• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצלמות אבטחה בלובי הבניין

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,072
לפני מספר ימים ועד הבית התקין מצלמות אבטחה בלובי הבניין ובשתי הכניסות - כנראה בעקבות פריצה שהייתה לאחת הדירות.
ההחלטה לא פורסמה לדיירים ולמיטב ידיעתי לא עברה הצבעה (אני שוכר אז יתכן שהנושא כן הוחלט בקרב בעלי הדירות, עם כי אני בספק).
לא ברור האם המצלמה מקליטה גם סאונד, לכמה זמן ההקלטה נשמרת ולמי יש גישה לצילומים.
בנוסף, לא ברור מה התקציב שהוקצה להתקנת המצלמות והאם זה יורד מהתקציב השוטף או מאיסוף כסף מיוחד, ומה תהיינה העלויות השנתיות של התחזוקה.

אני לא נגד הרעיון של הוספת מצלמות שישפרו את השמירה על הרכוש המשותף ואולי ימנעו גניבות (עם כי אני מניח שגנבים לא מתרגשים ממצלמות), אבל לדעתי כן חשוב לעשות זאת בשקיפות עם כלל הדיירים (ומבחינה חוקית, יתכן שגם יש חובה לציין שהמקום מצולם - לא בטוח) ובקבלת הסכמת רוב בעלי הדירות.
האם זו אכן דרישה הגיונית או שמותר לועד לעשות כבשלו?

מכיוון שהדיירים הסמיכו את הועד (ויכולים להחליף אותו כרצונם) אני לא חושב שיש פה בעיה.
במיוחד שהפעולה נראית הגיונית, לי לפחות.

מכיוון שהדיירים הסמיכו את הועד (ויכולים להחליף אותו כרצונם) אני לא חושב שיש פה בעיה.
כולל היעדר התקשור של ההתקנה?

לפני מספר ימים ועד הבית התקין מצלמות אבטחה בלובי הבניין ובשתי הכניסות - כנראה בעקבות פריצה שהייתה לאחת הדירות.
ההחלטה לא פורסמה לדיירים ולמיטב ידיעתי לא עברה הצבעה (אני שוכר אז יתכן שהנושא כן הוחלט בקרב בעלי הדירות, עם כי אני בספק).
לא ברור האם המצלמה מקליטה גם סאונד, לכמה זמן ההקלטה נשמרת ולמי יש גישה לצילומים.
בנוסף, לא ברור מה התקציב שהוקצה להתקנת המצלמות והאם זה יורד מהתקציב השוטף או מאיסוף כסף מיוחד, ומה תהיינה העלויות השנתיות של התחזוקה.

אני לא נגד הרעיון של הוספת מצלמות שישפרו את השמירה על הרכוש המשותף ואולי ימנעו גניבות (עם כי אני מניח שגנבים לא מתרגשים ממצלמות), אבל לדעתי כן חשוב לעשות זאת בשקיפות עם כלל הדיירים (ומבחינה חוקית, יתכן שגם יש חובה לציין שהמקום מצולם - לא בטוח) ובקבלת הסכמת רוב בעלי הדירות.
לא בדקתי את החוק, אבל נדמה לי שמקובל שכל החלטה שחורגת מתחזוקה שוטפת צריכה להתקבל על ידי רוב בעלי הדירות.
אצלנו התקנת מצלמות אושרה באסיפה השנתית.
אני מסכים איתך שחשוב להגדיר מי יכול לצפות ובאלו נסיבות, אבל בפועל מאמין שהנושא פרוץ לגמרי וכל חוקר פרטי יכול להגיע בקלות למידע הזה.

+1
זו החלטה של הועד ואין לשוכרים מילה בנושא.
סתם פוסט שעמום....

שאלה אחת זה מה החוק. לא יודע את התשובה.
אבל מבחינת מהות התשובה שלך לא מובנית מאליה. אם הועד סוטה מאחזקה שוטפת, הייתי מצפה שיקבל את אישור הדיירים.
אפשר לנצל מרחב ציבורי למתקן אופניים / אזור משחקים לילדים בלי אישור של הדיירים?

