• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כביש 6...

אל ניניו

משתמש רגיל
דירוג
388
סתם ככה בשביל לשתף.. הרגל רע וצרכניסטי בעליל ששיניתי לפני מספר חודשים.
אני עובד בדרום וגר ליד ראשון לציון, יש לי רכב חברה וכדי לחסוך זמן בנסיעה בבוקר לעבודה הייתי עולה כל יום על כביש 6 בקטע הקצר ממחלף נשרים לקריית גת, וזאת כדי לחסוך 10 דקות נסיעה וכמה רמזורים מעצבנים.. יש לי פסקל ברכב וכל חודש שילמתי בין 250 ל300 ש"ח על התענוג (תשלום מינימום של 3 קטעים אפילו שנסעתי בקטע אחד בתשלום..) בכביש 6 הייתי עוצר בתחנת הדלק לכיוון דרום וקונה כריך ב26 ש"ח ומיץ טבעי במבצע.. רק עוד 9 ש"ח וזאת לפחות 3 פעמים בשבוע. את הזמן שחסכתי בנסיעה בזבזתי בתור לקופה כדי לשלם מחיר מופקע של 26 ש"ח על כריך וכמובן מיץ במבצע.. סה"כ 35 שקלים. על השטות הזאת שילמתי 105 לשבוע וסה"כ כ420 ש"ח לחודש+ 275 ממוצע על אגרת נסיעה. מסתכם ב695 ש"ח. במשך שנים התייחסתי להוצאה הזו כהכרחית, לא יודע מה עבר לי בראש...

כביש 6 הוא השימוש העיקרי שלי בוייז (אני נווט די טוב)
כאשר אני נוסע במקום בו הכביש אלטרנטיבה (נוסע הרבה לאילת) אני משתמש בוייז כדי להשוות את המסלולים מבחינת הזמנים
אם הפער לטובת כביש 6 מהותי, אסע דרכו כי גם לזמן יש ערך. אבל אם הפער הוא 7 דקות- נו, בחייתאק....

בשביל זה אני על קטנוע 125 סמק שצורך 1 ל-50.
עלות של 60 אג' לקילומטר.
וזה אחרי שירדתי מאופנוע 650 סמק ששתה 1 ל-20~24.

אני על אופנוע 600 ספורט (צריכה 1:18, שלא לדבר על ביטוח וטיפולים), על כביש 6 יומיום בגלל מקום המגורים.
כל זה מתוכנן להשתנות ברגע שנעבור בית, בשאיפה ליד מקום העבודה. עדכונים ומספרים בבוא העת ב"יומני מסע" :)

@Raven אם אתה לא מעוניין לוותר על החוויה של האופנוע אבל מצד שני לחסוך בטיפולים, בביטוח ובדלק תיקח סיבוב על זירו. לא ברמה של 600 ספורט מבחינת מכלולים אבל המנוע הוא חתיכת בהמה מפחידה.
אני רוכב מוטוקרוס, לא מסוגל לוותר על האופנוע, מצטער. גם כשאהיה בפנסיה אמשיך לרכב, זה לא נחשב כמותרות אצלי. ברגע שיהיה אופנוע חשמלי שיתאים לי אני כנראה אעבור לחשמלי.

@דגגגג :)
האופנוע אכן נושא רגיש, כפי שכל רוכב/ת יודע/ת. אבל אחרי שנים שהרכיבה עבורי היא אויר לנשימה - לא חשוב על חשבון מה היא באה - הגעתי לנקודה שאני מוכנה כרגע לוותר על האופנוע לטובת חירות מורחבת במובנים אחרים.
מאז לידת הבת האופנוע משמש אותי נטו לרכיבה לעבודה וחזרה (ומספק הנאה גם אם רק בזה). שבתות מוקדשות למשפחונת.
השאיפה היא לעבור קרוב מאוד לעבודה ושאר דברים מרכזיים בחיינו, למכור גם את הרכב ולהשתמש ברגליים/אופניים, ותח"צ בעת הצורך (לא כתלות יומיומית).
אני לא "יורדת מאופנועים", אלא אנחנו מקווים לרדת כליל מאחזקת רכב. לא הייתי שוקלת לרדת מהאופנוע לטובת פקקים/פחית. גם די ברור לי שלא לנצח נשאר נטולי אופנועים (את שלו הוא מכר ראשון. כל אחד עושה החלטות על האופנוע שלו) אבל לכל זמן ועת לכל חפץ.
שטח -על הכיף שבו ועל יתרונותיו החסכוניים - זה בהחלט משהו שאנחנו שוקלים בעתיד.

שטח מאד מומלץ, אני חייב להודות שהוא די מחזיר את עצמו אם זה בקשרים חברתיים ואם זה בביטוח חובה שמשלם את עצמו+האופנוע. זה רק עולה קצת בבריאות גופנית.

אני מתנייד אך ורק על אופניים, לא נוהג בכלל. האופנוע רק פעם בשבוע ואני מגביל את עצמי בתקציב השנתי שאני מוציא עליו. אם אני חורג אני לא רוכב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O כביש 6 פוסטים מאיכות נמוכה 2
S כביש 6 צפון - מנוי אוף טופיק 1
K כביש 6 צפון אוף טופיק 38

נושאים דומים

Back
למעלה