• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לסטייליסטים מבינכן/ם

מציעה לאחסן בקופסה סגורה כדי לשמור עליהן טוב, ולהוציא בשמחה כשתצטרכי חדשות.
אני ממש לא יכולה להגדיר את עצמי סטייליסטית (לצערי, הלוואי והיה לי את הטעם... פעם אחת אפילו הבאתי אשת מקצוע הביתה שתעיף מהארון שלי כל מה שלא יושב עליי טוב) אבל פתרון האחסון הוא לא פחות מגאוני. עד שמגיעים להשתמש כבר שכחנו שזה בכלל קיים, וזה באמת מרגיש כמו פריט חדש במלחה.

אגב, בחורף, איפה מצאתן.ם סוודרי קשמיר בארץ? באיזור שאני גרה (חיפה) לא מצאתי. בתל אביב יודעים?

אגב, בחורף, איפה מצאתן.ם סוודרי קשמיר בארץ? באיזור שאני גרה (חיפה) לא מצאתי. בתל אביב יודעים?
אני הזמנתי סוודר מעולה מאנגליה, אם תרצי אני אשלח לך את השם של האתר

אני לא מבין איך לא תייגו אותי בשרשור הזה.
אני מלך הסטייל.. יש לי משקפי היפסטרים.

אני אוסף בגדים מהרחוב, או דרך המרקטפלייסים של ההחלפות (לב מרקט, אושר). נראה מליון דולר.

מבחינת כמות פריטים, פה נפלתי וחזק..
אם במשך שנים כל המלתחה שלי נכנסה לתוך תיק גב, ועדיין נראיתי כמו חתיך הורס, בשנים האחרונות אני מתקשה לצמצם את המלתחה שלי.
גם בגלל שכולם יודעים שאני זבלן, מביאים לי המון בגדים, שאני לא מספיק למיין ולהיפטר מהם. ממש סיוט.. סותמים לי את כל הארונות.

ולבנות התל אביביות המגניבות - יש אתר החלפות שנקרא טרנץ'.. הן עושות מסיבות פלצניות ומגניבות.
הן קצת סנוביות ולא מצרפות כל אחת, אבל דברו איתי, יש לי חברה שפעילה שם, ואם יעשו לכן בעיות אפשר יהיה לבקש שיכניסו אתכן.

יש פה עצות מצויינות, בייחוד לגבי השימוש באביזרים.
בעבר הייתי קונה יחסית הרבה והיום בגמילה.
צורת החשיבה של הסולידית מאוד עזרה לי להתמודד עם החשק לקניות.
אני נהנית מעודפי יצוא של אמא ואחותי.
קונה בסייל בשתי חנויות מעצבים שאני אוהבת.
ויש לי issue עם נעליים. קשה לי להבין איך ניתן לשאוף או להסתדר עם זוג אחד.
דווקא בגלל שיש לי קושי למצוא נעליים יפות ונוחות , אני תמיד מחפשת את הזוג הבא.

עודפי בגדים אני מוכרת לחנות יד שניה בתמורה לכסף או לזכוי.

@Yellow , איפה את מוצאת בגדים לא תוצרת סין ודומיהם?

מס' השגות מהימים האחרונים:

1.יש פריטים שקשה לי להפטר מהם כי קשה לי להודות שעשיתי טעות (מחיר, לא נלבש, בעצם לא לטעמי)
אז אני משאירה בגלל רגשות אשם/ בזבוז לזרוק שאפשר לשמור ל"יום אחד".
2. הרבה מהבגדים שלי קניתי עם חברה שהיא סטייליסטית מוכשרת ביותר, ולמרות שהכל אכן מתאים לי,
היא מוחצנת ואני מופנמת- משמע, פחות חשוב לי להרשים "ולדפוק הופעה".
3. המודעות לכך, שאמנם הבגדים מחמיאים לי, אבל אין לי את הצורך לתשומת לב, (כי בעצם אני לא מרגישה בנוח כשנועצים בי מבט כשאני מתלבשת יוצא דופן [בצורה חיובית כן?:)]), תגרום לי לוותר על פרטים עם הזמן.
4. אלא אם כן זה משהו באמת מיוחד

בטח את מכירה,
אבל יש המון בלוגים טובים עם רעיונות מעולים לקולקציית קפסולה קטנה אבל מדויקת. (למשל זה).
לא חייבים להיות מינימליסטיים, אבל כן לדעתי שווה להחזיק רק בפריטים שבאמת אוהבים ולובשים הרבה.
כשיש בארון סתם דברים שתופסים מקום ומיועדים רק למקרי-אין-ברירה, אז זה לא מספק ויוצר עומס בבוקר כשצריך לבחור מה ללבוש.

