• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקרר כמשל.

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
היי,

אז אנחנו צריכים מקרר (עד היום היה מקרר בדירה ששכרנו, היות ועברנו לדירה ללא מקרר, ומקרר הוא מוצר חיוני להגדרתנו, אנחנו מחפשים)
קניית מקרר תלויה בכמה גורמים:

1. נפח נדרש (יחיד, זוג, משפחה עם ילד או יותר).
2. גודל אפשרי (נגזר מהנפח, לעיתים לא ניתן למקם מקרר גדול בדירה קטנה, או אפילו להכניס אותו אליה מהכניסה הראשית).
3. צריכת חשמל (היות וזהו המוצר הכמעט יחיד שפועל ללא הפסקה, רצוי שיהיה בעל צריכת החשמל הנמוכה ביותר האפשרית).
4. אחריות ושירות (לא שאנחנו רוצים להשתמש בהם, אבל רצוי שיהיו סבירים במידה וכן, וכמובן שהאחריות תהיה ארוכה ככל הניתן).
5. תקציב זמין (מקרר חדש עולה לא מעט ביחס למקרר יד שנייה)

בתור אנשים שמצד אחד מחפשים לחסוך (גם בטווח המיידי וגם לאורך זמן) ומן הצד השני מעוניינים לקבל שירות איכותי על כספם, האם הייתם בכלל שוקלים לקנות מקרר יד שנייה? רוב הסיכויים שמדובר בהוצאה חד פעמים קטנה יחסית (מאות שקלים לכל היותר) לעומת הוצאה גדולה הרבה יותר (אלפי שקלים למקרר איכותי חדש). מצד שני, אין ערובות לאיכות המוצר, זמן חייו וההתעללויות שהוא עבר.

תוך כדי החיפוש הבנתי ששווה לשאול כאן מה הייתם עושים במקרה כזה. מצד אחד מדובר על מוצר שאמור (תאורטית) להחזיק עשרות שנים. מצד שני מדובר במוצר שעולה לא מעט כסף, ואם מחשבים את העלות המתמשכת שלו, כנראה שיש סיבה להשקעה במוצר חסכוני לאורך זמן, אבל בהשקעה ראשונית גבוהה יחסית.

דעתכם?

(אגב, אנחנו זוג עם ילד ראשון בדרך)

תראה... קח את @מיקי הוא קנה פעמיים מקרר קטן יד שניה. פעם שניה כי בפעם הראשונה נפל.
לגבי הפעם השניה, אני לא יודע כמה יחזיק.
מקרר לא חסכוני מול חסכוני - העלות היא מול החשמל והחשמל עולה.
אם תגיד לי מחיר בין חסכוני ללא חסכוני - נוכל לחשב הפרש של כמה שקלים בחודש שווים את ההפרש.
אצלי בדירה שאני שוכר הבעלים קנה מקרר לא חסכוני... חושב שמדובר ב-500 ליטר (+/-) יש תלונות פה ושם, אבל כבר מחזיק 6 שנים וסופר.
אתה יודע מידות (איפה אפשר להעמיד את המקרר) כדי לבדוק מקררים אפשריים?

מוצר שאמור (תאורטית) להחזיק עשרות שנים.
לדעתי היום לא ניתן לומר של מוצר חשמל ( בייחוד אם הוא עובד כל הזמן כמו מקרר ) שיעבוד עשרות שנים.
רכשתי מקרר כשהייתי במצב דומה לשלך ( בלי ה"בדרך" ) והוא עובד עדיין ( כבר 8+ )
אין לי המלצה ספציפית אבל :
1. קנה מקרר הגדול ביותר שניכנס לדירה
2. תנסה בלי כל מיני תוספות שמתקלקלות מהר ( מיני בר / מתקן קרח )
3. אחריות ראשונית ארוכה ( בכדי לכסות פגמים בייצור )

מסכים עם @dror שכח מכל התוספות ה"מגניבות".

לדעתי הפרמטר העיקרי הוא כמה זמן אתה מתכנן להשאר בדירה.
קניתי מקרר חדש רק כשעברתי לדירה בבעלות שתכננתי לגור בה הרבה שנים כי העברה של מקרר פעמים רבות גם מקצרת את חייו וגם עולה הרבה.

לי יש מקרר ממוצע + מקפא.
למה? כי אני מבשל ומקפיא + הרבה מוצרים שניתן להקפיא לזמן ארוך.
כשיש מבצע אמיתי אני ממלא את המקפא ולא דואג לאספקה ל 6-12 חודשים.
מקרר בינוני יד 2 + מקפא חדש טוב יותר ממקרר ענק.
מה אני שומר במקרר? כמה פירות,ירקות, אולי חלב לפעמים, חומוס, מיץ תפןזים או רימונים.
עדיין 90% ריק אבל הפריזר מפוצץ.
לכן קניתי מקרר קטן + מקפא (במרפסת שירות)

נושאים דומים

Back
למעלה