• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוואנגארד לרובינהוד

Klaus

משתמש סולידי
דירוג
30
אמ:לק
אני אזרח ארה"ב ומתגורר בארה"ב. השקעתי בעבר דרך ואנגארד אבל אחרי כמה חודשים שניסיתי את רובינהוד, אני דווקא מעדיף להשתמש בו (ולו רק בגלל עמלות 0).
האם לסגור את החשבון בואנגארד ולהעביר הכול לרובינהוד, או שיש סיבה להשאיר בואנגארד?

פתחתי חשבון בואנגארד בשלהי 2018. שמתי שם 6,000 דולר, שהתחלקו בשווה לפי התורה שלימדתני הסולידית
BLV (אג"ח ארה"ב)
VEU
VOO
VTI
VWO

כמו שאפשר לראות אני צעיר כך שהחלוקה כאן היא 20/80, והתיק די סולידי.

אני לא מוצא סיבה לא להעביר את כל הכסף לרובינהוד (ויש עוד בערך 15K שאני רוצה להשקיע), ולייצר שם בדיוק את אותו התיק, רק בעמלות אפס.
יש איזשהי סיבה "לפזר סיכונים" ולהשאיר בואנגארד?
האם יש איזושהי תחזית שואנגארד יישרו קו עם האופנה הנוכחית ויאפסו גם הם את כל העמלות?

תודה

(ואם למישהו יש הערות לגבי הרכב התיק אשמח לשמוע)

שאלת בונוס לנביאים בלבד - האם לשים את כל הכסף בסנופי עד שלושה חודשים לפני הבחירות, כי טראמפ ימשיך להצעיד אותו לשיאים חדשים?

אז אולי השאלה היא הפוכה עכשיו - האם להעביר הכול מרובינהוד לואנגארד?

אז אולי השאלה היא הפוכה עכשיו - האם להעביר הכול מרובינהוד לואנגארד?
אני הייתי שואל שאלה הפוכה אחרת לגמרי:
איך אני מגדיל את ה6,000$ האלה ולא חוסך כמה אגורות בשנה?

אני הייתי שואל שאלה הפוכה אחרת לגמרי:
איך אני מגדיל את ה6,000$ האלה ולא חוסך כמה אגורות בשנה?
מסכים, אני שואל על כל הסכומים הבאים, היכן כדאי להשקיע אותם...

אני צעיר בעסק הזה, אני בעיקר שואל מה אני לא יודע שאני לא יודע.
אולי יש איזשהו הבדל מבחינת מיסוי?
אולי כדאי לסמוך על ואנגארד כי הם גדולים וותיקים, או שזה לא משנה?

מההיענות פה אני מבין שכנראה אין...

(ואם למישהו יש הערות לגבי הרכב התיק אשמח לשמוע)
1. הרבה קרנות. גם בכללי, ובייחוד ביחס לגודל התיק שלך. מיותר.
2. אין טעם גם VOO וגם VTI. זה כמעט אותו דבר, ועם קורלציה שקרובה מאוד ל1. אתה לא משיג פה עוד פיזור, להפך, אתה נותן משקל יתר לחברות הגדולות יותר במדד.

1. הרבה קרנות. גם בכללי, ובייחוד ביחס לגודל התיק שלך. מיותר.
2. אין טעם גם VOO וגם VTI. זה כמעט אותו דבר, ועם קורלציה שקרובה מאוד ל1. אתה לא משיג פה עוד פיזור, להפך, אתה נותן משקל יתר לחברות הגדולות יותר במדד.
תודה
התיק יגיע ל20K עד סוף החודש. אני יודע שזה נמוך, אבל זה מה יש בינתיים...

מה כן ייתן לי את הפיזור? מדד אירופאי כלשהו? ETF נדל"ן? ETF משאבים טבעיים?
או שעדיף לא להתעסק בזה ופשוט לתת משקל גדול יותר לVOO?

מה כן ייתן לי את הפיזור?
התיק מספיק מפוזר, הייתי בוחר אחד מהם. למעשה, אתה יכול להחליף את כל התיק שלך בvt בלי לאבד פיזור.
מדד אירופאי יהיה מאוד מתואם עם הקרן שיש לך שמחקה את המדינות המפותחות מחוץ לארה"ב. חברות נדל"ן ומשאבי טבע כלולות במדדים שאתה כבר מחזיק.

מתמטית, מעבר לרמה מסוימת של פיזור, אין לזה כמעט משמעות, ועברת את זה מזמן. שפיזור לא ידאיג אותך.

אישית, אני מחזיק רק במקבילה של VOO.
500 חברות מסקטורים שונים ומאפיינים שונים זה מספיק מפוזר בשבילי. יש פה הרבה שחולקים עלי וזה בסדר גמור, הם כנראה צודקים.

Back
למעלה