באופן אישי, אני מעדיפה דברים קלאסיים. הבנתי שאין לי צורך ביותר מדי תכשיטים, מספיק לי זוג עגילי פנינה וזוג עגילי יהלום (השקעה, אבל מאז תכשיטים בכלל לא מפתים אותי יותר) שמתאימים לכל דבר שאני לובשת וגם משדרגים אפילו חולצת T פשוטה.
כנ"ל גם לגבי בגדים, להחזיק דברים שנראים טוב עלי, מתאימים לרוב הדברים בארון והגיוניים מבחינת האקלים בארץ - אלה הדברים שאני שומרת.

אז נכנסת פה לפוסט קצת באיחור,אבל בעיקר כי זה התחום החלש/חזק שלי. חולת נעליים,בגדים, אקססוריז ומוצרי טיפוח. חולה בקטע רע :( אבל בשנה האחרונה התחלתי קטע חדש. במקום להמשיך ולקנות את בגדי המעצבים שאני כל כך אוהבת - הפסקתי. אולי בגלל שיש לי פחות זמן להמשיך ולהסתובב בחנויות,אבל כך יצא. יש בדיוק שתי חנויות פיזיות בהן אני קונה בגדים - H&M (ורק בסייל), שם אני מוצאת בגדים 'פושטים' ואיכותיים מאוד לטעמי (תוך כדי הבנה טובה של החומר אותו אני קונה מבחינת כביסה וייבוש) וגם הלבשה תחתונה ותכשיטים חמודים וזולים. החנות השנייה היא חנות שנראית עלובה ביותר מבחוץ בדיזינגוף,אבל בעל החנות מחביא בה שמלות מדהימות (ובטוח עוד כמה דברים חוץ משמלות- אני פשוט אדם של שמלות) ממאה אחוז כותנה, כל שמלה ב-120 ש"ח לכל היותר.ואלו הקניות הכי יקרות שלי! כל ארבעה חודשים מרשה לעצמי להיכנס לשם ולבדוק אם יש סחורה חדשה...מעבר לזה, קונה רק באינטרנט, ספציפית באסוס,ורק בסיילים של ה-70% (שעליהם יש הנחה נוספת וקבועה של 18%) את כל מה שאני צריכה ורוצה לעונה. חודש שעבר פינקתי את עצמי במלא דברים חדשים לקיץ, הכל מאוד מאוד איכותי ומאוד זול - 5 שמלות,2 חולצות,חזייה, זוג נעליים וכמובן שרשרת שמתאימה לכל השמלות הללו.משתדלת לקנות אקססוריז (ונעליים) שיתאימו לכמה שיותר דברים בארון.בכל מקרה,הקנייה האחרונה באסוס עלתה לי 500 ש"ח! אם את יודעת את מידות הגוף שלך ואין הרבה שינוי בהן,ממליצה על הסיילים העונתיים הללו. המשלוח חינם,הבדים מאוד מאוד איכותיים ויש מבחר מטורף.

הי
@Nina_Ninush
אשמח לקבל את הכתובת של החנות בדיזינגוף.

אני ממליצה לך לבדוק כמה את מוציאה בשנה על בגדים ואקססוריז.
אני הייתי בטוחה שאני קונה בזול, אבל בשנה זה מצטבר לסכומים רציניים.
היום אני בגמילה ומשתדלת לקנות כמה שפחות.
במידה והיית רוצה להוציא פחות על בגדים ואקססוריז:
הייתי מציעה לך לייחד לזה תקציב מוגדר, כך שתצטרכי לעשות סדר עדיפויות ולא לקנות גם וגם וגם.
את התקציב כדאי לקבוע, אחרי שקבעת לך יעד ריאלי וגבוה של חסכון חודשי.
ככה תמנעי ממצב שבו כל העודפים הולכים לצריכה שוטפת.
אנחנו חיינו מהפלוס שנים , בלי לחסוך אותו ולא ראינו איפה הבעיה- הרי אנחנו לא במינוס.