הדיירים לא מרוצים - יואילו בטובם לכנס אסיפה ולהחליף את הועד.
הדיירים מרוצים, לא עלתה שאלה לגבי החלפת הועד אלא על ההתנהלות שלו בנושא הספציפי.
דיירים [שוכרים] לא יכולים להחליף ועד, רק בעלי הדירות..
אתם מתעסקים בחלק השולי ביותר של הנושא - העניין פה הוא לא ועד בית מול שוכרים או מול בעלי דירות, אלא בקבלת החלטה די מהותית של ועד הבית מבלי לשתף אף אחד, ועל ענייני פרטיות / אבטחת מידע שאולי מופרים. לצורך חידוד הנקודה, גם בעלי הדירות לא היו חלק מקבלת ההחלטה ולא קיבלו עדכון עליה.

לא מוצא חן בעיניך, תעבור דירה.

למיטב הבנתי אם מבצעים הקלטה של קול, זה עבירה של האזנת סתר.
אני תוהה למה הקלטת וידאו נחשבת למותרת (אם אכן היא כך).
מצלמות בכל מקום ציבורי הפכו למגיפה.

אני לא אוהב את זה שעיריות עושות את זה, אבל עליהן אולי יש תאורטית בקרה, לכאורה. על אנשים פרטיים אין כלום.

הדיירים לא מרוצים - יואילו בטובם לכנס אסיפה ולהחליף את הועד.
תודה.
זה מה שהפתיע אותי בדבריך. שמדובר בנושא שמבחינתך לועד יש מנדט להחליט לגביו.
אני לא באותה דיעה. יודע שגם אצלי בבניין יש דיון לפני קבלת החלטות מסוג זה.

מניח שניתן להגדיר זאת.

אני תוהה למה הקלטת וידאו נחשבת למותרת (אם אכן היא כך).
מצלמות בכל מקום ציבורי הפכו למגיפה.

אני לא אוהב את זה שעיריות עושות את זה, אבל עליהן אולי יש תאורטית בקרה, לכאורה. על אנשים פרטיים אין כלום.
כי הלובי, החצר וחניון הבניין נחשבים רכושם הפרטי של בעלי הדירות בבניין ויש להם זכות לשמור עליו. לגבי מצלמות שמצלמות את הרחוב שליד הבניין, זה כבר יותר בעייתי, אבל גם לזה שופטים נתנו לא פעם לגיטימציה כל עוד הצילום מוגבל לצרכים של אבטחה בלבד.

החוק דורש רק שילוט מתאים על המצאות מצלמות.

נערך לאחרונה ב:
מתוך הנחיות רשם מאגרי המידע:
"
האיסור שבסעיף 1 לחוק לפגוע בפרטיותו של אדם ללא הסכמתו, ודרישת
השקיפות המוטלת בסעיף 11 לחוק מחייבים ליידע את הציבור על הצבת
מצלמת מעקב. אמצעי הידוע המינימלי הוא הצגת שלטים בסמוך למקום
בו המצלמה מותקנת, וכן בכניסה לאזור הכיסוי של המצלמה )אם הכניסה
ממוקמת הרחק ממיקומה הפיזי של המצלמה(, כדי להתריע על קיום
מצלמת מעקב בפני הציבור בטרם כניסתו לאזור המצולם. בבניינים או
במתחמים מגודרים רצוי להציב שלט גם על דלת הכניסה לבניין/מתחם..."

הציטוט לעיל הוא מתוך מסמך ישן מ-2012, סעיף 2.11.

לא נראה לי שזה מחייב, ועוד פחות לנושא כאן, שלא נוגע לרשם מאגרי המידע.
אני מניח שהכוונה שם היא יותר לגבי גופים רשמיים, כגון:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אין-כבר-דבר-כזה-פרטיות.15899/page-3#post-528157

אגב, זכורים לי דברים מלאחרונה שמצביעים על כוונה לצמצם את הצורך ברישום מאגרים. נראה לי שזה הוזכר בעקיפין בפורום, אבל אני לא מצליח למצוא (אולי משהו כאן?).

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה