• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצלמות אבטחה בלובי הבניין

אני אישית לא כל כך מבין איך מצלמות עוזרות ולמי ? פורץ מקצועי ישים כובע או משהוא אחר. פורץ מזדמן יהיה קשה ביותר עד בלתי אפשרי לזהות מהצילומים. אולי לראות מי מהשכנים לא זורק זבל בפח אלא ליד.

הציטוט לעיל הוא מתוך מסמך ישן מ-2012, סעיף 2.11.

לא נראה לי שזה מחייב, ועוד פחות לנושא כאן, שלא נוגע לרשם מאגרי המידע.
אני מניח שהכוונה שם היא יותר לגבי גופים רשמיים, כגון:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אין-כבר-דבר-כזה-פרטיות.15899/page-3#post-528157

אגב, זכורים לי דברים מלאחרונה שמצביעים על כוונה לצמצם את הצורך ברישום מאגרים. נראה לי שזה הוזכר בעקיפין בפורום, אבל אני לא מצליח למצוא (אולי משהו כאן?).
זה אכן לא מחייב, אבל זו הנחיה של גורם מוסמך (דומה לעד מומחה) ולכן בתי משפט מתחשבים בזה כשהם צריכים לפסוק.
אני אישית לא כל כך מבין איך מצלמות עוזרות ולמי ? פורץ מקצועי ישים כובע או משהוא אחר. פורץ מזדמן יהיה קשה ביותר עד בלתי אפשרי לזהות מהצילומים. אולי לראות מי מהשכנים לא זורק זבל בפח אלא ליד.
תתפלא כמה הפושעים לא מקצוענים, זה לא תום קרוז במישן אימפוסיבל. מעבר לעובדה שאם תראה אדם מסתובב עם מסיכה, סביר להניח שתקרא למשטרה ועבריינים מועדים לא פעם מוכרים למשטרה (הכל ממקרים אמיתיים). מעבר לזה, גם מניעת השחטת רכוש ע"י שכנים היא פעולה לגיטמית.

נערך לאחרונה ב:
.פורץ מזדמן יהיה קשה ביותר עד בלתי אפשרי לזהות מהצילומים.
פורץ מזדמן יעדיף בהרבה מקרים לעבור לבניין ליד כשייראה שיש מצלמות בבניין.

תתפלא כמה הפושעים לא מקצוענים, זה לא תום קרוז במישן אימפוסיבל. מעבר לעובדה שאם תראה אדם מסתובב עם מסיכה, סביר להניח שתקרא למשטרה ועבריינים מועדים לא פעם מוכרים למשטרה (הכל ממקרים אמיתיים). מעבר לזה, גם מניעת השחטת רכוש ע"י שכנים היא פעולה לגיטמית.

פורץ מזדמן יעדיף בהרבה מקרים לעבור לבניין ליד כשייראה שיש מצלמות בבניין.

בדרך כלל המצלמות שמתקינים הם מצלמות זולות, לא מתופעלות היטב, לא מכוונות, וההיסטוריה שהם שומרות לא בדיוק עוזרת כי בדרך כלל היא לא שימושית. אלה לא מצלמות של השב״כ. אלא אם כן הבנין השקיע המון כסף.

והפורצים יודעים את זה, גם המזדמנים. אולי הפסיכולוגיה של זה עובדת והם ילכו לבנין ליד, במקרה כזה פשוט יותר עדיף להתקין מצלמות דמי ב 5 שקל.

בדרך כלל המצלמות שמתקינים הם מצלמות זולות, לא מתופעלות היטב, לא מכוונות, וההיסטוריה שהם שומרות לא בדיוק עוזרת כי בדרך כלל היא לא שימושית. אלה לא מצלמות של השב״כ. אלא אם כן הבנין השקיע המון כסף.

והפורצים יודעים את זה, גם המזדמנים. אולי הפסיכולוגיה של זה עובדת והם ילכו לבנין ליד, במקרה כזה פשוט יותר עדיף להתקין מצלמות דמי ב 5 שקל.
זה נכון שאלו לא מצלמות באיכות הכי גבוהה שקיימת, אבל בשנים האחרונות גם מצלמות זולות יכולות להיות איכותיות ולהרתיע במידה מסויימת חלק מהפורצים.

מצאתי את השרשור הזה, מוסיפה שאלה. בבניין שלנו יש מעשי ונדליזם רבים על דלת הכניסה (למשל שוברים מנעול/קודן לפחות פעם ברבעון).
ההחלטות בבניין מתקבלות בצורה (יחסית) דמוקרטית, וחלק גדול מבעלי הדירות והדיירים מתנגדים להתקנת מצלמה בבניין (שתהיה מכוונת ספציפית על דלת הכניסה). כשהייתה כבר הסכמה על מצלמת דמה זה דשדש ולא קרה, והנה שוב קרה מעשה ונדליזם, ותיקון יקר בעקבותיו.
למישהו כאן יש נסיון עם דברים כאלה ויכול לתרום מנסיונו מה היה "לפני ואחרי" מצלמת דמה בהקשר של ונדליזם פשוט ולא פריצות מתוחכמות?

למישהו כאן יש נסיון עם דברים כאלה ויכול לתרום מנסיונו מה היה "לפני ואחרי" מצלמת דמה בהקשר של ונדליזם פשוט ולא פריצות מתוחכמות?
התקינו אינספור מצלמות אצלנו בבניין: בחניון, במעליות, בלובי, מחוץ ללובי, בגג וכו'.
1) מעשי הונדליזם לא נעצרו. פשוט עכשיו הועד בודק את סרטוני המצלמות ונוזף במי שחיבל ברכוש כזה או אחר.
2) לפני שבוע 2 אנשים ירדו לחניון דרך הלובי, שברו חלון רכב, לקחו את השלט של השער לחניון, גנבו אופנוע ויצאו לדרכם. רואים אותם במצלמות, אבל שניהם עם קפוצ'ון שחור אז לא ניתן לזהות אותם.

לדעתי כל המצלמות האלה נועדו בעיקר לגרום לדיירים תחושת בטחון מדומה. בפועל הן לא מקטינות את כמות הונדליזם/פריצות, ודאי לא באופן שציפו.
לצערי חובבי ונדליזם ופורצים כבר לא מורתעים ממצלמות בימינו, על אחת כמה וכמה אם מדובר במצלמת דמה.

Back
למעלה