*לזכור שתמיד יש מבצעים ושום דבר טוב לא ייעלם אם לא נקנה הרגע.
*אני הצטרפתי לקבוצה בפייסבוק שמשמשת כקבוצת תמיכה נגד בזבוזים.
מאוד ממליצה.
*לקרוא על מינימליזם ומלתחה מינימליסטית. זה לא עושה חשק לקנות עוד, אלא רק לרוקן את הארון.

היי שלי (לא מצליחה לתייג אותך משום מה),
אני לא זוכרת את הכתובת המדוייקת וגם לחנות אין שם - אבל אם את מכירה קצת את האיזור,יש ליד הסנטר בר מיצים,קצת לפני כיכר דיזינגוף, קצת אחרי טל בייגלס. ליד בר המיצים הזה,אם את עומדת ממש מולו,יש חנות בגדים משמאל ומימין. החנות הספציפית עליה דיברתי היא זו שמשמאל לבר המיצים.
בדקתי כמה הוצאתי השנה על בגדים ואקססוריז.....לא נעים לי לנקוב בסכום הזה :\ אבל ייאמר לזכותי שמחודש לחודש הסכום החודשי מצטמצם. לפחות זה!
אני לא חושבת שאצליח להגיע למצב שאני נגמלת לחלוטין מקניות.קראתי אפילו את הספר של "How to a be a Parisian wherever you are" שמדגיש את חשיבות המלתחה המינימליסטית (מניחה שלא התכוונת לספרות כזו ;)) ועדיין קשה לי להשתכנע כשאני רואה שמלות באסוס ב-50 ש"ח בסייל או חולצת עבודה יפה בH&M ב-60 ש"ח.במיוחד כשהפריטים האלו כן יעלמו אם לא אקנה אותם :( מה שכן,אני כן מנסה לשמור על תקציב קבוע של 500 ש"ח בחודש לבזבוזי קניות, ומשתדלת גם לא להשתמש בתקציב הזה אם אין לי באמת צורך. לדוגמא, החודש היה לי צורך בסנדלי עקב נמוכים עם רצועות בצבע ניוד למשרד. אני מדגישה את הפרטים הללו כי חיפשתי דגם ש: א. יהיה לי נוח לכל מקום,בעיקר למשרד ב.יהיה בעל מראה סולידי ויתאים ליום יום ג. יתאים כמעט לכל סוג בגד ואז השימוש בו יהיה ורסיטלי. סה"כ מתקציב ה-500 ש"ח החודש הוצאתי רק 289. זו גם התקדמות,לא?
אגב,איך נקראת הקבוצה בפייס?

הי.
תודה על ההכוונה לחנות.
אנסה להסביר למה התכוונתי:
כרגע יש בחנות פריט מקסים במחיר מצחיק, והתחושה שחייבים אותו עכשיו , ואם הוא ייעלם אז הפסדתי.
אבל תמיד יש פריטים נפלאים, בכל כך הרבה חנויות, ותמיד יהיה עוד סייל , כי הם רוצים למכור יותר הרבה יותר ממה שאת רוצה ומסוגלת לקנות.
אז בשוק כזה של קונים בלבד , הכוח וגם הסבלנות הוא אצלך. לא צריך לרוץ ולקנות שום דבר, כי יהיו דברים חדשים נהדרים ובסייל.
וברוב הפעמים זה לא צורך היסטרי, הרי יש לך ולי מספיק בגדים בארון, אלא רצון להתחדש, וגם ההנאה מלצוד מציאות.

לי עשה reset כשחישבתי כמה אני מוציאה בשנה על בגדים.
וגם כשקראתי מה המשמעות של להוציא כסף לעומת להשקיע אותו לטווח ארוך ולתת לו לעשות עוד כסף. קראתי שכל הוצאה את צריכה להכפיל ב30 בשביל להבין מה המשמעות של הפסד התשואה והריבית לטווח ארוך.
בראיה כזו כל חולצה מדהימה שקניתי ב200 שח בעצם עולה לי 6000 שח, וזה בהחלט הוריד לי את החשק לקניות.

הקבוצה בפייסבוק סגורה וסודית, כך שלא ניתן למצוא אותה
אם תרצי , תעדכני בפרטי ואוכל לבדוק אם ניתן לצרף אותך.

כרגע הבעיה שלי זה עם דברים שלא הייתי קונה שוב אבל אחרי שקניתי והם יפים עלי- אז למה למסור.
(אבל למה קניתי><)

עריכה
קראתי עכשיו שוב את הפוסט איך להפטר מגאנק צרכני וזה מעודד להתפקס;)

נערך לאחרונה ב:
הי,
למי שאוהב/ת מעצבים, מחר, יום ו, בין 8:30 ל- 14:30 ברחוב רביבים 7 בגבעתיים, יש יריד מעצבים שכולו תרומה לאגודה למלחמה בסרטן.
כך אפשר לשלב בין אהבת הסטייל, חיסכון (יחסי כמובן...) ותרומה למטרה ראויה.

@עצמאית
נורא הופתעתי לגלות לאחר שאחי חלה (החלים), שכסף רב מהתרומות הולך על לפנק אותם בטיסות סביב העולם, vpi למינהם ועוד.
מצד אחד, אני מבינה את הרצון לעודד אותם ועל הסבל שהם עוברים (שלא באשמתם לעומת חסרי אחראיות כלכלית שדורשים גם פיצוי)
מצד שני חשבתי שזה הולך נטו לחקירה על תרופות ועל טיפולים ופעם הבאה לא בטוח שאתרום.

אני תופס מעצמי בנאדם עם סטייל וחוש אופנה מפותח. ואני לא רואה בשדרוג המלתחה מכשול שעומד בדרכי הפיננסית.
ליתר דיוק, ההוצאות שלי על ביגוד זעירות. ולא, אני לא נעזר בהורים שלי או משהו אם מישהו חשב בטעות בגלל שאני בן 22. אבל אני מכיר בזה שבגלל שאני גבר אז גם נדרש ממני פחות בשביל להיראות טוב מבחינת בגדים.

היום עם כל רשתות האופנה הזולה פרטי לבוש אופנתיים זה משהו כל כך זול שזה חסר חשיבות לדעתי. בייחוד עם זה שאפשר להזמין היום מאתרים בחו"ל (פה בארץ יעד האופנה המועדף הוא אתרים בריטיים). ובאמת שאני לא מתקמצן על הבגדים שלי, אבל בשנים האחרונות הוצאות הביגוד שלי הסתכמו בלא יותר מאשר כ-250-450 שקל בשנה פלוס מינוס. תלוי בבלאי של כל הפריטים.

זה כמו השקעה בבורסה, אתה לא רוצה להיכנס כשהמחיר גבוה אלא אתה מחפש את המציאות. וזה דווקא שוק רווי בצורה מחניקה.

@AlexNOSAM
קצת בעייתי בעיניי להזמין באנטרנט כי אי אפשר למדוד או לדעת באמת איך נראה הבגד.
אבל אם אתה מוציא 300~ בשנה וגם מתלבש בסטייל שאפו:)

@AlexNOSAM
קצת בעייתי בעיניי להזמין באנטרנט כי אי אפשר למדוד או לדעת באמת איך נראה הבגד.
אבל אם אתה מוציא 300~ בשנה וגם מתלבש בסטייל שאפו:)
חחחחחח אני רציני לגמרי. וזה נכון, הקטע עם המידות זה האתגר הכי בעייתי. לא כל דבר אני רץ לקנות באמזון או רשת אונליין בריטית.
אין מה לעשות, צריך פשוט ללמוד את זה - כמו בפעם הראשונה שאתה קונה איזשהו חפץ באינטרנט. יש גם את הפעם הראשונה שאתה קונה פריט לבוש באינטרנט.
ואני לא אשקר, היתה לי גם פעם אחת שנפלתי - קרעתי את האריזות מוקדם מדי. אבל לכל עסק הגון יש מדיניות של החזר/החלפה וכן יש לך פייר צ'אנס למדוד כשזה מגיע ואולי לשלוח חזרה (על חשבונך, יש לציין) ולבקש מידה או שתיים יותר.

אני מכיר אנשים שהזמינו אפילו נעליים! לזה עד כה לא היה לי אומץ ומצאתי שאין פער משמעותי שמצדיק קניה ברשת בתחום הזה.

אני מכיר אנשים שהזמינו אפילו נעליים!
יש כאלו שמודדים נעל בחנות ומזמינים אותה במרשתתת. כאשר הנעליים של האיש שלי בלו הוא הזמין באינטרנט את הדגם הישן והאהוב שהיה לו, אך גילה שהמידה לא מתאימה כי החברה אמנם השאירה את מספר הדגם אך שינתה קצת את הדגם. מצד שני, המחיר היה כל כך נמוך שלא השתלם לשלוח אותם חזרה. בקניות ברשת תמיד צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי לא מבוטל ליפול על סחורה שלא מתאימה או לא תקינה.

Back
למעלה